Податкова служба

 

З 2018 року зміниться нарахування та сплата єдиного соціального внеску

У проекті законі про держбюджет-2018 показник мінімальної заробітної плати встановлено на рівні 3723 гривень.

Максимальна величина бази нарахування ЄСВ з 2018 року зросте. Зараз вона становить 25 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (станом на грудень – 44050 гривень). У наступному році цей показник підвищиться до 15 мінімальних зарплат – 55845 гривень на місяць.

Мінімальний страховий внесок – це сума ЄСВ, яка визначається розрахунковим шляхом як добуток мінімальної зарплати та розміру ЄСВ ( 22%). Нарахований за звітний період (місяць) ЄСВ до сплати не може бути меншим за розмір мінімального страхового внеску. Таким чином, мінімальний страховий внесок з 1 січня 2018 року становитиме – 819,06 грн (3723 грн х 22%). Якщо нарахована заробітна плата найманих працівників менше мінімально встановленої заробітної плати на такий період, то роботодавець зобов’язаний донарахувати ЄСВ до мінімального страхового внеску.

Підприємці єдиного податку І групи сплачують єдиний соцвнесок у повному розмірі

З 1 січня 2018 року всі фізичні особи-підприємці, в тому числі і ті, які обрали єдиний податок, будуть зобов’язані сплачувати єдиний соціальний внесок до 20 числа місяця, наступного за звітним кварталом. Це ж правило буде поширюватися на осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність. Раніше для таких осіб, крім ФОП на спрощеній системі оподаткування, застосовувався річний період сплати ЄСВ.

Крім того, платники єдиного податку першої групи втрачають право на сплату ЄСВ в сумі не менше 0,5 мінімального страхового внеску. Тому з нового року будуть змушені платити його в повному мінімальному розмірі (819,06 грн), як і всі інші спрощенці.

Ставки єдиного податку в 2018 році

З 1 січня передбачено прожитковий мінімум для працездатних осіб на рівні 1762 грн, а мінімальна зарплата3723 грн. Ці показники важливі, оскільки саме на їх базі розраховується сума єдиного податку.

Ставки єдиного податку встановлені :

– для першої групи платників єдиного податкуу відсотках (фіксовані ставки) до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року (1762 грн);

для другої групи – у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (3723 грн);

третьої групи – у відсотках до доходу (відсоткові ставки).

До Місцевого бюджету за 2017 рік зібрано більше 42 млн. грн. податків

За підсумками 2017 року платниками податків Високопільщини сплачено до Місцевого бюджету 42,2 млн.грн. Порівняно попереднім роком року надходження зросли на 31% або на 10,1 мільйон.

У структурі надходжень найбільш питому вагу склали надходження податку на доходи фізичних осіб -56 відсотків, плати за землю — 21 відс. та єдиного податку — 20 відс..

Розпочато деклараційну кампанію – 2018

З 1 січня 2018 року стартувала Кампанія декларування доходів громадян, отриманих у минулому році.

В ході її проведення – з 1 січня по 30 квітня - громадяни зобов’язані виконати свій конституційний обов’язок, задекларувавши доходи, які не були оподатковані у минулому році. Декларація про майновий стан і доходи надається до податкової інспекції за місцем податкової адреси громадянина. Зробити це можна або особисто чи через уповноважену на це особу, або за допомогою пошти. Також передбачена можливість декларування засобами електронного зв’язку.

Увага! Нові реквізити бюджетних рахунків для платників Високопільської об’єднаної територіальної громади!

З 3 січня 2018 року змінено реквізити бюджетних рахунків для зарахування надходжень до Високопільської об’єднаної територіальної громади. Отримати нові рахунки можна у Високопільському відділенні Новокаховської ОДПІ (кабінет №5) чи на суб-сайті територіальних органів ДФС у Херсонській області області в розділі «Бюджетні рахунки», або за посиланням http://kherson.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/.

За податковими послугами звернулося понад 60 тисяч громадян

Протягом 2017 року у Високопільському відділенні Новокаховської ОДПІ зафіксовано 2350 звернень громадян – жителів району. Відвідувачам фахівці надали 1500 адміністративних послуг.

Серед адмінпослуг найбільшою популярністю наразі користуються такі, як видача громадянам карток платників податків з присвоєнням реєстраційного номера платника (їх видано 814), реєстрація платників єдиного податку (зареєстровано 46 платників), надання витягу з реєстру платників єдиного податку (надано 93 витягів), реєстрація книг обліку доходів і витрат (зареєстровано 86 книг) тощо.

 


 

Не забудьте використати право на податкову знижку по витратам 2016 року

Підстави для нарахування податкової знижки  відображаються платником податку у декларації про майновий стан і доходи за 2016 рік, яку необхідно подати до 31 грудня 2017 року.

Право на податкову знижку мають громадяни, які протягом 2016 року отримували дохід у вигляді заробітної плати, сплачували податок на доходи фізичних осіб та понесли витрати:  за навчання закладам освіти за себе або членів сім’ї першого ступеня споріднення; у вигляді сплати процентів за користування іпотечним житловим кредитом; на оплату вартості державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини; на будівництво (придбання) доступного житла; на переобладнання транспортного засобу, у зв‘язку з використанням біопалива; інші.

Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Готуємось до зустрічі нового року без боргів

За інформацією, наданою Головним управлінням  ДФС у Херсонській області, заборгованість по податкам і зборам по Високопільському району та Кочубеївській ОТГ на початок жовтня становила  776 тис.грн., по єдиному соціальному внеску — 105 тис.грн... 

Борг юридичних осіб у загальній сумі складає лише 5% та 13,7 % відповідно. Інші  несплачені  чи не повністю сплачені суми платежів обліковуються за підприємцями та фізичними особами.

Шановні платники, просимо вас звертатися до податкової з питань звірки по сплаті податків і зборів до бюджету та наявності заборгованостей.   Отримати зазначену інформацію можна в кабінеті № 5 відділення чи за телефоном 0962882814.

Крім цього, у разі необхідності, можна звернутися до управління погашення боргу ГУ ДФС у Херсонській області (0552) 421260, 427633, 427634.


Сервіс фіскальної служби «Пульс» працює по - новому

З 20 липня поточного року змінено номер телефону для прийняття інформації на сервіс «Пульс»: усних звернень громадян; інформації про особу, стосовно якої поводиться перевірка, щодо поширення на неї заборон відповідно до Закону України «Про очищення влади».

Отримати інформаційно-довідкові послуги, залишити інформацію щодо неправомірних дій та бездіяльності працівників органів ДФС та інших питань можна за номером 0800-501-007 Контакт-центру ДФС.

Доходи від продажу овочів і фруктів із власної садиби звільнені від оподаткування

Не оподатковуються доходи фізичних осіб, отримані від продажу власної сільгосппродукції, що вирощена, зібрана, оброблена та/або перероблена на земельних ділянках, наданих для:

- садівництва та/або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд та/або для індивідуального дачного будівництва;

- особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари. У разі перевищення більше 2 гектар, дохід від продажу с/г продукції підлягає оподаткуванню (за ставками - ПДФО 18 % і військовим збором - 1,5 %).

При продажу власник має надати копію довідки про наявність у нього земельних ділянок (форма 3-ДФ). Довідка видається сільською, селищною радою за місцем проживання платника податку протягом п'яти робочих днів з дня подання письмової заяви про видачу такої довідки.

До уваги громадян - платників земельного податку!

Нарахування фізичним особам сум земельного податку проводиться органами фіскальної служби, які надсилають або вручають платникові за місцем його реєстрації податкове повідомлення-рішення .

Від сплати земельного податку звільняються: інваліди першої і другої групи; фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років; пенсіонери (за віком); ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; фізичні особи, визнані постраждалими внаслідок Чорнобильської катастрофи. Звільнення від сплати податку поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм.

Фізична особа, яка має підстави для отримання пільг щодо сплати земельного податку, повинна надати органам фіскальної служби за місцезнаходженням земельної ділянки заяву довільної форми про надання пільги та документи, що посвідчують її право на пільгу. Пільга починає застосовуватися до обраної земельної ділянки з базового звітного періоду, у якому подано таку заяву.

Нагадуємо, що граничним терміном сплати земельного податку та орендної плати за землю для громадян є 30 серпня 2017 року. Уточнити суми податку можна у сільській чи селищній раді за місцем знаходження земельної ділянки чи у Високопільському відділенні Новокаховської ОДПІ кабінет №5.

До уваги громадян власників нерухомості!

У 2017 році фізичні особи сплачують податок на нерухоме майно за 2016 рік. Податкове повідомлення-рішення про сплату суми податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються платникам податку за місцем їх податкової адреси. Розрахунок здійснюється на підставі відомостей державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Граничним терміном сплати є 30 серпня 2017 року

За порушення термінів сплати податків платники притягуються до відповідальності у вигляді штрафу від 10 до 20 % своєчасно несплаченої суми. З метою недопущення несвоєчасної сплати податку власникам об’єктів нерухомого майна, які володіють житловими будинками площею понад 120 м², квартирами площею понад 60 м² або об’єктами нежитлової нерухомості у разі неотримання податкових повідомлень-рішень на сплату податку, або ж якщо платник податку не погоджується з розрахунком податку чи виявить розбіжності в наявній у нього інформації про об’єкт нерухомості, він має звернутися з оригіналами документів на нерухомість до податкової інспекції, за своїм місцем реєстрації.

Репетиторські послуги оподатковуються!

Репетиторські послуги ― це послуги, зокрема з підготовки дітей до школи, вступу до навчальних закладів, навчання з будь-яких предметів. Їх наданням займаються вчителі, викладачі, які не реєструються як фізичні особи - підприємці, і не сплачують податки. Якщо викладач-репетитор не є фізичною особою - підприємцем, але надає репетиторські послуги він зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів.

Доходи від репетиторства оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків. Крім того, із вказаних доходів справляється військовий збір за ставкою 1,5 відсотки.

 


З 7 травня при продажу технічно складних побутових товарів необхідно застосовувати РРО

Змінами в законодавстві (Закон №1791-VIII) передбачено, що платники єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, повинні застосовувати РРО незалежно від обсягу отриманого доходу від продажу.

Застосовувати РРО в разі продажу технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту, повинні як платники єдиного податку першої групи, які провадять діяльність на ринках, так і платники другої та третьої груп незалежно від обсягу річного доходу. Для них визначальною умовою для застосовування РРО є реалізація відповідного виду товарів, а саме — технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.

Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування РРО затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 16.03.2017 № 231 "Про затвердження переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій". До таких груп, наприклад  відносяться транспортні засоби, варильні поверхні, пральні машини, плити кухонні, духовки, насоси для рідин, котли опалювальні, витяжки, кондиціонери,    холодильники, перфоратори, шліфувальні машини, електрочайники,  бензопили, комп“ютерна техніка та комплектуючі,  мультиварка, телефони та смартфони, електровелисопеди, годинники всіх видів, іграшки на радіокеруванні, калькулятори та інша обчислювальна техніка, роботи ігрові, пристаки та інше.  Із повним переліком можна ознайомитися в вищевказаній Постанові.

Платниками  Високопільщини сплачено   надійшло більш як 18 мільйонів  гривень податків 

За підсумками 4-х місяців зведений бюджет 18,4 млн.гривень. Минулорічний показник перевиконано на 44 відс., або  на 5,6 млн.гривень.

Надходження місцевого бюджету Високопільщини  зросли на 2,4 млн.грн. або на 33 відс. у порівнянні з аналогічним періодом минулого року та склали 9,7 млн.гривень. Цьогоріч до державного бюджету платники перерахували 10,7 млн.грн. або на 81 відс. більше минулорічного періоду 2016 року.

Перші підсумки деклараційної кампанії 

За оперативними даними декларації про майновий стан і доходи за 2016 рік подали 2254 громадян. Із них 1862 — громадяни, які самостійно обробляють земельні паї. Порівняно з минулим роком загальна кількість декларантів зросла на 11 % або на 248 осіб. 

Одноосібниками району задекларовано 8, 3 мільйони доходів. Нарахований до сплати податок з яких становить  1,5 мільйони  гривень. Військового податку має надійти 124 тисячі гривень.  Порівняно з минулим роком задекларовані податки зросли на 20,3 %.

Роботодавці Високопільщини спрямували на соціальні потреби понад 7 мільйонів гривень ЄСВ

Захищаючи свої соціальні гарантії бізнесмени та громадяни району спрямували до бюджету 7,1 млн.грн. єдиного соціального внеску. Минулорічний показник перевищено на 59 відс. або 2,6 млн.гривень.

Працедавці  району у своїй переважній більшості демонструють високе громадянське сумління та безпосередню турботу про тих, хто потребує соціального захисту.

Нагадуємо: за порушення термінів сплати податкових платежів платник несе відповідальність

            Якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання  протягом строків, визначених Податковим кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Зазначена норма передбачена ст. 126 Податкового кодексу України.

Просимо платників потурбуватись про сплату податкових зобов’язань своєчасно, не відкладаючи до останнього дня, адже це не лише убереже від додаткових витрат на сплату штрафних санкцій, а й убезпечить від зайвих клопотів та поганого настрою.


За поверненням сплаченого податку звернулось 20 високопільців 

20 жителів Високопільщини  протягом січня-березня п.р. подали декларації на повернення з бюджету податку, задекларувавши своє право на податкову знижку. Їм з бюджету буде повернуто майже 27,2 тис. грн.. Усі подані декларації по   витратам за навчання.

Для отримання податкової знижки платнику податку потрібно заповнити і подати декларацію до 31 грудня року, що настає за звітним. Декларація подається громадянами до податкових інспекцій за місцем реєстрації.


Власникам земельних ділянок про пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб

Згідно з п. 281.1 ст. 281 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) звільняються від сплати земельного податку наступна категорія фізичних осіб: інваліди першої і другої групи; фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років; пенсіонери (за віком); ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Таке звільнення поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм. Наприклад для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари; для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара. Для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара; для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара.

Якщо фізична особа має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, то така особа до 1 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до органу ДФС за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання ділянки для застосування пільги. Пільга починає застосовуватися з періоду, у якому подано таку заяву.


Як нараховувати єдиний соціальний внесок на суми виплаченої винагороди за цивільно-правовими договорами

ДФС України листом від 15.02.2017 №3128/6/99-99-13-02-03-15 зазначає, що якщо  працівник отримує дохід у вигляді винагороди за договором цивільно-правового характеру, який не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, ЄСВ нараховується виходячи з розміру 22% на фактично нараховану винагороду за договором цивільно-правового характеру незалежно від її розміру.


За І квартал  надано  179 адміністративних послуг

За три місяці  2017 року з питань отримання адміністративних, консультаційних та інформаційних послуг, приймання звітності, тощо до Високопільського відділення звернулось  197 платників. Найбільше запитуваною залишається послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків. За звітний період надано 88 таких карток. Також було надано 26 витягів з реєстру платників єдиного податку, зареєстровано 13 платників єдиного податку, та інше.


Змінено порядок оподаткування спадщини

           25.03.2017 набрав чинності Закон України від 23 лютого 2017 року № 1910-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини».

  •  з 1 січня 2017 року об’єкти спадщини, які успадковуються не тільки членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, але й об’єкти спадщини, що успадковуються членами сім’ї другого ступеня споріднення оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб.  Відповідно до пп.14.1.263 ПКУ членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі, усиновлені. До другого ступеня споріднення відносяться рідні брати та сестри,  баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.  

Також, Законом встановлено, що у разі спадкування будь-яких об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою, оціночна вартість таких об’єктів з метою оподаткування не визначається. Не сплачують спадкоємці в таких випадках й військовий збір.


За І квартал 2017 року платники Високопільщини перерахували до бюджетів усіх рівнів та ЄСВ майже 19 млн. гривень

З початку поточного року  забезпечено надходження до бюджетів усіх рівнів (без урахування ЄСВ) 14 млн. грн., що на 4,5 млн. грн. більше, ніж у січні - березні 2016 року.

До державного бюджету впродовж першого кварталу поточного року спрямовано 7,2 млн. грн., що на 2,7 млн. грн. більше, ніж за відповідний період 2016 року. Надходження до місцевого бюджету  зросли на 1,8 млн. грн. і становлять 6,8 млн. грн..

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з початку року зібрано 4,9 мільйони. Ріст порівняно з 2016 роком складає 1,7 млн. грн..


В яких випадках фізична особа звільняється від обов’язкового подання податкової декларації про майновий стан і доходи?

Платники податку звільняються від обов’язку подання податкової декларації про майновий стан і доходи  у таких випадках:

а) незалежно від виду та суми отриманих доходів платниками податку, які:

- є малолітніми/неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави станом на кінець звітного податкового року;

- перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув’язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання Декларації;

- перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року;

- перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року. 


За 2 місяці  фізичні особи – підприємці сплатили до соціальних фондів більш як пів  мільйона гривень

Протягом перших двохмісцяців 2017 року фізичні особи – підприємці, що перебувають на обліку у Високопільському віддліенні Новокаховської ОДПІ, сплатили до соціальних фондів 534 тис.Грн. єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Цевдвічібільшебільше, ніж було сплачено у січні - лютому 2016 року.

Нагадаємо, що законодавчими новаціями з 1 січня 2017 року мінімальна сума ЄСВ для фізосіб-підприємців становить 704 грн на місяць. Однак, платники єдиного податку 1 групи сплачують єдиний внесок у сумі не менше за 0,5 мінімального страхового внеску (у 2017 році - 352 грн на місяць) із зарахуванням відповідних періодів ведення бізнесу до страхового стажу пропорційно до сплаченого єдиного внеску.

Платниками району сплачено до бюджетів більше 8 млн. гривень

До зведеного бюджету  протягом перших двох місяців цього рокунадійшло 8 млн. 380 тис.грн. податків і зборів.. Це на 2 млн. 445 тис. грн. більше, ніж уминулому році.

 

Деклараційна кампанія  триває – 150 високопільчан вже відзвітували про свої доходи

З початку року мешканці Високопільського району задекларували 888 тис. грн доходів, отриманих протягом минулого року не від податкових агентів. Загалом їм нараховано 116 тис. грн податку на доходи фізичних осіб та 14 тис. військового збору.

Нагадуємо, декларацію про майновий стан і доходи за 2016 рік за вибором громадянина слід подати за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою, поштою або засобами електронного зв’язку, не пізніше 1 травня 2017 року.

 

Доходи, отримані за кордоном, підлягають декларуванню

Громадянам України, які отримують доходи за кордоном, необхідно задекларувати такі доходи і сплатити податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.

Так, у разі, якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку - отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується за ставкою 18 відсотків. Крім такі доходи оподатковуються військовим збором за ставкою 1,5 відсотків. Сума іноземного доходу перераховується у гривні за валютним курсом Національного банку України, що діє на момент отримання таких доходів.

 

Технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту, не можна продавати без касових апаратів

Технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту, не зможуть продавати без касових апаратів такі суб’єкти господарювання: 1)продавці продукції власного виробництва; 2)платники єдиного податку, яких, згідно з Податковим кодексом України, звільнено від застосування РРО; 3) фізичні особи, які торгують за готівку на ринках.

Перелік груп технічно складних побутових товарів встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Отже, СПД, які планують продовжувати реалізацію технічно складної побутової техніки, варто заздалегідь потурбуватися про приведення своєї діяльності у відповідність до вимог чинного законодавства, тобто, придбати і встановити реєстратор розрахункових операцій.

Декларуємо доходи, отримані протягом 2016 року!

Кампанія «Декларування 2017» розпочалася з 1 січня та буде тривати до 1 травня 2017 року.

Нагадуємо, що обов’язок з подання річної деклараціїза наслідками 2016 року виникає у тих громадян, які протягом минулого року отримували доходи, що підлягають оподаткуванню, від осіб, які не є податковими агентами, у вигляді: - доходів від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого та/або нерухомого майна; - доходів від надання майна в лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм); - інвестиційного прибутку; - вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна; - іноземних доходів.

Крім того, слід обов’язково подати декларацію громадянам, які у 2016 році отримували доходи у формі заробітної плати (інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород) від двох і більше податкових агентів.

Одночасно інформуємо, що громадяни, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2016 року, податкову декларацію можуть подати упродовж усього 2017 року. На сьогоднішній день скористалися можливістю податкової знижки 8 декларанта, сума до повернення становить 10,2 тис. гривень.

Увага! Подати декларацію можна до Високопільського відділення Новокаховської ОДПІза адресою: вул. Вокзальна, 21.

Порядок припинення діяльності фізособи - підприємця

Якщо підприємець вирішив припинити свою діяльність, йому необхідно пройти кілька процедур.

1. Подання заяви держреєстратору.

2. Держреєстратор того ж дня інформує фіскальну службу.

3. Звіт з єдиного соціального внеску.

Фізособи – підприємці та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов'язані подати самі за себе Звіт із зазначенням типу форми "ліквідаційна", де останнім звітним періодом буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності. При цьому до дати подання Звіту необхідно сплатити ЄСВ "за себе".Далі до реєстру страхувальників вносяться відповідні записи із зазначенням дати та причини зняття з обліку платника єдиного внеску після підписання обхідного листа керівником фіскального органу та закриття карток особових рахунків.

4. Якщо у підприємця залишилися відкритими банківські рахунки, фіскальна служба повідомить банку про те, що дану фізособу знято з обліку. Фіскальний орган надасть дані про дату та номер відповідного запису в Єдиному державному реєстрі.

5. Внесення даних до Єдиного держреєстру про зняття з обліку.

Дані про зняття з обліку фізичної особи-підприємця передаються фіскальним органом за основним місцем обліку такого платника податків до Єдиного державного реєстру із зазначенням: дати та номера запису про зняття з обліку, назви та ідентифікаційного коду контролюючого органу, у якому платника податків знято з обліку.

 

В поточному році вже надійшло майжемільйон гривень плати за землю

Власники та орендарі земельних ділянок у січні — лютому2017 року поповнили місцеві бюджети на 917 тис. грн. Що більше ніжу 2016 році на 53 тисячі.

У цілому, підприємства з початку року сплатили 615 тис. грн., а приватні підприємці та громадяни – 302 тис. гривень.

Як повідомив під час семінару — тенінгу в.о. начальника Високопільського відділення Новокаховської ОДПІ Яковчишен Руслан, відносно фізичних осіб, нарахування сум податку проводиться контролюючими органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення. Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.


Деклараційна кампанія – 2017!

З 1 січня розпочалася кампанія декларування доходів, одержаних протягом 2016 року.

Декларацію про майновий стан і доходи мають подати по строку до 9 лютого фізичні особи – підприємці; до 1 травня – громадяни, які зобов’язані декларувати доходи та самозайняті особи і до 31 грудня – громадяни для реалізації права на податкову знижку за 2016 рік. При цьому використовується нова форма декларації про майновий стан і доходи, затверджена наказом Мінфіну від 15.09.2016 №821 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859».

Громадяни, які отримували доходи не за основним місцем роботи, з яких не утримувався податок на доходи фізичних осіб (наприклад: доходи від самостійного обробітку паю, спадщина, договора дарування, здавання в оренду житла чи транспортних засобів, іноземні доходи, інші доходи) повинні до 1 травня (20 квітня – останній день) подати декларацію про майновий стан та доходи до податкового органу за місцем проживання (реєстрації).

 

Держслужбовцям та посадовим особам – про отримання ключа електронного цифрового підпису для заповнення електронних декларацій за 2016 рік

Особам, уповноваженим на виконання функцій держави або місцевого самоврядування для заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацій за 2016 рік необхідно мати ключ електронного цифрового підпису. Нагадаємо, щоза положеннями Закону України від 14 жовтня 2014 року №1700-VII «Про запобігання корупції», такі особи зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларації за минулий рік за встановленою формою. Для подання декларації суб’єкт декларування має використовувати особистий ключ електронного цифрового підпису (ЕЦП) отриманий для виконання своїх службових обов’язків. Строк дії посилених сертифікатів відкритих ключів становить 2 (два) роки з моменту їх формування.

Разом з цим, особи, які припинили діяльність пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування протягом звітного року, отримують послуги ЕЦП як фізичні особи. Державна фіскальна служба України надає послугу електронного цифрового підпису суб’єктам декларування на безоплатній основі. Безкоштовні послуги електронного цифрового підпису можна отримати в м.Херсон, вул. І.Кулика, 143 а . Переглянути та завантажити актуальні форми реєстраційних документів для отримання послуг електронного цифрового підпису спеціально призначені відповідальні особи можуть за посиланням http://www.acskidd.gov.ua/r_kor .

56 мільйонів гривень податків – річний внесок Високопільщини до зведеного бюджету

Рівно 56 мільйонів гривень надійшло до зведеного бюджету від платників району. Це на 25 мільйонів гривень більше в порівнянні з минулим роком. До державного бюджету сплачено 24 млн.грн. До місцевих бюджетів – 32, тоді як за 2015 рік місцеві бюджети отримали у 1,5 раза менше – 22 млн.грн. Також за минулий рік надійшло 15 млн. гривень єдиного соціального внеску. В районі забезпено стабільне надходження податків до бюджетів і позитивна динаміка надходжень.

Надходження до бюджету від «спрощенців»

У районі зареєстровано 251 платник спрощеної системи оподаткування – єдиного податку, із них 189 – фізичних осіб підприємців. Надходження від спрощенців за минулий рік склали 14 мільйонів 300 тис. грн.. В загальних надходженнях податків і зборів це становить 26 %. Порівно з 2015 роком вони зросли на 38 %.

Стан розгляду звернень громадян у районному органі ДФС

Конституція України надає право всім направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обгрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

За минулий рік до Високопільського відділення Новокаховської ОДПІ надійшло 3 письмових звернення та 2 усних під час особистого прийому громадян начальником відділення. У своїх зверненнях громадяни цікавилися питаннями щодо застосування норм податкового законодавства, питаннями ліцензування окремих видів діяльності та інформували про ухилення від сплати податків. Всі звернення були розглянуті уважно та об’єктивно. Відповіді громадянам надані по суті та в установлений законодавством термін.

За 2016 рік громадянам та платникам Високопільщини надано 849 адміністративних послуг

Найбільш запитуваними залишаються послуги з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків із Державного реєстру фізичних осіб-платників податків. За звітний період видано 490 таких карток.

За реєстрацією реєстраторів розрахункових операцій,  книг обліку розрахункових операцій, розрахункових книжок звернулося 39  суб’єктів господарської діяльності. Також за цей період зареєстровано 95 платників єдиного податку, їм видано 44 витяги з Реєстру єдиного податку. За рік зареєстровано 60 книг обліку доходів і витрат.

Три рекордсмени – податки, що наповнили місцеві бюджети Високопільщини у 2016 році

Серед трійки найбільших за обсягами – податок на доходи фізичних осіб, єдиний податок та плата за землю. Із загальної суми, що сплачена до місцевих бюджетів у 2016 році – 32 млн. грн., на трійку лідерів припадає 30 млн. грн. Це складає 93,8 відсотків загальних  ндходжень.

Як і зазвичай, основою місцевих бюджетів регіону є податок на доходи фізичних осіб. Його надійшло 16,2 млн. грн.. Наступними за розміром серед лідерів податкових надходжень до місцевих скарбниць  є єдиний податок – 6,3 млн. та плата за землю – 7,3 млн. грн.

Загалом надходження до місцевого бюджету порівняно з 2015 роком зросли на 47 %.
 

Зміни в нарахуванні та сплаті єдиного внеску в 2017 році

Головне управління ДФС у Херсонській області повідомляє, Законом України від 06 грудня 2016 року № 1774-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (далі – Закон № 1774) внесено низку змін до Закону № 2464, які набувають чинності з 01 січня 2017 року.

Єдиний внесок для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, нараховується на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом № 2464. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Водночас, згідно із внесеними змінами, з 01.01.2017 фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку мають право сплачувати єдиний внесок у сумі не менше за 0,5 мінімального страхового внеску із зарахуванням відповідних періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу, який обчислюється відповідно до статті 24 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», пропорційно сплаченому єдиному внеску.

З 2017 року фізичні особи – підприємці у разі, якщо вони не отримали дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, зобов’язані визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом № 2464. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Мінімальний страховий внесок – це сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця. Тобто, мінімальний страховий внесок у 2017 році 704 грн. (3200грн *22%).

Максимальна величина бази нарахування єдиного внеску – це максимальна сума доходу застрахованої особи на місяць, що дорівнює двадцяти п’яти розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом, на яку нараховується єдиний внесок. У 2017 році  - 40000 грн.

З 01.01.2017 фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та фізичні особи – підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Зазначена норма не застосовується до осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.

В “Електронному кабінеті платника” проводиться он-лайн звірка із бюджетом

Фіскальна служба продовжує розширювати можливості сервісу “Електронний кабінет платника”. Наразі він складається із двох частин: відкритої та приватної (особистий кабінет). Користуватися відкритою частиною можна без ідентифікації особи, а особистим кабінетом - лише за допомогою електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП).

У відкритій частині платник має можливість отримати інформацію з реєстрів ДФС, ознайомитися з новинами ДФС, переглянути інформацію про граничні терміни сплати та подання податкової звітності, роздрукувати бланки податкової звітності тощо. 


З 3 грудня 2016 року зросли мінімальні ціни на вітчизняний алкоголь

            Постановою КМУ від 09.11.2016 року № 828 підвищено  розмір мінімальних оптово-роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва. Ця постанова набрала чинності  з  3 грудня 2016 року.

Так мінімальну роздрібну ціну за пляшку горілки 0,5 літра вмістом спирту 40% підвищено з 54,90 до 69,78 гривень, або на 27,1%. Зросла мінціна на коньяк, ром, джин, бренді та інші спиртні напої.  Вина здорожчали до 33 чи  42  гривень за літр  залежно від міцності.  Ігристі вина не можуть коштувати менш як 69,9 грн..

В Новий рік  без боргів

 

В народі говорять, щоб  новий рік був успішним, слід зустріти його без боргів.   А борг по земельному податку та орендній платі з громадян  складає 184 тисяч гривень. Спільними зусиллями податківців,  землевпорядників  рад та самих землевласників,  після граничного терміну сплати, його  скорочено в три рази.  Проте ще 184 тисячі недоотримали сільські, селищні ради району та Кочубеївська об’єднана територіальна громада.  

Напередодні Новорічних свят звертаємося до громадян, які не сплатили земельний податок та орендну плату з проханням   погасити заборгованість.       

 

З 1 січня 2017 року  нова форма декларації  про майновий стан і  доходи громадян

Наказом Міністерства фінансів України від 15.09.2016  № 821 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859» (далі - Наказ № 821) внесено зміни до форми декларації про майновий стан і доходи. Так, зокрема, передбачено зменшення обсягу декларації (зменшення кількості додатків з чотирьох до двох) та зміна порядку розрахунку податкових зобов’язань фізичних осіб-підприємців. Наказ набуває чинності 31 грудня 2016 року. Нова форма декларації про майновий стан і доходи вводиться в дію з 1 січня 2017 року.  

Нагадування  неприбутківцям

           Неприбуткові підприємства, установи та організації, які раніше були внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій, і які не відповідають вимогам статті 133 ПКУ, з метою включення до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій зобов’язані до 1 січня 2017 року привести свої установчі документи у відповідність із нормами ПКУ та у цей самий строк подати копії таких документів до контролюючого органу. Якщо установчі документи неприбуткових організацій не будуть приведені у відповідність із нормами ст. 133 ПКУ, після 1 січня 2017 року такі суб’єкти будуть виключені контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

 

При покупці товару покупець має отримати фіскальний чек

Згідно пункту 15 статті 3 Закону «Про РРО» особа, яка здійснює розрахунки у готівковій формі зобов’язана надавати покупцю чек, накладну або інший документ, що підтверджує перехід права власності на товар.  При використанні в магазині касового апарту під час продажу товару продавець має обов’язково надати покупцеві фіскальний чек законодавчо встановленої форми що підтверджує факт покупки товару.   Такий же чек надається і при здійсненні розрахунків через платіжний термінал за допомогою банківської картки.

Наближаються новорічні свята, купівельна активність громадян жвавішатиме.  Кожен має отримати документ на підтвердження своєї покупки. А продавці повинні пам’ятати, що вони несуть відповідальність за нероздрукування  фіскального чеку.    


Продаж   овочів та фруктів із власної садиби не оподатковується

Не оподатковуються доходи фізосіб, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена  безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення:

- садівництва та/або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) та/або для індивідуального дачного будівництва;

- особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари. У разі перевищення розміру площі земельних ділянок більше 2 гектар, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах (ПДФО за ставками 18 % і військовим збором – 1,5 %).

При продажу сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) її власник має подати податковому агенту копію довідки про наявність у нього земельних ділянок (форма 3-ДФ, затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 17.01.2014 №32). Оригінал довідки зберігається у власника сільськогосподарської продукції протягом трьох років з дати закінчення дії такої довідки. Довідка видається сільською, селищною радою за місцем проживання протягом п'яти робочих днів з дня отримання відповідною радою письмової заяви про видачу такої довідки.

Від алкогольних та тютюнових ліцензій надійшло більш як 22 тис.грн. до місцевих бюджетів

З початку року  за придбані ліцензії на право роздрібної торгівлі  алкогольними напоями та тютюновими виробами суб’єкти господарювання перерахували до місцевих бюджетів 22,3 тис. гривень. Наразі представники бізнесу Високопільщини  мають 64 ліцензії на торгівлю спиртним та цигарками.

За 10 місяців платниками податків сплачено майже 42 мільйони гривень  платежів

Протягом січня-жовтня поточного року платники податків району та Кочубеївської ОТГ   поповнили бюджети всіх рівні на 41,5 млн. гривень. Зокрема, 25 млн грн податків та зборів були сплачені до місцевого бюджету, а 16,5 млн грн – до Державного бюджету України.

У порівнянні із аналогічним періодом минулого року місцевий бюджет збільшено  на 7,6 млн грн, а державний  – на 10,1 млн..

Фіскальною службою  роз’яснено порядок подання звіту платниками єдиного внеску

Державна фіскальна служба листом від 08.11.2016 №35758/7/99-99-13-02-01-17 надала роз'яснення  щодо подання звіту платниками єдиного внеску. У листі повідомлено, що Міністерство фінансів України  наказом від 07.09.2016 р. № 813   внесло зміни до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Звітність зі змінами, внесеними наказом № 813, подаватиметься платниками єдиного внеску починаючи з 01.12.2016. Вперше звітувати за оновленою формою необхідно за листопад 2016 року, граничний термін подання – 20 грудня п.р.

У районному відділенні фіскальної служби   видано пів тисячі реєстраційних номерів облікової картки платника податків

За 10 місяців 2016 року у Високопільському відідленні Новокаховської ОДПІ  реєстраційний номер облікової картки платника податків отримали 506 громадян. Ця послуга є найбільш запитуваною із всіх адміністративних послуг, які надаються органами ДФС. В середньому, кожного місяця реєстраційний номер облікової картки платника податків отримує близько 50 громадян. 


Подати звітність можна через Електронний кабінет платника податків

Для створення більш комфортних умов платникам податків в електронному сервісі «Електронний кабінет платника» доопрацьовано режим «Введення звітності». Відтепер платники отримали можливість підготувати, заповнити та надіслати Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі  та Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів. Увійти до оновленого кабінету можна за адресою: http://cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал Державної фіскальної служби України. Вхід до особистого кабінету здійснюється за наявності електронного цифрового підпису.

За 9 місяців  бюджети наповнено більш як на 35 мільйонів  

 

Протягом січня-вересня поточного року загальна сума податків і зборів, сплачених платниками податків району до бюджетів усіх рівнів, склала 25,2 млн. гривень. Із цієї суми 21,4 млн грн спрямовані до місцевого бюджету, а 13,8 млн грн поповнили Державний бюджет.

Загалом податкові надходження до бюджетів усіх рівнів збільшились у порівнянні із минулорічними показниками на 14,7 млн гривень.

Платникам повернуто 60  тис.грн. помилково сплачених податків

Кожен платник може повернути собі помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов’язання. Для цього  необхідно подати заяву довільної форми про таке повернення протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми. В заяві слід зазначити напрям перерахування коштів: на поточний рахунок платника в установі банку; на погашення грошового зобов'язання (податкового боргу) з інших платежів. У разі повернення надміру сплачених грошових зобов’язань з податку на додану вартість такі кошти підлягають поверненню виключно на рахунок платника в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.

За 9 місяців 2016 року за поверненням коштів звернулось 56 платників, їм повернуто чи спрямовано на  сплату інших податків і зборів 60 тис.грн..

 

На соціальні видатки спрямовано 11 млн. грн. ЄСВ

Цього року страхувальники Високопільщини перерахували на соціальні видатки 11 млн грн єдиного соціального внеску (далі - ЄСВ).

Нагадуємо, що відповідно до Закону України від 24.12.2015 № 909 „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році” з 1 січня 2016 року відмінено класи професійного ризику, а загальну ставку нарахування єдиного соціального внеску знижено до 22%. Спеціальні ставки нарахування ЄСВ для інвалідів залишилися без змін. З 1 грудня 2016 року розмір мінімальної заробітної плати збільшується до 1600 грн., відповідно зросте і розмір ЄСВ, який розраховується з мінзарплати.

 

Малий бізнес району сплатив до бюджету майже 4 млн грн єдиного податку

Саме таку суму зазначеного податку додали до казни з початку цього року представники бізнесу, які обрали спрощену систему оподаткування. Це на 30,4 млн грн більше, ніж в аналогічному періоді минулого року.

Надходження в розмірі 524 тис. грн. забезпечили  фізичні особи - підприємці. Ще 98 тис. грн сплатили юридичні особи. Найбільші надходження забезпечили сільгосптоваровиробники – 3,2 млн..

Як неприбутковій організації залишитись у цьому статусі в 2017 році?

З 16 липня діє новий Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, які зобов'язує таких осіб підтвердити свій статус шляхом подання відповідних документів. Зокрема, новим Порядком визначено алгоритм подання документів для включення до Реєстру.

Так, неприбуткова організація подає до органів державної фіскальної служби: реєстраційну заяву за формою 1-РН; копії установчих документів неприбуткової організації.  В утановчі документи повинні бути обов’язково  внесенні зміни, відповідно до норм п. 133.4  ст. 133 Податкового кодексу.

Подані документи розглядаються протягом 14 календарних днів з дня їх отримання. За результатами такого розгляду органами ДФС приймається рішення про: включення, повторне включення, відмову у включенні неприбуткової організації до Реєстру; виключення неприбуткової організації з Реєстру; зміну ознаки неприбутковості.

У разі зміни організаційно-правової форми неприбуткової організації, внесення змін до її установчих документів до органів державної фіскальної служби подається реєстраційна заява з позначкою “зміни” з наданням копій документів.