Податкова служба

 

Платник єдиного податку у відпустці: чи сплачувати

єдиний податок та ЄСВ

Бериславське  управління Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, повідомляє, що  відповідно до п. 295.5 ст. 295 Податкового кодексу України  ( далі - ПКУ) платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

Згідно із п.п. 298.3.2 п. 298.3 ст. 298 ПКУ інформація про період щорічної відпустки і терміни втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності подається за заявою у довільній формі.

Окремого терміну подання заяви щодо періоду щорічної відпустки і терміну втрати працездатності нормами ПКУ не передбачено.

З метою уникнення порушення терміну щодо сплати авансових платежів по єдиному податку рекомендуємо подавати до контролюючого органу заяву щодо періоду щорічної відпустки до початку відпустки, а заяву щодо терміну втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності подавати одразу після закінчення лікарняного.

Разом з тим нагадуємо, що ЄСВ за себе платник єдиного податку (якщо він - не пенсіонер або не інвалід) сплачує за всі місяці, у яких він застосовував спрощену систему оподаткування, у тому числі і за місяць відпочинку чи хвороби.

Тобто, на період щорічної відпустки, тимчасової непрацездатності підприємці, які застосовують спрощену систему оподаткування, не звільняються від сплати ЄСВ, а також податків (крім єдиного) і зборів, платниками яких вони є.

 * * *


Наявність податкового боргу

 є підставою для прийняття  рішення про відмову у реєстрації фізичної особи - підприємця платником єдиного податку.

Бериславське  управління Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадує, що починаючи з 01.01.2017 згідно пп. 291.5.8 ст. 291 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) не  можуть бути платниками єдиного податку першої - третьої груп платники податків, які на день подання заяви про реєстрацію платником єдиного податку мають податковий борг , крім безнадійного податкового боргу, що виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).

Таким чином, однією з підстав  при прийнятті рішення про відмову у реєстрації фізичної особи - підприємця платником єдиного податку є наявність у такого платника  податкового боргу зі сплати податків та зборів, за якими визначені грошові зобов'язання, в тому числі, які не пов'язані із здійсненням господарської діяльності.

Водночас, повідомляємо, що  контролюючий орган може анулювати реєстрацію платником єдиного податку шляхом виключення з Реєстру платників єдиного податку за своїм рішенням у разі наявності у платника єдиного податку податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів (п.п. 3 п. 299.10 ст. 299 ПКУ).

Таке виключення з Реєстру платників єдиного податку здійснюється в останній день календарного місяця, в якому закінчився граничний строк погашення податкового боргу.

Інформацію про наявність податкового боргу можна отримати за допомогою електронних сервісів ДФС України, які розташовані на головній сторінці веб-порталу ДФС або в «Електронному кабінеті», вхід до якого здійснюється за адресою: http://cabinet.sfs.gov.ua.

Оновлення інформації на веб-порталі ДФС щодо стану розрахунків платника податків з бюджетом (зокрема, про наявність заборгованості) відбувається щоденно, крім вихідних та святкових днів, після проведення розрахунків зведених показників в центральній базі даних за результатами попереднього банківського дня.

* * *


УВАГА!!! Нові рахунки з ЄСВ

Бериславське управління Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, нагадує, що  починаючи з 02.05.2019 р. функціонують нові рахунки для сплати ЄСВ. Кошти, які сплачуватимуться платниками на старі рахунки  не будуть зараховуватись, а повертатимуться банками як нез’ясовані надходження.

Повідомляємо реквізити нових рахунків для сплати ЄСВ по смт Високопілю та Високопільському  району :

- за найманих працівників              – 37197201002109

- фізичні особи-підприємці за себе –37197204002109

Для всіх рахунків :

Код отримувача – 39394259

Отримувач          – ГУ ДФС у Херсонській області

Код банку МФО – 899998

Банк отримувача – Казначейство України (ЕАП)

* * *

Щодо сплати податку на нерухомість у 2019 році

У 2019 році мешканці Високопільщини отримають податкові повідомлення-рішення про сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – податок на нерухоме майно), за 2018 рік. Відповідно до ст. 265 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) однією із складових податку на майно є податок на нерухоме майно. Сума податку залежить від ставок, прийнятих органами місцевого самоврядування, де знаходиться житлова або комерційна нерухомість і від розміру мінімальної заробітної плати на 1 січня року, за який здійснюється нарахування податку.

Інформацію щодо ставок податку на нерухоме майно розміщено на субсайті територіальних органів ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі офіційного веб-порталу ДФС України в розділі: «Головна/Рішення місцевих рад/Податок на майно» за посиланням http://kherson.sfs.gov.ua/rishennya-mistsevih-rad-/podatok-na-mayno/podatok-na-mayno--vidminne-vid-zemeln/.

Розмір мінімальної заробітної плати змінюється щороку та складає: на 1 січня 2017 року – 3 200 грн., на 1 січня 2018 року – 3 723 гривні. Відповідно сума податку на нерухоме майно за 2018 рік у порівнянні з 2017 роком збільшиться. Наприклад, при ставці податку за житлову нерухомість, що знаходиться у смт Високопіллі, її власник за кожен метр надлишкової площі за 2017 рік сплачував 16 грн., а за 2018 рік необхідно сплатити 18,62 грн. за 1 м кв.

Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо: об’єктів нерухомості, що перебувають у їх власності; розміру загальної площі нерухомості; права на користування пільгою із сплати податку; розміру ставки податку; нарахованої суми податку. У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими громадянином на підставі оригіналів документів контролюючий орган проводить перерахунок суми податку і надсилає новий документ про сплату.

Сплатити податок громадяни зобов’язані протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (п. 266.10 ст. 266 ПКУ). Цей документ надсилається за місцем реєстрації громадянина, зазначеним у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків.

Детально ознайомитися з порядком нарахування та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки можна в загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі, який розміщений на веб-порталі ДФС.

Шановні високопільці! Заможність місцевих громад напряму залежить від свідомої та відповідальної сплати належних податків кожним її мешканцем. Разом дбаємо про розвиток місцевих громад – вчасно сплачуємо податки!

* * *


Для уникнення використання недостовірних даних при нарахуванні податку на майно - повідомте податкову про зміну місця реєстрації!

Бериславське управління ГУ ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі звертає увагу фізичних осіб – платників податків, що відповідно до  пункту 70.5 статті 70 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) фізична особа несе відповідальність згідно із законом за достовірність інформації, що подається для реєстрації у Державному реєстрі. Згідно з пунктом 70.7 статті 70 ПКУ, у разі будь-яких змін (наприклад, прізвища, місця проживання (прописки)) фізична особа повинна повідомити про це орган ДФС протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання відповідної заяви за формою №5ДР або №5ДРП.

З року в рік органи Державної фіскальної служби платникам плати за землю, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортного податку формують та направляють податкові повідомлення-рішення про нарахування податкових зобов’язань. При цьому трапляються випадки, коли громадяни не отримують податкові повідомлення-рішення та, як наслідок, не сплачують зобов’язання до бюджету. Найбільш поширеною причиною є відсутність відповідної адреси платника.

Разом з цим, звертаємо увагу, у разі коли пошта не може вручити платнику податків документ через відсутність за місцезнаходженням, відмову прийняти документ, незнаходження фактичного місця розташування  платника або з інших причин, документ вважається врученим  у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причини невручення відповідно до п. 58.3 ст. 58 ПКУ.

Переважна більшість громадян навіть не здогадується про те, що у разі зміни місця проживання, вони повинні повідомити про це фіскальну службу. На жаль незнання законів не звільняє від відповідальності за їх порушення.

Бериславське управління бажає всім громадянам пам’ятати про свої обов’язки визначені Податковим кодексом для уникнення неприємних ситуацій та звертає увагу, що ДФС на постійній основі вдосконалює сервіси та процедури реєстрації платників податків.


Увага платників податків!
Старі рахунки для сплати ЄСВ діють до 02.05.2019 року!

Бериславське управління Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі звертає увагу платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - ЄСВ), що з 02.05.2019 функціонуватимуть нові рахунки для сплати ЄСВ, які відкриті на балансі центрального апарату Казначейства (код банку - 899998).

Звертаємо увагу, що граничний термін використання існуючих рахунків по зарахуванню ЄСВ, які відкриті на балансі Головних управлінь Казначейства в областях та м.Києві спливає 01.05.2019.

Починаючи з 02.05.2019 кошти, які сплачуватимуться платниками на старі рахунки по зарахуванню ЄСВ, не будуть зараховуватись, а повертатимуться платникам, як нез’ясовані надходження.

Враховуючи зазначене, з метою своєчасної та належної сплати ЄСВ наголошуємо на необхідності починаючи з 02.05.2019 здійснювати сплату ЄСВ за новими реквізитами рахунків, які відкриті на балансі центрального апарату Казначейства (код банку - 899998).

* * *

Начальник І. БРОНІН

 


Сплата авансових внесків з ПДФО за І квартал.

Бериславське управління Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадує, що авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються фізичними особами — підприємцями, які обрали загальну систему оподаткування, самостійно згідно з фактичними даними, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат. Щоквартально авансові внески сплачуються до бюджету до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня). Авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується.

Якщо результатом розрахунку авансового платежу за відповідний календарний квартал є від’ємне значення, то авансовий платіж за такий період не сплачується.

Остаточний розрахунок ПДФО за звітний податковий рік здійснюється платником податку на доходи фізичних осіб згідно з даними, зазначеними в річній податковій декларації, з урахуванням сплаченого ним протягом року ПДФО на підставі документального підтвердження факту його сплати.

Надмірно сплачені суми податку підлягають зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з цього податку або поверненню платнику податку.

* * *

Повідомлення про об’єкти оподаткування (20-ОПП) можна подавати в електронному вигляді

Бериславське управління Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадує, що обов’язок повідомляти контролюючий орган за основним місцем обліку платника податків про об’єкти оподаткування та об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, встановлений ст. 63 Податкового кодексу України. Такі відомості подаються у повідомленні за ф. № 20-ОПП протягом 10 робочих днів після реєстрації, створення чи відкриття об’єкту оподаткування або об’єкту, пов’язаного з оподаткуванням.

Відомості про об’єкти оподаткування та об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, платники податків можуть подати до контролюючого органу в електронному вигляді.

Користувачі «Електронного кабінету» через приватну частину (особистий кабінет) мають можливість подати Повідомлення про об’єкти оподаткування та об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність в електронному вигляді за формою № 20-ОПП .

Реєстраційні дані платника в Повідомленні за ф. № 20-ОПП заповнюються автоматично на основі даних ДФС, дані щодо об’єктів оподаткування заповнюються платником самостійно.

Повідомлення за ф. № 20-ОПП опрацьовується повністю в автоматичному режимі та результат опрацювання відображається у Квитанції № 2, яку можливо переглянути в режимі «Вхідні/вихідні документи» «Електронного кабінету».

Крім того, дані про об’єкти оподаткування та об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, відображаються в режимі «Облікові дані платника» «Електронного кабінету».

* * *

Декларування доходів від продажу транспортного засобу

Бериславське управління Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадує громадянам, що у разі продажу ними іншим фізичним особам протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна: легкового автомобіля, мотоцикла, мопеда дохід, отриманий продавцем від такої операції не підлягає оподаткуванню.
У разі продажу протягом року двох чи більше об’єктів рухомого майна дохід, отриманий платником, підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб (далі – податок) за ставкою 5 відсотків.    Зазначена норма передбачена п. 167.2 ст. 167 Податкового кодексу України (далі – Кодекс).                            

Разом із тим, якщо упродовж року фізична особа продавала інші транспортні засоби, зокрема вантажний автомобіль або транспортний засіб спеціалізованого призначення, то дохід від такого продажу підлягає оподаткуванню податком за ставкою 5 відсотків, незалежно від кількості таких операцій з продажу впродовж року.

Нагадаємо, відповідно до п. 179.2 ст. 179 Кодексу обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи, зокрема від операцій продажу майна чи даруванні, при нотаріальному посвідченні договорів,  за якими був сплачений податок, відповідно до розділу IV Кодексу. У інших випадках, наприклад, укладення та оформлення таких операцій безпосередньо в сервісних центрах МВС, платник податку, який при продажу транспортного засобу отримав дохід, що підлягає оподаткуванню, від іншої фізичної особи, зобов’язаний подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.

* * *

Відповідальність за несвоєчасну подачу декларацій

про майновий стан і доходи

Бериславське управління Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі  повідомляє, що відповідно до ст. 164 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073-Х неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ця відповідальність не розповсюджується на випадки добровільного подання декларації (в т.ч. при реалізації права на податкову знижку).

Нагадаємо, що кампанія декларування - 2019 триватиме до 2 травня 2019 року.


Банк простив борг - подайте декларацію про доходи!

Бериславське управління Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі повідомляє, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу включається основна сума боргу (кредиту), прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов'язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сума перевищує 25% мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року (у 2018 році – 930,75 грн).

Відповідно підпункту «д» підпункту 164.2.17 пункту 164.2 статті 164 Податкового кодексу України кредитор, у нашому випадку банк, зобов’язаний повідомити платника податку - боржника шляхом направлення рекомендованого листа з повідомленням про вручення або шляхом укладення відповідного договору, або надання повідомлення боржнику під підпис особисто про прощення (анулювання) боргу та включити суму прощеного (анульованого) боргу до податкового розрахунку суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, за підсумками звітного періоду, у якому такий борг було прощено.

Боржник самостійно сплачує податок з таких доходів та відображає їх у річній податковій декларації у розділі II „Доходи, які включаються до загального річного оподатковуваного доходу” у рядку 10.9.1 з назвою доходу по тексту «у вигляді додаткового блага (прощений (анульований) борг за кредитом, що отриманий на придбання житла (іпотечний кредит))”. Окрім того, зазначений дохід є об'єктом оподаткування військовим збором.

Нагадуємо, податкова декларація про майновий стан і доходи за 2018 рік  подається до 02 травня 2019 року до контролюючого органу за своєю податковою адресою.

* * *

Зустріч фіскалів з органами самоврядування – черговий крок у

зворотньому зв’язку

На Бериславщині відбулася  зустріч  податківців Бериславського управління та  Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі з представниками органів місцевого самоврядування Бериславського, Великоолександрівського, Високопільського та Нововоронцовського районів.

Головними темами проведення зустрічі були питання взаємодії органів самоврядування під час проведення деклараційної кампанії доходів громадян 2019 року; легалізації трудових відносин; проведення обліку, нарахування та сплата за землю фізичними особами; особливості справляння місцевих податків і зборів у 2019 році.

Під час зустрічі начальник управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління Ігор Кузьмін підкреслив, що лише налагоджений зворотній зв'язок фіскалів на території громад сприятиме додатковим надходженням до бюджетів . Зазначив важливі напрямки взаємодії органів місцевого самоврядування та фіскальної служби області.

Також було обговорено проблеми та перспективи розширення податкової бази місцевих бюджетів та шляхи збільшення податкових надходжень.

Заступник начальника управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління Олексій Юсов звернув увагу присутніх на основні зміни у законодавстві щодо туристичного збору, розглянув питання прийняття рішень по місцевих податках і зборах.

У своєму виступі начальник Бериславського управління Іван Бронін наголосив на важливість якісного проведення обліку земель, землевласників та землекористувачів. Підкреслив, що завжди готовий до діалогу та співпраці.

Наприкінці зустрічі податківці відповіли на запитання, які хвилювали голів територіальних громад.

 


Підсумки декларування підвели на Високопільщині

За січень – лютий  2019 року, жителями  Високопільського району подано 452 декларацій про майновий стан та доходи. Загальна сума задекларованого доходу  складає 3,2 млн. гривень.  Самостійно нараховані податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб склали 412 тис. грн. та 48 тис. грн. військового збору.

Бериславське управління Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній республіці Крим та м. Севастополі  нагадує, кампанія декларування минулорічних доходів громадян триває до 2 травня 2019року. Декларації про майновий стан і доходи громадяни повинні подавати до податкових інспекцій за місцем своєї податкової адреси.

* * *

Декларуємо дохід отриманий від обробітку земельної ділянки

Бериславське  управління Головного управління ДФС у Херсонській області  повідомляє, якщо розмір земельної ділянки наданої для ведення особистого селянського господарства та/або земельної частки (пая) виділені на місцевості, що перевищує 2 гектари, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах (пп. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України).

Тобто, платнику податків необхідно визначити свої податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб та військового збору та подати до Державної податкової інспекції за місцем реєстрації податкову декларацію за звітний період. Податкова декларація за 2018 рік громадянами подається до 2 травня 2019 року.

 Ставка податку на доходи фізичних осіб становить 18 відсотків, військового збору - 1,5 відсотка. Відповідно до п.179.7 ст.179 ПКУ фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій декларації.

* * *


Сеанс „гарячої лінії” з питань декларування доходів громадян

З метою збільшення кількості обізнаного населення про декларування доходів громадян, а разом з тим і надходження коштів до бюджету, Головне управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі з 18.02.2019 започаткувало телефонну «гарячу лінію» з питань декларування доходів, отриманих у 2018 році, - «Кожному декларанту – власний консультант».

Майже щодня до Бериславського управління телефонують громадяни, бажаючі задекларувати власні доходи. Усі, хто зателефонував, отримали вичерпні відповіді від начальника відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Світлани Котляр.

Пропонуємо до уваги відповіді на деякі запитання, поставлені під час проведення телефонної лінії.

Чи має право скористатися податковою знижкою за іпотечним кредитуванням один із членів подружжя за вибором, коли об’єкт іпотеки знаходиться у спільній власності?

Право включити до складу податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом має той член подружжя, який є позичальником такого кредиту.

Який термін повернення ПДФО платнику податку внаслідок застосування права на податкову знижку?

Сума, що має бути повернена платнику податку, зараховується на його банківський рахунок, відкритий у будь-якому комерційному банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, зазначену в декларації, протягом 60 календарних днів після надходження такої податкової декларації.

В які терміни громадянам необхідно подати податкову декларацію про майновий стан і доходи?

Цього року строк подання декларації про майновий стан і доходи, отримані у 2018 році, для громадян, які зобов’язані згідно з нормами Податкового кодексу подати таку декларацію, та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, спливає 2 травня. Громадяни, які мають право на податкову знижку, можуть скористатися цим правом протягом року до 31.12.2019 (включно).

Платники податків Бериславського, Великоолександрівського, Високопільского та Нововоронцовського районів мають можливість отримати необхідну фахову консультацію щоденно з 11 год. 00 хв. до 12 год. 00 хв. від начальника відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Світлани Котляр, тел. (05546) 7-51-04. 

* * *

Платники єдиного податку Високопільського району сплатили до місцевих бюджетів майже мільйон гривень

За січень 2019 року платники податків, які перебувають на обліку у Високопільській ДПІ та обрали спрощену систему оподаткування, спрямували до місцевих бюджетів 0,83 млн. грн єдиного податку.

Щодо структури перерахованого до місцевих скарбниць єдиного податку, то внесок фізичних осіб-підприємців становить 0,2 млн. грн, сільгоспвиробники – 0,6 млн. гривень.

Єдиний податок у повному обсязі спрямовується до місцевого бюджету, Відтак, перераховуючи його своєчасно та у повному обсязі, суб’єкти господарювання забезпечують фінансування поточних потреб та сприяють розвитку і благоустрою своєї місцевої громади.

* * *


Задекларуй доходи від отриманої спадщини!

Бериславське управління Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі повідомляє, що оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи  дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав регламентується статтею 174 Податкового кодексу України.

Дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає  оподаткуванню, зазначається в річній податковій декларації.

Ставка податку на спадщину залежить від ступеня споріднення спадкоємця і спадкодавця. Так, батьки, подружжя і діти (в тому числі усиновлені) є ріднею першого ступеня, рідні брати та сестри, баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки є ріднею другого ступеня і, згідно закону, не повинні платити податок на спадщину. Відповідно, вони можуть його не декларувати.

Всі інші спадкоємці, які не є членами сім’ї зобов’язані сплатити податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відсотків від вартості спадщини (дарунку).

Якщо спадщину або подарунок отримано від нерезидентів чи нерезидентами України, то сума податку складе 18 відсотків.

Особами відповідальними за сплату податку до бюджету є спадкоємці, які отримали спадщину.

Податкова декларація подається в податкову інспекцію за місцем проживання (реєстрації) до 1 травня.

* * *

Заробляєте репетиторством – задекларуйте доходи!

Бериславське управління Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадує, якщо викладач-репетитор не є фізичною особою – підприємцем, але постійно надає репетиторські послуги фізичним особам, то він зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів.

Податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2018 рік викладачам-репетиторам слід подати до 01 травня 2019 року за місцем податкової адреси (реєстрації) за формою Податкової декларації про майновий стан і доходи, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859 у редакції наказу Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 556.

Шановні вчителі! Будьте прикладом для учнів, чесно та свідомо виконайте свій громадський обов’язок, задекларуйте доходи отримані від репетиторської діяльності.

* * *


Платники податків Високопільського району за 2018 рік поповнили місцеві
скарбниці більш як на 48 мільйонів гривень

Платники податків Високопільського району у 2018 році до місцевих бюджетів сплатили­­­ 48,4 млн. грн., що на 6,1 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Зокрема, надходження податку на доходи фізичних осіб склали 28,4 млн.грн., що на 4,9 млн.грн. більше, ніж у 2017 році; плати на землю - 9,9 млн. грн., що на 1,2 млн. грн. перевищує минулорічний показник; єдиного податку – 10,1 млн. грн., що у порівнянні з 2017 роком більше на 1,6 млн. гривень.


Громадянам надати декларацію про доходи допоможе 
« Електронний кабінет»

Бериславське управління Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадує про щорічну кампанію декларування доходів громадян, коли окремі категорії фізичних осіб зобов'язані подати річну податкову декларацію про майновий стан та отримані доходи.

З метою спрощення звітування запроваджено новий електронний сервіс у «Електронному кабінеті», який дозволяє громадянам заповнити декларацію на підставі облікових даних платника та відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків та відомостей щодо об'єктів нерухомого (рухомого) майна.

Платникам податків слід враховувати те, що остаточні дані щодо отриманих доходів за 2018 рік в повному обсязі буде сформовано у Державному реєстрі протягом 50 днів після закінчення року, тобто останній день обробки звітності припадає на 11.02.2019 року.

Слід зазначити, що новостворений сервіс дозволяє направити податкову декларацію до контролюючого органу з копіями первинних документів як додаток до декларації в онлайн режимі.

Крім того, сервіс надасть користувачам можливість скоротити час і витрати на подання звітності, мінімізувати помилки при заповненні декларації.

Скористатись сервісом зможуть особи, які мають особистий ключ електронного цифрового підпису АЦСК ІДД ДФС, який безкоштовно можна отримати в Центрах обслуговування платників.

Шановні громадяни! Відповідно до ст.47 Податкового кодексу України відповідальність за порушення порядку заповнення документів податкової звітності та недостовірність інформації, наведеної у відповідних документах, несуть фізичні особи - платники податків.


Задекларуйте доходи, отримані за кордоном!

Бериславське управління Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадує платникам податків, що відповідно до підпункту 168.2.1 пункту 168.2 статті 168 Податкового кодексу України іноземні доходи включаються до загального річного оподатковуваного доходу та підлягають декларуванню за наслідками звітного податкового року.

Оподаткування іноземних доходів підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків та військовим збором за ставкою 1,5 відсотка.

Податкова декларація про майновий стан і доходи подається до 1 травня 2019 року, сплата зобов’язань – до 31 липня 2019 року.

Згідно з нормами міжнародних договорів, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов'язання на суму податків, сплачених за кордоном. Сума такого зменшення визначається у річній податковій декларації.

Для отримання права на зарахування податків та зборів, сплачених за межами України, платник зобов'язаний отримати від державного органу країни, де отримується такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об'єкт оподаткування. Така довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України.

 

Підсумки першого місяця Деклараційної кампанії

Завершився перший місяць деклараційної кампанії 2019 року. Перших 200 громадян вже прозвітували про свої доходи. Ними задекларовано до сплати 162,4 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб та 14,3 тис. військового збору. Найбільш активними є одноосібники (199 декларантів).

Шановні громадяни, у разі отримання неоподатковуваних доходів протягом 2018 року не забудьте подати декларацію та задекларувати їх. Нагадуємо, що граничним терміном подачі декларації є 30 квітня цього року.


Роботодавці Високопільського району перерахували до соцфондів 28,1 мільйонів гривень ЄСВ 

Упродовж 2018 року роботодавці Високопільського району сплатили 28,1 мільйонів гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Вказана сума перевищила минулорічну на 5,1 мільйонів гривень або на 22,1 відсотки.

Отримані кошти єдиного соціального внеску направляються на забезпечення пенсійних та соціальних програм громадян. Тому дуже важливо, щоб усі роботодавці не допускали виплату заробітної плати "у конвертах".


Законодавцями розширено коло платників, які мають право скористатися податковою знижкою

Бериславське управління Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадує, що з 01 січня 2019 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2018 року. Деклараційна кампанія буде тривати до 01 травня 2019 року. Але такі граничні терміни передбачені лише для тієї категорії громадян, які зобов’язані задекларувати власні доходи. Для бажаючих скористатися правом на податкову знижку Податковим Кодексом України передбачено річний період для подання декларації, а саме, з 01.01.2019 по 31.12.2019 року.

Звертаємо увагу, що законодавством розширено коло платників, які мають право на податкову знижку. Мова йде про громадян, які понесли витрати на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти.

Раніше таке право надавалося лише за послуги, сплачені на користь вітчизняних закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти.

Також матимуть право на податкову знижку платники, які мають статус внутрішньо переміщеної особи (за умови дотримання вимог, встановлених ПКУ), що сплачують орендну плату за житло (за умови оформлення оренди відповідно до вимог чинного законодавства).

Право на отримання податкової знижки мають лише члени сім’ї першого ступеня спорідненості, тобто – чоловік, дружина, діти, батьки. Відповідно, якщо платник сплачував за своє навчання, навчання дітей або батьків, він може звернутися до органів фіскальної служби для отримання податкової знижки.

Підтвердженням отриманих освітніх послуг є угода, яку платник складає із закладом освіти. В такій угоді має бути зазначено: хто надає послугу, хто її отримує, яка сума та термін надання послуги. Угоди та розрахункові документи, які підтверджують сплату коштів, платник має зберігати протягом трьох років.

Податкова знижка нараховується на доходи, які отримані у вигляді заробітної плати, при цьому сума податкової знижки не повинна перевищувати розмір заробітної плати, яку платник отримав протягом року.

У разі необхідності у спеціалістів Бериславського управління декларанти зможуть отримати безкоштовні консультації і допомогу в заповненні податкової декларації про майновий стан і доходи.


Держбюджет 2019 – основними цифрами

В урядовій газеті «Голос України» № 241-242 від 15.12.18 оприлюднено Закон України від 23.11.18 №2629-VIII «Про Державний бюджет України на 2019 рік».

Серед ключових показників головним Законом України у 2019 році встановлено прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня – 1921 гривня, з 1 липня – 2007 гривень, з 1 грудня – 2102 гривні.

Також визначено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі: з 1 січня – 4173 гривні; у погодинному розмірі: з 1 січня – 25,13 гривні.

Гранична сума доходу для отримання податкової соціальної пільги складає 2690 гривні.

Податкова соціальна пільга визначена у розмірі 960,50 грн. – 100 відсотків, 1440,75 грн. – 150 відсотків, 1921грн. – 200 відсотків.

Мінімальний страховий внесок для нарахування єдиного соціального внеску становить 4173 х 22% = 918,06 грн., гранична сума надходження ЄСВ складає 13770,90 гривень.


Обов’язково повідомте податкову при зміні прізвища чи місця реєстрації!

Бериславське управління Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадує , що згідно з п.70.7.ст 70 Податкового кодексу фізичні особи - платники податків зобов’язані подавати контролюючому органу відомості про зміну даних, які вносяться до облікової картки протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання відповідної заяви за формою та у порядку, визначеними центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Відповідно до Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 №822, фізичні особи – платники податків зобов’язані інформувати контролюючі органи про зміну даних (прізвища фізичної особи, місця проживання тощо) шляхом подання заяви за ф. № 5ДР або за ф. № 5ДРП.

Заява про зміну даних, які вносяться до Облікової картки, стосовно фізичної особи, яка не досягла шістнадцяти років або є неповнолітньою і ще не отримала паспорта, подається одним з батьків (усиновителем, опікуном, піклувальником) за наявності документа, що посвідчує його особу, та свідоцтва про народження дитини (п 8 р. IX Положення).

Слід зазначити, що фізичні особи - громадяни України, які не мають постійного місця проживання в Україні або тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання, можуть звернутися для подання Заяви про зміну даних до будь-якого контролюючого органу, незалежно від реєстрації їх місця проживання чи перебування або відсутності такої реєстрації.

* * *


Задекларуйте доходи отримані у 2018 році!!!

З 01.01.2019 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2018 року.

Податкова декларація про майновий стан і доходи за формою, затвердженою наказом МФУ від 02.10.15 №859 (у редакції від 06.06.2017 №556), обов’язково подається при отриманні:

- доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; об’єкти спадщини чи об’єкти дарування успадковані чи подаровані фізичними особами, які не є членами сім’ї першого та другого ступенів споріднення, при нотаріальному оформленні, за якими не було сплачено податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, тощо;

- доходів від податкових агентів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема, дохід у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сума перевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року, а також інвестиційних доходів;

- іноземного доходу;

- в інших передбачених Кодексом випадках.

Податкова декларація подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів (за вибором):

- особисто або уповноваженою на це особою;

- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.


Податкова декларація про майновий стан і доходи подається в такі граничні строки:

- для громадян, які зобов’язані подати податкову декларацію, і осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, – до 01 травня року, що настає за звітним;

- для громадян, які мають право на податкову знижку – до 31.12.2019 (включно);

- для фізичних осіб-підприємців (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (року).

 

* * *


Сплата єдиного внеску підприємцями у 2019 році

Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Не пізніше 19 числа місяця, що настає за звітним кварталом, кожен підприємець зобов’язаний сплачувати суму єдиного внеску не менше мінімального страхового внеску на місяць.

Враховуючи визначений Законом України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" розмір мінімальної заробітної плати у 2019 році на рівні 4173 грн., мінімальна сума єдиного внеску з 01 січня становитиме 918,06 грн. (4173 х 22 відсотки).

Отже, мінімальна сума єдиного внеску у розрахунку на квартал у 2019 році становить 2754,18 грн. (918,06 грн. х 3 міс.).

У разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.

Звертаємо увагу підприємців!!! Звіт за оновленою формою Додаток 5 подається фізичними особами - підприємцями за звітний період 2018 року до 09 лютого 2019 року відповідно до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Начальник І.БРОНІН


Увага! Змінено бюджетні рахунки

З 3 січня 2019 року відкриті нові рахунки по надходженнях:

- податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами, які не підлягають обов’язковому декларуванню (КБК 11010501);

- військового збору, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування (11011001). На цей рахунок сплачуватимуть військовий збір фізичні особи - підприємці та громадяни за результатами річного декларування своїх доходів;

- екологічного податку, який справляється за викиди в атмосферне повітря двоокису вуглецю стаціонарними джерелами забруднення (19011000).

Змінено такі бюджетні рахунки:

- за КБК 13030100 рентна плата за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення.

Реквізити вказаних рахунків розміщені на субсайті ГУ ДФС у Херсонській області в розділі “Бюджетні рахунки” за посиланням http://kherson.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/.


До бюджетів усіх рівнів за 2018 рік надійшло 84 мільйони гривень податків і зборів

Високопільська ДПІ повідомляє, що за минулий рік платниками податків до державного бюджету сплачено 35,5 млн.гривень податкових платежів. Порівняно з 2017 роком ріст склав 4,4 відсотки.

До місцевого бюджету надійшло 48,5 млн.грн. що більше попереднього року на 14,7%.

Надходження єдиного соціального внеску зросли на 22,7% і складають 30,7 млн.грн..


Змінено ставку ЄВ для ФОП за працюючих осіб з інвалідністю!!!

З 01.01.2019 р. ЄСВ для фізичних осіб — підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, в яких працюють особи з інвалідністю, встановлюється у розмірі 8,41 % бази нарахування ЄСВ для працюючих осіб з інвалідністю.

Зазначені зміни передбачено Законом України від 23.11.2018 р. № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів».

Тобто, з наступного року не лише підприємства, установи і організації, а й фізичні особи - підприємці, в яких працюють особи з інвалідністю, зможуть нараховувати ЄСВ за пільговою ставкою.

До уваги платників податків!!

Бериславське управління Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній республіці Крим та м. Севастополі з метою недопущення податкового боргу, запрошує платників податків перевірити стан розрахунків з бюджетом.

Зробити це пропонуємо через «Електронний кабінет», вхід до якого здійснюється за посиланням https://cabinet.sfs.gov.ua, або звернувшись до ЦОП за місцем реєстрації (податкової адреси) платника податків.


Увага!!! Залишилось менше місяця, щоб скористатись правом на податкову знижку за підсумками 2017 року

Станом на 01.12.2018 року до Бериславського управління ГУ ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі звернулось 212 громадян, які виявили бажання скористатись правом податкової знижки та повернути з бюджету частину сплаченого податку на доходи фізичних осіб. За одинадцять місяців п.р. на рахунки громадян вже повернуто 349,3 тис. грн. податку.

Звертаємо увагу, право на отримання податкової знижки не переноситься на наступні роки, тобто для отримання знижки за 2017 рік необхідно подати декларацію до 31 грудня 2018 року.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного року витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами (квитанціями, фіскальними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця).

Правом на отримання податкової знижки можуть скористатися платники податків, які сплачували проценти за іпотечним кредитом, перераховували благодійні внески неприбутковим організаціям, сплачували кошти за навчання себе або своїх дітей, страхували себе та свою родину, сплачували кошти за переобладнання транспортного засобу на альтернативні види палива.

Статусу підприємця можна «позбутися» лише відвідавши державного реєстратора

Фізичні особи – підприємці (ФОП) втрачають статус підприємця лише з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності цією фізичною особою. 

У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності, підприємець повинен подати сам за себе звіт за формою №Д5 із зазначенням типу форми «ліквідаційна», де останнім звітним періодом буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності. При цьому термін сплати зобов’язань, визначених ФОП, у Звіті з позначкою «ліквідаційний», настає в день подання такого Звіту. Відповідно ЄСВ необхідно сплатити до дати подання Звіту включно.

Зняття з обліку ФОП фіскальними органами здійснюється на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором, після проведення передбачених законодавством перевірок платників, звірення розрахунків та проведення остаточного розрахунку.

Особливості сплати ЄСВ за IV квартал 2018 року особами,
які займаються незалежною професійною діяльністю

Платниками єдиного соціального внеску є також особи, які провадять незалежну професійну діяльність (зокрема, адвокатську).

Базою нарахування ЄСВ, в такому випадку, є сума доходу, отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного соціального внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.

У разі якщо таким платником не отримано дохід у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник зобов'язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Платник єдиного внеску зобов’язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок та подавати звітність до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, визначені законодавством.

Зокрема, платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати ЄСВ, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок. Отже, граничний термін сплати єдиного внеску за IV квартал 2018 року для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, як і для усіх фізичних осіб - підприємців має бути не пізніше 19 січня 2019 року.

 


 

Увага! Борг з ЄСВ на 1 січня стане причиною заборони
перебування на єдиному податку

Головне управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі повідомляє: 10.10.2018 для обговорення оприлюднено законопроект «Про внесення змін до статті 291 Податкового кодексу Укаїни щодо сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Нововведенням пропонується встановити, що суб’єкти господарювання, які станом на 1 січня базового (звітного) року мають недоїмку з єдиного внеску  на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, не можуть бути платниками єдиного податку першої-третьої та четвертої груп. Ці норми будуть прописані в нових пп. 291.5.9 та пп. 291.5-1.4 ПКУ.
У разі прийняття цей Закон набере чинності з першого числа місяця, наступного за місяцем його опублікування.
Важливо нагадати: Перелік документів, необхідних для укладення договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, передбачений пп. 1 п. 2 розділу V Інструкції №449.
Всі платники, які мають право на добровільну сплату ЄСВ, подають до фіскальних органів за місцем проживання:
заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування або про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (одноразова сплата єдиного внеску) за формою згідно з додатком 3 до Інструкції №449;
•  копію трудової книжки (за наявності);
•  виписку з системи персоніфікованого обліку (ОК-5);
•  копію документа, що посвідчує особу.

Підприємець - єдинник не отримав дохід: як платити ЕСВ?

Головне управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі роз’яснює, що для ФОП - платників єдиного податку ЄСВ нараховується на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ.
При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (у 2018 році - 819 грн 06 коп (3 723 грн х 22%)).
Отже, базою нарахування єдиного внеску для підприємців - платників єдиного податку першої - третьої груп для себе є сума, визначена такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску та не менше розміру мінімального страхового внеску                         (у 2018 році - 819 грн 06 коп.).
ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Таким чином, підприємці - платники єдиного податку сплачують ЄСВ за періоди, в яких вони були платниками єдиного податку, незалежно від того, отримували вони дохід у цей період чи ні.
Виключенням є підприємці, які отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону №1058, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Не сплатили ЄСВ?

Строку давності для нарахування та сплати немає
Головне управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі роз’яснює процедуру застосування штрафних санкцій за несвоєчасну сплату єдиного соціального внеску за вимогами Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Відповідно до п. 2 розд. VI Інструкції №449, у разі встановлення фіскальним органом своєчасно не нарахованих та/або не сплачених платником сум такий фіскальний орган обчислює суми єдиного соцвнеску, що зазначаються у вимозі про сплату боргу (недоїмки), та застосовує до такого платника штрафні санкції у порядку і розмірах, визначених розд. VII Інструкції № 449.
Згідно з пп. 2 п. 2 розд. VІI Інструкції № 449 за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску до платників, які допустили зазначене порушення у період до 1 січня 2015 року, накладається штраф у розмірі 10% своєчасно не сплачених сум, а починаючи з     1 січня 2015 року та надалі, – у розмірі 20%. своєчасно не сплачених сум. При цьому складається рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за формою згідно з додатком 12 до Інструкції             № 449.
На суму недоїмки платнику єдиного внеску нараховується пеня з розрахунку 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення платежу. Нарахування пені починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно.
Суми штрафів та нарахованої пені, застосованих за порушення порядку та строків нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску, стягуються в тому самому порядку, що і суми недоїмки із сплати єдиного внеску. Суми штрафів та нарахованої пені включаються до вимоги про сплату недоїмки, якщо їх застосування пов’язано з виникненням та сплатою недоїмки.
Строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується.

Місцеві бюджети Бериславщини отримали

третину мільярда гривень податків

За підсумками січня-жовтня 2018 року платники податків, які перебувають на обліку в Бериславському управлінні Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, перерахували до місцевих бюджетів 302,5 млн. гривень. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшилися на 26,7 відс. або 63,8 млн. гривень.

Варто відмітити, що 43 відс. або 128,8 млн. грн. від зазначеної суми перерахували платники Бериславської ДПІ, 28 відс. або 86,1 млн. грн. –Великоолександрівської ДПІ, 16 відс. або 48,4 млн. грн. – Нововоронцовської ДПІ, 13 відс. або 39,2 млн. грн. – Високопільської ДПІ.

Уже традиційно, найбільш вагомими серед податкових надходжень є: податок на доходи фізичних осіб, якого отримано 54 відс. або 164,2 млн. грн., єдиний податок – 23,5 відс. або 71,2 млн. грн. та плата за землю – 18,9 відс. або 57,3 млн. гривень.

Нагадаємо: з 1 жовтня 2018 року відповідно до виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 28.03.2018 №296 «Про реформування територіальних органів Державної фіскальної служби» до Бериславського управління Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі входять: Бериславська державна податкова інспекція, Великоолександрівська державна податкова інспекція, Високопільська державна податкова інспекція та Нововоронцовська державна податкова інспекція.

Довідкову інформацію суб’єкти господарювання та громадяни мають змогу отримати на субсайті територіальних органів ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі або за номерами телефонів: Бериславська ДПІ – (05546) 7-21-24, Великоолександрівська – (05532) 2-11-40, Високопільська – (05535) 2-23-40, Нововоронцовська – (05533) 2-11-31


За вісім місяців Високопільським відділенням Новокаховської ОДПІ надано більше як 700 адміністративних послуг громадянам

Високопільським відділенням за січень-серпень 2018 року було розглянуто 759 звернень громадян.  Переважна більшість громадян звернулись з питання отримання даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків, а саме — 332. Стосовно видачі відомостей  про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків звернулись 214 платника. 21 платник скористався можливістю переходу на  спрощену систему оподаткування – плату єдиного податку.

Землевласниками Високопільщини сплачено 6,6 мільйонів гривень плати за землю

Плата за землю є одним із небагатьох видів платежів, які стовідсотково залишаються в бюджеті району та громад. Саме тому її надходження є край необхідними для місцевого бюджету. За січень – серпень  надійшло 6 млн. 613 тис.грн. земельного податку та орендної плати. В тому числі  2,9 млн. від юридичних осіб, 3,8 млн. грн. від фізичних. Порівняно з минулим роком надходження зросли на 128 тис.грн..

Чи може ФОП, який здійснює продаж в магазині на ринку, бути єдинником І групи?

До І групи платників єдиного податку віднесено ФОП, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300 000 гривень.

Отже, фізична особа – підприємець, яка здійснює роздрібний продаж товарів в магазині, що розташований на території ринку, не може бути платником єдиного податку І групи.

Сплата єдиного внеску членами фермерських господарств

З початку 2018 року членів фермерського господарства  визначено платниками єдиного внеску, вони зобов’язані стати  на облік у контролюючих органах.

Базою нарахування єдиного внеску для членів фермерського господарства є сума доходу, отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому, сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць (у 2018 році – 819,06 гривень).

Звертаємо увагу, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника, а за порушення законодавства про єдиний внесок, зокрема, за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску передбачено фінансову відповідальність.

Довідку про відсутність заборгованості можна отримати в електронному вигляді

Абзацом 1 пункту 7 Порядку видачі довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів, затверджений наказом Міністерства доходів і зборів України від 10.10.2013 №567 передбачено, що Довідка про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів видається у паперовому або електронному вигляді безоплатно.

Платникам податків, які подають звітність в електронній формі, надання Довідки може здійснюватися засобами електронного зв’язку в електронній формі. Спосіб отримання Довідки вказується платником податків у заяві.

Отримання платником Довідки в електронній формі реалізовано через приватну частину Електронного кабінету, розміщеного на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України за посиланням: https://cabinet.sfs.gov.ua/login. Вхід до приватної частини (особистого кабінету) Електронного кабінету здійснюється виключно після ідентифікації особи із використанням електронного цифрового підпису. Функціонал надає можливість заповнити і подати заяву в електронній формі та отримати в електронній формі один з документів: Довідку або лист-відмову.

Як добровільно сплачувати ЄСВ

Всі платники, які мають право на добровільну сплату ЄСВ, подають до фіскальних органів за місцем проживання: заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування або про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування,

  • копію трудової книжки (за наявності);
  • виписку з системи персоніфікованого обліку (ОК-5);
  • копію документа, що посвідчує особу.

члени особистого селянського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (одночасно на пенсійне, на випадок безробіття, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності), надають також документ, що підтверджує їх членство у такому господарстві.


Як відобразити у фіскальних чеках суми заокруглень

У зв’язку з прийняттям Правлінням Нацбанку України постанови від 15.03.2018 № 25 «Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів» Державна фіскальна служба України надала роз’яснення щодо заокруглення сум реалізованих товарів (наданих послуг) у фіскальних чеках суб’єктами господарювання, які здійснюють готівкові розрахунки за реалізовані товари (надані послуги) або інші операції з готівкою із використанням реєстраторів розрахункових операцій. З ним можна ознайомитись за посиланням sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/344481.

За півроку кількість бізнесменів на Високопільщині збільшилась на 21 підприємця

За перше півріччя 2018 року зареєстровано та взято на облік 21 фізичну особу - підприємця. Із них 19 обрали спрощену систему оподаткування — сплату єдиного податку.

Нагадуємо, що до реєстру платників єдиного податку вносяться відомості про платника, зокрема, види господарської діяльності. Платник єдиного податку, який здійснює види діяльності, не зазначені в його облікових даних та в реєстрі платників єдиного податку, зобов’язаний перейти на загальну систему оподаткування з першого числа місяця, наступного за звітним кварталом, у якому здійснювалися види діяльності, які не зазначені в його облікових даних та реєстрі платників єдиного податку.

Отже, підприємець - платник єдиного податку не має права здійснювати, в межах підприємницької діяльності, види діяльності, які не зазначені в його облікових даних.

Узагальнюючі податкові консультації щодо оподаткування плати за землю від Мінфіну України

Міністерством фінансів України видано наказ від 06.07.2018 № 602 «Про затвердження узагальнюючих податкових консультацій з деяких питань оподаткування плати за землю», яким затверджено узагальнюючі податкові консультації, в тому числі :

- щодо сплати земельного податку власником нерухомого майна, розташованого на земельній ділянці, права на яку у такої особи не оформлені. Консультацією визначено, що особу, яка володіє нерухомим майном, розташованим на земельній ділянці, права на яку для такої особи не оформлені, не можна вважати платником земельного податку в розумінні ст. 269 Податкового кодексу до моменту виникнення відповідних прав такої особи на цю земельну ділянку згідно із записом, сформованим у Державному земельному кадастрі, у порядку, визначеному законом. До такого моменту зазначена особа відповідно до вимог Податкового кодексу не повинна сплачувати земельний податок;

- щодо справляння земельного податку з фізичних осіб - підприємців - платників єдиного податку. Зазначена консультація визначає, що фізична особа - підприємець — платник єдиного податку, який використовує будівлі (споруди), їх частини, для провадження господарської діяльності та який оформив відповідно до вимог законодавства свої права на земельну ділянку під такими об’єктами, не повинен сплачувати земельний податок.

Підсумки діяльності Високопільського відділення Новокаховської ОДПІ з питань наповнення бюджетів усіх рівнів за І півріччя 2018 року

За результатами проведеної роботи щодо наповнення бюджетів фактичні надходження до державного бюджету за січень-червень 2018 року склали 10,1 млн.грн., що на 3,3 млн.грн. менше минулого року. Зниження відбулось в результаті зменшення надходжень податку на прибуток та податку на додану вартість. До місцевого бюджету надійшло 17,3 млн.грн., що на 2,6 млн.грн. більше першого півріччя 2017 року. Порівняно з минулим роком суттєво збільшились надходження податку на доходи фізичних осіб, єдиного податку та плати за землю з юридичних осіб.

У структурі надходжень до місцевого бюджету найбільш питому вагу склали надходження податку на доходи фізичних осіб – 64 % або 11,1 млн.грн.; плата за землю – 18 %, або 3,1 млн.грн. та єдиний податок з сільгосптоваровиробників — 12 % або 2,1 млн.грн..

За півроку роботодавцями сплачено майже 15 мільйонів соцвнеску

Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за січень — червень 2018 року склали 14,7 млн.грн., що на 2,9 млн.грн. або на 24 відс. більше аналогічного показника минулого року.

Діє нова форма для подання запиту на отримання публічної інформації

Наказ Мінфіну України від 04.05.2018 №468 «Про затвердження Порядку організації роботи та взаємодії між структурними підрозділами органів Державної фіскальної служби при складанні, поданні та опрацюванні запитів на отримання публічної інформації та Форми для подання запиту на отримання публічної інформації, що знаходиться у володінні органів Державної фіскальної служби» набрав чинності 26.06.2018.

Ним запропоновано запитувачам нову Форму для подання запиту на отримання публічної інформації. Запит на інформацію подається в усній чи письмовій формі, особисто від запитувача або шляхом надсилання поштою, електронною поштою, факсом, телефоном - на вибір запитувача.

Більш детальну інформацію та форму запиту можна знайти за посиланням kherson.sfs.gov.ua/media-ark/local-news/343328.

Підприємці – платники єдиного податку І та ІІ груп мають право на щорічну відпустку

Підприємці, платники єдиного податку 1 та 2 групи, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку один раз на рік на час відпустки протягом одного календарного місяця. Крім того, не сплачується єдиний податок за період хвороби, підтверджений копією листка непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

З метою уникнення порушення терміну щодо сплати авансових платежів рекомендовано подавати до податкової інспекції заяву в довільній формі щодо періоду щорічної відпустки до початку відпустки, а заяву щодо терміну втрати працездатності з обов'язковим додаванням копії листка непрацездатності - одразу після закінчення лікарняного.

Чинним законодавством не передбачено пільг щодо сплати єдиного соціального внеску на час відпустки, або хвороби.

29 серпня 2018 року настає граничний термін сплати плати за землю з громадян!

Шановні громадяни землевласники та землекористувачі! Земельний податок, орендну плату за землю, податок на нерухомість потрібно сплатити до 29 серпня 2018 року. Нагадуємо, що усі ці платежі сплачуються на нові рахунки, які вступили в дію з 2 липня цього року.

Отримати інформацію щодо нарахованих сум, бюджетних рахунків можна в кабінеті №5 Високопільського відділення Новокаховської ОДПІ.

31 липня 2018 року настає граничний термін сплати задекларованих суп ПДФО та військового збору за поданими деклараціями за 2017 рік

Нагадуємо, що 31 липня 2018 року настає граничний термін сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору по поданій декларації за 2017 рік. Слід поспішити сплатити платежі в будь-якій банківській установі чи через відділення пошти.

Отримати інформацію щодо задекларованих сум та бюджетних рахунків можна в кабінеті №5 Високопільського відділення Новокаховської ОДПІ.

Внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб — платників податків

Після отримання податкових повідомлень - рішень про нарахування земельного податку громадяни звертаються до Високопільського відділення Новокаховської ОДПІ щодо невірно зазначених їх адрес проживання. Мотивуючи це тим, що ними вже давно змінено адресу прописки, тощо. Адреса, що вказана в повідомленні — рішенні є внесеною до Державного реєстру фізичних осіб — платників податків за даними платника.

Відповідно до пункту 70.7 статті 7 Податкового кодексу України фізична особа — платник податків зобов’язана подавати до контролюючих органів відомості про зміну даних, які вносяться до облікової картки, протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання відповідної заяви встановленої форми.

Виходячи з вищевказаного, при зміні місця державної реєстрації (прописки), прізвища, ім’я, по батькові, інших даних, необхідно повідомити орган ДФС протягом місяця з дня виникнення таких змін.

 


 

Увага! З 2 липня цього року змінюються бюджетні рахунки  для зарахування податків і зборів Державного та Місцевого бюджетів

У зв’язку із запровадженням централізованої моделі виконання  дохідної частини бюджетів та на виконання  ряду наказів Міністерства  фінансів України  з 2 липня цього року вводяться в дію нові рахунки та банк — Казначейство України, код банку (МФО) — 899998. Тобто, починаючи з 2 липня 2018 року при сплаті податків і зборів у платіжних дорученнях слід зазначати МФО отримувача 899998, замість 852010 та нові бюджетні рахунки.

Реквізити нових рахунків опубліковано  на  Веб — порталі  ГУ ДФС у Херсонській області Автономній  республіці Крим та м. Севастополі в рубриці “Бюджетні рахунки” та на офіційній  Веб — сторінці Головного  управління  Казначейства.  Також отримати  рахунки можна у Високопільському відділенні Новокаховської ОДПІ кабінет №5.

Шановні  громадяни землевласники та землекористувачі! Земельний податок, орендна плата за землю, податок на нерухомість та інші податкові платежі з 2 липня сплачуватимуться на нові рахунки

Нагадуємо, що 31 липня 2018 року настає граничний термін сплати  податку на доходи фізичних осіб та військового збору по поданій декларації за 2017 рік.  А до 29 серпня громадяни мають  розрахуватися по земельному податку, орендній платі за землю та податку на нерухоме майно.  У податкових повідомленнях, які вручатимуться платникам, зазначено рахунки що діятимуть до 2 липня  цього року (1 липня останній день).  Якщо сплата буде здійснюватися  після 1 липня, слід дізнатися реквізити нових рахунків.

За п’ять місяців  надано більш як пів тисячі адміністративних послуг

Високопільським відділенням Новокаховської ОДПІ за січень-травень 2018 року було розглянуто 519 тис. звернень платників податків.

Відділенням щодня надаються адміністративні послуги з різних податкових питань. Переважна більшість громадян звернулись з питання отримання довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків, а саме — 231. Стосовно видачі відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків звернулись 170 платників. 13 платників скористалися можливістю переходу на  спрощену систему оподаткування – плату єдиного податку.

 


 

Окремі питання щодо повернення податку по витратам за навчання

Питання: Чи має право скористатись податковою знижкою за навчання дитини один із батьків, який фактично здійснив оплату за її навчання, якщо договір укладений між навчальним закладом та дитиною і квитанції на оплату оформлені на ім’я дитини, при цьому дитина протягом звітного року не працювала?

Відповідь: Якщо договір на навчання  укладений між навчальним закладом та дитиною і квитанції на оплату оформлені на ім’я дитини, то  не залежно від того працює вона чи ні, батьки такої дитини не мають право на податкову знижку.

Питання: Чи має право на податкову знижку за навчання дитини один з батьків, якщо договір з навчальним закладом укладено одним із батьків, а в документах про сплату зазначено дані іншого із батьків?

Відповідь:  Один із батьків може включити до податкової знижки на навчання лише суми коштів, сплата яких фактично підтверджена відповідним розрахунковим документом (квитанції, чеки тощо), в якому зазначено, що платіж за навчання здійснено безпосередньо особою, яка звертається за податковим кредитом. При цьому, у договорі про навчання повинно бути зазначено прізвище, ім’я та по батькові особи, яка буде безпосередньо навчатися (дитини).

Питання: Чи має право на податкову знижку за навчання дитини один із батьків, якщо договір укладений між навчальним закладом та дитиною, яка протягом звітного (податкового) року працювала, а квитанції на оплату оформлені на ім’я одного з батьків?

Відповідь: Батько (матір) за навчання дитини може включити до податкової знижки на навчання   суми коштів, сплата яких фактично підтверджена відповідними розрахунковими документами (квитанції, чеки тощо), в яких зазначено, що платіж за навчання здійснено безпосередньо одним із батьків, який звертається.

Питання: Чи може ФО включити до податкової знижки за звітний рік суму витрат на навчання, яка підтверджена одним платіжним дорученням, в якому зазначена сума за весь навчальний рік/семестр, якщо вони припадають на різні календарні роки?

Відповідь: Платник податку може включити до податкової знижки за навчання суми коштів, сплата яких здійснена безпосередньо платником податку, який звертається за податковою знижкою та фактично підтверджена відповідними розрахунковими документами (квитанції, чеки тощо). Обмеження щодо періоду, протягом якого платник податків у звітному  році навчався, з 01.01.2017 скасовано.

Питання: Чи є обмеження у сумі витрат, понесених платником податку за навчання після 01.01.2017 з метою отримання податкової знижки?

Відповідь:  Ні, немає. Платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року,  фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

Громади Високопільщини отримали 949 мільйонів гривень ПДФО

Упродовж січня - травня цього року роботодавці та жителі Високопільського району та  об’єднаних територіальних громад  відрахували до бюджетів усіх рівнів 11 млн. 342 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб. Це майже на 2 млн. грн. або  на 21 відс. перевищує показник відповідного періоду 2017 року.

Варто зазначити, що в структурі податкових надходжень податок на доходи фізичних осіб лідирує та займає більше 52 відс. від загальної суми інших податків і зборів. Наразі він зберігає позицію найвагомішого за обсягом джерела наповнення дохідної частини місцевих скарбниць.

Громадяни, визнані учасниками бойових дій, звільняються від сплати земельного податку

З метою допомоги учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей, внутрішньо переміщеним та постраждалим особам внаслідок зазначеної операції для забезпечення їх соціального захисту законодавством передбачено ряд пільг, в тому числі щодо сплати податків і зборів. Зокрема, громадяни, визнані учасниками бойових дій, звільняються від сплати земельного податку.

для звільнення від сплати земельного податку особа, яка має підстави для отримання пільг, повинна надати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки заяву довільної форми про надання пільги та документи, що посвідчують її право на пільгу, зокрема, посвідчення «Учасник бойових дій».


Фіскальну службу на Херсонщині перейменували

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 28.03. 2018 року № 296 «Про реформування територіальних органів Державної фіскальної служби» та Порядку здійснення заходів, пов’язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою КМУ від 20.10. 2011 року № 1074, Головне управління ДФС у Херсонській області перейменовано в Головне управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі.

Херсонську митницю ДФС перейменовано в Митницю ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі.

 

До уваги платників податків!

З 10 травня 2018 року з метою уникнення проблемних питань під час надання звітності та укладання договорів з фіскальною службою області та митницею необхідно використовувати наступні реквізити:

Назва установи: Головне управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі
Код ЄДРПОУ- 39394259 (всі бюджетні рахунки без змін)
Начальник - Клим Ігор Вікторович

Назва установи: Митниця ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі
Код ЄДРПОУ- 39624611 (всі бюджетні рахунки без змін)
В.о. начальника - Закалінський Михайло Володимирович.

Підсумки деклараційної кампанії 2018 року

За 2017 рік декларації про майновий стан і доходи подали 1993 громадянина, із них 1970 таких, що зобов’язані були це зробити. Всього ними задекларовано 14 млн. 85 тис.грн. доходів. Порівняно з попереднім роком загальна кількість декларантів зросла на 2 %, сума доходів на 37 %.

За результатами деклараційної кампанії задекларовано 1 млн. 871 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб та 186 тис.грн. військового збору. В поточному році до бюджету надійде на 264 тис.грн. податків більше ніж в 2017.

На сьогоднішній день громадянами вже сплачено 423 тис.грн. ПДФО.           

Найчисленнішою категорією декларантів, як і в попередніх роках, є одноосібники. Ними до фіскального органу подано 1928 декларацій та визначено податкові зобов’язання по податку на доходи фізичних осіб в сумі 1 млн. 725 тис.грн.. Крім цього 20 громадян повідомили про отримання спадщини (нараховано 117 тис.грн. ПДФО), 17 задекларували доходи від продажу нерухомого та рухомого майна (123 тис.грн. ПДФО).

Термін сплати податку на доходи та військового збору, зазначених у декларації

3 травня закінчилась цьогорічна кампанія декларування доходів громадянами. У податковій декларації про майновий стан і доходи за “

 За несвоєчасну сплату (затримка платежу від 1 до 30 днів) порушнику нараховується штрафна санкція в розмірі 10 % несплаченої суми. При затримці 31 день і більше штрафна санкція складає 20 % боргу.

За податковою знижкою звернулось 23 громадянина

Цьогоріч подано 23 декларації на податкову знижку. Загальна сума до повернення складає 44 тис.грн.. Правом на часткову компенсацію витрат скористались переважно студенти та їх батьки по витратам за навчання. Нагадуємо, що для отримання податкової знижки по витратам минулого року, можна подати податкову декларацію та надати копії документів, що підтверджують такі витрати, до фіскального органу за місцем державної реєстрації до кінця 2018 року.

 


 

Більше чотирьох мільйонів спрямували на соціальні потреби роботодавці Високопільщини

За перші два місяці року роботодавці та підприємці Високопільщини відрахували 4 млн. 377 тис. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 1 млн. 67 тис. грн. або 32 відсотки.

Нагадаємо, що лише легальне працевлаштування та вчасна сплата єдиного соціального внеску є запорукою соціального захисту громадян.

Фіскальна служба пропонує заповнити декларацію про доходи в режимі Online

З 1 січня до 30 квітня 2018 року триває кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у минулому році.

Для зручності платників на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби є можливість заповнити декларацію у режимі on-line скориставшись сервісом «Електронний кабінет платника (оновлена версія)». Для цього необхідно:

По перше - отримати електронний цифровий підпис, який безкоштовно видається Акредитованим центром сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС.

По друге - завантажити з сайту Акредитованого центру сертифікації ключів програмне забезпечення – «Програмний комплекс користувача ЦСК» та виконати необхідні налаштування за допомогою інструкції користувача.

По третє - авторизуватися за допомогою особистого електронного ключа та заповнити декларацію.

Перелік документів підприємця для розміщення на торговому місці

Фізичні особи - підприємці на загальній системі оподаткування мають забезпечити наявність на торговому місці наступних документів: книги обліку доходів та витрат; книги обліку розрахункових операцій; виписки або витягу з Єдиного державного реєстру юридичних, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань; ліцензії; свідоцтво платника ПДВ (у разі, якщо суб’єкт господарювання зареєстрований платником ПДВ); трудових угод з найманими працівниками (у разі використання найманої праці).

Платники Високопільського відділення Новокаховської ОДПІ перерахували до бюджетів усіх рівнів 9,2 мільйони гривень податків та зборів

Саме 9,2 млн.грн. податків та зборів перерахували суб’єкти господарювання до бюджетів усіх рівнів. При цьому Державний бюджет отримав 3,8 млн.грн., до місцевих скарбниць мобілізовано 5,4 млн.. Порівняно з січнем — лютим 2017 року надходження зросли на 0,8 млн.грн., або на 10 %.

Про визначення податкової адреси громадянина

 ДФС України щорічно з 1 січня по 30 квітня проводить кампанію декларування доходів громадян. Протягом цього терміну усі громадяни, які отримали доходи, що не були оподатковані у минулому році, можуть подати до податкових інспекцій за місцем проживання декларації.

Платник податків, який зобов’язаний (має право) подати річну податкову декларацію, але на той час проживає не за місцем реєстрації (прописки), а в іншому місці, має подати декларацію до контролюючого органу за податковою адресою, тобто за місцем реєстрації згідно з паспортними даними.

Понад пів сотні платників звернулися за адміністративним послугами

Протягом січня-лютого 2018 року до Високопільського відділення Новокаховської ОДПІ звернулися 524 платника податків, які отримали консультаційні, інформаційні, адміністративні послуги, подавали податкову звітність. Адміністративних послуг з початку року надано 255 платникам. Найбільш запитуваною є послуга з видачі картки платника податків, всього їх видано 158.

Декларування доходів з прощення боргу

У разі якщо кредитором (банком) було здійснено прощення (анулювання) основної суми боргу (кредиту), то з метою оподаткування сума такого анульованого боргу вважається додатковим благом і включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу та оподатковується податком на доходи фізичних осіб (18 %) і військовим збором (1,5%).

Тому громадяни, які протягом 2017 року мали прощення (анулювання) основної суми боргу (кредиту) від кредитора, повинні до 30 квітня 2018 року подати декларацію про доходи.

Земельний податок наповнив місцеві бюджети району та об’єднаних громад на 943 тис. гривень

Протягом двох місяців поточного року від власників землі та землекористувачів до місцевих бюджетів надійшло 943 тис. грн. плати за землю. Це на 26 тис. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Вагому частку надходжень у вигляді плати за землю, а це 67 відс., сплатили землекористувачі - юридичні особи. Від них до бюджету надійшло 636 тис. гривень. Ще 307 тис. грн. перерахували місцевим громадам фізичні особи.

Надходження єдиного податку одне із головних джерел наповнення місцевого бюджету

За підсумками січня — лютого цього року від платників, які застосовують спрощену систему оподаткування до місцевих бюджетів надійшов 1 млн. 237 тис. грн. єдиного податку. В цілому місцеві громади отримали у своє розпорядження на 284 тис.грн. більше ніж в минулому році. Підприємці забезпечили надходження 321 тис.грн. податку, юридичні особи - платники єдиного податку IV групи, які працюють в агросекторі сплатили 913 тис..грн..

 


 

Договір суборенди: подання звітності та сплата орендної плати за земельну ділянку

Орендна плата за земельні ділянки – обов’язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Платником орендної плати є орендар земельної ділянки.

Орендована земельна ділянка або її частина може передаватися орендарем в суборенду без зміни її цільового призначення, якщо це передбачено договором оренди або за письмовою згодою орендаря. Оскільки платником орендної плати є орендар земельних ділянок, то обов’язок із сплати орендної плати за земельну ділянку, передану в суборенду, та подання податкової декларації належить особі, яка уклала договір оренди тобто первинному орендарю.

Сплата єдиного соцвнеску підприємцями

З 1 січня 2018 року всі фізичні особи-підприємці, в тому числі і ті, які обрали єдиний податок, зобов'язані сплачувати єдиний соціальний внесок до 20 числа місяця, наступного за звітним кварталом. Це ж правило поширюється на осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність. Раніше для таких осіб, крім ФОП на спрощеній системі оподаткування, застосовувався річний період сплати ЄСВ.

Крім того, платники єдиного податку першої групи сплачують ЄСВ в повному мінімальному розмірі (819,06 грн), як і всі інші підприємці.

Такі зміни спричинили ріст надходжень соцвнеску на 76 відсотків. Так за січень цього року надійшло 2 млн. 71 тис.грн., що більше відповідного періоду 2017 року на 897 тис.грн..

Декларування: оподаткування доходів від продажу рухомого майна

Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, не підлягає оподаткуванню.

Дохід, отриманий платником від продажу (обміну) протягом звітного року двох та більше об’єктів рухомого майна, підлягає оподаткуванню за ставкою 5 % податком на доходи фізичних осіб та 1,5 % військовим збором. Якщо продаж рухомого майна здійснюється фізичними особами — нерезидентами, то дохід оподатковується за ставкою 18 %.

Податок 5% та 1,5 % також потрібно буде сплатити від продажу (обміну) вантажівки, автобуса, причепа, незалежно від кількості продажів даних транспортних засобів у році.

Такі ж умови оподаткування при продажу автомобіля, отриманого у спадщину (подарунок).

Декларування: оподаткування доходів від продажу нерухомого майна

Не оподатковується дохід, отриманий платником податку від продажу майна не частіше одного разу протягом звітного податкового року, та за умови перебування у власності платника понад три роки: житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку, земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст. 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення. Тобто подавати річну декларацію про майновий стан і доходи у такому випадку не потрібно.

Умова щодо перебування вищевказаного майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.

У разі продажу більш як одного з перелічених об'єктів нерухомості або іншої нерухомості, отриманий дохід підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5% та військовим збором у розмірі 1,5%.

Деклараційна кампанія сягнула екватора

Добігла кінця половина деклараційної кампанії 2018 року. Перших 100, найбільш сумлінних, декларантів вже відвідали податкову. Ними задекларовано до сплати 94 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб та 15 тис. військового збору і більше половини цих сум вже сплачено до бюджету. Найбільш активними є одноосібники (94 чол.) та громадяни, які отримували доходи у вигляді спадщини (5 чол.).

Шановні громадяни, у разі отримання неоподатковуваних доходів протягом 2017 року не забудьте подати декларацію та задекларувати їх. Нагадуємо, що граничним терміном подачі декларації є 30 квітня цього року.

 


 

Члени фермерського господарства з 2018 року сплачують єдиний соцвнесок

Починаючи з цього року до числа платників ЄСВ додано членів  фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах. Зазначені особи звільнятимуться від сплати за себе ЄСВ, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, установленого ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», й отримують відповідно до закону пенсію чи соціальну допомогу. ЄСВ для них нараховуватиметься на суму доходу (прибутку), що підлягає обкладенню податком на доходи фізосіб. При цьому сума соцвнеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць. Сплачувати платіж слід  до 20 числа місяця, що настає за звітним кварталом.

Декларування-2018: право на  податкову знижку

З 1 січня 2018 року стартувала компанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2017 року.

Громадяни, які  протягом минулого року отримували заробітну плату, з якої утримувався податок, мають право на отримання податкової знижки.

Податкова знижка надається, якщо у фізособи протягом звітного року були втрати на навчання в вищих та професійно-технічних закладах, на отримання доступного житла за державними програмами, на оплату допоміжних репродуктивних технологій, а також пов’язані зі сплатою відсотків за іпотечним кредитом, внесків на благодійність, страхових платежів за договорами довгострокового страхування життя тощо.

Для отримання знижки необхідно заповнити та до 31 грудня подати  декларацію про майновий стан та доходи. Детальніше про право на знижку  можна ознайомитися на веб-порталі ДФС у банері «Деклараційна компанія-2018» за посиланням http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan/ .

Оподаткування спадщини від  нерезидента

            Для оподаткування будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується  від спадкодавця-нерезидента, та для будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця-резидента, згідно з вимогами Податкового кодексу застосовується ставки податку на доходи фізичних осіб у розмірі 18% та військового збору 1,5% бази оподаткування (вартості власності, що успадковується).

Терміни  подачі податкової декларації про майновий стан і доходи

 Для окремих категорій фізичних осіб визначено різні граничні строки подання річної податкової декларації про майновий стан і доходи, зокрема:

- для фізичних осіб-підприємців – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного року. Останній день за 2017 рік – 09.02.2018;

- для підприємців, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності  – протягом 30 календарних днів з дня  припинення.

- для громадян, які зобов’язані  подати  декларацію, і осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, – до 01 травня 2018 року;

- для громадян, які мають право на податкову знижку – до 31.12.2018.


З 2018 року зміниться нарахування та сплата єдиного соціального внеску

У проекті законі про держбюджет-2018 показник мінімальної заробітної плати встановлено на рівні 3723 гривень.

Максимальна величина бази нарахування ЄСВ з 2018 року зросте. Зараз вона становить 25 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (станом на грудень – 44050 гривень). У наступному році цей показник підвищиться до 15 мінімальних зарплат – 55845 гривень на місяць.

Мінімальний страховий внесок – це сума ЄСВ, яка визначається розрахунковим шляхом як добуток мінімальної зарплати та розміру ЄСВ ( 22%). Нарахований за звітний період (місяць) ЄСВ до сплати не може бути меншим за розмір мінімального страхового внеску. Таким чином, мінімальний страховий внесок з 1 січня 2018 року становитиме – 819,06 грн (3723 грн х 22%). Якщо нарахована заробітна плата найманих працівників менше мінімально встановленої заробітної плати на такий період, то роботодавець зобов’язаний донарахувати ЄСВ до мінімального страхового внеску.

Підприємці єдиного податку І групи сплачують єдиний соцвнесок у повному розмірі

З 1 січня 2018 року всі фізичні особи-підприємці, в тому числі і ті, які обрали єдиний податок, будуть зобов’язані сплачувати єдиний соціальний внесок до 20 числа місяця, наступного за звітним кварталом. Це ж правило буде поширюватися на осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність. Раніше для таких осіб, крім ФОП на спрощеній системі оподаткування, застосовувався річний період сплати ЄСВ.

Крім того, платники єдиного податку першої групи втрачають право на сплату ЄСВ в сумі не менше 0,5 мінімального страхового внеску. Тому з нового року будуть змушені платити його в повному мінімальному розмірі (819,06 грн), як і всі інші спрощенці.

Ставки єдиного податку в 2018 році

З 1 січня передбачено прожитковий мінімум для працездатних осіб на рівні 1762 грн, а мінімальна зарплата3723 грн. Ці показники важливі, оскільки саме на їх базі розраховується сума єдиного податку.

Ставки єдиного податку встановлені :

– для першої групи платників єдиного податкуу відсотках (фіксовані ставки) до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року (1762 грн);

для другої групи – у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (3723 грн);

третьої групи – у відсотках до доходу (відсоткові ставки).

До Місцевого бюджету за 2017 рік зібрано більше 42 млн. грн. податків

За підсумками 2017 року платниками податків Високопільщини сплачено до Місцевого бюджету 42,2 млн.грн. Порівняно попереднім роком року надходження зросли на 31% або на 10,1 мільйон.

У структурі надходжень найбільш питому вагу склали надходження податку на доходи фізичних осіб -56 відсотків, плати за землю — 21 відс. та єдиного податку — 20 відс..

Розпочато деклараційну кампанію – 2018

З 1 січня 2018 року стартувала Кампанія декларування доходів громадян, отриманих у минулому році.

В ході її проведення – з 1 січня по 30 квітня - громадяни зобов’язані виконати свій конституційний обов’язок, задекларувавши доходи, які не були оподатковані у минулому році. Декларація про майновий стан і доходи надається до податкової інспекції за місцем податкової адреси громадянина. Зробити це можна або особисто чи через уповноважену на це особу, або за допомогою пошти. Також передбачена можливість декларування засобами електронного зв’язку.

Увага! Нові реквізити бюджетних рахунків для платників Високопільської об’єднаної територіальної громади!

З 3 січня 2018 року змінено реквізити бюджетних рахунків для зарахування надходжень до Високопільської об’єднаної територіальної громади. Отримати нові рахунки можна у Високопільському відділенні Новокаховської ОДПІ (кабінет №5) чи на суб-сайті територіальних органів ДФС у Херсонській області області в розділі «Бюджетні рахунки», або за посиланням http://kherson.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/.

За податковими послугами звернулося понад 60 тисяч громадян

Протягом 2017 року у Високопільському відділенні Новокаховської ОДПІ зафіксовано 2350 звернень громадян – жителів району. Відвідувачам фахівці надали 1500 адміністративних послуг.

Серед адмінпослуг найбільшою популярністю наразі користуються такі, як видача громадянам карток платників податків з присвоєнням реєстраційного номера платника (їх видано 814), реєстрація платників єдиного податку (зареєстровано 46 платників), надання витягу з реєстру платників єдиного податку (надано 93 витягів), реєстрація книг обліку доходів і витрат (зареєстровано 86 книг) тощо.

 


 

Не забудьте використати право на податкову знижку по витратам 2016 року

Підстави для нарахування податкової знижки  відображаються платником податку у декларації про майновий стан і доходи за 2016 рік, яку необхідно подати до 31 грудня 2017 року.

Право на податкову знижку мають громадяни, які протягом 2016 року отримували дохід у вигляді заробітної плати, сплачували податок на доходи фізичних осіб та понесли витрати:  за навчання закладам освіти за себе або членів сім’ї першого ступеня споріднення; у вигляді сплати процентів за користування іпотечним житловим кредитом; на оплату вартості державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини; на будівництво (придбання) доступного житла; на переобладнання транспортного засобу, у зв‘язку з використанням біопалива; інші.

Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Готуємось до зустрічі нового року без боргів

За інформацією, наданою Головним управлінням  ДФС у Херсонській області, заборгованість по податкам і зборам по Високопільському району та Кочубеївській ОТГ на початок жовтня становила  776 тис.грн., по єдиному соціальному внеску — 105 тис.грн... 

Борг юридичних осіб у загальній сумі складає лише 5% та 13,7 % відповідно. Інші  несплачені  чи не повністю сплачені суми платежів обліковуються за підприємцями та фізичними особами.

Шановні платники, просимо вас звертатися до податкової з питань звірки по сплаті податків і зборів до бюджету та наявності заборгованостей.   Отримати зазначену інформацію можна в кабінеті № 5 відділення чи за телефоном 0962882814.

Крім цього, у разі необхідності, можна звернутися до управління погашення боргу ГУ ДФС у Херсонській області (0552) 421260, 427633, 427634.


Сервіс фіскальної служби «Пульс» працює по - новому

З 20 липня поточного року змінено номер телефону для прийняття інформації на сервіс «Пульс»: усних звернень громадян; інформації про особу, стосовно якої поводиться перевірка, щодо поширення на неї заборон відповідно до Закону України «Про очищення влади».

Отримати інформаційно-довідкові послуги, залишити інформацію щодо неправомірних дій та бездіяльності працівників органів ДФС та інших питань можна за номером 0800-501-007 Контакт-центру ДФС.

Доходи від продажу овочів і фруктів із власної садиби звільнені від оподаткування

Не оподатковуються доходи фізичних осіб, отримані від продажу власної сільгосппродукції, що вирощена, зібрана, оброблена та/або перероблена на земельних ділянках, наданих для:

- садівництва та/або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд та/або для індивідуального дачного будівництва;

- особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари. У разі перевищення більше 2 гектар, дохід від продажу с/г продукції підлягає оподаткуванню (за ставками - ПДФО 18 % і військовим збором - 1,5 %).

При продажу власник має надати копію довідки про наявність у нього земельних ділянок (форма 3-ДФ). Довідка видається сільською, селищною радою за місцем проживання платника податку протягом п'яти робочих днів з дня подання письмової заяви про видачу такої довідки.

До уваги громадян - платників земельного податку!

Нарахування фізичним особам сум земельного податку проводиться органами фіскальної служби, які надсилають або вручають платникові за місцем його реєстрації податкове повідомлення-рішення .

Від сплати земельного податку звільняються: інваліди першої і другої групи; фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років; пенсіонери (за віком); ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; фізичні особи, визнані постраждалими внаслідок Чорнобильської катастрофи. Звільнення від сплати податку поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм.

Фізична особа, яка має підстави для отримання пільг щодо сплати земельного податку, повинна надати органам фіскальної служби за місцезнаходженням земельної ділянки заяву довільної форми про надання пільги та документи, що посвідчують її право на пільгу. Пільга починає застосовуватися до обраної земельної ділянки з базового звітного періоду, у якому подано таку заяву.

Нагадуємо, що граничним терміном сплати земельного податку та орендної плати за землю для громадян є 30 серпня 2017 року. Уточнити суми податку можна у сільській чи селищній раді за місцем знаходження земельної ділянки чи у Високопільському відділенні Новокаховської ОДПІ кабінет №5.

До уваги громадян власників нерухомості!

У 2017 році фізичні особи сплачують податок на нерухоме майно за 2016 рік. Податкове повідомлення-рішення про сплату суми податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються платникам податку за місцем їх податкової адреси. Розрахунок здійснюється на підставі відомостей державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Граничним терміном сплати є 30 серпня 2017 року

За порушення термінів сплати податків платники притягуються до відповідальності у вигляді штрафу від 10 до 20 % своєчасно несплаченої суми. З метою недопущення несвоєчасної сплати податку власникам об’єктів нерухомого майна, які володіють житловими будинками площею понад 120 м², квартирами площею понад 60 м² або об’єктами нежитлової нерухомості у разі неотримання податкових повідомлень-рішень на сплату податку, або ж якщо платник податку не погоджується з розрахунком податку чи виявить розбіжності в наявній у нього інформації про об’єкт нерухомості, він має звернутися з оригіналами документів на нерухомість до податкової інспекції, за своїм місцем реєстрації.

Репетиторські послуги оподатковуються!

Репетиторські послуги ― це послуги, зокрема з підготовки дітей до школи, вступу до навчальних закладів, навчання з будь-яких предметів. Їх наданням займаються вчителі, викладачі, які не реєструються як фізичні особи - підприємці, і не сплачують податки. Якщо викладач-репетитор не є фізичною особою - підприємцем, але надає репетиторські послуги він зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів.

Доходи від репетиторства оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків. Крім того, із вказаних доходів справляється військовий збір за ставкою 1,5 відсотки.

 


З 7 травня при продажу технічно складних побутових товарів необхідно застосовувати РРО

Змінами в законодавстві (Закон №1791-VIII) передбачено, що платники єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, повинні застосовувати РРО незалежно від обсягу отриманого доходу від продажу.

Застосовувати РРО в разі продажу технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту, повинні як платники єдиного податку першої групи, які провадять діяльність на ринках, так і платники другої та третьої груп незалежно від обсягу річного доходу. Для них визначальною умовою для застосовування РРО є реалізація відповідного виду товарів, а саме — технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.

Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування РРО затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 16.03.2017 № 231 "Про затвердження переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій". До таких груп, наприклад  відносяться транспортні засоби, варильні поверхні, пральні машини, плити кухонні, духовки, насоси для рідин, котли опалювальні, витяжки, кондиціонери,    холодильники, перфоратори, шліфувальні машини, електрочайники,  бензопили, комп“ютерна техніка та комплектуючі,  мультиварка, телефони та смартфони, електровелисопеди, годинники всіх видів, іграшки на радіокеруванні, калькулятори та інша обчислювальна техніка, роботи ігрові, пристаки та інше.  Із повним переліком можна ознайомитися в вищевказаній Постанові.

Платниками  Високопільщини сплачено   надійшло більш як 18 мільйонів  гривень податків 

За підсумками 4-х місяців зведений бюджет 18,4 млн.гривень. Минулорічний показник перевиконано на 44 відс., або  на 5,6 млн.гривень.

Надходження місцевого бюджету Високопільщини  зросли на 2,4 млн.грн. або на 33 відс. у порівнянні з аналогічним періодом минулого року та склали 9,7 млн.гривень. Цьогоріч до державного бюджету платники перерахували 10,7 млн.грн. або на 81 відс. більше минулорічного періоду 2016 року.

Перші підсумки деклараційної кампанії 

За оперативними даними декларації про майновий стан і доходи за 2016 рік подали 2254 громадян. Із них 1862 — громадяни, які самостійно обробляють земельні паї. Порівняно з минулим роком загальна кількість декларантів зросла на 11 % або на 248 осіб. 

Одноосібниками району задекларовано 8, 3 мільйони доходів. Нарахований до сплати податок з яких становить  1,5 мільйони  гривень. Військового податку має надійти 124 тисячі гривень.  Порівняно з минулим роком задекларовані податки зросли на 20,3 %.

Роботодавці Високопільщини спрямували на соціальні потреби понад 7 мільйонів гривень ЄСВ

Захищаючи свої соціальні гарантії бізнесмени та громадяни району спрямували до бюджету 7,1 млн.грн. єдиного соціального внеску. Минулорічний показник перевищено на 59 відс. або 2,6 млн.гривень.

Працедавці  району у своїй переважній більшості демонструють високе громадянське сумління та безпосередню турботу про тих, хто потребує соціального захисту.

Нагадуємо: за порушення термінів сплати податкових платежів платник несе відповідальність

            Якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання  протягом строків, визначених Податковим кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Зазначена норма передбачена ст. 126 Податкового кодексу України.

Просимо платників потурбуватись про сплату податкових зобов’язань своєчасно, не відкладаючи до останнього дня, адже це не лише убереже від додаткових витрат на сплату штрафних санкцій, а й убезпечить від зайвих клопотів та поганого настрою.


За поверненням сплаченого податку звернулось 20 високопільців 

20 жителів Високопільщини  протягом січня-березня п.р. подали декларації на повернення з бюджету податку, задекларувавши своє право на податкову знижку. Їм з бюджету буде повернуто майже 27,2 тис. грн.. Усі подані декларації по   витратам за навчання.

Для отримання податкової знижки платнику податку потрібно заповнити і подати декларацію до 31 грудня року, що настає за звітним. Декларація подається громадянами до податкових інспекцій за місцем реєстрації.


Власникам земельних ділянок про пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб

Згідно з п. 281.1 ст. 281 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) звільняються від сплати земельного податку наступна категорія фізичних осіб: інваліди першої і другої групи; фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років; пенсіонери (за віком); ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Таке звільнення поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм. Наприклад для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари; для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара. Для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара; для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара.

Якщо фізична особа має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, то така особа до 1 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до органу ДФС за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання ділянки для застосування пільги. Пільга починає застосовуватися з періоду, у якому подано таку заяву.


Як нараховувати єдиний соціальний внесок на суми виплаченої винагороди за цивільно-правовими договорами

ДФС України листом від 15.02.2017 №3128/6/99-99-13-02-03-15 зазначає, що якщо  працівник отримує дохід у вигляді винагороди за договором цивільно-правового характеру, який не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, ЄСВ нараховується виходячи з розміру 22% на фактично нараховану винагороду за договором цивільно-правового характеру незалежно від її розміру.


За І квартал  надано  179 адміністративних послуг

За три місяці  2017 року з питань отримання адміністративних, консультаційних та інформаційних послуг, приймання звітності, тощо до Високопільського відділення звернулось  197 платників. Найбільше запитуваною залишається послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків. За звітний період надано 88 таких карток. Також було надано 26 витягів з реєстру платників єдиного податку, зареєстровано 13 платників єдиного податку, та інше.


Змінено порядок оподаткування спадщини

           25.03.2017 набрав чинності Закон України від 23 лютого 2017 року № 1910-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини».

  •  з 1 січня 2017 року об’єкти спадщини, які успадковуються не тільки членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, але й об’єкти спадщини, що успадковуються членами сім’ї другого ступеня споріднення оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб.  Відповідно до пп.14.1.263 ПКУ членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі, усиновлені. До другого ступеня споріднення відносяться рідні брати та сестри,  баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.  

Також, Законом встановлено, що у разі спадкування будь-яких об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою, оціночна вартість таких об’єктів з метою оподаткування не визначається. Не сплачують спадкоємці в таких випадках й військовий збір.


За І квартал 2017 року платники Високопільщини перерахували до бюджетів усіх рівнів та ЄСВ майже 19 млн. гривень

З початку поточного року  забезпечено надходження до бюджетів усіх рівнів (без урахування ЄСВ) 14 млн. грн., що на 4,5 млн. грн. більше, ніж у січні - березні 2016 року.

До державного бюджету впродовж першого кварталу поточного року спрямовано 7,2 млн. грн., що на 2,7 млн. грн. більше, ніж за відповідний період 2016 року. Надходження до місцевого бюджету  зросли на 1,8 млн. грн. і становлять 6,8 млн. грн..

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з початку року зібрано 4,9 мільйони. Ріст порівняно з 2016 роком складає 1,7 млн. грн..


В яких випадках фізична особа звільняється від обов’язкового подання податкової декларації про майновий стан і доходи?

Платники податку звільняються від обов’язку подання податкової декларації про майновий стан і доходи  у таких випадках:

а) незалежно від виду та суми отриманих доходів платниками податку, які:

- є малолітніми/неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави станом на кінець звітного податкового року;

- перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув’язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання Декларації;

- перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року;

- перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року. 


За 2 місяці  фізичні особи – підприємці сплатили до соціальних фондів більш як пів  мільйона гривень

Протягом перших двохмісцяців 2017 року фізичні особи – підприємці, що перебувають на обліку у Високопільському віддліенні Новокаховської ОДПІ, сплатили до соціальних фондів 534 тис.Грн. єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Цевдвічібільшебільше, ніж було сплачено у січні - лютому 2016 року.

Нагадаємо, що законодавчими новаціями з 1 січня 2017 року мінімальна сума ЄСВ для фізосіб-підприємців становить 704 грн на місяць. Однак, платники єдиного податку 1 групи сплачують єдиний внесок у сумі не менше за 0,5 мінімального страхового внеску (у 2017 році - 352 грн на місяць) із зарахуванням відповідних періодів ведення бізнесу до страхового стажу пропорційно до сплаченого єдиного внеску.

Платниками району сплачено до бюджетів більше 8 млн. гривень

До зведеного бюджету  протягом перших двох місяців цього рокунадійшло 8 млн. 380 тис.грн. податків і зборів.. Це на 2 млн. 445 тис. грн. більше, ніж уминулому році.

 

Деклараційна кампанія  триває – 150 високопільчан вже відзвітували про свої доходи

З початку року мешканці Високопільського району задекларували 888 тис. грн доходів, отриманих протягом минулого року не від податкових агентів. Загалом їм нараховано 116 тис. грн податку на доходи фізичних осіб та 14 тис. військового збору.

Нагадуємо, декларацію про майновий стан і доходи за 2016 рік за вибором громадянина слід подати за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою, поштою або засобами електронного зв’язку, не пізніше 1 травня 2017 року.

 

Доходи, отримані за кордоном, підлягають декларуванню

Громадянам України, які отримують доходи за кордоном, необхідно задекларувати такі доходи і сплатити податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.

Так, у разі, якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку - отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується за ставкою 18 відсотків. Крім такі доходи оподатковуються військовим збором за ставкою 1,5 відсотків. Сума іноземного доходу перераховується у гривні за валютним курсом Національного банку України, що діє на момент отримання таких доходів.

 

Технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту, не можна продавати без касових апаратів

Технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту, не зможуть продавати без касових апаратів такі суб’єкти господарювання: 1)продавці продукції власного виробництва; 2)платники єдиного податку, яких, згідно з Податковим кодексом України, звільнено від застосування РРО; 3) фізичні особи, які торгують за готівку на ринках.

Перелік груп технічно складних побутових товарів встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Отже, СПД, які планують продовжувати реалізацію технічно складної побутової техніки, варто заздалегідь потурбуватися про приведення своєї діяльності у відповідність до вимог чинного законодавства, тобто, придбати і встановити реєстратор розрахункових операцій.

Декларуємо доходи, отримані протягом 2016 року!

Кампанія «Декларування 2017» розпочалася з 1 січня та буде тривати до 1 травня 2017 року.

Нагадуємо, що обов’язок з подання річної деклараціїза наслідками 2016 року виникає у тих громадян, які протягом минулого року отримували доходи, що підлягають оподаткуванню, від осіб, які не є податковими агентами, у вигляді: - доходів від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого та/або нерухомого майна; - доходів від надання майна в лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм); - інвестиційного прибутку; - вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна; - іноземних доходів.

Крім того, слід обов’язково подати декларацію громадянам, які у 2016 році отримували доходи у формі заробітної плати (інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород) від двох і більше податкових агентів.

Одночасно інформуємо, що громадяни, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2016 року, податкову декларацію можуть подати упродовж усього 2017 року. На сьогоднішній день скористалися можливістю податкової знижки 8 декларанта, сума до повернення становить 10,2 тис. гривень.

Увага! Подати декларацію можна до Високопільського відділення Новокаховської ОДПІза адресою: вул. Вокзальна, 21.

Порядок припинення діяльності фізособи - підприємця

Якщо підприємець вирішив припинити свою діяльність, йому необхідно пройти кілька процедур.

1. Подання заяви держреєстратору.

2. Держреєстратор того ж дня інформує фіскальну службу.

3. Звіт з єдиного соціального внеску.

Фізособи – підприємці та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов'язані подати самі за себе Звіт із зазначенням типу форми "ліквідаційна", де останнім звітним періодом буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності. При цьому до дати подання Звіту необхідно сплатити ЄСВ "за себе".Далі до реєстру страхувальників вносяться відповідні записи із зазначенням дати та причини зняття з обліку платника єдиного внеску після підписання обхідного листа керівником фіскального органу та закриття карток особових рахунків.

4. Якщо у підприємця залишилися відкритими банківські рахунки, фіскальна служба повідомить банку про те, що дану фізособу знято з обліку. Фіскальний орган надасть дані про дату та номер відповідного запису в Єдиному державному реєстрі.

5. Внесення даних до Єдиного держреєстру про зняття з обліку.

Дані про зняття з обліку фізичної особи-підприємця передаються фіскальним органом за основним місцем обліку такого платника податків до Єдиного державного реєстру із зазначенням: дати та номера запису про зняття з обліку, назви та ідентифікаційного коду контролюючого органу, у якому платника податків знято з обліку.

 

В поточному році вже надійшло майжемільйон гривень плати за землю

Власники та орендарі земельних ділянок у січні — лютому2017 року поповнили місцеві бюджети на 917 тис. грн. Що більше ніжу 2016 році на 53 тисячі.

У цілому, підприємства з початку року сплатили 615 тис. грн., а приватні підприємці та громадяни – 302 тис. гривень.

Як повідомив під час семінару — тенінгу в.о. начальника Високопільського відділення Новокаховської ОДПІ Яковчишен Руслан, відносно фізичних осіб, нарахування сум податку проводиться контролюючими органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення. Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.


Деклараційна кампанія – 2017!

З 1 січня розпочалася кампанія декларування доходів, одержаних протягом 2016 року.

Декларацію про майновий стан і доходи мають подати по строку до 9 лютого фізичні особи – підприємці; до 1 травня – громадяни, які зобов’язані декларувати доходи та самозайняті особи і до 31 грудня – громадяни для реалізації права на податкову знижку за 2016 рік. При цьому використовується нова форма декларації про майновий стан і доходи, затверджена наказом Мінфіну від 15.09.2016 №821 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859».

Громадяни, які отримували доходи не за основним місцем роботи, з яких не утримувався податок на доходи фізичних осіб (наприклад: доходи від самостійного обробітку паю, спадщина, договора дарування, здавання в оренду житла чи транспортних засобів, іноземні доходи, інші доходи) повинні до 1 травня (20 квітня – останній день) подати декларацію про майновий стан та доходи до податкового органу за місцем проживання (реєстрації).

 

Держслужбовцям та посадовим особам – про отримання ключа електронного цифрового підпису для заповнення електронних декларацій за 2016 рік

Особам, уповноваженим на виконання функцій держави або місцевого самоврядування для заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацій за 2016 рік необхідно мати ключ електронного цифрового підпису. Нагадаємо, щоза положеннями Закону України від 14 жовтня 2014 року №1700-VII «Про запобігання корупції», такі особи зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларації за минулий рік за встановленою формою. Для подання декларації суб’єкт декларування має використовувати особистий ключ електронного цифрового підпису (ЕЦП) отриманий для виконання своїх службових обов’язків. Строк дії посилених сертифікатів відкритих ключів становить 2 (два) роки з моменту їх формування.

Разом з цим, особи, які припинили діяльність пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування протягом звітного року, отримують послуги ЕЦП як фізичні особи. Державна фіскальна служба України надає послугу електронного цифрового підпису суб’єктам декларування на безоплатній основі. Безкоштовні послуги електронного цифрового підпису можна отримати в м.Херсон, вул. І.Кулика, 143 а . Переглянути та завантажити актуальні форми реєстраційних документів для отримання послуг електронного цифрового підпису спеціально призначені відповідальні особи можуть за посиланням http://www.acskidd.gov.ua/r_kor .

56 мільйонів гривень податків – річний внесок Високопільщини до зведеного бюджету

Рівно 56 мільйонів гривень надійшло до зведеного бюджету від платників району. Це на 25 мільйонів гривень більше в порівнянні з минулим роком. До державного бюджету сплачено 24 млн.грн. До місцевих бюджетів – 32, тоді як за 2015 рік місцеві бюджети отримали у 1,5 раза менше – 22 млн.грн. Також за минулий рік надійшло 15 млн. гривень єдиного соціального внеску. В районі забезпено стабільне надходження податків до бюджетів і позитивна динаміка надходжень.

Надходження до бюджету від «спрощенців»

У районі зареєстровано 251 платник спрощеної системи оподаткування – єдиного податку, із них 189 – фізичних осіб підприємців. Надходження від спрощенців за минулий рік склали 14 мільйонів 300 тис. грн.. В загальних надходженнях податків і зборів це становить 26 %. Порівно з 2015 роком вони зросли на 38 %.

Стан розгляду звернень громадян у районному органі ДФС

Конституція України надає право всім направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обгрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

За минулий рік до Високопільського відділення Новокаховської ОДПІ надійшло 3 письмових звернення та 2 усних під час особистого прийому громадян начальником відділення. У своїх зверненнях громадяни цікавилися питаннями щодо застосування норм податкового законодавства, питаннями ліцензування окремих видів діяльності та інформували про ухилення від сплати податків. Всі звернення були розглянуті уважно та об’єктивно. Відповіді громадянам надані по суті та в установлений законодавством термін.

За 2016 рік громадянам та платникам Високопільщини надано 849 адміністративних послуг

Найбільш запитуваними залишаються послуги з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків із Державного реєстру фізичних осіб-платників податків. За звітний період видано 490 таких карток.

За реєстрацією реєстраторів розрахункових операцій,  книг обліку розрахункових операцій, розрахункових книжок звернулося 39  суб’єктів господарської діяльності. Також за цей період зареєстровано 95 платників єдиного податку, їм видано 44 витяги з Реєстру єдиного податку. За рік зареєстровано 60 книг обліку доходів і витрат.

Три рекордсмени – податки, що наповнили місцеві бюджети Високопільщини у 2016 році

Серед трійки найбільших за обсягами – податок на доходи фізичних осіб, єдиний податок та плата за землю. Із загальної суми, що сплачена до місцевих бюджетів у 2016 році – 32 млн. грн., на трійку лідерів припадає 30 млн. грн. Це складає 93,8 відсотків загальних  ндходжень.

Як і зазвичай, основою місцевих бюджетів регіону є податок на доходи фізичних осіб. Його надійшло 16,2 млн. грн.. Наступними за розміром серед лідерів податкових надходжень до місцевих скарбниць  є єдиний податок – 6,3 млн. та плата за землю – 7,3 млн. грн.

Загалом надходження до місцевого бюджету порівняно з 2015 роком зросли на 47 %.
 

Зміни в нарахуванні та сплаті єдиного внеску в 2017 році

Головне управління ДФС у Херсонській області повідомляє, Законом України від 06 грудня 2016 року № 1774-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (далі – Закон № 1774) внесено низку змін до Закону № 2464, які набувають чинності з 01 січня 2017 року.

Єдиний внесок для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, нараховується на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом № 2464. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Водночас, згідно із внесеними змінами, з 01.01.2017 фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку мають право сплачувати єдиний внесок у сумі не менше за 0,5 мінімального страхового внеску із зарахуванням відповідних періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу, який обчислюється відповідно до статті 24 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», пропорційно сплаченому єдиному внеску.

З 2017 року фізичні особи – підприємці у разі, якщо вони не отримали дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, зобов’язані визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом № 2464. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Мінімальний страховий внесок – це сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця. Тобто, мінімальний страховий внесок у 2017 році 704 грн. (3200грн *22%).

Максимальна величина бази нарахування єдиного внеску – це максимальна сума доходу застрахованої особи на місяць, що дорівнює двадцяти п’яти розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом, на яку нараховується єдиний внесок. У 2017 році  - 40000 грн.

З 01.01.2017 фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та фізичні особи – підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Зазначена норма не застосовується до осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.

В “Електронному кабінеті платника” проводиться он-лайн звірка із бюджетом

Фіскальна служба продовжує розширювати можливості сервісу “Електронний кабінет платника”. Наразі він складається із двох частин: відкритої та приватної (особистий кабінет). Користуватися відкритою частиною можна без ідентифікації особи, а особистим кабінетом - лише за допомогою електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП).

У відкритій частині платник має можливість отримати інформацію з реєстрів ДФС, ознайомитися з новинами ДФС, переглянути інформацію про граничні терміни сплати та подання податкової звітності, роздрукувати бланки податкової звітності тощо. 


З 3 грудня 2016 року зросли мінімальні ціни на вітчизняний алкоголь

            Постановою КМУ від 09.11.2016 року № 828 підвищено  розмір мінімальних оптово-роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва. Ця постанова набрала чинності  з  3 грудня 2016 року.

Так мінімальну роздрібну ціну за пляшку горілки 0,5 літра вмістом спирту 40% підвищено з 54,90 до 69,78 гривень, або на 27,1%. Зросла мінціна на коньяк, ром, джин, бренді та інші спиртні напої.  Вина здорожчали до 33 чи  42  гривень за літр  залежно від міцності.  Ігристі вина не можуть коштувати менш як 69,9 грн..

В Новий рік  без боргів

 

В народі говорять, щоб  новий рік був успішним, слід зустріти його без боргів.   А борг по земельному податку та орендній платі з громадян  складає 184 тисяч гривень. Спільними зусиллями податківців,  землевпорядників  рад та самих землевласників,  після граничного терміну сплати, його  скорочено в три рази.  Проте ще 184 тисячі недоотримали сільські, селищні ради району та Кочубеївська об’єднана територіальна громада.  

Напередодні Новорічних свят звертаємося до громадян, які не сплатили земельний податок та орендну плату з проханням   погасити заборгованість.       

 

З 1 січня 2017 року  нова форма декларації  про майновий стан і  доходи громадян

Наказом Міністерства фінансів України від 15.09.2016  № 821 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859» (далі - Наказ № 821) внесено зміни до форми декларації про майновий стан і доходи. Так, зокрема, передбачено зменшення обсягу декларації (зменшення кількості додатків з чотирьох до двох) та зміна порядку розрахунку податкових зобов’язань фізичних осіб-підприємців. Наказ набуває чинності 31 грудня 2016 року. Нова форма декларації про майновий стан і доходи вводиться в дію з 1 січня 2017 року.  

Нагадування  неприбутківцям

           Неприбуткові підприємства, установи та організації, які раніше були внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій, і які не відповідають вимогам статті 133 ПКУ, з метою включення до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій зобов’язані до 1 січня 2017 року привести свої установчі документи у відповідність із нормами ПКУ та у цей самий строк подати копії таких документів до контролюючого органу. Якщо установчі документи неприбуткових організацій не будуть приведені у відповідність із нормами ст. 133 ПКУ, після 1 січня 2017 року такі суб’єкти будуть виключені контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

 

При покупці товару покупець має отримати фіскальний чек

Згідно пункту 15 статті 3 Закону «Про РРО» особа, яка здійснює розрахунки у готівковій формі зобов’язана надавати покупцю чек, накладну або інший документ, що підтверджує перехід права власності на товар.  При використанні в магазині касового апарту під час продажу товару продавець має обов’язково надати покупцеві фіскальний чек законодавчо встановленої форми що підтверджує факт покупки товару.   Такий же чек надається і при здійсненні розрахунків через платіжний термінал за допомогою банківської картки.

Наближаються новорічні свята, купівельна активність громадян жвавішатиме.  Кожен має отримати документ на підтвердження своєї покупки. А продавці повинні пам’ятати, що вони несуть відповідальність за нероздрукування  фіскального чеку.    


Продаж   овочів та фруктів із власної садиби не оподатковується

Не оподатковуються доходи фізосіб, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена  безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення:

- садівництва та/або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) та/або для індивідуального дачного будівництва;

- особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари. У разі перевищення розміру площі земельних ділянок більше 2 гектар, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах (ПДФО за ставками 18 % і військовим збором – 1,5 %).

При продажу сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) її власник має подати податковому агенту копію довідки про наявність у нього земельних ділянок (форма 3-ДФ, затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 17.01.2014 №32). Оригінал довідки зберігається у власника сільськогосподарської продукції протягом трьох років з дати закінчення дії такої довідки. Довідка видається сільською, селищною радою за місцем проживання протягом п'яти робочих днів з дня отримання відповідною радою письмової заяви про видачу такої довідки.

Від алкогольних та тютюнових ліцензій надійшло більш як 22 тис.грн. до місцевих бюджетів

З початку року  за придбані ліцензії на право роздрібної торгівлі  алкогольними напоями та тютюновими виробами суб’єкти господарювання перерахували до місцевих бюджетів 22,3 тис. гривень. Наразі представники бізнесу Високопільщини  мають 64 ліцензії на торгівлю спиртним та цигарками.

За 10 місяців платниками податків сплачено майже 42 мільйони гривень  платежів

Протягом січня-жовтня поточного року платники податків району та Кочубеївської ОТГ   поповнили бюджети всіх рівні на 41,5 млн. гривень. Зокрема, 25 млн грн податків та зборів були сплачені до місцевого бюджету, а 16,5 млн грн – до Державного бюджету України.

У порівнянні із аналогічним періодом минулого року місцевий бюджет збільшено  на 7,6 млн грн, а державний  – на 10,1 млн..

Фіскальною службою  роз’яснено порядок подання звіту платниками єдиного внеску

Державна фіскальна служба листом від 08.11.2016 №35758/7/99-99-13-02-01-17 надала роз'яснення  щодо подання звіту платниками єдиного внеску. У листі повідомлено, що Міністерство фінансів України  наказом від 07.09.2016 р. № 813   внесло зміни до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Звітність зі змінами, внесеними наказом № 813, подаватиметься платниками єдиного внеску починаючи з 01.12.2016. Вперше звітувати за оновленою формою необхідно за листопад 2016 року, граничний термін подання – 20 грудня п.р.

У районному відділенні фіскальної служби   видано пів тисячі реєстраційних номерів облікової картки платника податків

За 10 місяців 2016 року у Високопільському відідленні Новокаховської ОДПІ  реєстраційний номер облікової картки платника податків отримали 506 громадян. Ця послуга є найбільш запитуваною із всіх адміністративних послуг, які надаються органами ДФС. В середньому, кожного місяця реєстраційний номер облікової картки платника податків отримує близько 50 громадян. 


Подати звітність можна через Електронний кабінет платника податків

Для створення більш комфортних умов платникам податків в електронному сервісі «Електронний кабінет платника» доопрацьовано режим «Введення звітності». Відтепер платники отримали можливість підготувати, заповнити та надіслати Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі  та Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів. Увійти до оновленого кабінету можна за адресою: http://cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал Державної фіскальної служби України. Вхід до особистого кабінету здійснюється за наявності електронного цифрового підпису.

За 9 місяців  бюджети наповнено більш як на 35 мільйонів  

 

Протягом січня-вересня поточного року загальна сума податків і зборів, сплачених платниками податків району до бюджетів усіх рівнів, склала 25,2 млн. гривень. Із цієї суми 21,4 млн грн спрямовані до місцевого бюджету, а 13,8 млн грн поповнили Державний бюджет.

Загалом податкові надходження до бюджетів усіх рівнів збільшились у порівнянні із минулорічними показниками на 14,7 млн гривень.

Платникам повернуто 60  тис.грн. помилково сплачених податків

Кожен платник може повернути собі помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов’язання. Для цього  необхідно подати заяву довільної форми про таке повернення протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми. В заяві слід зазначити напрям перерахування коштів: на поточний рахунок платника в установі банку; на погашення грошового зобов'язання (податкового боргу) з інших платежів. У разі повернення надміру сплачених грошових зобов’язань з податку на додану вартість такі кошти підлягають поверненню виключно на рахунок платника в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.

За 9 місяців 2016 року за поверненням коштів звернулось 56 платників, їм повернуто чи спрямовано на  сплату інших податків і зборів 60 тис.грн..

 

На соціальні видатки спрямовано 11 млн. грн. ЄСВ

Цього року страхувальники Високопільщини перерахували на соціальні видатки 11 млн грн єдиного соціального внеску (далі - ЄСВ).

Нагадуємо, що відповідно до Закону України від 24.12.2015 № 909 „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році” з 1 січня 2016 року відмінено класи професійного ризику, а загальну ставку нарахування єдиного соціального внеску знижено до 22%. Спеціальні ставки нарахування ЄСВ для інвалідів залишилися без змін. З 1 грудня 2016 року розмір мінімальної заробітної плати збільшується до 1600 грн., відповідно зросте і розмір ЄСВ, який розраховується з мінзарплати.

 

Малий бізнес району сплатив до бюджету майже 4 млн грн єдиного податку

Саме таку суму зазначеного податку додали до казни з початку цього року представники бізнесу, які обрали спрощену систему оподаткування. Це на 30,4 млн грн більше, ніж в аналогічному періоді минулого року.

Надходження в розмірі 524 тис. грн. забезпечили  фізичні особи - підприємці. Ще 98 тис. грн сплатили юридичні особи. Найбільші надходження забезпечили сільгосптоваровиробники – 3,2 млн..

Як неприбутковій організації залишитись у цьому статусі в 2017 році?

З 16 липня діє новий Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, які зобов'язує таких осіб підтвердити свій статус шляхом подання відповідних документів. Зокрема, новим Порядком визначено алгоритм подання документів для включення до Реєстру.

Так, неприбуткова організація подає до органів державної фіскальної служби: реєстраційну заяву за формою 1-РН; копії установчих документів неприбуткової організації.  В утановчі документи повинні бути обов’язково  внесенні зміни, відповідно до норм п. 133.4  ст. 133 Податкового кодексу.

Подані документи розглядаються протягом 14 календарних днів з дня їх отримання. За результатами такого розгляду органами ДФС приймається рішення про: включення, повторне включення, відмову у включенні неприбуткової організації до Реєстру; виключення неприбуткової організації з Реєстру; зміну ознаки неприбутковості.

У разі зміни організаційно-правової форми неприбуткової організації, внесення змін до її установчих документів до органів державної фіскальної служби подається реєстраційна заява з позначкою “зміни” з наданням копій документів.