Високопільський районний центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді

9 травня – Всесвітній день пам'яті померлих від СНІДу

Кожну третю неділю травня по всьому світу запалюються свічки в пам'ять про жертв СНІДу – «чуми 20 століття». У цей день мільйони людей нашої планети приколюють до одягу червону стрічку як символ скорботи і співчуття жертвам цієї страшної хвороби, яка не має жодних кордонів.

Головним покликанням пам’ятної дати є – вшанування пам’яті людей, які пішли з життя через СНІД та привернення уваги до проблеми ВІЛ/СНІДу.

Чи можна вберегти себе від СНІДу?

На сьогодні ВІЛ-інфекція не має радикальних засобів лікування, тому головною зброєю в боротьбі з поширенням вірусу є попередження нових випадків інфікування. У зв'язку з цим, необхідно:

• приймати правильні щодо свого здоров'я рішення, намагатися протистояти таким факторам ризику, як потреба експериментувати, самоутверджуватись під тиском з боку однолітків;

• уникати випадкових статевих контактів, бо чим більше сексуальних партнерів, тим вищим є ризик інфікування. Застосування презервативів значно знижує можливість інфікування партнера не тільки ВІЛ, але й збудниками венеричних захворювань, вірусних гепатитів;

• сексуальні стосунки з особами, що вживають наркотики, здебільшого неконтрольовані і вже тому небезпечні. За даними статистики 30-50 % осіб, що вживають наркотики ін'єкційним шляхом, інфіковані ВІЛ;

• пам'ятати, що венеричні хвороби сприяють поширенню ВІЛ, а тому їх потрібно терміново лікувати;

• важливо знати, що вагітні ВІЛ-інфіковані жінки можуть запобігти народженню хворої на ВІЛ-інфекцію дитини, якщо вони якнайраніше звернуться в жіночу консультацію для проведення профілактичного лікування.

Пам’ятайте, що Ваше здоров’я - у Ваших руках!

Високопільський районний центр

соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді


Булінг. Стратегія боротьби з булінгом

Останніми роками визнано поширення такого явища, як шкільний булінг. Булінг у перекладі з англійської – хуліганити, грубіянити, визначається, як утиск, цькування, дискримінація. Це тривалий процес свідомого жорстокого ставлення (фізичного і психічного) з боку дитини або групи дітей до іншої дитини. З метою попередження жорстокості серед учнівської молоді 11 квітня 2019 року спеціалістами Високопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено інформаційно-профілактичний захід для учнів 2 класів КЗ «Високопільський ОЗЗСО» на тему: «Булінг. Стратегія боротьби з булінгом».

Детальніше


Туберкульоз стосується кожного…

Щороку 24 березня відзначається Всесвітній день боротьби із захворюванням на туберкульоз.

Тому, 21 березня 2019 року спеціалістами Високопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для учнів 3-4 класів КЗ «Високопільський ОЗЗСО» проведено лекцію з елементами бесіди на тему: «Вбережи себе від туберкульозу!!!»

Метою заходу було підвищення поінформованості учнівської молоді щодо поняття та основних шляхів захворювання на туберкульоз, симптомів захворювання та можливості лікування, елементарних превентивних методів убезпечення себе від туберкульозу.

В кінці профілактичного заходу учні вірно відмітили, що заразитися туберкульозною паличкою можна у будь-якому місці, а захист від цього твої знання й виконання вимог профілактики туберкульозу.

Кожен учасник отримав листівку «Вбережи себе від туберкульозу».


Вбережи себе від туберкульозу!!!

Туберкульоз залишається однією із найбільш актуальних і болючих проблем сьогодення, поширення якого набуває загрозливого характеру як у цілому світі, так і в Україні. Тому, 20 березня 2019 року спеціалістами Високопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з провідним інспектором Високопільського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» для осіб, які засуджені до покарання не пов’язаних з позбавленням волі проведено лекцію на тему: «Туберкульоз стосується кожного». Метою заходу було привернення уваги молоді та громадськості до проблеми поширення захворювання на туберкульоз та інформування про шляхи розповсюдження, попередження та подальшого лікування.

Детальніше

 


24 березня - Всесвітній День боротьби із туберкульозом

24 березня в Україні проводиться Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз, який в цьому році проходитиме під гаслом «Туберкульоз стосується кожного!» Туберкульоз - одне з найдавніших інфекційних захворювань. Це хронічне інфекційне захворювання характеризується утворенням в органах специфічних запальних змін. Туберкульоз вражає практично всі органи і системи організму. Але найбільш частою локалізацією туберкульозу є органи дихання.

Детальніше

 


Відповідальність за вчинення насильства в сім'ї

З метою запобігання та профілактики насильства в сім'ї16 січня 2019 року спеціалістами Високопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з провідним інспектором Високопільського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Херсонській області

На початку заходу суб'єктам пробації запропоновано назвати які, на їхню думку, існують види насильства та чи знають, яка може бути відповідальність за вчинення насильства. Після отриманих відповідей були повідомлені основні види насильства, а саме: сексуальне, фізичне, економічне та психологічне, а також поінформовано, що за вчинення насильства можлива адміністративна та кримінальна відповідальність.

Також, ознайомлено із Законом України від 07 грудня2017 року№ 2229-VIII «Про запобігання та протидію домашньому насильству», який дає визначення, що таке домашнє насильство та іншими нормативними актами.

Наприкінці заходу присутнім вручено листівки в яких зазначено, що робити у випадку скоєння насильства в сім’ї та куди звертатися.


Тиждень права у Високопільському районі

У рамках проведення Всеукраїнського тижня права, спеціалісти Високопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 12 грудня 2018 року прийняли участь у засіданні «круглого столу» на тему: «Протидія домашньому насильству». Захід проведено за підтримки Високопільського відділення поліції, Високопільського РВ ДРАЦС, Високопільської державної виконавчої служби, Високопільського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Херсонській області та Високопільського бюро правової допомоги.


Протидія булінгу в дитячому середовищі

Останніми роками визнано поширення такого явища, як шкільний боулінг. Булінг у перекладі з англійської – хуліганити, грубіянити, визначається, як утиск, цькування, дискримінація. Це тривалий процес свідомого жорстокого ставлення (фізичного і психічного) з боку дитини або групи дітей до іншої дитини.

З метою попередження жорстокості серед молоді, профілактики злочинів та правопорушень в учнівському середовищі 22 листопада 2018 року спеціалістами Високопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з спеціалістом відділу Високопільське бюро правової допомоги проведено інформаційно-профілактичний захід для учнів Новомиколаївський НВК ЗОШ І-ІІ ступенів – дитячий садок на тему: «СТОП БУЛІНГ».

Детальніше

 


Відвідування прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу

Найбільшою цінністю кожної країни, кожної нації є діти – її майбутнє. Одним із найблагородніших вчинків людей є захист і виховання дітей, які з будь-яких причин залишилися без батьківського піклування.

Пріоритетність сімейних форм виховання перед інтернатними очевидна - жоден такий заклад ніколи не зможе стати для дитини сім’єю.

«Діти мають право жити в своїй сім’ї або ж з тими, хто краще всього турбується про них» (Із Конвенції ООН про права дитини).

Детальніше


Життя на продаж

Торгівля людьми – одна з актуальних проблем сучасної України й усього світу.

З метою підвищення рівня поінформованості та усвідомлення гостроти проблеми торгівлі людьми, причин, форм та ознак цього явища 25 липня 2018 року Високопільським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з Високопільською районною філією Херсонського обласного центру зайнятості проведено відео лекторій «Життя на продаж» серед безробітних осіб.

Учасники мали змогу побачити небезпечні наслідки торгівлі людьми, типові шляхи, якими люди потрапляють до тенет «рабства».

Безробітні громадяни отримали поради, як убезпечити себе, щоб не потрапити у пастку торгівців людьми, куди звертатися  у разі потреби. Також, надані буклети «КОЖЕН постраждалий має право на допомогу!».

Спеціалістами центру й надалі буде проводитися робота з даного напрямку з метою привернення уваги всього суспільства.

 


Торгівля людьми – це не міф, це реальність!!!

Торгівля людьми − болюча проблема нашого сьогодення, яка залишається актуальною у нашому суспільстві.

18 липня 2018 року спеціалістами Високопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з Високопільським районним сектором філії Державної установи «Центр пробації» в Херсонській області, для осіб молодіжного віку, які засуджені до покарання не пов’язаних з позбавленням волі проведено лекцію на тему: «Торгівля людьми або рабство по - СУЧАСНОМУ».

Клієнтів пробації ознайомлено із етапами виникнення торгівлі людьми у світі, в Україні та її наслідками. Поінформовано про сучасні міжнародно-правові документи щодо протидії торгівлі людьми. Роз'яснено про їхні права, можливості, про те, що необхідно знати, куди звернутися у разі потреби. Присутні отримали пам’ятки «Основні правила безпеки щоб не потрапити до рук торгівців людьми».

Проведений просвітницький захід сприяв усвідомленню молоді проблеми сучасного рабства, можливих загроз, що обмежує права і свободи людини, зміні стереотипів відносин й формування безпечної поведінки в суспільстві.


НЕ ЗАЛИШАЙТЕ ДІТЕЙ БЕЗ НАГЛЯДУ!!!

З метою недопущення трагічних наслідків, порушення прав дітей, норм чинного законодавства, ВИСОКОПІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ ЦЕНТР СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ ДЛЯ СІМ’Ї, ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ звертається до Вас щодо недопущення випадків залишення дітей без нагляду!

Детальніше


Святкування Дня захисту дітей

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей. Це свято стало символом дитячої щирої радості та надії на майбутнє. Адже саме в дітях ми бачимо здійснення своїх мрій і сподівань, прагнемо, щоб вони росли здоровими та мали усі умови для всебічного розвитку. І наш святий обов’язок дорослих – зробити своїх дітей щасливими не тільки сьогодні, влаштувавши їм якесь свято, а завтра і завжди.

  Детальніше


Обираємо здоровий спосіб життя

Щорічно в другій декаді травня проводиться Тиждень Репродуктивного Здоров’я. Це чудова можливість привернути увагу суспільства до питань статевого виховання підлітків та молоді, планування сім’ї, оскільки народження бажаних дітей є запорукою щасливої родини.

На жаль, цю тему дуже часто обходять увагою батьки і тому молодь розпочинає жити статевим життям не маючи достовірної та вичерпної інформації, як робити це безпечно, щоб уникнути несподіванок та зберегти своє репродуктивне здоров’я.

Детальніше

 Здорова родина – квітуча Україна!

З нагоди Міжнародного дня сім’ї та дня Матері 18 травня 2018 року Високопільським районним центром соціальних служб для сім’ї дітей та молоді спільно з управлінням праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації відбулася зустріч з багатодітними, малозабезпеченими, прийомними сім’ями, сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах. Учасників свята привітали голова районної державної адміністрації Сергій Старух, заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Високопільської районної державної адміністрації Галина Кос.

Детальніше

 


 

З 14 по 18 травня проходитиме соціально-інформаційна кампанії з профілактики насильства в сімї в рамках Міжнародного дня сім’ї

В сім’ї без насильства

Законодавство визначає насильство в сім’ї, як будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого члена сім’ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім’ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров’ю.

Такі дії можуть заподіяти шкоду фізичному чи психічному здоров'ю або навіть призвести до смерті постраждалої. Причинами ж того, чому жінки не подають скарг у зв’язку з насильством, є тиск суспільних і родинних обставин та бажання зберегти відносини. Культурні та релігійні традиції також присутні серед перешкод, що ускладнюють протидію сімейному насильству.

Вкрай рідко насильство вчиняється «просто так» - що чоловік взяв і вдарив дружину. Як правило, усе починається з приниження, образ, погроз – конфліктів в сім’ї та психологічного насильства.

Тому, так важливо звернути увагу людей на необхідність знати ознаки насильства, та вчитись навичкам конструктивного вирішення сімейних конфліктів.

Правила які допоможуть запобігти насильству в сім’ї:

1. Продумайте свої дії в тому випадку, якщо акт насильства вже відбувався і може повторитися знову;

2. Розповідайте про насильство тим, кому ви довіряєте (друзям, родичам);

3. Знайдіть таке місце, куди ви змогли б піти у випадку небезпеки;

4. Підготуйте документи (паспорт, свідоцтво про народження, і т., д.) гроші та інші необхідні речі та покладіть їх в одне місце, так щоб у будь-який момент ви змогли б їх легко взяти і втекти з ними

5. Якщо ситуація критична, то залишайте будинок негайно, навіть якщо вам не вдалося взяти необхідні речі;

6. Заздалегідь довідайтесь телефони та адреси місцевих служб, які зможуть надати необхідну підтримку (соціальні служби, телефон дільничого інспектора, служби у справах неповнолітніх).

Особа, яка постраждала від насильства або знає про намір вчинення насильства може звернутися:

- до Високопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою смт. Високопілля, вул. Визволителів, 112, та за телефоном 2 19 91;

- до управління праці та соціального захисту населення Високопільської районної державної адміністрації за адресою за адресою смт. Високопілля, вул. Визволителів, 106, та за телефоном 2 16 97;

- до служби у справах дітей Високопільської районної державної адміністрації за адресою смт. Високопілля, вул. Визволителів, 112, та за телефоном 2 19 44;

- до Високопільського відділення поліції за адресою смт. Високопілля, вул. Банкова,3 та за телефоном 102.

Високопільський районний центр
соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

 


 

Вбережемо дитину від насильства

Проблема насильства над дітьми є досить гострою та актуальною. Ця проблема небезпечна насамперед тим, що від неї страждають діти, страждають не лише від насильства по відношенню до себе, а й спостерігаючи за насильством у своїй сім'ї. А в майбутньому негативний досвід несуть у власне життя.

Тому, 21 березня 2018 року спеціалістами Високопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з інспектором з ювенальної провенції Високопільського відділення поліції відвідано сім’ї, які перебувають у складних життєвих обставинах та проведено бесіди з батьками на тему: “Вбережемо дитину від насильства”.

Детальніше

 


 

Знай свої права, дитино!

Діти – це особлива соціально-демографічна група населення з віковими обмеженнями від народження до 18 років, які мають свої права, інтереси, специфічні проблеми, але не може відстоювати і захищати їх перед суспільством. Унаслідок цього досить гостро постає проблема захисту дітей та їх прав.

Тому, 26 лютого 2018 року спеціалістами Високопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено для учнів 2 класу комунального закладу “Високопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів” інтерактивне заняття на тему: «Знай свої права, дитино».

Детальніше

 


 

Вплив життєвих цінностей на формування світогляду
неповнолітніх клієнтів пробації Високопільського району

Життєві цінності починають формуватися в дитинстві та є підґрунтям усього подальшого життя, впливають на його якість, саме тому 02 лютого 2018 року на базі Високопільського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді спільно з інспектором Високопільського РС з питань пробації – Смиковським В.В проведено лекцію для неповнолітніх клієнтів пробації на тему: «Життєві цінності і якість життя».

Кожна людина в процесі життя визначає для себе життєві цінності. Саме життєві цінності створюють фундамент особистості людини, оскільки це те, що людина вважає найголовнішим у своєму житті. Це переконання, ідеї, принципи, орієнтири, тобто ті цінності, що сповнюють життя сенсом, формують характер, визначають долю. Це цінності, що дають людині можливість відповісти на запитання «Для чого я живу?».

Неповнолітнімбуло запропоновано навчитися аналізувати свої життєві цінності, визначитися з їх наявністю, сформулювати їх у зрозумілій для себе формі та найголовніше, пам’ятати, що життєві цінності виявляються не в словах, а в діях.

 


 

Попередження насильства в сім’ї серед умовно засуджених

Проблема сімейного насильства, останнім часом стала надзвичайно актуальною, бо вона є дуже важлива, передусім тому, що сім’я є основою суспільства і повинна перебувати під особливим захистом держави. Насильство й жорстокість у сім’ї не лише руйнують гармонію і злагоду в ній, а й виступають однією з передумов злочинності у суспільстві загалом, саме проблема насильства в сім’ї тісно пов’язана із такими явищами, як бездоглядність та безпритульність дітей; зростання кількості розлучень; формування насильницького менталітету нації; жебракування.

Саме з метою попередження насильства в сім’ї спеціалістами Високопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно із спеціалістом органу пробації для умовно засуджених осіб, які перебувають на обліку центру, 06 грудня 2017 року, проведено профілактичну бесіду на тему: «Насильство в сім’ї. Як захистити себе та родину». Вході бесіди обговорено основні види насильства, причини його вчинення та як себе вести, і куди звертатись у випадку виявлення насильства, розглянуто приклади конструктивного вирішення конфліктів та методи подолання агресії та розповсюджено листівки «Насильству – ні!»

Своєчасна інформаційно-профілактична робота допомогає забезпечити кожній сім’ї гармонійний розвиток сімейних відносин, знизити кількість конфліктних ситуацій, сформувати ставлення до відповідального батьківства.

 


 

Світ без насильства

Кожному з нас хоча б раз у житті доводилося зіткатися з гострою проблемою – насильством. Воно могло застосовуватися проти нас самих, могли бути свідком, або самі ставали агресором. В рамках Всеукраїнської акції «16 днів Активізму проти гендерно обумовленого насильства» проведено спеціалістами Високопільського районного центру соціальних служб ля сім’ї, дітей та молоді 28.11.2017 року для старших учнів Високопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів лекцію на тему «На захисті дитини від насильства стоїть закон» та 01.12.2017 року для учнів КЗ «Іванівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-дитячий садок тренінгове заняття «Світ без насильства» де учнівська молодь мала змогу познайомитися з законодавчою базою стосовно проблеми запобігання та заборони всіх форм насильства та жорстокого поводження, розглянули ситуації коли вони чи близькі зазнали насильство та що роботи в цій ситуації?

Детальніше

 


 

«ВІЛ небезпечний, доки ти не знаєш про нього»

 

Уперше Україна існує в умовах, коли пацієнтам з ВІЛ доступна сучасна терапія, яка дозволяє жити повноцінним життям. Головний виклик сьогодні — обізнаність населення щодо свого ВІЛ-статусу. Лише кожен другий ВІЛ-позитивний українець знає про свій статус. Сьогодні є реальна можливість зупинити епідемію ВІЛ/СНІДу в Україні.

Детальніше

 


 

30 вересня – День усиновлення.

В останній день вересня Україна відзначає День усиновлення. Це свято людяності, милосердя, великодушності, яке випадково збігається з днем святих Віри, Надії, Любові та матері їх Софії.

Це надзвичайно тепле свято для всієї української громади, і насамперед, для батьків і дітей, які волею долі стали однією родиною.

Сьогодні в таких українських родинах нашого Високопільського району також зростають усиновлені діти. Зберігаючи таємницю усиновлення, ми не можемо назвати прізвища цих людей, але з впевненістю можемо сказати, що завдяки їх любові, гуманності і милосердя діти знайшли матір та батька, щасливу родину, сімейний затишок.

Усиновлення – це дуже відповідальний крок щодо прийняття в сім’ю дитини на правах народженої, з усіма правами та обов’язками, як з боку дорослих так і збоку дитини. Усиновлювачі заслуговують на велику повагу та пошану оточуючих.

Доброта і любов – головне, що ми повинні дарувати нашим дітям. Адже діти – це наша надія і наше майбутнє. Щоб ця надія здійснилася, ми, дорослі, повинні пам’ятати про свою відповідальність, піклуватися про кожну дитину. Особливо про дітей, які залишилися без батьківської опіки. Турбота про них – наша спільна мета, обов’язок суспільства, держави. Традиційно вважається, що усиновлення – це вирішення проблем дитини, яка втратила сімейне оточення. Наважуюсь уточнити. Усиновлення – це і вирішення проблем дорослих, які хочуть виховати дитину. Дитину, яка народжена не ними, але потребує саме їх любові та піклування.

Якщо Ви небайдужі до долі дітей і у Вас є можливість і бажання взяти на виховання хоча б одну дитину, - зробіть це! Подаруйте щастя на цій землі хоча б одній маленькій людині, яка чекає на Вас.

 


 

Спільними зусиллями проти торгівлі людьми.

31 липня 2017 року відбулась інформаційно-просвітницька акція «Спільними зусиллями проти торгівлі людьми» до Всесвітнього дня проти торгівлі людьми.

Акція проходила на залізничному вокзалі, автовокзалі в смт. Високопілля Херсонської області.

В ході акції громадянам роздавалися інформаційні буклети та листівки з інформацією, що таке торгівля людьми, та як себе убезпечити при виїзді за кордон з метою працевлаштування.


Запровадження послуги патронату в районі

Працівниками Високопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено зустріч з кандидатом у патронатні вихователі з питань створення та функціонування патронатної сім’ї. У ході бесіди обговорено умови створення патронатної сім΄ї, вимоги до кандидата у патронатні вихователі та його обов΄язки.

Особливу увагу звернено на мету патронату над дитиною, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/законними представниками, наданням цій дитині послуг, спрямованих на повернення в біологічну сім’ю.

Сподіваємось, що невдовзі у Високопільському районі запрацюють патронатні сім’ї, які надаватимуть послуги з реабілітації дитини, що залишилась без батьківського піклування.


30 липня, неділя

Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми

У сучасному світі торгівля людьми є одним з найбільш масових порушень прав і свобод людини.

Багато людей знають про проблему торгівлі людьми - з повідомлень у пресі, соціальної реклами на телебаченні, білбордів... Але мало хто усвідомлює її масштаби, а тим більше може припустити, що це станеться саме з ним.

Наша країна плідно працює для запобігання торгівлею людьми. Але ми самі повинні бути уважними та обережними.

А для тих, хто мріє отримати гарну роботу за кордоном, слід звернути увагу на наступну інформацію: торгівці людьми діють через агенції з працевлаштування, фірми шоу-бізнесу та служби знайомств. Також вони розміщують брехливі оголошення в газетах та на стендах, звертаються з пропозиціями просто на вулиці, допомагають матеріально, щоб затягнути людину в боргову кабалу. Часто торгівцями живим товаром виявляються добрі знайомі чи друзі, причому значний відсоток серед них – жінки. Найчастішими формами експлуатації є нелегальна секс-індустрія, примусова праця, сурогатне материнство, втягнення в злочинну діяльність та примусове донорство.

Пам’ятайте, що жертвами стають як жінки, так і чоловіки, а також неповнолітні діти.

Якщо Ви або Ваші знайомі вирішили поїхати за кордон, пам'ятайте наступні рекомендації:

1. Ніколи нікому у жодному разі, окрім офіційних службовців, не віддавайте свої ідентифікаційні документи!  Завжди отримуйте та сплачуйте за свій закордонний паспорт, візи та проїзні документи самі. Це врятує Вас від боргової кабали та стане на перешкоді торгівцям людьми використати Ваші документи для вчинення інших злочинів.

2. Обов'язково візьміть із собою копію внутрішнього та закордонного паспортів. В разі необхідності ці копії можуть спростити процедуру отримання документів на повернення в Україну.

3. Ви можете отримати додаткову інформацію, зателефонувавши до громадських організацій, що протидіють торгівлі людьми в Україні.

4. Переговори про працевлаштування за кордоном, навчання, туристичні подорожі чи шлюб не ведіть наодинці з агентом. Запросіть взяти участь у переговорах свою довірену особу, члена сім'ї чи близьку людину. Перевірте, чи має агент або фірма ліцензію на посередництво у працевлаштуванні за кордоном.

5. З метою працевлаштування за кордоном необхідно укласти трудовий договір зрозумілою для вас мовою. Такий договір оформляють у двох примірниках, один з яких залишається у Вас.

6. Якщо Ви їдете за кордон законно працювати, необхідно отримати робочу візу. Туристична або гостьова віза не дає права на роботу. Ви можете стикнутися з нелегальним становищем, експлуатацією та принизливою депортацією із країни.

7. Термін законного перебування на території іноземної держави вказаний у візі. Не користуйтесь послугами незнайомців, які пропонують послуги щодо подовження цього терміну.

8. Залиште своїм родичам та друзям декілька копій наступних документів: внутрішнього паспорту України, закордонного паспорту, візи, контракту, свідоцтва про народження, проїзних документів та фотографії. До того ж, повідомте їм телефонні номери свого роботодавця, своїх друзів за кордоном, консульства (посольства) України та місця потенційного проживання.

9. Якщо за кордоном Ви потрапили у важку ситуацію, зверніться по допомогу до посольства або консульства України в країні перебування або зателефонуйте до Міністерства закордонних справ України.

Проаналізуйте!!!А чи всі можливості ви використали в Україні? Озирніться довкола і ви побачите успішних молодих людей, які самостійно побудували в Україні сімейний добробут, кар’єру,  досягли успіхів у навчанні,роботі. Можливо, не все у нас так погано, можливо, варто піти іншим шляхом? Вибір залишається за вами.

 

Особа, яка постраждала від торгівлі людьми, може звернутися:

- до Високопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою смт. Високопілля, вул. Визволителів, 112, та  за телефоном 2 19 91;

- до управління праці та соціального захисту населення Високопільської районної державної адміністрації за адресою за адресою смт. Високопілля, вул. Визволителів, 106, та за телефоном 2 16 97.

 


Контроль за цільовим використанням  державної соціальної допомоги при народженні дитини

15 червня 2017 року спеціалістами Високопільського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді спільно з державним соціальним інспектором управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації та за участю секретаря виконкому сільської ради здійснено перевірку використання державної соціальної допомоги при народженні дитини в сім’ях, які проживають на території Новомиколаївської сільської ради.

У ході обстеження сімей основна увага зверталась на наявність забезпечення продуктами харчування, у дітей окремого спального місця, місця відпочинку та навчання, одягу відповідно до віку та сезону.

З батьками проведено профілактичні бесіди щодо належного виховання дітей та  цільового використання одноразової грошової допомоги при народженні дитини, поінформовано про соціальні послуги, що можуть надаватись суб'єктами із соціальної допомоги та можливості оздоровлення та відпочинку дітей у літній період.

Відвідано 7 сімей, які отримують одноразову допомогу при народженні. Складено 5 початкових оцінок потреб дитини та її сім’ї, 7 актів обстеження матеріально побутових умов. За результатами обстежень зроблено висновки, що умови проживання дітей у сім'ях є задовільними. Випадків нецільового використання коштів – не виявлено. Батькам рекомендовано надалі добросовісно виконувати свої обов'язки, дбати про дітей, їх здоров'я, фізичний, розумовий та духовний розвиток.


Хочеш мати повагу в людей?
Май повагу до себе!

Всі ми живемо в людському оточенні, поміж людей. А кожна людина — це індивідуальність, не схожа на інших ані зовні, ані своїм внутрішнім світом. Всі ми різні, та живемо разом, тому треба нам людей любити, іноді терпіти, але завжди поважати один одного.

14 червня 2017 року Спеціалістами Високопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з Високопільським районним сектором з питань пробації для осіб, засуджених до покарань не пов’язаних  із позбавленням волі проведено бесіду «Хочеш мати повагу в людей?Май повагу до себе!

Метою бесіди було сформувати в клієнтів пробації самоповагу та впевненість в різних ситуаціях та з різними людьми; коректно відстоювати свою позицію.

Єдність поваги, ввічливості і тактовності – це наше ставлення одне до одного, до справ, вчинків, поведінки. Чи буде ця єдність носити сформований характер або мати під собою вагомі критерії – вибирати кожному з нас.

Захід не зайняв багато часу але був надзвичайно насиченим і цікавим.


Всесвітній день здоров’я

Цей День відзначається 7 квітня починаючи з 1948 року. Саме тоді була створена  Всесвітня організація охорони здоров’я (World Health Organization), членами якої поступово ставали різні країни світу. На сьогодні це двісті країн, які зробили свій вибір на користь здоров’я людей. Україна була однією із перших.

Починаючи з 1950 року щорічне проведення Всесвітнього дня здоров’я стало доброю традицією. Його мета – допомогти людям зрозуміти цінність свого здоров’я.

Здоровий спосіб життя – це повсякденна турбота про збереження та зміцнення здоров’я. Велике значення в цьому відіграє режим дня. Щоб не гаяти марно часу, його варто розпланувати. Важливо передбачити час для всього: сну і навчання, праці,  відпочинку і занять спортом. Найголовніше – режиму дня потрібно дотримуватися обов’язково!

Запам’ятай ці основні правила:

- Дотримуйся правильного режиму дня. 
- Запобігай хворобам. 
- Займайся вправами і спортом. 
- Не пали, не вживай наркотиків та алкоголю. 
- Правильно харчуйся. 
- Дбай про моральну гігієну. Багато хвороб бере свій початок із душевного стану людини. 
- Гумор - одна з важливих передумов доброго здоров'я. 
- Не забувай, що треба вдосталь спати. 
- Контролюй свою фізичну форму.

Здоров’я може мати дуже дорогу ціну. І в основному це стосується спроб повернути його на своє місце. У Всесвітній день здоров’я ми бажаємо всім його надійного зберігання. Всім хворим - якнайшвидшого одужання. Медикам - хорошої матеріальної і технічної бази. Всім нам - бути здоровими і життєрадісними!

Високопільський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

 


Щороку 24 березня відзначається Всесвітній день боротьби із захворюванням на туберкульоз. Високопільським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено ряд  інформаційно-просвітницьких заходів, а саме:

15 березня 2017 року спільно з Високопільським районним сектором з питань пробації для осіб, засуджених до покарань не пов’язаних із позбавленням волі проведено профілактичну бесіду «Зупинимо туберкульоз разом»;

16 березня 2017 року проведено інтегроване заняття для школярів Комунального закладу «Іванівський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дитячий садок» на тему: «Вбережи себе від туберкульозу»;

- по сільським та селищним радам надіслані інформаційні матеріали про вжиття заходів з профілактики туберкульозу для розміщення у інформаційних куточках для населення;

- у районній газеті «Високе поле»розміщено статтю «24 березня - Всесвітній День боротьби з туберкульозом»;

- постійно під час роботи з різними категоріями отримувачів послугпроводиться роз’яснювальна робота щодо проходження флюорографічного обстеження, ризиків поширення туберкульозу.

Основною метою заходів є актуалізація проблеми туберкульозу в Україні, підвищення поінформованості населення щодо поняття та основних шляхів захворювання на туберкульоз, симптомів захворюваннята можливості лікування, елементарних превентивних методів убезпечення себе від туберкульозу, а саме: відмовитись від шкідливих звичок (паління та зловживання алкогольними напоями); систематично загартовувати організм; уникати факторів, що знижують імунітет (стресів, неякісного харчування).

Своєчасність виявлення захворювання та початок негайного лікування забезпечить повноцінне та безпечне життя для кожного з нас.


Торгівля людьми: як це попередити?

Торгівля людьми − болюча проблема нашого сьогодення. На жаль, це питання  залишається актуальним у нашому суспільстві. 

Спеціалістами Високопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з центром надання безоплатної правової допомоги підготували і провели 2 березня 2017 року для учнів 9-10 класів   КЗ «Високопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» відеолекторій «Станція призначення ЖИТТЯ»

Учнів  ознайомлено  із  етапами виникнення торгівлі людьми у світі та  в Україні,  її наслідками. Поінформовано про сучасні міжнародно-правові документи щодо протидії торгівлі людьми. Роз'яснено про їхні права, можливості, про те, що необхідно знати, куди  звернутися у разі потреби.                            

Також,  надані пам’ятки «Основні правила безпеки щоб не потрапити до рук торгівців людьми».

Проведений просвітницький захід сприяв усвідомленню учнями проблеми сучасного рабства, можливих загроз, що обмежує права і свободи людини, зміні стереотипів відносин й формування безпечної поведінки в суспільстві.


  •  
  •  чи здоровя – обирайте самі

 

  •  завдає шкоди тілу,
    руйнує розум, отупляє цілі нації
    Оноре де Бальзак

Куріння тютюну — найпоширеніша звичка, яка руйнує здоров'я людини. Немає сумніву у тому, що з вживанням тютюну пов'язана велика кількість всіляких хвороб, а при зловживанні курінням — можуть виникати надто небезпечні недуги. Пристрасть до тютюну вважається хворобою, що відноситься до розряду наркоманій. Численними науковими дослідженнями доведено підвищений рівень смертності серед курців. 

У наш час боротьба з курінням є не тільки медичною, а й соціальною проблемою.                                                                                                                                     Ця шкідлива звичка міцно утримується в побуті людей і продовжує розповсюджуватись. Викликає занепокоєння переміщення куріння у більш ранні вікові групи населення тому,

спеціалістами Високопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 16 лютого 2017 року  проведено відеолекторій з школярами комунального закладу «Малошестірнянський НВК « ЗОШ І-ІІ ступенів - дитячий садок» на тему: «Правда про куріння». Після перегляду відео діти активно обговорювали шкідливість тютюну для молодого організму. Отже, є маленька надія на те, що кожний учасник задумається і зробить правильний вибір для свого здоров’я. 


Непорозуміння у сім’ї.

Оберігаємо дітей від конфліктів.

 

     У кожній сім’ї, якою б міцною вона не була, час від часу все одно виникають   непорозуміння  між чоловіком та дружиною. І коли вони не в змозі знайти компроміс та дійти згоди в якихось питаннях, говорять наче на різних мовах, відстоюючи кожне свій інтерес, то все одно мають пам’ятати, що у них є дуже цінне спільне надбання – їхні діти, які не повинні бути втягнутими у сімейні чвари і страждати від цього.

     Як часто ви сваритеся  зі своєю другою половинкою, забуваючи про те, що поруч дитина? Не по своїй волі вона  опиняється у центрі конфлікту. І зовсім неважливо – чи поведінка дитини є причиною сварки, або ви розлючені абсолютно з іншого -«дорослого» приводу, малюк, так чи інакше, залучений у ситуацію. Для нього, до певного моменту, весь світ зосереджений у родині. І від стабільності взаємин залежить те, як сприймається ситуації у світі в цілому. Під час конфліктів між батьками, стабільність світу валиться і дитина виявляється абсолютно безпорадною і беззахисною. Вона страждає. Адже для неї дорогими є двоє батьків, якими б вони не були. Яким би не було відношення самих дорослих одне до одного, якими б обґрунтованими  не були їхні претензії, дитина  однаково потребує любові мами і тата. Для малої дитини нічого не значить Ваш соціальний статус, успіхи на роботі, авторитетність у колективі – їй важливо бути сприйнятою, підтримуваною, схвалюваною і улюбленою. Коли дитина стане дорослою, то зможе по-іншому поглянути на те, якими людьми є її батьки, в якій сім’ї вона росла. Щось захоче перенести в свою сім’ю, від чогось вирішить назавжди відмовитися, але поки вона маленька – зробити таке їй не під силу!

    Конфлікти між батьками лякають дітей, особливо важко, коли тато з мамою залучають до участі в них, у якості третьої сторони, дитину. Причини для цього можуть бути різними: шукають підтримку в особі дитини, просто вихлюпують свої емоції або навіть хочуть                                                                                                                                          вберегти дитину від подібного надалі. Всі ці дії продиктовані егоїзмом. В даний момент, батьки зовсім не думають про те, що коїться в душі у дитини, і якими наслідками обернуться для неї подібні дії.

     У силу свого віку, малюк не в змозі об’єктивно сприймати звинувачення, що пред’являються батьками один до одного. Він їм просто вірить. А вірити в те, що хтось із них нехороший, дитині не просто важко, їй нестерпно боляче. У цей момент валиться сприйняття сім’ї, малюк стає вразливим і беззахисним. До того ж нелюбов одного із батьків до своєї половинки, дитина частково переносить і на себе.

    Коли батьки звинувачують одне одного по черзі, це остаточно дестабілізує дитину і вона, швидше за все, втратить відчуття любові до обох  батьків, або ж почне намагатися всіма силами і способами помирити їх. Будь-який з цих варіантів не сприятиме розвитку вміння вибудовувати  успішні взаємини в майбутньому. Плюс до всього, сварки і конфлікти в сім’ї малюк сприймає як модель поведінки, і є велика ймовірність, що перенесе їх у свою майбутню сім’ю.

Що ж робити? Це не означає, що малюк має рости в атмосфері вічних усмішок і  суцільного позитиву. Дитина може і повинна знати, що відчувати негативні емоції – нормально для людей.
      Але одна справа говорити про свої почуття «Я зла чи злий на тебе. Я не хочу зараз ні з ким говорити », і зовсім інша опускатися до взаємних докорів та образ. Батьки навіть перебуваючи у стані взаємного конфлікту, обов’язково повинні знаходити хороші риси у своєї протилежної половинки, говорити про них дитині, щоб вона могла гордитися як мамою так і батьком та однаково поважати їх.

    Турботливим батькам завжди треба пам’ятати, які б конфлікти та непорозуміння не виникали між ними в сім’ї, дитини вони абсолютно не повинні  стосуватися. Вона не винна в тому, що ви не можете вирішити свої проблеми без її участі. Будь-яку сварку, швидше за все, можна обговорити спокійно, постаратися домовитись. Якщо ж ні, кричіть однин на одного, хоч посуд бийте, одним словом – випускайте пару  але зробіть все так, щоб дитина цього не бачила, захистіть її від власного негативу. І на завершення хочу додати, що наші діти є джерелом позитивних емоцій, творчості, безпосередності та щирості, чого власне нам, дорослим, не вистачає. Вони щодня дають нам щось нове, стаючи справжніми вчителями. Просто варто прислухатись до них, приділяти їм достатньо уваги, дарувати тепло і просто любити.

Якщо у Вас виникли проблеми, труднощі при вирішенні тих чи інших питань, або Ви просто бажаєте почути пораду, звертайтесь до Високопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, що знаходиться за адресою: смт. Високопілля, вул. Визволителів,112, де Вам обовязково допоможуть у вирішенні Ваших проблем.


Дати дитині надію на щастя

    Цікаве життя людини. Хтось народжується щасливим, а комусь доводиться пережити складні обставини долі, коли життя понівечено та з самого початку зруйновано, коли рідна сім’я стає чужою. У кожного своє уявлення про щастя, але дитині бути щасливою без батьків неможливо. Право дитини на сім’ю прописане всіма законами. І це не лише законодавча норма, а й закон природи. Тільки в сім’ї дитина пізнає любов, вчиться будувати власну сім’ю, почуває себе щасливою, адже батьки не тільки дають їй життя, а й відповідають за догляд і виховання, передають досвід поколінь, прищеплюють моральні цінності та духовність. Діти повинні зростати в сім’ях рідних батьків, але коли це неможливо, альтернативою біологічній родині може слугувати інша сім’я . Саме тому наша держава підтримує створення сімейних форм виховання. Однією з таких форм є патронатна сім’я.

                    

Що таке патронатна сім’я ?

   Сімейний патронат- це професійна комплексна послуга, що передбачає: тимчасовий догляд і виховання дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах та потребує захисту, в сім’ї патронатного вихователя, та одночасне надання фахівцями соціальної сфери інтенсивних підтримуючих послуг сім’ї дитини для відновлення її здорового функціонування.

Що забезпечує сімейний патронат?

         Патронатна сім’я допомагає дітям, чиї батьки деякий час не можуть опікуватися ними в силу різних життєвих обставин, адже бувають випадки, коли через хворобу чи смерть батьків за дітьми нікому доглянути, або через недбалість чи жорстоке поводження дитині загрожує небезпека.

Хто такі патронатні вихователі?

           Патронатний вихователь- це спеціально підготовлений працівник, який на договірній основі з уповноваженим закладом здійснює догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих у його сім’ю, та несе відповідальність за їх життя і стан здоров’я під час перебування.

          Патронатним вихователем можуть бути громадяни України віком від 35 до 60 років для жінок, до 65 років - для чоловіків з вищою освітою, які пройшли спеціальний курс підготовки та виконують обов’язки патронатного вихователя на професійній основі, щорічно укладаючи договір про надання послуг. Патронатний вихователь має власне або орендоване житло та достатній рівень матеріального забезпечення.

         Термін перебування у сім’ї визначається потребами дитини та залежить від складності життєвих обставин, які спричинили влаштування дитини, але не має перевищувати 3 місяці. В окремих випадках його може бути продовжено до 6 місяців.

Грошове забезпечення.

    На утримання влаштованої під патронат дитини нараховується соціальна допомога в розмірі двох прожиткових мінімумів на місяць для дитини відповідного віку.

 

    В народі кажуть: «Сироту прихистити - всеодно, що храм побудувати.»

    Всіх, хто хоче наповнити свій дім сміхом дітей, Високопільський РЦ СССДМ запрошує до співпраці у створенні патронатної сім’ї.

Звертатися за адресою: смт. Високопілля, вул. Визволителів, буд.112. 

 


«Об’єднані зусилля – ефективний результат»

Однією з найбільших важливих задач нашої держави є викорінення злочинності та всіх причин, що її породжують. Розв’язання цією проблеми здійснюється спільними зусиллями усіх державних органів, громадських організацій і всього суспільства.

         На шляху боротьби зі злочинністю об’єднали свої зусилля працівники Високопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, кримінально-виконавча інспекція, служба у справах дітей, бюро правової допомоги та відділення поліції.

         Так, 02 листопада 2016 року з неповнолітніми та особами молодіжного віку, які засуджені до покарання не пов’язаних з позбавленням волі проведено лекцію на тему: «Відповідальність неповнолітніх за вчинення адміністративного правопорушення». Даний захід здійснено з метою розширення про відповідальність, опрацювання понять «кримінальна та адміністративна відповідальність», «кримінальне покарання»; оцінювання причини зростання підліткової злочинності; формування у засуджених осіб молодіжного віку шанобливого ставлення до законів. По закінченню кожен отримав пам’ятку.

Тільки завдяки спільним зусиллям можна досягнути позитивного результату у боротьбі з негативними явищами у молодіжному середовищі.


Спосіб життя. Наслідки.

З метою пропагування здорового способу життя шляхом підвищення рівня обізнаності молоді та посилення інформаційно-просвітницької, освітньо-профілактичної роботи, формування свідомого ставлення до власного здоров'я та особистої відповідальності за нього, спеціалістами Високопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з фахівцем (з питань соціальної роботи із суб’єктами пробації) Високопільського РС КВІ УДПтСУ з неповнолітніми засудженими, які перебувають на обліку кримінально-виконавчої інспекції проведена бесіда «Спосіб життя. Наслідки».

Учасники заходу активно  приймали участь у обговоренні теми та отримали тематичні листівки, які привертатимуть їхню увагу до зберігання власного здоров’я.

Саме рівень загальної культури обумовлює поведінку, стиль життя і, в решті решт, стан здоров’я людини. Починати зміни ніколи не пізно, адже відновні можливості організму людини невичерпні.


Скажемо палінню  - «НІ»!

Однією з найгостріших проблем сучасного суспільства є пристрасть великої кількості молодих людей до шкідливих звичок. Профілактика куріння у підлітків може реально збільшити на кілька років тривалість життя.

Саме тому, спеціалістами Високопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на базі Новомиколаївської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів – дитячий садок 10 жовтня 2016 року проведено  з учнями 7 – 9 класів тренінг на тему: «Скажемо палінню  - «НІ!». Учасники тренінгу отримали об’єктивну інформацію про наслідки свідомого вживання токсичних речовин та наприкінці заходу, спеціалісти центру, роздали профілактично-просвітницькі буклети відповідної спрямованності.


4- серпня Всесвітній день сексуального здоров'я

У рамках відзначення Всесвітнього дня сексуального здоров'я  3 серпня 2016 року на базі КЗ «Високопільська центральна районна лікарня» спеціалістами Високопільського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді спільно з фахівцем кримінально-виконавчої інспекції та лікарем-інфекціоністом проведено з особами молодіжного віку, які засудженні до покарання не пов'язаних з позбавленням волі, бесіду на тему: «Формування сексуального здоров'я молоді». В ході заходулікарем-інфекціоністом, акцентовано увагу на те, що під сексуальним здоров'ям розуміється "стан фізичного, емоційного, психічного і соціального благополуччя, пов'язаний з сексуальністю. Сексуальне здоров'я вимагає позитивного підходу і шанобливого ставлення до сексуальності і сексуальних відносин, а також можливість проведення приємного та безпечного сексуального досвіду, без примусу, дискримінації та насильства. Для досягнення сексуального здоров'я повинні підтримуватися, поважатися, захищатися, і реалізовуватися сексуальні права всіх людей. "

Учасники заходу активно  приймали участь у обговоренні теми. Працівниками центру розповсюджено тематичні листівки, які привертатимуть їхню увагу до зберігання власного здоров’я, набуття та підвищення рівня інформованості у напрямку профілактики сексуального здоров'я.


     Контроль за цільовим використанням  державної соціальної допомоги

На території  Іванівської сільської ради працівниками Високопільського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за участю працівників ради здійснено перевірку використання державної соціальної допомоги при народженні дитини.

У ході обстеження основна увага зверталась на наявність забезпечення продуктами харчування, у дітей окремого спального місця, місця відпочинку та навчання, одягу відповідно до віку та сезону.

З батьками проведено профілактичні бесіди щодо належного виховання, навчання, утримання дітей, щодо цільового використання одноразової грошової допомоги при народженні дітей, поінформовано про соціальні послуги, що можуть надаватись суб'єктами із соціальної допомоги та можливості оздоровлення та відпочинку дітей у літній період.

За результатами обстежень зроблено висновок, що умови проживання усіх дітей у сім'ях є задовільними, порушень прав дітей на території Іванівської сільської ради не виявлено. Батькам рекомендовано надалі добросовісно виконувати свої обов'язки, дбати про дітей, їх здоров'я, фізичний, розумовий та духовний розвиток.


Ми – за здоровий спосіб життя!!!

Сьогодні  спостерігається значне збільшення відхилень у стані здоров'я дітей, зростає кількість хронічних захворювань, погіршуються показники фізіологічного та психологічного розвитку підлітків. Серед дітей поширені шкідливі звички. Окреслені проблеми вказують на те, що соціально-педагогічна підтримка сім'ї у забезпеченні здоров'я школярів на даний час є актуальною.

Високопільським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проведено виховну годину з школярами комунального закладу «Високопільська       ЗОШ І-ІІІ ступенів» на тему: «Ми – за здоровий спосіб життя».

Діти прийняли активну участь в обговорені. Вони добре знають, що з раннього віку необхідно вести активний спосіб життя - дотримання режиму дня, раціональне харчування, спорт, дотримання правил гігієни, відсутність шкідливих звичок, доброзичливе ставлення до оточуючих, активний відпочинок,- словом, домагатися розумними шляхами справжньої гармонії здоров'я.

Серед учасників заходу розповсюджено тематичні листівки, які привертатимуть їхню увагу до ведення здорового способу життя.


Діяльність
Високопільського районного центру соціальних служб
для сім'ї, дітей та молоді

Юридична адреса:

вул.Червоноармійська, 112
смт Високопілля,
Херсонська обл.
74000

Тел.(0235)2-19-91

Електронна адреса:cssmvskpl@ukr.net

 

Директор центру:
Березка Світлана Василівна
Графік прийому

громадян з особистих питань:

середа  з 9.00 до 12.00 год.

 

Відділ соціальної роботи 
Провідний спеціаліст – Золотарьова Оксана Миколаївна
Головний спеціаліст - бухгалтер – Янковська Катерина Іванівна

 

Про центр

Високопільський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі-Центр)  утворений рішенням районної ради від 24.03.1995 року  № 39 У сесії ХХІІ скликання. Функціонує у відповідності до Положення про Високопільський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді затвердженого розпорядженням голови районної державної адміністрації 18 жовтня 2013 року № 374 зі змінами. Центр є спеціальним закладом, що забезпечує організацію та проведення у Високопільському районі соціальної роботи із  соціально незахищеними категоріями сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.

Основним завданням Центру є участь у виконанні загальнодержавних та інших соціальних програм шляхом проведення соціальної роботи із сім’ями, дітьми та молоддю, зокрема забезпечення соціального обслуговування, соціального супроводу та патронажу, соціальної профілактики і реабілітації; залучення громадськості до проведення роботи із сім’ями, дітьми та молоддю, підтримка та розвиток волонтерського руху.

Основні  напрямки роботиВисокопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді:

            1.Соціальна підтримка і допомога сім’ям та особам, які перебувають у складних життєвих обставинах та не можуть подолати їх самостійно.

            2.Соціальна та психологічна підтримка  учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщених осіб, організація надання їм допомоги з урахуванням визначених потреб.

            3. Проведення інформаційно-роз΄яснювальної  роботи серед населення району з питань розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

            4.  Профілактика раннього соціального сирітства.

            5. Здійснення соціальної роботи з випускниками інтернатних закладів із числа дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування.

            6. Інформаційно - просвітницька та профілактична робота з метою пропаганди здорового способу життя, збереження репродуктивного здоров’я, запобігання злочинності та інших негативних   явищ у дитячому, юнацькому та молодіжному середовищі, профілактики туберкульозу, ВІЛ інфекції та ін.

            7. Здійснення заходів з попередження насильства в сім’ї.

З МОМЕНТУ СТВОРЕННЯ ЦЕНТРУ ВІДБУЛОСЯ БАГАТО ЗМІН, АЛЕ ОДНЕ ЗАЛИШИЛОСЯ НЕЗМІННИМ – СОЦІАЛЬНІ ПРАЦІВНИКИ ЦЕНТРУ СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ ДЛЯ СІМ`Ї, ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ, ЗА ПЕРШОЮ ПОТРЕБОЮ ПОДАЮТЬ РУКУ КОЖНОМУ – ЩОБ ЗАТИШНО БУЛО В УКРАЇНСЬКИХ РОДИНАХ, ЩОБ ЗЛАГОДА БУЛА У КОЖНІЙ СІМ`Ї, ЩОБ ЩАСЛИВИМ БУЛО ДИТИНСТВО В УКРАЇНІ, ЩОБ БУДЬ-ЯКУ ПРОБЛЕМУ МОЖНА БУЛО Б ЗДОЛАТИ, А КРАЩЕ – ПОПЕРЕДИТИ.