Розяснення Головного територіального управління юстиції в Херсонській області (Головам районних державних адміністрацій Херсонськії області)


Проект «Адміністративні послуги: спрощений доступ через пошту»

УДППЗ «Укрпошта», за підтримки Кабінету Міністрів України з жовтня 2012 року запровадила проект «Адміністративні послуги: спрощений доступ через пошту».

Реалізація проекту, на виконання вимог Закону України «Про адміністративні послуги», через пошту передбачає виконання національним оператором поштового зв'язку таких функцій:
- інформування населення про можливість доставки документів для надання (отримання) адміністративних послуг через відділення поштового зв'язку та про необхідний перелік документів для отримання таких послуг;
- приймання та пересилання документів від заявника до суб'єктів надання адміністративних послуг;
- отримання рішення суб'єкта надання адміністративних послуг;
- видача (доставка) рішення заявнику;
- надання додаткових послуг (факс, ксерокопіювання, ламінування), приймання оплати послуг поштовим переказом (за потреби) та інших.

Виконання поштою окремих функцій надання адміністративних послуг дасть можливість вирішити питання наближення цих послуг до населення та суттєво зменшить навантаження на органи самоврядування. Підставою для такої співпраці є найбільш розгалужена поштова мережа області - 426 відділень поштового зв'язку, з яких 336 у сільській місцевості та 1005 листонош.


Укладено Регламент взаємодії між Херсонською дирекцією УДППЗ «Укрпошта» та Високопільською РДА

З метою визначення організаційних принципів взаємодії суб’єктів надання адміністративних послуг та врегулювання правовідносин, що виникають між об’єктами поштового зв’язку, райдержадміністрацією, суб’єктами господарювання та громадянами, Високопільська районна державна адміністрація та Українське державне підприємство поштового зв’язку «Укрпошта» уклали Регламент взаємодії між Херсонською дирекцією УДППЗ «Укрпошта» та Високопільською районною державною адміністрацією щодо забезпечення спрощеного доступу фізичних, юридичних осіб до адміністративних послуг.

Для створення зручних і доступних умов отримання споживачами адміністративних послуг, райдержадміністрацією визначено адміністративні послуги, які надаватимуться засобами поштового зв’язку.

(додаток)