Про роботу районної державної адміністрації з питань дотримання конституційного права громадян на звернення
за підсумками
I кварталу 2019 року

Відповідно до Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07 лютого 2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», органами виконавчої влади та місцевого самоврядування району здійснюється робота щодо кваліфікованого, неупередженого та всебічного розгляду питань, які порушувалися громадянами.

За I квартал 2019 року до районної державної адміністрації, районної ради, сільських, селищної рад, об'єднаної територіальної громади району надійшло 247 зверненнь, що дорівнює кількості звернень за відповідний період 2018 року. Із загальної кількості звернень 83 (33,6 %) надійшло поштою та 164 (66,4 %) отримано на особистих та виїзних прийомах.

За звітний період надійшло 1 колективне звернення, що на 6 зверненнь менше показника минулого року. Повторних звернень надійшло1, у відповідному періоді 2018 року повторні звернення відсутні. .

У зверненнях громадянами порушено 264 питання, що на 17, або 6,4 % більше у порівнянні з відповідним періодом 2018 року.

У порівнянні з відповідним періодом минулого року спостерігається збільшення кількості звернень по селищним радам на 10 зверненнь, та по сільським – на 4.

У своїх зверненнях громадяни найчастіше порушували питання: соціального захисту – 71, або 26,8% від загальної кількості питань, праці і заробітної плати – 61, або 23,1 %, аграрної політики і земельних відносин – 46, або 17,4 %, комунального господарства – 27, або 10,2 %, житлової політики – 24, або 9,0%, освіти, наукової, науково-технічної, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності – 11, або 4,1 %.

Протягом I кварталу 2019 року до районної державної адміністрації надійшло 66 зверненнь громадян, що на 7 звернень менше, ніж за аналогічний період 2018 року. Із загальної кількості звернень 62 надійшло поштою, в тому числі з Урядової гарячої лінії – 59, 4 - на особистому та виїзних прийомах громадян.

У своїх зверненнях громадяни порушили 66 питань. Найчастіше громадян турбували питання: соціального захисту – 44, або 66,6 % від загальної кількості звернень, комунального господарства – 10, або 15,1%, діяльності органів місцевого самоврядування – 4 , або 6,0 %.

У звітному періоді до районної державної адміністрації надійшло 1 колективне звернення, у 2018 році – 0.

Від найменш захищеної категорії населення надійшло 17 зверненнь, у відповідному періоді 2018 року від такої категорії громадян надійшло – 3 звернення.

До районної державної адміністрації від вищих органів влади надійшло 3 звернення, що на 1 звернення менше ніж у відповідному періоді 2018 року.

Найбільше звернень надійшло від жителів: Високопільської селищної ради об'єднаної територіальної громади - 27, або 40 % від загальної кількості звернень, Кочубеївської сільської ради об'єднаної територіальної громади – 17, або 25,8 %, Зарічненської сільської та Новомиколаївської сільської рад по 3 звернення, або по 4,5 %.

Керівництвом районної державної адміністрації проводиться робота, щодо неупередженого розгляду звернень громадян, які надходять до адміністрації, вживаються заходи по усуненню причин, що змушують громадян звертатися до органів влади вищого рівня, запобігання повторним зверненням. Створюються умови для участі заявників в перевірці поданих ними заяв чи скарг, надаються можливості знайомитись з матеріалами перевірок відповідних звернень.

Забезпечується першочерговий особистий прийом жінок, яким присвоєно почесне звання «Мати-героїня», інвалідів Великої Вітчизняної війни, Героїв Соціалістичної Праці, Героїв Радянського Союзу, Героїв України.

Приділяється особлива увага вирішенню проблем, з якими звертаються ветерани війни та праці, інваліди, громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, багатодітні сім’ї, одинокі матері та інші громадяни, що потребують захисту і підтримки.

Для сприяння громадянам у вирішенні питань з якими вони звертаються до районної державної адміністрації, щомісячно проводилися засідання постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян. Протягом звітного періоду проведено 1 таке засідання та розглянуто 1 питання.

Районною державною адміністрацією постійно вживаються заходи на вдосконалення організаційно-практичної роботи із зверненнями громадян, в межах визначених законодавством повноважень. З метою забезпечення реалізації та гарантування закріплених Конституцією України права на звернення до органів місцевого самоврядування, права громадян на участь в управлінні державними справами, а також підвищення ефективності роботи органів місцевого самоврядування районною державною адміністрацією проведено 2 Дні контролю по роботі зі зверненнями громадян у виконкомах Іванівської, Новомиколаївської сільських рад.

Відповідно до графіка надання практичної та методичної допомоги щодо роботи із зверненнями громадян виконкомам сільських та селищної рад від 27 грудня 2018 року № 102/04-35/18 відділом з питань організаційної роботи, внутрішньої та інформаційної політики апарату районної державної адміністрації надано практичну та методичну допомогу виконкомам Іванівської, Новомиколаївської, сільських рад.

Підсумки та аналіз стану роботи зі зверненнями громадян свідчать, що державними службовцями органів виконавчої влади та посадовими особами місцевого самоврядування ще не в повній мірі виконуються надані їм повноваження щодо вирішення проблем, з якими звертаються громадяни.

З метою забезпечення належної роботи з розгляду звернень громадян та у відповідності із затвердженим графіком від 17 грудня 2018 року № 95/04-35/18 проведено перевірку з питань організації роботи зі зверненнями громадян в архівному секторі районної державної адміністрації, у відділі містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та цивільного захисту районної державної адміністрації та у відділі агропромислового розвитку районної державної адміністрації.

Під час проведення перевірки надано необхідні рекомендації щодо покращення роботи у цьому напрямку. Результати перевірки доведено до відома керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації.

Питання про створення належних умов для реалізації громадянами права на звернення знаходиться на постійному контролі. Діяльність районної державної адміністрації спрямована на об’єктивний, всебічний розгляд звернень громадян, дотримання термінів їх виконання та вирішення порушених питань. На веб-сайті Високопільської районної державної адміністрації постійно оновлюється рубрика «Звернення громадян», в якій розміщено нормативно – правові акти, зразок письмового звернення до голови районної державної адміністрації, подання електронного звернення, звіти про роботу зі зверненнями громадян, номери телефонів урядової телефонної лінії, «гарячих ліній» обласної та районної державних адміністрацій, графіки прийому громадян керівництвом районної державної адміністрації. Розміщені банери обласної та районної «гарячої» телефонної лінії для бійців АТО та членів їх родин.

В районній державній адміністрації здійснюється постійний контроль за підготовкою та наданням відповідей на звернення громадян, проводиться роз’яснювальна робота в частині інформування населення про зміни в чинному законодавстві з тих питань, які цікавлять громадян, та надання консультацій безпосередньо на місцях стосовно проблем, що найчастіше турбують населення району.

Робота зі зверненнями громадян є одним з основних напрямків роботи районної державної адміністрації. Тому постійно вживаються заходи щодо її поліпшення як в структурних підрозділах районної державної адміністрації, так і в сільських та селищних радах району. Ця робота дозволяє постійно підтримувати зв’язок з населенням, виявляти проблемні питання, що потребують втручання з боку керівництва районної державної адміністрації.


Довідка

Про роботу районної державної адміністрації, органів місцевого самоврядування з питань дотримання конституційного права на звернення громадян за 2018 рік

Відповідно до Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07 лютого 2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», органами виконавчої влади та місцевого самоврядування району здійснюється робота щодо кваліфікованого, неупередженого та всебічного розгляду питань, які порушувалися громадянами.

За 2018 рік до районної державної адміністрації, районної ради, сільських, селищної рад, об'єднаної територіальної громади району надійшло 1011 зверненнь, що на 46 звернень, або на 4,3 % менше в порівнянні з 2017 роком. Із загальної кількості звернень 825 (81,6 %) надійшло поштою та 186 (18,4 %) отримано на особистих та виїзних прийомах.

За звітний період надійшло 17 колективних звернень, що на 10 зверненнь менше показника минулого року. Повторних звернень надійшло 5, що на 3 звернення більше ніж у відповідному періоді 2017 року.

У зверненнях громадянами порушено 1014 питань, що на 45, або 4,2 % менше у порівнянні з відповідним періодом 2017 року.

У порівнянні з відповідним періодом минулого року спостерігається збільшення кількості звернень по селищним радам на 143 звернення, та зменшення по сільським – на 37.

У своїх зверненнях громадяни найчастіше порушували питання: праці і заробітної плати, охорони праці, промислової безпеки – 278, або 27,4% від загальної кількості питань, соціального захисту – 276, або 27,2 %, аграрної політики і земельних відносин – 174, або 17,2 %, житлової політики – 76 або 7,5 %, комунального господарства – 34, або 3,4 %.

Протягом 2018 року до районної державної адміністрації надійшло 204 звернення громадян, що на 114 звернень менше, ніж за аналогічний період 2017 року. Із загальної кількості звернень 183 надійшло поштою, в тому числі з Урядової гарячої лінії - 166, 21 - на особистому та виїзних прийомах громадян.

У своїх зверненнях громадяни порушили 207 питань. Найчастіше громадян турбували питання: соціального захисту – 115, або 55,5 % від загальної кількості звернень, освіти – 32, або 15,4 %, аграрної політики і земельних відносин - 20, або 9,7 %, житлової політики – 14, або 6,8%, комунального господарства, транспорту і зв’язку – по 9, або по 4,3 %, охорони здоров’я – 7, або 3,3 %.

У звітному періоді до районної державної адміністрації надійшло 4 колективних звернення, у 2017 році – 16.

Від найменш захищеної категорії надійшло 54 звернення, у 2017 році від такої категорії громадян надійшло – 38 звернень.

До районної державної адміністрації від вищих органів влади надійшло 17 звернень, що на 8 звернень більше ніж у відповідному періоді 2017 року.

Найбільше звернень надійшло від жителів: Високопільської селищної ради об'єднаної територіальної громади - 55, або 27 % від загальної кількості звернень, Кочубеївської сільської ради об'єднаної територіальної громади - 48, або 23,5 %, Архангельської селищної - 27, або 13,2 %, Зарічненської сільської - 17 або 8,3 %, Новомиколаївської сільської рад - 16, або 7,8 %.

Керівництвом районної державної адміністрації проводиться робота, щодо неупередженого розгляду звернень громадян, які надходять до адміністрації, вживаються заходи по усуненню причин, що змушують громадян звертатися до органів влади вищого рівня, запобігання повторним зверненням. Створюються умови для участі заявників в перевірці поданих ними заяв чи скарг, надаються можливості знайомитись з матеріалами перевірок відповідних звернень.

Забезпечується першочерговий особистий прийом жінок, яким присвоєно почесне звання «Мати-героїня», інвалідів Великої Вітчизняної війни, Героїв Соціалістичної Праці, Героїв Радянського Союзу, Героїв України.

Приділяється особлива увага вирішенню проблем, з якими звертаються ветерани війни та праці, інваліди, громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, багатодітні сім’ї, одинокі матері та інші громадяни, що потребують захисту і підтримки.

Для сприяння громадянам у вирішенні питань з якими вони звертаються до районної державної адміністрації, щомісячно проводилися засідання постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян. Протягом звітного періоду проведено 12 таких засідань та розглянуто 12 питань.

Районною державною адміністрацією постійно вживаються заходи на вдосконалення організаційно-практичної роботи із зверненнями громадян, в межах визначених законодавством повноважень. З метою забезпечення реалізації та гарантування закріплених Конституцією України права на звернення до органів місцевого самоврядування, права громадян на участь в управлінні державними справами, а також підвищення ефективності роботи органів місцевого самоврядування районною державною адміністрацією проведено 5 Днів контролю по роботі зі зверненнями громадян у виконкомах сільських, селищної рад.

Відповідно до графіка надання практичної та методичної допомоги щодо роботи із зверненнями громадян виконкомам сільських та селищної рад від 22 грудня 2017 року № 88/04-35/17 відділом з питань організаційної роботи, внутрішньої та інформаційної політики апарату районної державної адміністрації надано практичну та методичну допомогу виконкомам Іванівської, Новомиколаївської, Новопетрівської, Зарічненської сільських, Архангельської селищної рад.

З метою забезпечення належної роботи з розгляду звернень громадян та у відповідності із затвердженим графіком від 22 грудня 2017 року № 87/04-35/17 проведено перевірку з питань організації роботи зі зверненнями громадян в управліннях районної державної адміністрації: праці та соціального захисту населення, фінансовому, відділах районної державної адміністрації: містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та цивільного захисту, агропромислового розвитку, культури, молоді та спорту, освіти, економічного розвитку та державної реєстрації, службі у справах дітей районної державної адміністрації, архівному секторі районної державної адміністрації.

Під час проведення перевірки надано необхідні рекомендації щодо покращення роботи у цьому напрямку. Результати перевірки доведено до відома керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації.

Питання про створення належних умов для реалізації громадянами права на звернення знаходиться на постійному контролі. Діяльність районної державної адміністрації спрямована на об’єктивний, всебічний розгляд звернень громадян, дотримання термінів їх виконання та вирішення порушених питань. На веб-сайті Високопільської районної державної адміністрації постійно оновлюється рубрика «Звернення громадян», в якій розміщено нормативно – правові акти, зразок письмового звернення до голови районної державної адміністрації, подання електронного звернення, звіти про роботу зі зверненнями громадян, номери телефонів урядової телефонної лінії, «гарячих ліній» обласної та районної державних адміністрацій, графіки прийому громадян керівництвом районної державної адміністрації. Розміщені банери обласної та районної «гарячої» телефонної лінії для бійців АТО та членів їх родин.

В районній державній адміністрації здійснюється постійний контроль за підготовкою та наданням відповідей на звернення громадян, проводиться роз’яснювальна робота в частині інформування населення про зміни в чинному законодавстві з тих питань, які цікавлять громадян, та надання консультацій безпосередньо на місцях стосовно проблем, що найчастіше турбують населення району.

Робота зі зверненнями громадян є одним з основних напрямків роботи районної державної адміністрації. Тому постійно вживаються заходи щодо її поліпшення як в структурних підрозділах районної державної адміністрації, так і в сільських та селищній рад району. Ця робота дозволяє постійно підтримувати зв’язок з населенням, виявляти проблемні питання, що потребують втручання з боку керівництва районної державної адміністрації.


Про роботу районної державної адміністрації з питань дотримання конституційного права громадян на звернення
за підсумками 9 місяців 2018 року

Відповідно до Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07 лютого 2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», органами виконавчої влади та місцевого самоврядування району здійснюється робота щодо кваліфікованого, неупередженого та всебічного розгляду питань, які порушувалися громадянами.

За 9 місяців 2018 року до районної державної адміністрації, районної ради, сільських, селищної рад, об'єднаної територіальної громади району надійшло 704 звернення, що на 122 звернення, або на 14,8 % менше в порівнянні з відповідним періодом 2017 року. Із загальної кількості звернень 165 ( 23,4 %) надійшло поштою, в тому числі на урядову гарячу лінію та гарячу лінію голови обласної державної адміністрації, та 539 (76,6 %) отримано на особистих та виїзних прийомах громадян.

За звітний період надійшло 9 колективних звернень, що на 12 звернень менше показника минулого року. У звітному періоді надійшло 2 повторних звернення, у відповідному періоді 2017 року такі звернення не надходили.

У зверненнях громадянами порушено 706 питань, що на 120, або 14,5 % менше в порівнянні з відповідним періодом 2017 року.

У порівнянні з відповідним періодом минулого року спостерігається зменшення кількості звернень по сільським радам на 28 звернень, та збільшення по селищній – на 59 ( створення об'єднаної територіальної громади).

У своїх зверненнях громадяни найчастіше порушували питання: праці і заробітної плати - 200, або 28,4 % від загальної кількості питань, соціального захисту - 183, або 26 %, аграрної політики і земельних відносин – 117, або 6,6 %, житлової політики - 48, або 6,8 %,

Протягом 9 місяців 2018 року до районної державної адміністрації надійшло 145 звернень громадян, що на 131 звернення менше, ніж за аналогічний період 2017 року. Із загальної кількості звернень 127 надійшло поштою, в тому числі на урядову гарячу лінію та гарячу лінію голови обласної державної адміністрації, 18 - на особистому та виїзних прийомах громадян.

У своїх зверненнях громадяни порушили 147 питань. Найчастіше громадян турбували питання: соціального захисту - 77, або 53,1 % від загальної кількості звернень, аграрної політики і земельних відносин - 14, або 9,5 %, комунального господарства, транспорту та зв'язку по 8 або по 5,4 %.

У звітному періоді до районної державної адміністрації надійшло 1 колективне звернення, у відповідному періоді 2017 року – 13.

Від найменш захищеної категорії надійшло 52 звернення, у відповідному періоді 2017 року від такої категорії громадян - 7.

До районної державної адміністрації від вищих органів влади надійшло 11 звернень, що на 5 звернень більше ніж у відповідному періоді 2017 року. Звернення надійшли з Адміністрації Президента України- 2, обласної державної адміністрації - 9.

Найбільше звернень надійшло від жителів: Кочубеївської сільської ради об'єднаної територіальної громади - 31, або 21,4 % від загальної кількості звернень, Високопільської селищної ради об'єднаної територіальної громади - 29, або 20 %, Архангельської селищної - 14, або 9,6 %, Зарічненської сільської рад - 12 або 8,3 %.

Керівництвом районної державної адміністрації проводиться робота, щодо неупередженого розгляду звернень громадян, які надходять до адміністрації, вживаються заходи по усуненню причин, що змушують громадян звертатися до органів влади вищого рівня, запобігання повторним зверненням. Створюються умови для участі заявників в перевірці поданих ними заяв чи скарг, надаються можливості знайомитись з матеріалами перевірок відповідних звернень.

Забезпечується першочерговий особистий прийом жінок, яким присвоєно почесне звання «Мати-героїня», інвалідів Великої Вітчизняної війни, Героїв Соціалістичної Праці, Героїв Радянського Союзу, Героїв України.

Приділяється особлива увага вирішенню проблем, з якими звертаються ветерани війни та праці, інваліди, громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, багатодітні сім’ї, одинокі матері, та інші громадяни, що потребують захисту і підтримки.

Для сприяння громадянами у вирішенні питань з якими вони звертаються до районної державної адміністрації, щомісячно проводилися засідання постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян. Протягом звітного періоду проведено 9 таких засідань та розглянуто 9 питань.

Районною державною адміністрацією постійно вживаються заходи на вдосконалення організаційно-практичної роботи із зверненнями громадян, в межах визначених законодавством повноважень. З метою забезпечення реалізації та гарантування закріплених Конституцією України права на звернення до органів місцевого самоврядування, права громадян на участь в управлінні державними справами, а також підвищення ефективності роботи органів місцевого самоврядування районною державною адміністрацією проведено 5 Днів контролю по роботі зі зверненнями громадян у виконкомах сільських, селищних рад.

Відповідно до графіка надання практичної та методичної допомоги щодо роботи із зверненнями громадян виконкомам сільських та селищної рад від 22 грудня 2017 року № 88/04-35/17 відділом з питань організаційної роботи, внутрішньої та інформаційної політики апарату районної державної адміністрації надано практичну та методичну допомогу виконкомам Іванівської, Новомиколаївської, Новопетрівської, Зарічненської сільських, Архангельської селищної рад.

Підсумки та аналіз стану роботи із зверненнями громадян свідчить, що державними службовцями органів виконавчої влади та посадовими особами місцевого самоврядування ще не в повній мірі виконуються надані їм повноваження щодо вирішення проблем, з якими звертаються громадяни.

З метою забезпечення належної роботи з розгляду звернень громадян та у відповідності із затвердженим графіком від 22 грудня 2017 року № 87/04-35/17 проведено перевірку з питань організації роботи зі зверненнями громадян в управліннях районної державної адміністрації: праці та соціального захисту населення, фінансовому, відділах районної державної адміністрації: містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та цивільного захисту, агропромислового розвитку, культури, молоді та спорту, службі у справах дітей районної державної адміністрації, архівному секторі районної державної адміністрації.

Під час проведення перевірки надано необхідні рекомендації щодо покращення роботи у цьому напрямку. Результати перевірки доведено до відома керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації.

Питання про створення належних умов для реалізації громадянами права на звернення знаходиться на постійному контролі. Діяльність районної державної адміністрації спрямована на об’єктивний, всебічний розгляд звернень громадян, дотримання термінів їх виконання та вирішення порушених питань. На веб-сайті Високопільської районної державної адміністрації постійно оновлюється рубрика «Звернення громадян», в якій розміщено нормативно – правові акти, зразок письмового звернення до голови районної державної адміністрації, подання електронного звернення, звіти про роботу зі зверненнями громадян, номери телефонів урядової телефонної лінії, «гарячих ліній» обласної та районної державних адміністрацій, графіки прийому громадян керівництвом районної державної адміністрації. Розміщені банери обласної та районної «гарячої» телефонної лінії для бійців АТО та членів їх родин.

В районній державній адміністрації здійснюється постійний контроль за підготовкою та наданням відповідей на звернення громадян, проводиться роз’яснювальна робота в частині інформування населення про зміни в чинному законодавстві з тих питань, які цікавлять громадян, та надання консультацій безпосередньо на місцях стосовно проблем, що найчастіше турбують населення району.

Робота зі зверненнями громадян є одним з основних напрямків роботи районної державної адміністрації. Тому постійно вживаються заходи щодо її поліпшення як в структурних підрозділах районної державної адміністрації, так і в сільських та селищній рад району. Ця робота дозволяє постійно підтримувати зв’язок з населенням, виявляти проблемні питання, що потребують втручання з боку керівництва районної державної адміністрації.


Про роботу районної державної адміністрації з питань дотримання конституційного права громадян на звернення
за підсумками першого півріччя 2018 року

Відповідно до Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07 лютого 2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», органами виконавчої влади та місцевого самоврядування району здійснюється робота щодо кваліфікованого, неупередженого та всебічного розгляду питань, які порушувалися громадянами.

Протягом першого півріччя 2018 року до районної державної адміністрації, районної ради, сільських, селищних рад району надійшло 481 звернення, що на 5 звернень, або на 1 % менше в порівнянні з відповідним періодом 2017 року. Із загальної кількості звернень 124 (25,7 %) надійшло поштою та 357 (74,2 %) отримано на особистих та виїзних прийомах, на урядову гарячу лінію та гарячу лінію голови обласної державної адміністрації надійшло 93 звернення, що на 52 звернення менше ніж у відповідному періоді 2017 року.

За звітний період надійшло 1 колективне звернення, що на 11 звернень менше показника минулого року. У звітному періоді надійшло 2 повторних звернення, у відповідноиму періоді 2017 року такі звернення не надходили.

У зверненнях громадянами порушено 482 питання, що на 4, або 0,8 % менше в порівнянні з відповідним періодом 2017 року.

У порівнянні з відповідним періодом минулого року спостерігається зменшення кількості звернень по сільським радам на 19 звернень, та збільшення по селищним – на 102 ( створення об'єднаної територіальної громади).

У своїх зверненнях громадяни найчастіше порушували питання: соціального захисту – 138, або 28,6 % від загальної кількості питань, праці і заробітної плати - 122, або 25,3 %, аграрної політики і земельних відносин – 70, або 14,5 %, житлової політики - 30 або 6,2%,

Протягом першого півріччя 2018 року до районної державної адміністрації надійшло 118 звернень громадян, що на 79 звернень менше, ніж за аналогічний період 2017 року. Із загальної кількості звернень 103 надійшло поштою, 15 - на особистому та виїзних прийомах громадян.

У своїх зверненнях громадяни порушили 119 питань. Найчастіше громадян турбували питання: соціального захисту - 64, або 53,8 % від загальної кількості звернень, аграрної політики і земельних відносин - 10, або 8,4 %, комунального господарства, транспорту та зв'язку по 7 або по 5,9 %.

У звітному періоді до районної державної адміністрації надійшло 1 колективне звернення, у відповідному періоді 2017 року – 12.

Від найменш захищеної категорії надійшло 37 звернень, у відповідному періоді 2017 року від такої категорії громадян - 118.

До районної державної адміністрації від вищих органів влади надійшло 6 звернень, що на 2 звернення менше ніж у відповідному періоді 2017 року. Звернення надійшли з Адміністрації Президента України- 2, обласної державної адміністрації-4.

Найбільше звернень надійшло від жителів: Кочубеївської ОТГ - 20 або від 16,9 % загальної кількості звернень, Високопільської селищної ради- 19 або 16,1 % , Архангельської селищної та Зарічненської сільської рад - по 11 або по 9,3 %.

Керівництвом районної державної адміністрації проводиться робота, щодо неупередженого розгляду звернень громадян, які надходять до адміністрації, вживаються заходи по усуненню причин, що змушують громадян звертатися до органів влади вищого рівня, запобігання повторним зверненням. Створюються умови для участі заявників в перевірці поданих ними заяв чи скарг, надаються можливості знайомитись з матеріалами перевірок відповідних звернень.

Забезпечується першочерговий особистий прийом жінок, яким присвоєно почесне звання «Мати-героїня», інвалідів Великої Вітчизняної війни, Героїв Соціалістичної Праці, Героїв Радянського Союзу, Героїв України.

Приділяється особлива увага вирішенню проблем, з якими звертаються ветерани війни та праці, інваліди, громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, багатодітні сім’ї, одинокі матері, та інші громадяни, що потребують захисту і підтримки.

Для сприяння громадянами у вирішенні питань з якими вони звертаються до районної державної адміністрації, щомісячно проводилися засідання постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян. Протягом звітного періоду проведено 7 таких засідань та розглянуто 7 питань.

Районною державною адміністрацією постійно вживаються заходи на вдосконалення організаційно-практичної роботи із зверненнями громадян, в межах визначених законодавством повноважень. З метою забезпечення реалізації та гарантування закріплених Конституцією України права на звернення до органів місцевого самоврядування, права громадян на участь в управлінні державними справами, а також підвищення ефективності роботи органів місцевого самоврядування районною державною адміністрацією проведено Дні контролю по роботі зі зверненнями громадян у виконкомах сільських, селищних рад.

Відповідно до графіка надання практичної та методичної допомоги щодо роботи із зверненнями громадян виконкомам сільських та селищних рад від 22 грудня 2017 року № 88/04-35/17 відділом з питань організаційної роботи, внутрішньої та інформаційної політики апарату районної державної адміністрації надано практичну та методичну допомогу виконкомам Іванівської, Новомиколаївської сільських, Архангельської селищної рад.

Підсумки та аналіз стану роботи із зверненнями громадян свідчить, що державними службовцями органів виконавчої влади та посадовими особами місцевого самоврядування ще не в повній мірі виконуються надані їм повноваження щодо вирішення проблем, з якими звертаються громадяни.

З метою забезпечення належної роботи з розгляду звернень громадян та у відповідності із затвердженим графіком від 22 грудня 2017 року № 87/04-35/17 проведено перевірку з питань організації роботи зі зверненнями громадян в управліннях районної державної адміністрації: праці та соціального захисту населення, фінансовому, відділах районної державної адміністрації: містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та цивільного захисту, агропромислового розвитку, архівному секторі районної державної адміністрації.

Під час проведення перевірки надано необхідні рекомендації щодо покращення роботи у цьому напрямку. Результати перевірки доведено до відома керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації.

Питання про створення належних умов для реалізації громадянами права на звернення знаходиться на постійному контролі. Діяльність районної державної адміністрації спрямована на об’єктивний, всебічний розгляд звернень громадян, дотримання термінів їх виконання та вирішення порушених питань. На веб-сайті Високопільської районної державної адміністрації постійно оновлюється рубрика «Звернення громадян», в якій розміщено нормативно – правові акти, зразок письмового звернення до голови районної державної адміністрації, подання електронного звернення, звіти про роботу зі зверненнями громадян, номери телефонів урядової телефонної лінії, «гарячих ліній» обласної та районної державних адміністрацій, графіки прийому громадян керівництвом районної державної адміністрації. Розміщені банери обласної та районної «гарячої» телефонної лінії для бійців АТО та членів їх родин.

В районній державній адміністрації здійснюється постійний контроль за підготовкою та наданням відповідей на звернення громадян, проводиться роз’яснювальна робота в частині інформування населення про зміни в чинному законодавстві з тих питань, які цікавлять громадян, та надання консультацій безпосередньо на місцях стосовно проблем, що найчастіше турбують населення району.

 


 

Про роботу районної державної адміністрації з питань дотримання  конституційного права громадян на звернення
за  підсумками 2017 року

Відповідно до Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07 лютого 2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», органами виконавчої влади та місцевого самоврядування району здійснюється робота щодо кваліфікованого, неупередженого та всебічного розгляду  питань, які порушувалися громадянами. 

У 2017 році до районної державної адміністрації, районної ради, сільських, селищних рад району надійшло 879 звернень, що на 166 звернень,  або на 15,9 % менше в порівнянні з 2016 роком. Із загальної кількості звернень 234 (26,6 %) надійшло поштою, 414 (47,1 %) отримано на особистих прийомах, 231 (26,3 %) звернень надійшли з державної установи «Урядовий контактний центр».

За звітний період надійшло 19 колективних звернень, що на 1 звернення  менше  ніж у 2016  році. Повторних звернень не надходило, у 2016 році  надійшло -  2.

У зверненнях громадянами  порушено 881 питання, що на 164, або на 15,7 % менше в порівнянні  з 2016 роком.

У порівнянні з відповідним періодом минулого року спостерігається зменшення кількості звернень по  селищним радам на 6 звернень та  по  сільським  – на 78.

У своїх зверненнях громадяни найчастіше порушували питання: соціального захисту – 110, або 16,9 % від загальної кількості питань, аграрної політики і земельних відносин – 76, або 11,7 %,  діяльності органів місцевого самоврядування — 60 або 9,2 %, праці  і заробітної плати - 55, або 8,5  %.

 Протягом  2017 року до районної державної адміністрації надійшло 318 звернень громадян, що на 194 звернення менше, ніж за аналогічний період  2016 року. Із загальної кількості звернень 37 надійшло поштою,  50 - на особистому та виїзних прийомах громадян, 231 - з державної установи «Урядовий контактний центр».

У своїх зверненнях громадяни порушили 320 питань. Найчастіше громадян турбували питання: соціального захисту - 137, або 42,8 % від загальної кількості звернень, комунального господарства - 37, або  11,6 %   аграрної політики і земельних відносин - 36, або 11,2 %.

У звітному періоді до районної державної адміністрації надійшло 16 колективних звернення, у 2016 році – 3.

Від найменш захищеної категорії надійшло 14 звернень,  у 2016 році від такої категорії громадян - 1.

До районної державної адміністрації від вищих органів влади надійшло 9 звернень, що на 14 звернень менше ніж у відповідному періоді 2016 року. Звернення надійшли  з Адміністрації Президента України- 4,  обласної державної адміністрації-5.

Найбільше звернень надійшло від жителів:  Кочубеївської сільсьської ради об'єднаної територіальної громади -121 або 38 %  від загальної кількості звернень, Високопільської селищної ради- 86 або 27 %, Архангельської селищної  ради — 57  або   17,9 %,   Зарічненської сільської ради - 25  або 7,9 %.

Керівництвом районної державної адміністрації проводиться робота, щодо неупередженого розгляду звернень громадян, які надходять до адміністрації, вживаються заходи по усуненню причин, що змушують громадян звертатися до органів влади вищого рівня, запобігання повторним зверненням. Створюються умови для участі заявників в перевірці поданих ними заяв чи скарг, надаються можливості знайомитись з матеріалами перевірок відповідних звернень.

Забезпечується першочерговий особистий прийом жінок, яким присвоєно почесне звання «Мати-героїня», інвалідів Великої Вітчизняної війни, Героїв Соціалістичної Праці, Героїв Радянського Союзу, Героїв України.

Приділяється особлива увага вирішенню проблем, з якими звертаються ветерани війни та праці, інваліди, громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, багатодітні сім’ї, одинокі матері, та інші громадяни, що потребують захисту і підтримки.

Для сприяння громадянами у вирішенні питань з якими вони звертаються до районної державної адміністрації,  щомісячно проводилися засідання постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян. Протягом 2017 року  проведено 13 таких засідань та розглянуто 18 питань.

Районною державною адміністрацією постійно вживаються заходи на вдосконалення організаційно-практичної роботи із зверненнями громадян, в межах визначених законодавством повноважень. З метою забезпечення реалізації та гарантування закріплених Конституцією України права на звернення до органів місцевого самоврядування, права громадян на участь в управлінні державними справами, а також підвищення ефективності роботи органів місцевого самоврядування районною державною адміністрацією проведено Дні контролю по роботі зі зверненнями громадян у виконкомах  сільських, селищних рад.

Відповідно до графіка надання практичної та методичної допомоги щодо роботи із зверненнями громадян виконкомам сільських та селищних рад від  30 січня 2017 року  № 16/03-35/17  відділом з питань організаційної роботи, внутрішньої  та інформаційної політики апарату районної державної адміністрації надано практичну та методичну допомогу 8  виконкомам  сільських,  селищних рад.

Підсумки та аналіз стану роботи із зверненнями громадян свідчить, що державними службовцями органів виконавчої влади та посадовими особами місцевого самоврядування ще не в повній мірі виконуються надані їм повноваження щодо вирішення проблем, з якими звертаються громадяни.

З метою забезпечення належної роботи з розгляду звернень громадян та у відповідності із затвердженим графіком від 30 січня 2017  року № 15/03-35/17 проведено перевірку з питань організації роботи зі зверненнями громадян в 9 структурних підрозділах районної державної адміністрації.

Під час проведення перевірки надано необхідні рекомендації щодо покращення роботи у цьому напрямку. Результати перевірки доведено до відома керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації.

Питання про створення належних умов для реалізації громадянами права на звернення знаходиться на постійному контролі. Діяльність районної державної адміністрації спрямована на об’єктивний, всебічний розгляд звернень громадян, дотримання термінів їх виконання та вирішення порушених питань. На веб-сайті Високопільської  районної державної адміністрації постійно оновлюється рубрика «Звернення громадян», в якій розміщено нормативно – правові акти, зразок письмового звернення до  голови районної державної адміністрації, подання електронного звернення, звіти про роботу зі зверненнями громадян, номери телефонів урядової телефонної лінії, «гарячих ліній» обласної та районної державних адміністрацій, графіки прийому громадян керівництвом районної державної адміністрації. Розміщені банери обласної та районної «гарячої» телефонної лінії для бійців АТО та членів їх родин.

В районній державній адміністрації здійснюється постійний контроль за підготовкою та наданням відповідей на звернення громадян, проводиться роз’яснювальна робота в частині інформування населення про зміни в чинному законодавстві з тих питань, які цікавлять громадян, та надання консультацій безпосередньо на місцях стосовно проблем, що найчастіше турбують населення  району.

Робота зі зверненнями громадян є одним з основних напрямків роботи районної державної адміністрації. Тому постійно вживаються заходи щодо її поліпшення як в  структурних підрозділах районної державної адміністрації, так і в сільських та селищних радах району. Ця робота дозволяє постійно підтримувати зв’язок з населенням, виявляти проблемні питання, що потребують втручання з боку керівництва  районної  державної адміністрації.

На засіданнях колегії районної державної адміністрації  щоквартально заслуховувалися   питання про роботу районної державної адміністрації та органів місцевого самоврядування з питань дотримання конституційного права на звернення громадян. За результатами яких видано  відповідні розпорядження голови районної державної адміністрації.

У районній державній адміністрації продовжено роботу прямої телефонної «гарячої лінії» та телефону довіри.


Про роботу районної державної адміністрації з питань дотримання  конституційного права громадян на звернення за підсумками 9 місяців 2017 року

Діяльність районної державної адміністрації спрямована на об’єктивний, всебічний розгляд звернень громадян, дотримання термінів їх виконання та вирішення порушених питань.

Протягом 9 місяців 2017 року до районної державної адміністрації надійшло 276 звернень громадян, що на 88 звернень менше, ніж за аналогічний період 2016 року. Із загальної кількості звернень 25 (9,1 %) надійшло поштою, 42 (15,2 %) - на особистому та виїзних прийомах громадян, 209 (75,7 %) - на урядову гарячу лінію та гарячу лінію голови обласної державної адміністрації. Звернень на «гарячу лінію» районної державної адміністрації не надходило.

У своїх зверненнях громадяни порушили 281 питання. Найчастіше громадян турбували питання: соціального захисту- 77, або 27,4 % від загальної кількості звернень, аграрної політики і земельних відносин - 62, або 22,1 %, праці і заробітної плати - 49, або 17,4 %, комунального господарства - 33 питання, або 11,7 %.

У звітному періоді до районної державної адміністрації надійшло 13 колективних звернень, у відповідному періоді минулого року – 3.

Від найменш захищеної категорії надійшло 7 звернень у відповідному періоді минулого року від такої категорії громадян - 1. 

До районної державної адміністрації від вищих органів влади надійшло 6 звернень, що на 13 звернень менше ніж у відповідному періоді 2016 року. Звернення надійшли з Адміністрації Президента України- 3, обласної державної адміністрації-3.

Як свідчить аналіз, найбільше звернень надійшло від жителів: Кочубеївської сільської ради об'єднаної територіальної громади - 75 або 26,7 % від загальної кількості звернень, Високопільської селищної ради - 61 або 21,7 %, Зарічненської сільської ради - 43 або 15,3 % , Архангельської селищної ради - 37 або 13,2 %, Іванівської сільської ради- 28 або 10 %.

Керівництвом районної державної адміністрації проводиться робота, щодо уважного, неупередженого розгляду звернень громадян, які надходять до районної державної адміністрації, вживаються заходи по усуненню причин, що змушують громадян звертатися до органів влади вищого рівня, запобігання повторним зверненням. Створюються умови для участі заявників в перевірці поданих ними заяв чи скарг, надаються можливості знайомитись з матеріалами перевірок відповідних звернень.

Забезпечується першочерговий особистий прийом жінок, яким присвоєно почесне звання «Мати-героїня», інвалідів Великої Вітчизняної війни, Героїв Соціалістичної Праці, Героїв Радянського Союзу, Героїв України.

Приділяється особлива увага вирішенню проблем, з якими звертаються ветерани війни та праці, інваліди, громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, багатодітні сім’ї, одинокі матері, та інші громадяни, що потребують захисту і підтримки.

Для сприяння громадянами у вирішенні питань з якими вони звертаються до районної державної адміністрації, протягом 9 місяців 2017 року проведено 10 засідань постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян та розглянуто 15 питань.

Відповідно до графіка звітування структурними підрозділами районної державної адміністрації з питань роботи зі звереннями громадян у 2017 році від 30 грудня 2016 року № 127/03-35/16, протягом звітного періоду заслухано 6 звітів керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації з питань роботи зі зверненнями громадян. За результатами розгляду видано відповідні доручення голови районної державної адміністрації.

Районною державною адміністрацією постійно вживаються заходи на вдосконалення організаційно-практичної роботи із зверненнями громадян, в межах визначених законодавством повноважень. Відповідно до графіка надання практичної та методичної допомоги щодо роботи із зверненнями громадян виконкомам сільських та селищних рад від 30 січня 2017 року № 16/03-35/17 відділом з питань організаційної роботи, внутрішньої та інформаційної роботи апарату районної державної адміністрації надано практичну та методичну допомогу виконкомам Архангельської, Високопільської селищних, Малошестірнянської, Іванівської, Новомиколаївської, Нововознесенської, Зарічненської та Новопетрівської сільських рад.

З метою забезпечення належної роботи з розгляду звернень громадян та у відповідності із затвердженим графіком від 30 січня 2017 року № 15/03-35/17 проведено перевірку з питань організації роботи зі зверненнями громадян у відділах та управліннях районної державної адміністрації: фінансовому, праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації, містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та цивільного захисту, агропромислового розвитку, службі у справах дітей та архівному секторі районної державної адміністрації,

 На веб-сайті Високопільської районної державної адміністрації постійно оновлюється рубрика «Звернення громадян», в якій розміщено нормативно – правові акти, зразок письмового звернення до голови районної державної адміністрації, подання електронного звернення, звіти про роботу зі зверненнями громадян, номери телефонів урядової телефонної лінії, «гарячих ліній» обласної та районної державних адміністрацій, графіки прийому громадян керівництвом районної державної адміністрації. Розміщені банери обласної та районної «гарячої» телефонної лінії.

На засіданнях колегії районної державної адміністрації розглянуто питання: 26 січня 2017 року - «Про стан виконання Указу Президента України від 07 лютого 2008 року №109/2008 та робота районної державної адміністрації, органів місцевого самоврядування з питань дотримання конституційного права на звернення громадян за 2016 рік», 26 квітня 2017 року - «Про роботу районної державної адміністрації та органів місцевого самоврядування з питань дотримання конституційного права на звернення громадян за підсумками І кварталу 2017 року”; 26 липня 2017 року - «Про роботу районної державної адміністрації та органів місцевого самоврядування з питань дотримання конституційного права на звернення громадян за підсумками першого півріччя 2017 року”; 25 жовтня 2017 року - «Про роботу районної державної адміністрації та органів місцевого самоврядування з питань дотримання конституційного права на звернення громадян за підсумками 9 місяців 2017 року”.

За результатами яких видано відповідні розпорядження голови районної державної адміністрації.

У районній державній адміністрації продовжено роботу прямої телефонної «гарячої лінії» та телефонну довіра.

 


Про роботу районної державної адміністрації з питань дотримання  конституційного права громадян на звернення за  підсумками першого півріччя 2017 року

Діяльність районної державної адміністрації спрямована на об’єктивний, всебічний розгляд звернень громадян, дотримання термінів їх виконання та вирішення порушених питань.

Протягом першого півріччя 2017 року до районної державної адміністрації надійшло 197 звернень громадян, що на 76 звернень менше, ніж за аналогічний період 2016 року. Із загальної кількості звернень 14 (7,1 %) надійшло поштою, 38 (19,3 %) - на особистому та виїзних прийомах громадян, 145 (73,6 %) -на урядову гарячу лінію та гарячу лінію голови обласної державної адміністрації. Звернень на «гарячу лінію» районної державної адміністрації не надходило.

У своїх зверненнях громадяни порушили 198 питань. Найчастіше громадян турбували питання: соціального захисту- 76, або 38,5 % від загальної кількості звернень, аграрної політики і земельних відносин - 42, або 21,3 %, освіти — 15, або 7,6 %, комунального господарства - 12 питань, або 6,1 %.

У звітному періоді до районної державної адміністрації надійшло 6 колективних звернення, у відповідному періоді минулого року – 2.

Від найменш захищеної категорії надійшло 4 звернення, у відповідному періоді минулого року від такої категорії громадян - 1. 

До районної державної адміністрації від вищих органів влади надійшло 4 звернення, що на 14 звернень менше ніж у відповідному періоді 2016 року. Звернення надійшли з Адміністрації Президента України- 2, обласної державної адміністрації-2.

Найбільше звернень надійшло від жителів: Кочубеївської сільської ради об'єднаної територіальної громади - 41 або 20,8 % від загальної кількості звернень, Зарічненської сільської ради - 39 або 19,8 % , Високопільської селищної ради - 27 або 13,7 %, Архангельської селищної ради - 22 або 11,2 %, Іванівської сільської ради- 19 або 9,6 %.

Керівництвом районної державної адміністрації проводиться робота, щодо уважного, неупередженого розгляду звернень громадян, які надходять до районної державної адміністрації, вживаються заходи по усуненню причин, що змушують громадян звертатися до органів влади вищого рівня, запобігання повторним зверненням. Створюються умови для участі заявників в перевірці поданих ними заяв чи скарг, надаються можливості знайомитись з матеріалами перевірок відповідних звернень.

Для сприяння громадянами у вирішенні питань з якими вони звертаються до районної державної адміністрації, протягом першого півріччя 2017 року проведено 7 засіданнь постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян та розглянуто 11 питань.

Відповідно до графіка звітування структурними підрозділами районної державної адміністрації з питань роботи зі звереннями громадян у 2017 році від 30 грудня 2016 року № 127/03-35/16, протягом звітного періоду заслухано 4 звіти керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації з питань роботи зі зверненнями громадян. За результатами розгляду видано відповідні доручення голови районної державної адміністрації.

На веб-сайті Високопільської  районної державної адміністрації постійно оновлюється рубрика «Звернення громадян», в якій розміщено нормативно – правові акти, зразок письмового звернення до  голови районної державної адміністрації, подання електронного звернення, звіти про роботу зі зверненнями громадян, номери телефонів урядової телефонної лінії, «гарячих ліній» обласної та районної державних адміністрацій, графіки прийому громадян керівництвом районної державної адміністрації. Розміщені банери обласної та районної «гарячої» телефонної лінії.

На засіданнях колегії районної державної адміністрації розглянуто  питання:  26 січня 2017 року -  «Про стан виконання Указу Президента України від 07 лютого 2008 року №109/2008  та робота районної державної адміністрації, органів місцевого самоврядування з питань дотримання конституційного права на звернення громадян за  2016 рік»,  26 квітня 2017 року - «Про роботу районної державної адміністрації та органів місцевого самоврядування з питань дотримання конституційного права на звернення громадян за   підсумками   І кварталу   2017 року”, 28 липня 2017 року - «Про роботу районної державної адміністрації та органів місцевого самоврядування з питань дотримання конституційного права на звернення громадян за   підсумками   першого півріччя 2017 року». За результатами яких видано  відповідні розпорядження голови районної державної адміністрації.

У районній державній адміністрації продовжено роботу прямої телефонної «гарячої лінії» та телефонну довіра.


Про роботу районної державної адміністрації з питань дотримання  конституційного права громадян на звернення за  підсумками І кварталу 2017 року

Діяльність районної державної адміністрації спрямована на об’єктивний, всебічний розгляд звернень громадян, дотримання термінів їх виконання та вирішення порушених питань.

Протягом І кварталу 2017 року до районної державної адміністрації надійшло 113  звернень громадян, що на 45 звернень менше, ніж в аналогічному період 2016 року. Із загальної кількості звернень 4 надійшло поштою,  25 - на особистому та виїзних прийомах громадян, 84 - на урядову гарячу лінію та гарячу лінію голови  обласної  державної адміністрації.

У звітному періоді до районної державної адміністрації надійшло 4 колективних звернення, у відповідному періоді минулого року – 1.

Від найменш захищеної категорії надійшло 1 звернення,  у відповідному періоді минулого року від такої категорії громадян звернень не надходило.

До районної державної адміністрації від вищих органів влади надійшло 1 звернення, що на 3 звернення менше ніж у І кварталі 2016 року. Звернення надійшло  з обласної державної адміністрації.

У своїх зверненнях громадяни порушили 113 питань. Найчастіше громадян  турбували питання: соціального захисту — 79, або 70,0 %  від загальної кількості звернень, комунального господарства та житлової політики — 9, або 7,9 %,  освіти, наукової, науково-технічної,інноваційної діяльності та інтелектуальної власності,  інші по 8 або по 7,0 %, аграрної політики і земельних відносин — 4, або 3,5 %.

Найбільше звернень надійшло від жителів: Кочубеївської сільської ради об'єднаної територіальної громади — 21, або 18,6 % від загальної кількості звернень,  Високопільської селищної ради — 19, або 16,8 %,  Архангельської селищної  та Іванівської сільської рад по 8, або  по 7,1 %.

Керівництвом районної державної адміністрації проводиться робота, щодо уважного, неупередженого розгляду звернень громадян, які надходять до районної державної адміністрації, вживаються заходи по усуненню причин, що змушують громадян звертатися до органів влади вищого рівня, запобігання повторним зверненням. Створюються умови для участі заявників в перевірці поданих ними заяв чи скарг, надаються можливості знайомитись з матеріалами перевірок відповідних звернень.

Забезпечується першочерговий особистий прийом жінок, яким присвоєно почесне звання «Мати-героїня», інвалідів Великої Вітчизняної війни, Героїв Соціалістичної Праці, Героїв Радянського Союзу, Героїв України.

Приділяється особлива увага вирішенню проблем, з якими звертаються ветерани війни та праці, інваліди, громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, багатодітні сім’ї, одинокі матері, та інші громадяни, що потребують захисту і підтримки.

Для сприяння громадянами у вирішенні питань з якими вони звертаються до районної державної адміністрації, протягом І кварталу 2017 року   проведено 4 засідання постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян та розглянуто  6 питань.

 Відповідно до графіка звітування структурними підрозділами районної державної адміністрації з питань роботи зі звереннями громадян у 2017 році від 30 грудня 2016 року № 127/03-35/16, протягом звітного періоду заслухано звіт завідувача  архівного   сектора районної державної адміністрації з питань роботи зі зверненнями громадян. За результатами розгляду видано доручення  голови районної державної  адміністрації від 14 лютого 2017 року № 10-д.

Районною державною адміністрацією постійно вживаються заходи на вдосконалення організаційно-практичної роботи із зверненнями громадян, в межах визначених законодавством повноважень. Відповідно до графіка надання практичної та методичної допомоги щодо роботи із зверненнями громадян виконкомам сільських та селищних рад від  30 січня 2017 року № 16/03-35/17 відповідальними працівниками апарату районної державної адміністрації надано практичну та методичну допомогу виконкомам Архангельської селищної та Малошестірнянської сільської рад.

 На веб-сайті Високопільської  районної державної адміністрації постійно оновлюється рубрика «Звернення громадян», в якій розміщено нормативно – правові акти, зразок письмового звернення до  голови районної державної адміністрації, подання електронного звернення, звіти про роботу зі зверненнями громадян, номери телефонів урядової телефонної лінії, «гарячих ліній» обласної та районної державних адміністрацій, графіки прийому громадян керівництвом районної державної адміністрації. Розміщені банери обласної та районної «гарячої» телефонної лінії.

 На засіданнях колегії районної державної адміністрації розглянуто  питання:  26 січня 2017 року -  «Про стан виконання Указу Президента України від 07 лютого 2008 року №109/2008  та робота районної державної адміністрації, органів місцевого самоврядування з питань дотримання конституційного права на звернення громадян за  2016 рік»,  26 квітня 2017 року - «Про роботу районної державної адміністрації та органів місцевого самоврядування з питань дотримання конституційного права на звернення громадян за   підсумками   І кварталу   2017 року”. За результатами яких видано  відповідні розпорядження голови районної державної адміністрації.

У районній державній адміністрації продовжено роботу прямої телефонної «гарячої лінії» та телефонну довіра.


Про роботу районної державної адміністрації з питань дотримання  конституційного права громадян на звернення за 2016 рік

Діяльність районної державної адміністрації спрямовано на об’єктивний, всебічний розгляд звернень громадян, дотримання термінів їх виконання та вирішення порушених питань. На веб-сайті Високопільської  районної державної адміністрації створено рубрику «Звернення громадян», на якій розміщено нормативно – правові акти, зразок письмового звернення до голови районної державної адміністрації, звіти про роботу зі зверненнями громадян, номери телефонів урядової телефонної лінії, «гарячих ліній» обласної та районної державних адміністрацій, графіки прийому громадян керівництвом районної державної адміністрації. 

Протягом 2016 року до районної державної адміністрації надійшло   516  звернень громадян, що на 375 звернень більше ніж у 2015 році. Із загальної кількості звернень 467 надійшли з державної установи «Урядовий контактний центр». Звернень на «гарячу лінію»  районної державної адміністрації не надходило.

У звітному періоді до районної державної адміністрації надійшло                       3 колективних звернення, у відповідному періоді минулого року – 4. Від найменш захищеної категорії громадян надійшло 104 звернення.

До районної державної адміністрації від вищих органів влади надійшло                 23 звернення (за 2015 рік – 11 звернень), з них від Адміністрації Президента України – 4, обласної державної адміністрації – 19.

У своїх зверненнях громадяни порушили 516 питань. Найчастіше громадяни порушували питання: соціального захисту – 427, або 83 % від загальної кількості питань, аграрної політики і земельних відносин –                    18 питань, або 7 %, комунального господарства 17, або 3 %,  освіти, наукової, науково-технічної, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності – 15, або 3 %, праці і заробітної плати – 6, або 2 %,  транспорту і зв’язку – 4, або             1 %.

Як свідчить аналіз надходження звернень громадян, найбільше звернень надійшло від жителів: Кочубеївської сільської ради об’єднаної територіальної громади – 113, або 21 %,  Високопільської селищної ради – 82, або 18 %, Архангельської селищної ради –  72, або 14 %, Іванівської сільської ради – 36, або 7 %, Нововознесенської сільської ради – 25, або 5 %. 

Керівництвом районної державної адміністрації проводиться робота, щодо кваліфікованого, неупередженого розгляду звернень громадян, які надходять до адміністрації, вживаються заходи по усуненню причин, що змушують громадян звертатися до органів влади вищого рівня, запобігання повторним зверненням.

Створюються умови для участі заявників в перевірці поданих ними заяв чи скарг, надаються можливості ознайомлюватися з матеріалами перевірок відповідних звернень.

Для сприяння громадянами у вирішенні питань з якими вони звертаються до районної державної адміністрації, протягом 2016 року щомісячно проводилися засідання постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян. Так, у 2016 році проведено  12  засідань та розглянуто                12 питань.

У районній державній адміністрації здійснюється постійний контроль за підготовкою та наданням відповідей на звернення громадян, проводиться роз’яснювальна робота в частині інформування населення про зміни в чинному законодавстві з тих питань, які цікавлять громадян, та надання консультацій безпосередньо на місцях стосовно проблем, що найчастіше турбують населення  району.

Робота зі зверненнями громадян є одним з основних напрямків роботи районної державної адміністрації. Тому постійно вживаються заходи щодо її поліпшення як у  структурних підрозділах районної державної адміністрації, так і в сільських та селищних радах району. Ця робота дозволяє постійно підтримувати зв’язок з населенням, виявляти проблемні питання, що потребують втручання з боку керівництва  районної державної адміністрації.


Про роботу районної державної адміністрації з питань дотримання конституційного права громадян на звернення за підсумками 9 місяців 2016 року

Діяльність районної державної адміністрації спрямована на об’єктивний, всебічний розгляд звернень громадян, дотримання термінів їх виконання та вирішення порушених питань. На веб-сайті Високопільської районної державної адміністрації створено рубрику «Звернення громадян», на якій розміщено нормативно – правові акти, зразок письмового звернення до голови районної державної адміністрації, звіти про роботу зі зверненнями громадян, номери телефонів урядової телефонної лінії, «гарячих ліній» обласної та районної державних адміністрацій, графіки прийому громадян керівництвом районної державної адміністрації.

Протягом 9 місяців 2016 року районною державною адміністрацією опрацьовано 364 звернення громадян, що на 290 або 80 %, більше ніж за аналогічний період 2015 року.

Із загальної кількості звернень 25 надійшло поштою, 15 - на особистому та виїзних прийомах громадян за місцем їх проживання, 324 звернення, що надійшли з державної установи «Урядовий контактний центр». Звернень на «гарячу лінію» районної державної адміністрації не надходило.

У звітному періоді до районної державної адміністрації надійшло 3 колективних звернення, у відповідному періоді минулого року – 4 звернення. Від найменш захищеної категорії громадян надійшло 71 звернень, що становить 20 % від загальної кількості звернень.

До районної державної адміністрації від вищих органів влади надійшло 19 звернень (за відповідний період 2015 року – 10 звернень), з них від Адміністрації Президента України – 4, обласної державної адміністрації 15.

У своїх зверненнях громадяни порушили 364 питання. Найчастіше громадяни порушували питання: соціального захисту – 304, або 84 % від загальної кількості питань, комунального господарства – 14, або 4 %, аграрної політики і земельних відносин – 13 питань або 4 %, освіти, наукової, науково-технічної, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності – 8, або 2 %, праці і заробітної плати – 6, або 2 %, транспорту і зв’язку – 4, або 1 %.

Як свідчить аналіз надходження звернень громадян, найбільше звернень надійшло від жителів: Кочубеївської сільської ради об’єднаної територіальної громади – 82, або 23 %, Високопільської селищної ради – 77, або 21 %, Архангельської селищної ради – 56, або 15 %, Іванівської сільської ради – 28, або 8 %, Нововознесенської сільської ради – 19, або 6 %.

Для сприяння громадянами у вирішенні питань з якими вони звертаються до районної державної адміністрації, протягом 9 місяців 2016 року щомісячно проводилися засідання постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян.

Районною державною адміністрацією постійно вживаються заходи на вдосконалення організаційно-практичної роботи із зверненнями громадян, в межах визначених законодавством повноважень. З метою забезпечення реалізації та гарантування закріплених Конституцією України права на звернення до органів місцевого самоврядування, права громадян на участь в управлінні державними справами, а також підвищення ефективності роботи органів місцевого самоврядування районною державною адміністрацією проведено Дні контролю по роботі зі зверненнями громадян у виконкомах Архангельської селищної ради, Малошестірнянської, Новомиколаївської, Нововознесенської, Зарічненської та Новопетрівської сільських рад.

У липні 2016 року на засіданні колегії районної державної адміністрації розглянуто питання «Про роботу районної державної адміністрації та органів місцевого самоврядування з питань дотримання конституційного права громадян на звернення за підсумками першого півріччя 2016 року», за результатами якого видано розпорядження голови районної державної адміністрації. У районній державній адміністрації продовжено роботу прямої «телефонної гарячої лінії», «гарячої» телефонної лінії для бійців АТО та членів їх родин, та громадської приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги в районній державній адміністрації.

Питання створення належних умов для реалізації громадянами права на звернення знаходиться на постійному контролі.


Про роботу районної державної адміністрації з питань дотримання  конституційного права громадян на звернення за підсумками першого півріччя 2016 року

Діяльність районної державної адміністрації спрямована на об’єктивний, всебічний розгляд звернень громадян, дотримання термінів їх виконання та вирішення порушених питань. На веб-сайті Високопільської  районної державної адміністрації створено рубрику «Звернення громадян», на якій розміщено нормативно – правові акти, зразок письмового звернення до голови районної державної адміністрації, звіти про роботу зі зверненнями громадян, номери телефонів урядової телефонної лінії, «гарячих ліній» обласної та районної державних адміністрацій, графіки прийому громадян керівництвом районної державної адміністрації. 

Протягом першого півріччя 2016 року районною державною адміністрацією опрацьовано 273 звернення громадян, що на 233 або 85 %, більше ніж за аналогічний період 2015 року.

 Із загальної кількості звернень 23 надійшло поштою,  10 - на особистому та виїзних прийомах громадян за місцем їх проживання, 240 звернень, що надійшли з державної установи «Урядовий контактний центр». Звернень на «гарячу лінію» районної державної адміністрації не надходило.

У звітному періоді до районної державної адміністрації надійшло                  2 колективних звернення, у відповідному періоді минулого року – 4 звернення. Від найменш захищеної категорії громадян надійшло 56 звернень, що становить  21 % від загальної кількості звернень.

До районної державної адміністрації від вищих органів влади надійшло                 18 звернень (за відповідний період 2015 року – 8 звернень), з них від Адміністрації Президента України – 3, обласної державної адміністрації 15.

У своїх зверненнях громадяни порушили 273 питання. Найчастіше громадяни порушували питання: соціального захисту – 237, або 87 % від загальної кількості питань, аграрної політики і земельних відносин – 11 питань або 4 %, комунального господарства – 7, або 3%, праці і заробітної плати – 4, або 1 %, освіти, наукової, науково-технічної, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності – 3, або 1%,  транспорту і зв’язку, сім'ї, дітей, молоді, гендерної рівності, фізичної культури і спорту, державного будівництва, адміністративно-територіального устрою по 2 питання, або 0,7 %.

Як свідчить аналіз надходження звернень громадян, найбільше звернень надійшло від жителів: Високопільської селищної ради – 66, або 24 %, Кочубеївської сільської ради об’єднаної територіальної громади – 51, або 19 %, Архангельської селищної ради –  40, або 15 %, Іванівської сільської ради – 24, або 9 %, Нововознесенської сільської ради – 19, або 7 %. 

Для сприяння громадянами у вирішенні питань з якими вони звертаються до районної державної адміністрації, протягом першого півріччя 2016 року щомісячно проводилися засідання постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян.

Районною державною адміністрацією постійно вживаються заходи на вдосконалення організаційно-практичної роботи із зверненнями громадян, в межах визначених законодавством повноважень. З метою забезпечення реалізації та гарантування закріплених Конституцією України права на звернення до органів місцевого самоврядування, права громадян на участь в управлінні державними справами, а також підвищення ефективності роботи органів місцевого самоврядування районною державною адміністрацією проведено Дні контролю по роботі зі зверненнями громадян у виконкомах Архангельської селищної ради, Малошестірнянської, Новомиколаївської та Нововознесенської сільських рад.

У квітні 2016 року на засіданні колегії районної державної адміністрації розглянуто питання «Про роботу районної державної адміністрації  та органів місцевого самоврядування з питань дотримання конституційного права громадян на звернення за підсумками I кварталу 2016 року», за результатами якого видано розпорядження голови районної державної адміністрації. У районній державній адміністрації продовжено роботу прямої «телефонної гарячої лінії», «гарячої» телефонної лінії для бійців АТО та членів їх родин,  та громадської приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги в районній державній адміністрації.

Питання створення належних умов для реалізації громадянами права на звернення знаходиться на постійному контролі.


Про роботу районної державної адміністрації з питань дотримання  конституційного права громадян на звернення за підсумками I кварталу 2016 року

Діяльність районної державної адміністрації спрямована на об’єктивний, всебічний розгляд звернень громадян, дотримання термінів їх виконання та вирішення порушених питань. На веб-сайті Високопільської  районної державної адміністрації створено рубрику «Звернення громадян», на якій розміщено нормативно – правові акти, зразок письмового звернення до голови районної державної адміністрації, звіти про роботу зі зверненнями громадян, номери телефонів урядової телефонної лінії, «гарячих ліній» обласної та районної державних адміністрацій, графіки прийому громадян керівництвом районної державної адміністрації. 

Протягом I кварталу 2016 року районною державною адміністрацією опрацьовано 158 звернень громадян, що на 141 або 89 %, більше ніж за аналогічний період 2015 року.

 Із загальної кількості звернень 5 надійшло поштою,  5 - на особистому та виїзних прийомах громадян за місцем їх проживання, 148 звернень, що надійшли з державної установи «Урядовий контактний центр». Звернень на «гарячу лінію» районної державної адміністрації не надходило.

У звітному періоді до районної державної адміністрації надійшло 1 колективне звернення, у відповідному періоді минулого року колективних звернень не надходило. Від найменш захищеної категорії громадян надійшло 30 звернень, що становить  10 % від загальної кількості звернень.

До районної державної адміністрації від вищих органів влади надійшло 4 звернення (за відповідний період 2015 року – 3 звернення), з них від Адміністрації Президента України – 1, обласної державної адміністрації 3.

У своїх зверненнях громадяни порушили 158 питань. Найчастіше громадяни порушували питання: соціального захисту – 143, або 90 % від загальної кількості питань, аграрної політики і земельних відносин – 5 питань або 3 %, освіти, наукової, науково-технічної, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності, транспорту і зв’язку  – по 2 питання, або 1,2 %, сім'ї, дітей, молоді, гендерної рівності, фізичної культури і спорту, праці і заробітної плати, екології та природних ресурсів, охорони здоров’я, комунального господарства по 1 питанню або по 0,6 % .  

Як свідчить аналіз надходження звернень громадян, найбільше звернень надійшло від жителів: Високопільської селищної ради – 36, або 23%, Архангельської селищної ради та Кочубеївської сільської ради об’єднаної територіальної громади – по 28, або 18%, Іванівської сільської ради – 13, або 8 %, Нововознесенської сільської ради – 11, або 7 %. 

Для сприяння громадянами у вирішенні питань з якими вони звертаються до районної державної адміністрації, протягом I кварталу 2016 року щомісячно проводилися засідання постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян.

Районною державною адміністрацією постійно вживаються заходи на вдосконалення організаційно-практичної роботи із зверненнями громадян, в межах визначених законодавством повноважень. З метою забезпечення реалізації та гарантування закріплених Конституцією України права на звернення до органів місцевого самоврядування, права громадян на участь в управлінні державними справами, а також підвищення ефективності роботи органів місцевого самоврядування районною державною адміністрацією проведено Дні контролю по роботі зі зверненнями громадян у виконкомах Архангельської селищної ради та Малошестірнянської сільської ради.

У січні 2016 року на засіданні колегії районної державної адміністрації розглянуто питання «Про роботу районної державної адміністрації  та органів місцевого самоврядування з питань дотримання конституційного права громадян на звернення за підсумками 2015 року», за результатами якого видано розпорядження голови районної державної адміністрації. У районній державній адміністрації продовжено роботу прямої «телефонної гарячої лінії», «гарячої» телефонної лінії для бійців АТО та членів їх родин,  та громадської приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги в районній державній адміністрації.

Питання створення належних умов для реалізації громадянами права на звернення знаходиться на постійному контролі.


Про роботу районної державної адміністрації з питань
дотримання  конституційного права громадян на
звернення за підсумками  2015 року

Діяльність районної державної адміністрації спрямована на об’єктивний, всебічний розгляд звернень громадян, дотримання термінів їх виконання та вирішення порушених питань. На веб-сайті Високопільської  районної державної адміністрації створено рубрику «Звернення громадян», на якій розміщено нормативно – правові акти, зразок письмового звернення до голови районної державної адміністрації, звіти про роботу зі зверненнями громадян, номери телефонів урядової телефонної лінії, «гарячих ліній» обласної та районної державних адміністрацій, графіки прийому громадян керівництвом районної державної адміністрації. 

Протягом 2015 року районною державною адміністрацією опрацьовано 141 звернення громадян, що на 18 або 13 %, більше ніж за 2014 рік.

Із загальної кількості звернень 14 надійшло поштою,  15 - на особистий та виїзні прийоми громадян за місцем їх проживання, 108 звернень, що надійшли з державної установи «Урядовий контактний центр». Звернень на «гарячу лінію» районної державної адміністрації не надходило.

У звітному періоді до районної державної адміністрації надійшло  4 колективних звернення, у відповідному періоді минулого року надійшло 1 звернення. Від найменш захищеної категорії громадян надійшло 6 звернень, що становить  8 % від загальної кількості звернень.

До районної державної адміністрації від вищих органів влади надійшло  11 звернень (за 2014 рік – 10 звернень), з них від Адміністрації Президента України – 2, обласної державної адміністрації 9.

У своїх зверненнях громадяни порушили 143 питання. Найчастіше громадяни порушували питання: соціального захисту – 84, або 59 % від загальної кількості питань, освіти, наукової, науково-технічної, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності – 19 питань, або 13 %, аграрної політики і земельних відносин – 15 питань або 10 %,  діяльності органів місцевого самоврядування 5 питань або 3 %, охорони здоров’я, транспорту і зв’язку, комунального господарства по 4 питання або по 3%  та інше.

Як свідчить аналіз надходження звернень громадян, найбільше звернень надійшло від жителів: Високопільської селищної ради – 39, або 28%, Архангельської селищної ради – 23, або 16%, Новопетрівської сільської ради –  18, або 13%, Іванівської сільської ради – 16, або 11 %, Кочубеївської сільської ради – 8, або 6 %. 

Для сприяння громадянами у вирішенні питань з якими вони звертаються до районної державної адміністрації, протягом 2015 року щомісячно проводилися засідання постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян.

Районною державною адміністрацією постійно вживаються заходи на вдосконалення організаційно-практичної роботи із зверненнями громадян, в межах визначених законодавством повноважень. З метою забезпечення реалізації та гарантування закріплених Конституцією України права на звернення до органів місцевого самоврядування, права громадян на участь в управлінні державними справами, а також підвищення ефективності роботи органів місцевого самоврядування районною державною адміністрацією проведено Дні контролю по роботі зі зверненнями громадян у виконкомах Зарічненської, Кочубеївської, Малошестірнянської, Орлівської, Пригір’ївської, Іванівської сільських рад та Архангельської селищної ради.

Щокварталу на засіданнях колегії районної державної адміністрації розглядалися питання щодо роботи районної державної адміністрації  та органів місцевого самоврядування з питань дотримання конституційного права громадян на звернення, за результатами розгляду видано відповідні розпорядження голови районної державної адміністрації.

В районній державній адміністрації продовжено роботу прямої «телефонної гарячої лінії», «гарячої» телефонної лінії для бійців АТО та членів їх родин,  та громадської приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги в районній державній адміністрації.

Питання створення належних умов для реалізації громадянами права на звернення знаходиться на постійному контролі.

 


Про роботу районної державної адміністрації з
питань дотримання  конституційного права
громадян на звернення за підсумками
9 місяців 2015 року

Діяльність районної державної адміністрації спрямована на об’єктивний, всебічний розгляд звернень громадян, дотримання термінів їх виконання та вирішення порушених питань. На веб-сайті Високопільської  районної державної адміністрації створено рубрику «Звернення громадян», на якій розміщено нормативно – правові акти, зразок письмового звернення до голови районної державної адміністрації, звіти про роботу зі зверненнями громадян, номери телефонів урядової телефонної лінії, «гарячих ліній» обласної та районної державних адміністрацій, графіки прийому громадян керівництвом районної державної адміністрації. 

За 9 місяців 2015 року районною державною адміністрацією опрацьовано 74 звернення громадян, включаючи звернення,  що надійшли з державної установи «Урядовий контактний центр», що на 19 або 20 %, менше ніж за  9 місяців 2014 року.

Із загальної кількості звернень 14 надійшло поштою,  15 - на особистому та виїзних прийомах громадян за місцем їх проживання, 45 звернень, що надійшли з державної установи «Урядовий контактний центр». Звернень на «гарячу лінію» районної державної адміністрації не надходило.

У звітному періоді до районної державної адміністрації надійшло 4 колективних звернення, у відповідному періоді минулого року надійшло 1 звернення. Від найменш захищеної категорії громадян надійшло 6 звернень, що становить  8 % від загальної кількості звернень.

До районної державної адміністрації від вищих органів влади надійшло 10 звернень (за 9 місяців 2014 року надійшло теж 10 звернень), з них від Адміністрації Президента України – 1, обласної державної адміністрації 9.

У своїх зверненнях громадяни порушили 30 питань. Найчастіше громадяни порушували питання: соціального захисту – 9, або 30 % від загальної кількості питань, освіти, наукової, науково-технічної, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності – 8 питань, або 27 %, аграрної політики і земельних відносин – 5 питань або 16 %, праці та заробітної плати,  діяльності органів місцевого самоврядування по 2 питання, або по 6 %, транспорту і зв’язку, сім’ї, дітей, молоді, гендерної рівності, фізичної культури і спорту, торгівлі, цінової політики, охорони здоров’я, по 1 питанню або по 3 %. 

Як свідчить аналіз надходження звернень громадян, найбільше звернень надійшло від жителів: Іванівської сільської ради та Високопільської селищної ради – по 7, або по 23 % від загальної кількості звернень, Новопетрівської сільської ради – 6, або 20 %,  Архангельської селищної ради – 4, або 13 %, Кочубеївської сільської ради – 2, або 7 %, Заградівської та Новомиколаївської сільських рад – по 1 зверненню, або по 3 %. 

Для сприяння громадянами у вирішенні питань з якими вони звертаються до районної державної адміністрації, протягом 9 місяців поточного року щомісячно проводилися засідання постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян.

Районною державною адміністрацією постійно вживаються заходи на вдосконалення організаційно-практичної роботи із зверненнями громадян, в межах визначених законодавством повноважень. З метою забезпечення реалізації та гарантування закріплених Конституцією України права на звернення до органів місцевого самоврядування, права громадян на участь в управлінні державними справами, а також підвищення ефективності роботи органів місцевого самоврядування районною державною адміністрацією проведено Дні контролю по роботі зі зверненнями громадян у виконкомах Зарічненської, Кочубеївської, Малошестірнянської, Орлівської, Пригір’ївської сільських рад та Архангельської селищної ради.

У квітні та липні 2015 року на засіданнях колегії районної державної адміністрації розглянуто питання «Про роботу районної державної адміністрації  та органів місцевого самоврядування з питань дотримання конституційного права громадян на звернення за підсумками першого півріччя 2015 року», за результатами якого видано розпорядження голови районної державної адміністрації.

В районній державній адміністрації продовжено роботу прямої «телефонної гарячої лінії», «гарячої» телефонної лінії для бійців АТО та членів їх родин,  та громадської приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги в районній державній адміністрації.

Питання створення належних умов для реалізації громадянами права на звернення знаходиться на постійному контролі.


Про роботу районної державної адміністрації з питань дотримання  конституційного права громадян на звернення за підсумками першого півріччя 2015 року

Діяльність районної державної адміністрації спрямована на об’єктивний, всебічний розгляд звернень громадян, дотримання термінів їх виконання та вирішення порушених питань. На веб-сайті Високопільської  районної державної адміністрації створено рубрику «Звернення громадян», на якій розміщено нормативно – правові акти, зразок письмового звернення до голови районної державної адміністрації, звіти про роботу зі зверненнями громадян, номери телефонів урядової телефонної лінії, «гарячих ліній» обласної та районної державних адміністрацій, графіки прийому громадян керівництвом районної державної адміністрації. 

У першому півріччі 2015 року районною державною адміністрацією опрацьовано  40  звернень громадян, включаючи звернення,  що надійшли з державної установи «Урядовий контактний центр», що на 25 або 38 %, менше ніж у першому півріччі 2014 року. Із загальної кількості звернень 10 надійшло поштою,    11 - на особистому та виїзних прийомах громадян за місцем їх проживання, 19 звернень, що надійшли з державної установи «Урядовий контактний центр». Звернень на «гарячу лінію» районної державної адміністрації не надходило.

У звітному періоді до районної державної адміністрації надійшло  4 колективних звернення, у відповідному періоді минулого року надійшло 1 звернення. Від найменш захищеної категорії громадян надійшло 4 звернення, що становить  19 % від загальної кількості звернень.

До районної державної адміністрації від вищих органів влади надійшло   8 звернень, що на 1 звернення менше, ніж у першому півріччі 2014 року, з них від Адміністрації Президента України – 1, обласної державної адміністрації 7.

У своїх зверненнях громадяни порушили 22 питання. Найчастіше громадяни порушували питання: соціального захисту – 7, або 32 % від загальної кількості питань, аграрної політики і земельних відносин, освіти, наукової, науково-технічної, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності по 4 питання, або по 18 %, сім’ї, дітей, молоді, гендерної рівності, фізичної культури і спорту, діяльності органів місцевого самоврядування по 2 питання, або по 9 %,  торгівлі, цінової політики, охорони здоров’я, праці та заробітної плати по 1 питанню або по 5 %. 

Як свідчить аналіз надходження звернень громадян, найбільше звернень надійшло від жителів: Іванівської сільської ради – 6, або 27 % від загальної кількості звернень, Новопетрівської сільської ради – 5, або 23 %,  Архангельської та Високопільської селищних рад – по 3, або 14 %, Кочубеївської сільської ради – 2, або 9 %, Заградівської та Новомиколаївської сільських рад – по   1 зверненню, або по 5%. 

Для сприяння громадянами у вирішення питань з якими вони звертаються до районної державної адміністрації, протягом першого півріччя поточного року щомісячно проводилися засідання постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян.

Районною державною адміністрацією постійно вживаються заходи на вдосконалення організаційно-практичної роботи із зверненнями громадян, в межах визначених законодавством повноважень. З метою забезпечення реалізації та гарантування закріплених Конституцією України права на звернення до органів місцевого самоврядування, права громадян на участь в управлінні державними справами, а також підвищення ефективності роботи органів місцевого самоврядування районною державною адміністрацією проведено Дні контролю по роботі зі зверненнями громадян у виконкомах Зарічненської, Кочубеївської, Малошестірнянської сільських рад та Архангельської селищної ради.

У квітні 2015 року на засіданні колегії районної державної адміністрації розглянуто питання «Про роботу районної державної адміністрації  та органів місцевого самоврядування з питань дотримання конституційного права громадян на звернення за підсумками І кварталу 2015 року», за результатами якого видано розпорядження голови районної державної адміністрації.

В районній державній адміністрації продовжено роботу прямої «телефонної гарячої лінії», «гарячої» телефонної лінії для бійців АТО та членів їх родин,  та громадської приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги в районній державній адміністрації.

Питання створення належних умов для реалізації громадянами права на звернення знаходиться на постійному контролі.


Про роботу районної державної адміністрації з питань дотримання  конституційного права громадян на звернення за підсумками  І кварталу 2015 року

Діяльність районної державної адміністрації спрямована на об’єктивний, всебічний розгляд звернень громадян, дотримання термінів їх виконання та вирішення порушених питань. На веб-сайті Високопільської  районної державної адміністрації створено рубрику «Звернення громадян», на якій розміщено нормативно – правові акти, зразок письмового звернення до голови районної державної адміністрації, звіти про роботу зі зверненнями громадян, номери телефонів урядової телефонної лінії, «гарячих ліній» обласної та районної державних адміністрацій, графіки прийому громадян керівництвом районної державної адміністрації. 

У І кварталі 2015 року до районної державної адміністрації надійшло 8  звернень громадян,  що на 10 звернень менше ніж у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Із загальної кількості звернень 3 надійшли поштою, 5 - на особистому та виїзних прийомах громадян. Звернень на «гарячу лінію» районної державної адміністрації не надходило.

 З державної установи «Херсонський обласний контактний центр» надійшло 9 звернень, які розглянуто відповідно до термінів та вчасно поінформовано заявників.

У звітному періоді до районної державної адміністрації колективних звернень не надходило, у відповідному періоді минулого року надійшло1 звернення. Від найменш захищеної категорії громадян надійшло 2 звернення, що становить  1 % від загальної кількості звернень.

До районної державної адміністрації від вищих органів влади надійшло  3 звернення, що на 1 звернення менше ніж у І кварталі 2014 року, з них від Адміністрації Президента України – 1, обласної державної адміністрації 2.

У своїх зверненнях громадяни порушили 8 питань. Найчастіше громадяни порушували питання: соціального захисту – 5, або 63 % від загальної кількості питань, аграрної політики і земельних відносин, сім’ї, дітей, молоді, гендерної рівності, фізичної культури і спорту, торгівлі, цінової політики по 1 питанню або по 12 %. 

Як свідчить аналіз надходження звернень громадян, найбільше звернень надійшло від жителів: Іванівської сільської ради – 3, або 38 % від загальної кількості звернень, Архангельської, Високопільської селищних рад, Кочубеївської, Новомиколаївської та Новопетрівської сільських рад – по 1, або   12 %.

Для сприяння громадянами у вирішення питань з якими вони звертаються до районної державної адміністрації, протягом І кварталу поточного року щомісячно проводилися засідання постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян.

Районною державною адміністрацією постійно вживаються заходи на вдосконалення організаційно-практичної роботи із зверненнями громадян, в межах визначених законодавством повноважень. З метою забезпечення реалізації та гарантування закріплених Конституцією України права на звернення до органів місцевого самоврядування, права громадян на участь в управлінні державними справами, а також підвищення ефективності роботи органів місцевого самоврядування районною державною адміністрацією проведено Дні контролю по роботі зі зверненнями громадян у виконкомах Зарічненської та Кочубеївської сільських рад.

У січні 2015 року на засіданні колегії районної державної адміністрації розглянуто питання «Про роботу районної державної адміністрації  та органів місцевого самоврядування з питань дотримання конституційного права громадян на звернення за підсумками 2014 року», за результатами якого видано розпорядження голови районної державної адміністрації.

В районній державній адміністрації продовжено роботу прямої «телефонної гарячої лінії», «гарячої» телефонної лінії для бійців АТО та членів їх родин,  та громадської приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги в районній державній адміністрації.

Питання створення належних умов для реалізації громадянами права на звернення знаходиться на постійному контролі.


Про роботу районної державної адміністрації з питань дотримання  конституційного права громадян на звернення за підсумками 9 місяців 2014 року

Діяльність районної державної адміністрації спрямована на об’єктивний, всебічний розгляд звернень громадян, дотримання термінів їх виконання та вирішення порушених питань. На веб-сайті Високопільської  районної державної адміністрації створено рубрику «Звернення громадян», на якій розміщено нормативно – правові акти, зразок письмового звернення до голови районної державної адміністрації, звіти про роботу зі зверненнями громадян, номери телефонів урядової телефонної лінії, «гарячих ліній» обласної та районної державних адміністрацій, графіки прийому громадян керівництвом районної державної адміністрації. 

За 9 місяців 2014 році до районної державної адміністрації надійшло  93 звернення громадян,  що на 11 звернень більше ніж у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Із загальної кількості звернень   13 надійшло поштою,  31 - на особистому та виїзних прийомах громадян,   49- звернення на Урядову «гарячу лінію». Звернень  на  «гарячу лінію» районної державної адміністрації не  надходило.

У своїх зверненнях громадяни порушили 105 питань. Найчастіше у звітному періоді громадяни порушували питання:  соціального захисту- 39, або 37 %  від загальної кількості питань, аграрної політики і земельних відносин – 14, або  13 %,  транспорту і зв'язку та охорони здоров'я по 11, або по 10,5 %, комунального господарства – 9, або 10 %;  сім‘ї, дітей, молоді, гендерної рівності, фізичної культури та спорту - 7, або 7 %;  освіти, наукової, науково-технічної, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності, праці і заробітної плати - житлової політики,  забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку - по 4,  або по  4 %.

Найбільше звернень надійшло від жителів: Архангельської селищної -23,  Орлівської, Іванівської сільських - по 7, Новомиколаївської сільської  рад -  4.

До районної державної адміністрації від вищих органів влади надійшло 10 звернень, що на 12 звернення менше ніж у 2013 році, з них від Адміністрації Президента України – 2, обласної державної адміністрації – 8.

Для сприяння  громадянам у розв’язані проблем, з якими вони звертаються до районної державної адміністрації, протягом 9 місяців 2014 року проведено    9 засідань постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян, на яких розглянуто проблемні  питання заявників, і які довгий час не вирішувались.

У січні,  квітні, липні, жовтні 2014 року на засіданні колегії районної державної адміністрації розглянуто питання щодо роботи районної державної адміністрації  та органів місцевого самоврядування з питань дотримання конституційного права громадян на звернення за підсумками  роботи за 2013 рік, І кварталу, першого півріччя та  9 місяців  2014 року, за результатами розгляду видано розпорядження голови районної державної адміністрації.

В районній державній адміністрації продовжено роботу прямої «телефонної гарячої лінії» та громадської приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги в районній державній адміністрації.

Питання створення належних умов для реалізації громадянами права на звернення знаходиться на постійному

Підсумки та аналіз стану роботи із зверненнями громадян свідчить, що державними службовцями органів виконавчої влади та посадовими особами органів місцевого самоврядування не завжди оперативно, об’єктивно розглядаються звернення громадян, що спонукає їх на звернення до вищих органів влади. Тому, робота на цій ділянці потребує покращення і жоден громадянин не повинен залишитися поза увагою наодинці зі своїми проблемами.


Про роботу районної державної адміністрації з питань дотримання  конституційного права громадян на звернення за підсумками першого півріччя 2014 року

Діяльність районної державної адміністрації спрямована на об’єктивний, всебічний розгляд звернень громадян, дотримання термінів їх виконання та вирішення порушених питань. На веб-сайті Високопільської  районної державної адміністрації створено рубрику «Звернення громадян», на якій розміщено нормативно – правові акти, зразок письмового звернення до голови районної державної адміністрації, звіти про роботу зі зверненнями громадян, номери телефонів урядової телефонної лінії, «гарячих ліній» обласної та районної державних адміністрацій, графіки прийому громадян керівництвом районної державної адміністрації. 

У першому півріччі 2014 році до районної державної адміністрації надійшло 59 звернень громадян,  що на 5 звернень більше ніж у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Із загальної кількості звернень 9 надійшло поштою,  17 - на особистому та виїзних прийомах громадян, 33- звернення на Урядову «гарячу лінію» та «гарячу лінію» районної державної адміністрації.

У своїх зверненнях громадяни порушили 65 питань. Найчастіше громадяни порушували питання:  соціального захисту – 25, або 33 % від загальної кількості питань, аграрної політики і земельних відносин – 7, або 11 %, праці і заробітної плати – 6 питань, або 9 %.

Найбільше звернень надійшло від жителів: Архангельської селищної ради - 15, або 25 % від загальної кількості звернень, Високопільської селищної – 9, або 15 %, Зарічненської та Іванівської сільських рад – по 5, або 8 %.

До районної державної адміністрації від вищих органів влади надійшло 8 звернень, що на 6 звернень менше ніж у першому півріччі 2013 року, з них: з Адміністрації Президента України – 1, обласної державної адміністрації – 7.

Щомісячно проводилися засідання групи контролю районної державної адміністрації, на яких розглянуто 9 питань. За результатами засідань прийнято відповідні рішення, які взято на контроль.

З метою забезпечення якісного розгляду звернень, вирішення проблем, порушених громадянами у своїх зверненнях, які не вирішувалися на місцях, проведено 6 засідань постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян.

У січні та липні 2014 року на засіданні колегії районної державної адміністрації розглянуто питання щодо роботи районної державної адміністрації  та органів місцевого самоврядування з питань дотримання конституційного права громадян на звернення за підсумками І кварталу та першого півріччя 2014 року, за результатами розгляду видано розпорядження голови районної державної адміністрації.

В районній державній адміністрації продовжено роботу прямої «телефонної гарячої лінії» та громадської приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги в районній державній адміністрації.

Питання створення належних умов для реалізації громадянами права на звернення знаходиться на постійному

Підсумки та аналіз стану роботи із зверненнями громадян свідчить, що державними службовцями органів виконавчої влади та посадовими особами органів місцевого самоврядування не завжди оперативно, об’єктивно розглядаються звернення громадян, що спонукає їх на звернення до вищих органів влади. Тому, робота на цій ділянці потребує покращення і жоден громадянин не повинен залишитися поза увагою наодинці зі своїми проблемами.


Про роботу районної державної адміністрації з питань дотримання  конституційного права громадян на звернення за підсумками І кварталу 2014 року

Дотримання конституційного права громадян на звернення знаходиться на постійному контролі в районній державній адміністрації.

Діяльність районної державної адміністрації спрямована на об’єктивний, всебічний розгляд звернень громадян, дотримання термінів їх виконання та вирішення порушених питань. На веб-сайті Високопільської районної державної адміністрації створено рубрику «Звернення громадян», на якій розміщено нормативно – правові акти, зразок письмового звернення до голови районної державної адміністрації, звіти про роботу зі зверненнями громадян, номери телефонів урядової телефонної лінії, «гарячих ліній» обласної та районної державних адміністрацій, графіки прийому громадян керівництвом районної державної адміністрації. 

У І кварталі 2014 році до районної державної адміністрації надійшло 18 звернень громадян, з них 4 надійшло поштою, 14 - на особистому та виїзних прийомах громадян. Крім того, на урядову телефонну лінію та гарячу лінію районної державної адміністрації надійшло  14 звернень, що на 8 звернень більше  ніж у І кварталі 2013 року.

У своїх зверненнях громадяни порушили 24 питання. Найчастіше громадяни порушували питання:  охорони здоров’я – 5, або 21 % від загальної кількості питань, соціального захисту – 4, або 17 % аграрної політики і земельних відносин – 3, або 13 %, транспорту і зв’язку, комунального господарства, сім’ї, дітей, молоді, гендерної рівності, фізичної культури і спорту по 2, або по 8 %. 

До районної державної адміністрації від вищих органів влади надійшло 4 звернення, що в 2 рази  менше ніж у І кварталі 2013 року, з них від Адміністрації Президента України – 1, обласної державної адміністрації – 3.

Найбільше звернень надійшло від жителів: Високопільської селищної ради -4, або 22 % від загальної кількості звернень, Архангельської селищної, Кочубеївської сільської  рад  по 3, або по 17%, Зарічненської та Новопетрівської сільських рад – по 2, або по 11 %.

Щомісячно проводилися засідання групи контролю районної державної адміністрації, на яких розглянуто 5 питань. За результатами засідань прийнято відповідні рішення, які взято на контроль.

З метою забезпечення якісного розгляду звернень, вирішення проблем, порушених громадянами у своїх зверненнях, які не вирішувалися на місцях, проведено 3 засідання постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян.

У січні 2014 року на засіданні колегії районної державної адміністрації розглянуто питання «Про роботу районної державної адміністрації  та органів місцевого самоврядування з питань дотримання конституційного права громадян на звернення за підсумками 2013 року», за результатами якого видано розпорядження голови районної державної адміністрації.

Підсумки та аналіз стану роботи із зверненнями громадян свідчить, що державними службовцями органів виконавчої влади та посадовими особами органів місцевого самоврядування не завжди оперативно, об’єктивно розглядаються звернення громадян, що спонукає їх на звернення до вищих органів влади. Тому, робота на цій ділянці потребує покращення і жоден громадянин не повинен залишитися поза увагою наодинці зі своїми проблемами.


Про роботу районної державної адміністрації з питань дотримання  конституційного права громадян на звернення за підсумками 2013 року

Дотримання конституційного права громадян на звернення знаходиться на постійному контролі в районній державній адміністрації.

Діяльність районної державної адміністрації спрямована на об’єктивний, всебічний розгляд звернень громадян, дотримання термінів їх виконання та вирішення порушених питань. На веб-сайті Високопільської  районної державної адміністрації створено рубрику «Звернення громадян», на якій розміщено нормативно – правові акти, зразок письмового звернення до голови районної державної адміністрації, звіти про роботу зі зверненнями громадян, номери телефонів урядової телефонної лінії, «гарячих ліній» обласної та районної державних адміністрацій, графіки прийому громадян керівництвом районної державної адміністрації. 

У 2013 році до районної державної адміністрації надійшло 104 звернення громадян,  з них: 9 колективних. Питання, що були порушені у зверненнях пов’язані з несвоєчасною виплатою дотації за вирощений молодняк великої рогатої худоби, допомоги по безробіттю.

У своїх зверненнях громадяни порушили 109 питань. Найчастіше громадян турбували питання:  аграрної політики і земельних відносин – 31, соціального захисту – 19, комунального господарства – 16, освіти, наукової, науково-технічної, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності – 8, сім’ї, дітей, молоді, гендерної рівності, фізичної культури і спорту – 7, праці і заробітної плати, житлової політики по 6.

Від найменш захищеної категорії громадян надійшло 19 звернень, що становить  18 % від загальної кількості звернень.

До районної державної адміністрації від вищих органів влади надійшло  27 звернень громадян, з них від Адміністрації Президента України – 7, обласної державної адміністрації – 20.

Найбільше звернень надійшло від жителів: Високопільської селищної -19,  Новопетрівської,  Пригір’ївської по 10, Орлівської, та Зарічненської сільських - по 9.

Щомісячно проводилися засідання групи контролю районної державної адміністрації, на яких розглянуто 14 питань. За результатами засідань прийнято відповідні рішення, які взято на контроль.

З метою забезпечення якісного розгляду звернень, вирішення проблем, порушених громадянами у своїх зверненнях, які не вирішувалися на місцях, проведено 12 засідань постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян.

У січні 2014 року на засіданні колегії районної державної адміністрації розглянуто питання «Про роботу районної державної адміністрації  та органів місцевого самоврядування з питань дотримання конституційного права громадян на звернення за підсумками 2013 року», за результатами якого видано розпорядження голови районної державної адміністрації.

Підсумки та аналіз стану роботи із зверненнями громадян свідчить, що державними службовцями органів виконавчої влади та посадовими особами органів місцевого самоврядування не завжди оперативно, об’єктивно розглядаються звернення громадян, що спонукає їх на звернення до вищих органів влади. Тому, робота на цій ділянці потребує покращення і жоден громадянин не повинен залишитися поза увагою наодинці зі своїми проблемами.

 


Про роботу районної державної адміністрації та органів місцевого самоврядування з питань дотримання конституційного права на звернення громадян за підсумками першого півріччя 2013 року

За перше півріччя 2013 року до районної державної адміністрації, районної ради, сільських, селищних рад району надійшло 547 звернень, що на 163 звернень, або на 23 % менше ніж в порівнянні з аналогічним періодом 2012 року. Із загальної кількості звернень 278 ( 50,8 %) надійшло поштою та 236 (43,1 %) отримано на особистих прийомах, 7 (1,2 %) на урядову телефонну лінію.

За звітний період на 37,5 % зменшилась кількість колективних звернень (5 проти 8), повторних звернень не надходило.

У зверненнях громадянами порушено 557 питань, що на 165, або 22,8 % менше минулорічного показника.

Зменшилось надходження звернень до Нововознесенської, Новомиколаївської, Новопетрівської, Зарічненської сільських та Високопільської селищної рад. Проте збільшилась кількість звернень до Заградівської, Пригір’ївської сільської, Архангельської селищної рад.

За звітний період до районної державної адміністрації надійшло 55 звернень громадян, в аналогічному періоді 2012 року кількість звернень також становить 55. Із загальної кількості звернень 17 надійшло поштою, 4 - на особистому прийомі громадян, 7 - на виїзних прийомах громадян за місцем їх проживання та 6 звернень - на урядову телефонну лінію.

У першому півріччі 2013 році до районної державної адміністрації надійшло 4 колективних звернення, що на 2 звернення більше ніж в порівнянні з аналогічним періодом 2012 року.

Від найменш захищеної категорії громадян надійшло 15 звернень, що від загальної кількості звернень становить 27,2 %. Зменшилась кількість звернень від інвалідів, ветеранів праці, інших пенсіонерів.

До районної державної адміністрації від вищих органів влади надійшло 14 звернень що на 2 звернення менше ніж у 2012 році, з них від Адміністрації Президента – 5, обласної державної адміністрації – 9.

У своїх зверненнях громадяни порушили 61 питання. Найчастіше громадяни порушували питання: аграрної політики і земельних відносин – 20 або 33 % від загальної кількості питань, соціального захисту – 12 або 20 %; комунального господарства, сім’ї, дітей, молоді, гендерної рівності, фізичної культури і спорту, діяльності місцевих органів виконавчої влади – 4 або 7 %; по 3 або по 5 % житлової політики, охорони здоров’я, транспорту і зв’язку, забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку.

Як свідчить аналіз надходження звернень громадян, найбільше звернень надійшло від жителів: 6 - Високопільської селищної, 4 – Малошестірянської, по 3 – Орлівської, Кочубеївської, по 2 - в Зарічненської, Іванівської, Новомиколаївської та Новопетрівської сільських рад.

Протягом звітного періоду щомісяця проводилися засідання групи контролю районної державної адміністрації, на яких розглянуто 8 питань.

Для сприяння громадянам у розв’язані проблем, з якими вони звертаються

до районної державної адміністрації, у першому півріччі 2013 року проведено 6 засідань постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян, на яких розглянуто проблемні питання заявників і, які довгий час не вирішувались.

Організаційним відділом апарату районної державної адміністрації протягом звітного періоду відповідно до графіка надання практичної та методичної допомоги щодо роботи із зверненнями громадян від 04 січня 2013 року № 6/02-33/13 надано практичну та методичну допомогу виконкомам Пригір’ївської, Зарічненської, Заградівської сільських та Високопільської, Архангельської селищних рад. За результатами проведеної роботи виконкомами рад покращено стан справ на зазначеній ділянці.

Протягом першого півріччя 2013 року на колегії районної державної адміністрації та розширеній апаратній нараді при голови районної державної адміністрації заслухано 5 звітів начальників управлінь районної державної адміністрації: агропромислового розвитку, праці та соціального захисту, відділів районної державної адміністрації: освіти, житлово – комунального господарства, енергетики та надзвичайних ситуацій, містобудування та архітектури, служби у справах дітей районної державної адміністрації щодо роботи зі зверненнями громадян.

З метою забезпечення належної роботи з розгляду звернень громадян та у відповідності із затвердженим графіком від 04 січня 2013 року № 5/02-33/13 проводяться перевірки з питань організації роботи зі зверненнями громадян в структурних підрозділах районної державної адміністрації: управліннях – агропромислового розвитку, праці та соціального захисту, відділах – освіти, житлово – комунального господарства, енергетики та надзвичайних ситуацій, містобудування та архітектури, служби у справах дітей районної державної адміністрації. Під час проведення перевірок надано необхідні рекомендації щодо покращення посилення роботи у цьому напрямку. Результати перевірок доведено до відома начальників структурних підрозділів районної державної адміністрації.

На веб-сайті Високопільської районної державної адміністрації створено рубрику «Звернення громадян», на якій розміщено нормативно – правові акти, зразок письмового звернення до голови районної державної адміністрації, звіти про роботу зі зверненнями громадян, номери телефонів урядової телефонної лінії, «гаряча лінія» обласної та районної державних адміністрацій, графіки прийому громадян керівництвом районної державної адміністрації.


У липні 2013року до районної державної адміністрації надійшло 8   звернень,з них  4 – поштою, 3 – на особистому прийомі (в т.ч. виїзному).     До районної державної адміністрації звернулося 8 осіб.    

Заявниками порушено 8 питань, з них: освіта, наукова, науково – технічна, інноваційна діяльність та інтелектуальна власність  – 3 або 37,5 %  від загальної кількості питань, комунальне господарство – 2 або 25 %  від загальної кількості питань, по 1 аграрної політики і земельних відносини; житлової політики; сім’ї, діти, молоді, гендерної рівності, фізичної культури і спорту.

Від найменш соціально захищених категорій громадян звернень не надходило.


У червні 2013 року до районної державної адміністрації надійшло 4 звернення, з них 2 – поштою, 2 – на виїзному прийомі громадян. До районної державної адміністрації звернулося 4 особи.

Заявниками порушено 4 питання, з них: аграрної політики – 2 або 50 % від загальної кількості питань, по 1 комунального господарства; сім’ї, дітей, молоді, ґендерної рівності, фізичної культури .

Від найменш соціально захищених категорій громадян надійшло 1 звернення, зокрема від багатодітної сім’ї – 1.
 


В травні 2013 року до районної державної адміністрації надійшло 9 звернень, з них 4 – поштою, 5 – на особистому прийомі (в т.ч. виїзному). До районної державної адміністрації звернулося 9 осіб.


Заявниками порушено 12 питань, з них: аграрної політики – 5 або 41,6 % від загальної кількості питань, соціального захисту – 3 або 25% від загальної кількості питань, по 1 праці і заробітної плати, охорони здоров’я, житлові, забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку, реалізація прав і свобод громадян.

Від найменш соціально захищених категорій громадян надійшло 7 звернень.
 


Про роботу районної державної адміністрації та органів місцевого самоврядування з питань дотримання конституційного права на звернення громадян за підсумками І кварталу 2013 року

У І кварталі 2013 року до районної державної адміністрації районної ради, сільських, селищних рад району надійшло 283 звернень, що на 95 звернень,  або на 25,1% менше ніж у порівнянні з аналогічним періодом 2012 року. Із загальної кількості звернень 147 (51,9 %)  надійшло поштою та 114 (40,3 %) отримано на особистих прийомах та 6 (7,8 %) на урядову телефонну лінію.

У звітному періоді на 133,3 % збільшилась кількість колективних звернень (7 проти 3), повторних звернень не надходило.

У своїх зверненнях громадянами  порушено 287 питань, що на 26 % менше  ніж в порівнянні з аналогічним періодом  2012 року.

Зменшилось надходження звернень до Орлівської, Іванівської, Зарічненської, Новомиколаївської, Новопетрівської сільських рад. Проте збільшилась кількість звернень до Кочубеївської сільської, Архангельської та Високопільської селищних рад.

У І кварталі 2013 року до районної державної адміністрації надійшло 34 звернення громадян, що на 55 % більше ніж у порівнянні з аналогічним періодом  2012 року (34 проти 22), з них 17 звернень надійшло поштою, 4 - на особистому прийомі громадян, 7 - на виїзних прийомах громадян за місцем їх проживання) та 6 звернень - на урядову телефонну  лінію.

Як свідчить аналіз надходження звернень громадян, найбільше звернень надійшло від жителів: Високопільської селищної – 4, по 3 від Орлівської, Кочубеївської, по  2 - в Зарічненської та Іванівської сільських радах.

У І кварталі  2013 році до районної державної адміністрації надійшло 4 колективних звернення, що на 2 звернення більше в порівнянні з аналогічним періодом  2012 року.

До районної державної адміністрації від вищих органів влади надійшло – 8 звернень, з них від Адміністрації Президента – 2, обласної державної адміністрації – 6.

У своїх зверненнях громадяни порушили 34 питання. Найбільш  громадян турбували питання:  аграрної політики і земельних відносин – 12  або 35,2 %  від загальної кількості питань, соціального захисту – 8, або 23,5 %; комунального господарства – 3 або 9 %; по 2 або по 6 % житлової політики, охорони здоров’я.

Протягом звітного періоду щомісяця проводилися засідання групи контролю районної державної адміністрації та постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян, на яких розглядаються питання заявників та здійснюється контроль за їх розглядом.

Протягом І кварталу 2013 року на колегії районної державної адміністрації розглянуто питання про роботу районної державної адміністрації та органів місцевого самоврядування із зверненнями громадян за підсумками 2012 року та заслухано 2 звіти начальників управління агропромислового розвитку та відділу освіти районної державної адміністрації щодо роботи зі зверненнями громадян.

 З метою забезпечення належної роботи з розгляду звернень громадян та у відповідності із затвердженим графіком, проводяться перевірки з питань організації роботи зі зверненнями громадян в структурних підрозділах районної державної  адміністрації: управлінні агропромислового розвитку та відділі освіти. Під час перевірок надано рекомендації щодо посилення стану справ на зазначеній ділянці роботи.

На веб-сайті районної державної адміністрації створено рубрику «Звернення громадян», на якому розміщено нормативно – правові акти, зразок письмового звернення до голови районної державної адміністрації, звіти про роботу зі зверненнями громадян, номери телефонів Урядової «гарячої лінії», «гаряча лінія» обласної та районної державних адміністрацій, графіки прийому громадян керівництвом районної державної адміністрації. 

 

У квітні 2013року до районної державної адміністрації надійшло 7   звернень,з них  1 – поштою, 4 – на особистому прийомі (в т.ч. виїзному), 2 – на «гарячу лінію». До районної державної адміністрації звернулося 7 осіб.   

Заявниками порушено 8 питань, з них: транспорту і зв’язку – 3, або 37,5 % від загальної кількості питань, по 1 діяльність органів місцевого самоврядування, соціального захисту, діяльність місцевих органів виконавчої влади, аграрної політики і земельних відносин, інші.

Від найменш соціально захищених категорій громадян надійшло 3 звернення, зокрема від пенсіонерів – 2, багатодітна сім’я – 1.