Подати електронне звернення щодо випадку корупції

Уповноважений підрозділ Херсонської обласної державної адміністрації:

Сектор з питань запобігання та виявлення корупції апарату обласної державної адміністрації

Завідувач сектора

Яцик Вадим Миколайович

Поштова адреса: 73000, Херсонська обл., Херсон, площа Свободи, 1

Телефон: (0552) 26-60-26,

Електронна пошта: stopkorupciya@khoda.gov.ua

 

Уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції у Високопільській районній державній адміністрації:

Дашко Вікторія Віталіївна – начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами, мобілізаційної та юридичної роботи апарату Високопільської районної державної адміністрації

Поштова адреса: 74000, Херсонська обл., смт Високопілля, вулиця Визволителів, 112

Телефон: 2-14-64

 


 

ПРОТИДІЯТИ КОРУПЦІОНЕРАМ У БЮДЖЕТНІЙ СФЕРІ

Телефон довіри Держфінінспекції в Херсоні – 0552 26 36 28

Завдання правоохоронних і контролюючих органів - упередження і викриття злочинів у бюджетній сфері, забезпечення наповнення бюджету, системна протидія зловживанням з бюджетними коштами та державним майном, попередження втрат бюджету від незаконної діяльності у галузях і сферах господарювання.

Переважна більшість злочинів, пов’язаних з посяганням на бюджетні кошти, є службовими. У державі в цілому ще зустрічаються горе-посадовці, які не уявляють своєї діяльності поза корупційними схемами з бюджетними коштами, що є основним джерелом їх збагачення. Не таємниця, що з використанням «фіктивок» скоюються більш тяжкі злочини, націлені на ухилення від сплати обов’язкових платежів до бюджету, або заволодіння майном, або ж розкрадання і конвертацію бюджетних сум.

Спільними зусиллями силових структур налагоджено ефективний захист бюджетних видатків на всіх рівнях – від загальнодержавного до бюджету кожної сільської і селищної рад. Триває й протидія правопорушенням з коштами соціально захищених статей, призначених на підтримку окремих галузей і підприємств, відбувається супроводження державних і регіональних програм, ліквідується корупційна складова при здійсненні державних закупівель тощо.

На постійному контролі - нові схеми розкрадання і відмивання державних бюджетних коштів, зокрема, при закупівлі товарів, виконанні робіт і послуг, пільговому кредитуванні, використанні коштів резервного фонду, призначених для ліквідації наслідків стихійного лиха. По регіонах триває інспектування щодо цільового використання коштів на заклади освіти, медицину, насамперед для закупівлі обладнання, ліків, ремонт лікарень, на капітальний ремонт, будівництво та реконструкцію доріг, мостів, переходів тощо.

Таким чином, існуючим антикорупційним законодавством активізовано протидію злочинам у бюджетній сфері.

У лісовому господарстві Херсонщини лісівники порушили фінансову дисципліну на понад 600 тис. грн

Під час ревізії фінансово-господарської діяльності державного підприємства «Цюрупинське лісомисливське господарство» (далі - Підприємство) фахівці встановили фінансових порушень, що призвели до втрат, на суму 624,76 тис. грн за період з 01.09.2013 по 01.07.2016.

Як встановили фахівці, ДП «Цюрупинське ЛМГ» понесло втрати 24,36 тис. л дизельного палива, придбаного за кошти резервного фонду державного бюджету України на суму 180,21 тис. грн у періоді з 12.12.2008 по 08.06.2010.Крім того, у 2014-2016 роках Підприємство використало паливно-мастильні матеріали на суму 47,23 тис. грн, придбані за кошти держбюджету, на заходи, які не пов’язані з ліквідацією надзвичайних ситуацій.

За результатами інвентаризації фінінспектори встановили нестачу палива, переданого на відповідальне зберігання, загальною кількістю 14296 літрів на суму 76,95 тис. грн. 

Також виявлено нестачу деревообробного обладнання «Ритм-1», автопричепа та запасних частин до бензопил на суму 31,6 тис. грн.

Підприємство за рахунок власних коштів покрило витрати сторонніх юридичних осіб при гасінні пожеж на землях, не віднесених до лісового фонду, на суму 31,84 тис. грн у 2014-2016 роках.

Через недотримання вимог законодавства з оплати праці працівникам зайво нараховано та виплачено надбавки на суму 17,08 тис. грн. Внаслідок несвоєчасного нарахування і виплати компенсації звільненим працівникам за невикористану відпустку, ДП «Цюрупинське ЛМГ» надміру перераховано 119,96 тис. грн, як єдиного соціального внеску, за 2013-2016 роки.  

Підприємство не проводило позовну роботу в судових органах, що призвело до недоотримання доходів за відпущену лісопродукцію в розмірі 45,91 тис. грн.

Упродовж 2013-2015 років за рахунок бюджетних коштів незаконно покрито витрати на оплату праці робітників при виконанні робіт з посадки та вирощування декоративних насаджень на суму 21,4 тис.  грн.

Фінінспектори встановили інші фінансові порушення. Приміром, Підприємство обліковувало кредиторську заборгованість терміном більше трьох років на суму 1,83 млн грн. Всупереч вимогам чинного законодавства, протягом 2014-2015 років оплачено за послуги рубок 2,45 млн грн відповідно до укладених договорів, проте без проведення процедури державних закупівель.

На винну посадову особу складений адміністративний протокол. Матеріали ревізії направлено до прокуратури Херсонської області. 


Держфінінспекція інформує

Заборона - корупційним проявам

Шановні громадяни! Звертайтеся на «телефон довіри»
органів Державної фінансової інспекції в Херсонській області
за номером у місті Херсоні 263628

Привласнення, розтрата або заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем характеризуються умисним протиправним і безоплатним оберненням чужого майна на свою користь чи на користь іншої особи.

В результаті привласнення чужого майна особа починає незаконно володіти і користуватися вилученим майном, поліпшуючи безпосередньо за рахунок викраденого своє матеріальне становище чи матеріальне становище третіх осіб.

Привласнення означає відношення людей до певних речей, як до своїх. Злочином є протиправне і безоплатне вилучення (утримання, неповернення) особою чужого майна, яке знаходилось у правомірному володінні іншої особи, з наміром в подальшому обернути його на свою користь чи користь третіх осіб.

 

 

В освітній сфері Бериславського району фінінспектори виявили порушень фінансової дисципліни майже на 700 тис. грн

Прес-служба Держфінінспекції в Херсонській області

Під час ревізії фінансово-господарської діяльності 34 установ та закладів освіти, підпорядкованих відділу освіти, молоді та спорту Бериславської РДА, фахівці встановили ряд порушень бюджетного законодавства в Комунальній установі «Бериславський районний центр по обслуговуванню закладів освіти» (далі – Установа) загалом на суму 682,26 тис. грн за період з 02.12.2013 по 01.07.2016.

Зокрема, Бериславська районна комплексна дитячо-юнацька спортивна школа ім. В.К. Сергеєва, за рахунок загального фонду кошторису, замість надходжень спецфонду, оплатила 15,12 тис. грн за комунальні послуги та енергоносії, спожиті мешканцями гуртожитку та орендарями. Знову ж таки, за рахунок загального фонду кошторису віднесено видатки на оплату праці бухгалтера ДЮСШ, яка фактично займається веденням бухгалтерського обліку з надання платних послуг на загальну суму 83,15 тис. грн, чим порушено вимоги чинного законодавства.

Всупереч вимогам чинного законодавства бухгалтерією нараховано і сплачено соціальних внесків на суми компенсації невикористаної відпустки звільнених працівників закладів освіти, на суму 133,56 тис. грн.

А на утримання орендованого майна профінансовано загалом 25,83 тис. грн на видатки з оплати праці сторожів, утримання яких не передбачено штатними розписами. Крім того, через невиконання умов договорів, за рахунок бюджетних коштів оплачено за комунальні послуги, спожиті орендарями, на загальну суму 39,57 тис. грн.

У загальноосвітніх навчальних закладах фінінспектори встановили лишки товарно-матеріальних цінностей на загальну суму 14,86 тис. грн і завищення вартості будівель та споруд, за рахунок придбання та встановлення металопластикових вікон, на загальну суму 510,77 тис. грн.

Також встановлено факт передачі директором ДЮСШ, без відповідних повноважень, земельної ділянки площею 64,39 га, у користування (в оренду) приватній структурі, без погодження районною радою та без оформлення договору оренди відповідно до вимог чинного законодавства. Таким чином, протягом 2014-2016 років плату за користування ділянкою було занижено на загальну суму 117,7 тис. грн. Причому плата за користування ділянкою площею 64,39 га, розташованою в межах Новорайської сільради, надходила до спеціального фонду ДЮСШ. В той же час місцевим бюджетом недоотримано доходу від плати за користування даною ділянкою комунальної власності 86,44 тис. грн.

За бюджетні правопорушення та порушення порядку організації і ведення бухгалтерського обліку на посадових осіб складено 9 адміністративних протоколів.

Керівнику установи направлені вимоги по усуненню виявлених порушень та притягненню винних осіб до відповідальності.

Матеріали ревізії направлено правоохоронному органу. 


Корупціонери - вороги громади

Шановні громадяни! Звертайтеся на «телефон довіри»
органів Державної фінансової інспекції в Херсонській області
за номером у місті Херсоні 263628

Поступово, крок за кроком, держава позбавляє корупціонерів ореолу неминучості, створює і змушує працювати нормальні, некорупційні схеми взаємодії простих людей з будь-якими державними інститутами.

Громадянами повинні рухати не тільки впевненість у власній правоті, а й усвідомлення того, що чесних людей набагато більше, ніж тих, хто спекулює на власній наближеності до розподілу бюджету і використання майна.

Від кожного залежить, як швидко ми зможемо протидіяти корупційним проявам на шляху до ефективного розвитку села, селища, міста, району. Діяти разом треба жорстко та рішуче. Викорінення проявів корупції – спільне і важливе надзавдання. Лише об`єднавши зусилля, громада досягне значних результатів. Передусім заради розвитку…

Держфінінспекція в Херсонській області за вісім місяців 2016 року забезпечила відшкодування втрат на понад 10,67 млн грн

Фахівці Держфінінспекції в Херсонській області протягом січня – серпня 2016 року забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, на суму 10,67 млн грн.

За матеріалами ревізій і перевірок правоохоронні органи розпочали         18 досудових розслідувань.

До суду пред’явлено п’ять позовів щодо відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму понад 12,5 млн грн.

У 25 випадках до установ, під час ревізій яких виявлено порушення, застосовано заходи впливу у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами, призупинення бюджетних асигнувань та зменшення бюджетних призначень.

За результатами контрольних заходів керівники місцевих органів влади, підприємств, установ та організацій прийняли 54 управлінські рішення.

За вчинені фінансові порушення 108 посадовців притягнуто до адміністративної відповідальності, 45 – до дисциплінарної, 12 осіб звільнено із займаних посад.

Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України надіслано відомості про виявлені фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на загальну суму 933,47 тис. грн.

Прес-служба Держфінінспекції в Херсонській області


НАЦІОНАЛЬНЕ АГЕНТСТВО З ПИТАНЬ ЗАПОБІГАННЮ КОРУПЦІЇ

Методичні рекомендації з питань запобігання та врегулювання конфлікту інтересів

 У 2015 році набрав чинності Закон України «Про запобігання корупції», відповідно до якого в Україні сформовано принципово нову антикорупційну систему, орієнтовану на створення ефективних механізмів запобігання корупції.

Функціонування такої антикорупційної системи неможливе без забезпечення належного рівня знань антикорупційного законодавства як працівниками органів державної влади, місцевого самоврядування, так і суспільством загалом.

Однією з функцій Національного агенства з питань запобігання корупції є надання роз’яснень, методичної та консультаційної допомоги для застосування актів законодавства з питань етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у діяльності осіб, уповноважених на виконання фцнкцій держави або місцевого самоврядування.

Національним агенством затверджено Методичні рекомендації з питань запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у діяльності осіб, уповноваених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та прирівняних до них осіб

Документ можна завантажити за посиланням.


 

Коли корупціонери користуються «своїм» майном

 

Шановні громадяни! Звертайтеся на «телефон довіри»

органів Державної фінансової інспекції в Херсонській області

за номером у місті Херсоні 263628

Привласнення, розтрата або заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем характеризуються умисним протиправним і безоплатним оберненням чужого майна на свою користь чи на користь іншої особи.

В результаті привласнення чужого майна особа починає незаконно володіти і користуватися вилученим майном, поліпшуючи безпосередньо за рахунок викраденого своє матеріальне становище чи матеріальне становище третіх осіб.

Привласнення означає відношення людей до певних речей, як до своїх. Злочином є протиправне і безоплатне вилучення (утримання, неповернення) особою чужого майна, яке знаходилось у правомірному володінні іншої особи, з наміром в подальшому обернути його на свою користь.

Зусиллями фінінспекторів відшкодовано втрат на 2 млн грн в агросфері Херсонщини за сім місяців 2016 року

Працівники Держфінінспекції в Херсонській області забезпечили відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів у сфері АПК та використання природних ресурсів на суму 2,03 млн грн від початку 2016 року. За матеріалами ревізій правоохоронні органи розпочали 5 досудових розслідувань.

До суду пред'явлено позов щодо відшкодування винними особами втрат на суму 238,65 тис. грн.

У 7 випадках до об'єктів, на яких виявлені порушення законодавства, застосовано фінансові санкції.

За вчинені фінансові порушення на 21 особу складено адміністративні протоколи.

Від початку 2016 року херсонські аудитори дослідили використання бюджетних коштів на понад третину мільярда гривень

Впродовж 7 місяців 2016 року, в ході аудитів досліджено використання обігових коштів загалом на 351,01 млн грн. При цьому державні аудитори встановили 30,39 млн грн втрат фінансових ресурсів, а також випадки неефективного використання коштів на загальну суму 6,8 млн грн.

Відтепер, за результатами спільної діяльності підконтрольних об’єктів бюджетної сфери та територіальної Держфінінспекції, 57% від усіх наданих пропозицій враховано у фінансово-господарській діяльності.

Крім того, отримано економічний ефект від впровадження пропозицій (в тому числі наданими в попередні роки) за результатами державних фінансових аудитів на суму 5,31 млн грн.

Серед основних завдань з проведення державних фінансових аудитів –встановлення проблемних питань, що впливають на досягнення цілей досліджуваних бюджетних програм, виконання місцевих бюджетів, отримання високих результатів фінансово-господарської діяльності суб’єктів господарювання.

Державні аудитори надають обґрунтовані пропозиції органам місцевого самоврядування, установам, підприємствам і організаціям заради раціонального витрачання бюджетних коштів та ефективного використання майна.

 

Прес-служба Держфінінспекції в Херсонській області


НЕКОРУПЦІЙНІ ДЕРЖАВНІ ЗАКУПІВЛІ

 

Від початку 2016 року Держфінінспекція в Херсонській області попередила порушення у сфері держзакупівель майже на 23 млн грн

Прес-служба Держфінінспекції в Херсонській області

За результатами аналізу державних закупівель (без виходу на об’єкт контролю шляхом запиту документів) фінінспектори попередили порушення у сфері держзакупівель на загальну суму 22,89 млн грн з початку 2016 року.

Зокрема, через виявлені фінансові порушення було розірвано укладених договорів на загальну суму 16,81 млн грн та відмінено торгів на суму близько 6,08 млн грн.

Крім того, під час ревізій та перевірок підконтрольних об’єктів, на порушників чинного законодавства з питань державних закупівель, складено 18 адміністративних протоколів упродовж 2015-2016 років.

Шановні громадяни! Звертайтеся на «телефон довіри»

Державної фінансової інспекції в Херсонській області

за номером у місті Херсоні 263628.

 Держфінінспекція в Херсонській області за січень – липень 2016 року забезпечила відшкодування втрат на понад 10 млн грн

Протягом січня – липня 2016 року фахівці Держфінінспекції в Херсонській області забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, на суму 10,3 млн грн.

За матеріалами ревізій і  перевірок правоохоронні органи розпочали                   18 досудових розслідувань.

 

До суду пред’явлено п’ять позовів щодо відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму понад 12,5 млн грн.

У 18 випадках до установ, під час ревізій яких виявлено порушення, застосовано такі заходи впливу, як зупинення операцій з бюджетними коштами, призупинення бюджетних асигнувань та зменшення бюджетних призначень.

За результатами контрольних заходів керівники місцевих органів влади, підприємств, установ та організацій прийняли 45 управлінських рішень.

За вчинені фінансові порушення 90 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 43 – до дисциплінарної, 11 осіб звільнено з посад.

Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України надіслано відомості про виявлені фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на загальну суму майже 1 млн грн.


Протидіяти бюджетній корупції разом

Шановні громадяни! Звертайтеся на «телефон довіри»

органів Державної фінансової інспекції в Херсонській області

за номером у місті Херсоні 263628.

Суб’єкти боротьби з корупцією поділяються на такі групи:

–органи, що здійснюють правоохоронну діяльність, в тому числі спеціально утворені для запобігання корупційним діянням, їх викриття і розслідування;

–органи, які в межах виконання інших своїх функцій забезпечують правоохоронців інформацією, що містить відомості про корупційні діяння;

–органи, діяльність яких спрямована на здійснення обмежувального впливу на передумови корупції, запобігання причинам і умовам, що безпосередньо сприяють корупційним діянням;

–органи, які здійснюють координацію боротьби з корупцією.

Від початку 2016 року херсонські аудитори дослідили використання бюджетних коштів майже на третину мільярда гривень

Впродовж 5-ти місяців 2016 року, в ході аудитів досліджено використання обігових коштів загалом на 312,37 млн грн. При цьому державні аудитори встановили 30,39 млн грн втрат фінансових ресурсів. 

Відтепер, за результатами спільної діяльності підконтрольних об’єктів бюджетної сфери та територіальної Держфінінспекції, 63,6% від усіх наданих пропозицій враховано у фінансово-господарській діяльності. Крім того,  отримано економічний ефект від впровадження пропозицій (в тому числі наданими в попередні роки) за результатами державних фінансових аудитів на суму 2,12 млн грн.

Державні аудитори продовжують надавати обґрунтовані пропозиції органам місцевого самоврядування, установам, підприємствам і організаціям заради раціонального витрачання бюджетних коштів та ефективного використання майна.

Прес-служба Держфінінспекції в Херсонській області


Проти корупційних дій та фінансових порушень

Корупція - протиправна діяльність, яка полягає у використанні службовими особами їх прав і посадових можливостей для особистого збагачення, їх підкупність і продажність. До корупції може бути схильним той, хто володіє владою над розподілом якихось ресурсів, що не належать їй, на свій розсуд. Характерною ознакою корупції є конфлікт між діями посадовця та інтересами його працедавця або конфлікт між діями виборної особи з інтересами суспільства. Багато видів корупції аналогічні шахрайству, що здійснюється посадовою особою і відносяться до категорії злочинів.

Характерними ознаками корупційної ситуації є:

·         прийняте рішення, що порушує закон або із порушенням закону;

·         обидві сторони діють у змові;

·         обидві сторони одержують незаконні вигоди і переваги,  намагаються приховати свої дії.

До речі, фахівці Держфінінспекції в Херсонській області протягом січня – травня 2016 року забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, на суму 8,52 млн. грн.

За матеріалами ревізій і перевірок правоохоронні органи розпочали 15 досудових розслідувань. До суду пред’явлено п’ять позовів щодо відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму понад 12,5 млн. грн.

У 14 випадках до установ, під час ревізій яких виявлено порушення, застосовано заходи впливу у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами, призупинення бюджетних асигнувань та зменшення бюджетних призначень. За результатами контрольних заходів керівники місцевих органів влади, підприємств, установ та організацій прийняли 35 управлінських рішень.

За вчинені фінансові порушення 60 посадовців притягнуто до адміністративної відповідальності, 30 – до дисциплінарної, 10 осіб звільнено із займаних посад. Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України надіслано відомості про виявлені фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на загальну суму близько 756,2 тис. грн.

Прес-служба Держфінінспекції в Херсонській області


Шановні громадяни! Звертайтеся на «телефон довіри»
органів Державної фінансової інспекції в Херсонській області
за номером у Херсоні 26 36 28

Корупція – це складне економічне, політичне, правове, морально-психологічне і соціальне явище, система негативних поглядів, переконань, установок і діянь посадовців, спрямованих на задоволення особистих, корисливих, групових або корпоративних інтересів шляхом підкупу, хабарництва, зловживання владою, надання пільг і переваг всупереч суспільним інтересам. Корупція має властивість пристосовуватись до соціальних реалій, постійно видозмінюватися.

Прес-служба Держфінінспекції в Херсонській області


Запобігання та протидія корупції у Високопільському районі

Високопільська районна державна адміністрація інформує, що з метою зменшення кількості безпосередніх контактів громадян і представників юридичних осіб з державними службовцями у районній державній адміністрації з січня 2012 року започатковано запровадження системи електронного документообігу. На даний час електронний документообіг запроваджено в 11-ти виконкомах сільських , селищних радах та 15-ти установах, організаціях району. Районною державною адміністрацією проводиться журнальна форма реєстрації пропозицій,заяв і скарг та обліку особистого  прийому  громадян, яка допускається в організаціях, установах з річним обсягом надходження до 600 пропозицій,  заяв та скарг  і  такою  ж кількістю звернень громадян на особистому прийомі (згідно Інструкції, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 року № 348). Протягом I кварталу  2016 року до районної державної адміністрації надійшло 10 звернень громадян. Крім того, на урядову телефону гарячу лінію надійшло 148 звернень. Протягом I кварталу 2016 року принцип «мовчазної згоди» не застосовувався.

З 08 квітня 2015 року розпочав свою роботу центр надання адміністративних послуг при Високопільській районній державній адміністрації (далі- Центр), забезпечується виконання вимог Закону України «Про запобігання корупції». Станом на 08 квітня 2016 року до Центру  звернулося 663 суб’єкта звернення. З них з питань Держгеокадастру – 519; з питань міграційної служби – 130 послуг; 13 – з питань містобудування та архітектури. Надано 1 документ дозвільного характеру. Відмовлено                           12 заявникам по земельним питанням у наданні адміністративних послуг, в зв’язку з невідповідністю документів вимогам чинного законодавства. Надано 663 консультації суб’єктам звернень. Один із принципів  доступності інформації про надання адміністративної послуги це інформаційні та технологічні картки ст.6 та ст. 8 Закону України  «Про адміністративні послуги». Інформаційна картка містить інформацію про суб’єкта надання адміністративних послуг, строки надання, перелік документів, платність безоплатність адміністративної послуги, тощо. Технологічна картка містить етапи надання адміністративної послуги.

Для реалізації принципу  «Єдине вікно», Центр  забезпечує наповнення веб-сайту районної державної адміністрації в розділ «Адміністративні послуги». Відкрита та постійно оновлюється офіційна сторінка в мережі «Facebook». Вкожній сільській, селищній раді розміщено відповідну інформацію про надання адміністративних послуг.

         Для забезпечення виконання принципу відкритості розпочата та проводиться   робота спільно з  Департаментом  економічного розвитку  та торгівлі обласної державної  адміністрації із розробки та безоплатного доступу до Реєстру адміністративних послуг. Центр подав заявку для виготовлення іменних ліцензій – ключів доступу до Реєстру.

 

         Структурними підрозділами районної державної адміністрації вживаються заходи щодо недопущення конфліктів інтересів та корупційних ризиків. Відповідно до Закону України «Про державну службу» при прийомі на роботу всі держслужбовці попереджені про спеціальні обмеження, встановлені законами України «Про державну службу» та «Про запобігання корупції» щодо прийняття на державну службу та проведення спеціальної перевірки щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних з виконанням функцій держави.

Протягом I кварталу 2016 року року постанови судів щодо притягнення державних службовців до адміністративної відповідальності за корупційні діяння до районної державної адміністрації не надходили. У Високопільській районній державній адміністрації 12 березня 2016 року проведено навчання з керівниками структурних підрозділів районної державної адміністрації та її апарату, керівниками служб району. Забезпечено  виконання вимог Закону України «Про  запобігання корупції» в частині додержання  загальних правил етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого  самоврядування.

         Станом на 08 квітня 2016 року до сектору з питань управління персоналом (служба персоналу) апарату районної державної адміністрації державними службовцями подано 46 декларацій. Через сайт районної державної адміністрації забезпечується доступ громадськості до нормативно-правових актів, які видає районна державна адміністрація. З початку року на сайті розміщено 81 розпорядження голови районної державної адміністрації.    На сайті районної державної адміністрації розміщується інформація про використання бюджетних коштів зведеного місцевого бюджету та інформація, спрямована на формування у населення не сприйняття та боротьби з корупцією.


Запобігання корупції

Високопільська районна державна адміністрація інформує, що з метою зменшення кількості безпосередніх контактів громадян і представників юридичних осіб з державними службовцями у районній державній адміністрації з січня 2012 року започатковано запровадження системи електронного документообігу. На даний час електронний документообіг запроваджено в 11-ти виконкомах сільських , селищних радах та 15-ти установах, організаціях району. Районною державною адміністрацією проводиться журнальна форма реєстрації пропозицій,заяв і скарг та обліку особистого  прийому  громадян, яка допускається в організаціях, установах з річним обсягом надходження до 600 пропозицій,  заяв та скарг  і  такою  ж кількістю звернень громадян на особистому прийомі (згідно Інструкції, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня                     1997 року № 348).

Протягом 2015 року до районної державної адміністрації надійшло                33 звернення громадян. Протягом 2015 року принцип «мовчазної згоди» не застосовувався. З 08 квітня 2015 року розпочав свою роботу центр надання адміністративних послуг при Високопільській районній державній адміністрації, забезпечується виконання вимог Закону України «Про запобігання корупції».

Структурними підрозділами районної державної адміністрації вживаються заходи щодо недопущення конфліктів інтересів та корупційних ризиків. Відповідно до Закону України « Про державну службу» при прийомі на роботу всі держслужбовці попереджені про спеціальні обмеження, встановлені законами України «Про державну службу» та «Про засади і протидії корупції» щодо прийняття на державну службу та проведення спеціальної перевірки щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних з виконанням функцій держави.

Протягом 2015 року постанови судів щодо притягнення державних службовців до адміністративної відповідальності за корупційні діяння до районної державної адміністрації не надходили.

28 грудня на навчанні керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації та  працівників її апарату розглянуто питання «Про запобігання проявам корупції у районній державній адміністрації». На сайті Високопільської районної державної адміністрації: постійно здійснюється оновлення рубрики «Протидія корупції», висвітлено  декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру голови  районної державної адміністрації та його заступників.


ОПРИЛЮДНЕННЯ   ДЕКЛАРАЦІЙ  ДЕРЖАВНИХ  СЛУЖБОВЦІВ

Відповідно до законодавства України, згідно з декларацією про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2015 рік, заступника голови Високопільської районної державної адміністрації Пурик Надії Іванівни загальна сума її сукупного доходу склала 45 тис. 983 гривень в тому числі заробітна плата 45 тис. 983 гривень та має дві земельні ділянки загальною площею 22499,27 кв. метрів (14000 кв. метрів та 8499,27 кв. метрів).

Доходи членів сім’ї Пурик Н.І. з усіх джерел в Україні:

- загальна сума сукупного доходу 221 тис. 868 гривень;

- заробітна плата, інші види виплати та винагороди, нараховані відповідно до умов трудового або цивільно-правового договору 12 тис. 600 гривень;

- допомога по безробіттю 2 тис. 268 гривень

- дохід від провадження підприємницької та незалежної професійної діяльності 207 тис. гривень;

Майно, що перебуває у власності, в оренді чи на іншому праві користування членів сім’ї Пурик Н.І.:

- дві земельні ділянки загальною площею 179543 кв. метрів (16473 кв. метрів та 163070 кв. метрів).

- житловий будинок 160 кв. метрів.

- інше нерухоме майно: комплекс будівель №2 (склад А, телятник Б та склад В) загальною площею 20536 кв. метрів.

Транспортні засоби, що перебувають у власності, в оренді чи на іншому праві користування членів сім’ї Пурик Н.І.:

- автомобілі легкові: «Москвич» - 412 з об’ємом циліндрів двигуна 1,6 куб.см., потужністю двигуна 77 кВт, 1976 року випуску; «ГАЗ» - 13105 з об’ємом циліндрів двигуна 2,3 куб.см., потужністю двигуна 130 кВт, 2006 року випуску.

- інші транспортні засоби: мотоцикл «Днєпр» - 11 з об’ємом циліндрів двигуна 0,6 куб.см., потужністю двигуна 36 кВт, 1991 року випуску; трактор МТЗ – 80 з об’ємом циліндрів двигуна 4,7 куб.см., потужністю двигуна 80 кВт, 1989 року випуску; трактор МТЗ – 892 з об’ємом циліндрів двигуна 4,7 куб.см., потужністю двигуна 89 кВт, 2005 року випуску; трактор МТЗ – 1025 з об’ємом циліндрів двигуна 4,7 куб.см., потужністю двигуна 102 кВт, 2012 року випуску;ПРО ОПРИЛЮДНЕННЯ ДЕКЛАРАЦІЇ ДИРЕКТОРА ВИСОКОПІЛЬСЬКОГО РАЙОННОГО ЦЕНТРУ СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ ДЛЯ СІМ’Ї, ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ

Відповідно до статті 12 Закону України «Про засади  запобігання і протидії корупції» надаємо відомості про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру  за 2014 рік за формою і в порядку, визначеним цим Законом.

Декларація директора Високопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Березки Світлани Василівни


ПРО ОПРИЛЮДНЕННЯ ДЕКЛАРАЦІЙ ПОСАДОВИХ ОСІБ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Відповідно до статті 12 Закону України «Про засади  запобігання і протидії корупції» надаємо відомості про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру  за 2014 рік за формою і в порядку, визначеним цим Законом.

Декларація голови районної державної адміністрації Овчарука Сергія Володимировича

Декларація першого заступника голови районної державної адміністрації Чорноморченка Анатолія Миколайовича

Декларація заступника голови районної державної адміністрації Пурик Надії Іванівни


Запобігання та протидія проявам корупції у Високопільському районі

На виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 26 грудня 2011 року № 820 «Про план заходів стосовно реалізації в області Державної програми щодо запобігання і протидії корупції на 2011-2015 року», відповідно до Указу Президента України від 21 жовтня 2011 року № 1001 «Про Національну антикорупційну стратегію на 2011 - 2015 роки» головою районної державної адміністрації видано розпорядження від 12 січня 2012 року № 14 «Про план заходів стосовно реалізації в районі Державної програми щодо запобігання і протидії корупції на 2012-2015 роки» яким  затверджено план заходів стосовно реалізації в районі Державної програми щодо запобігання і протидії корупції на 2012 - 2015 роки.

План заходів доведено начальникам структурних підрозділів районної державної адміністрації, виконкомам сільських, селищних рад, керівникам правоохоронних та контролюючих органів які забезпечують його реалізацію.

Виконуючи заплановані заходи, з метою зменшення кількості безпосередніх контактів громадян і представників юридичних осіб з державними службовцями у районній державній адміністрації з січня 2012 року започатковано запровадження системи електронного документообігу. На даний час електронний документообіг запроваджено в 11-ти виконкомах сільських , селищних радах та 15-ти установах, організаціях району.

         Протягом I кварталу 2015 року до районної державної адміністрації надійшло 17 звернень громадян. Районною державною адміністрацією проводиться журнальна форма реєстрації пропозицій,заяв і скарг та обліку особистого  прийому  громадян, яка допускається в організаціях, установах з річним обсягом надходження до 600 пропозицій,  заяв та скарг  і  такою  ж кількістю звернень громадян на особистому прийомі (згідно Інструкції, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 року № 348). 26 лютого 2015 року проведено навчання для керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації та працівників її аппарату з питання «Про запобігання проявам корупції та мінімізація можливості виникнення конфлікту інтересів в районній державній адміністрації».

Районною державною адміністрацією забезпечується дотримання вимог Закону України «Про державну службу» в частині процедури конкурсного відбору кандидатів на зайняття посади  та ст.11 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» щодо проведення спеціальної перевірки осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних із виконанням функцій держави. Також забезпечений контроль за своєчасним оформленням державними службовцями декларацій про доходи.

З початку 2015 року державні службовці апарату та структурних підрозділів районної державної адміністрації, посадові особи виконкомів місцевих рад району до відповідальності за корупційні діяння та інші правопорушення, пов’язані з корупцією не притягувалися.


Запобігання та протидія проявам корупції у Високопільському районі

 

Високопільською районною державною адміністрацією здійснюється комплекс заходів щодо посилення контролю за додержанням принципів прозорості та відкритості в діяльності органів виконавчої влади.

З метою зменшення кількості безпосередніх контактів громадян і представників юридичних осіб з державними службовцями у районній державній адміністрації з січня 2012 року започатковано запровадження системи електронного документообігу. На даний час електронний документообіг запроваджено в 8-ми виконкомах сільських , селищних радах та 15-ти установах, організаціях району.

Проводиться журнальна форма реєстрації пропозицій, заяв і скарг та обліку особистого прийому громадян. З початку 2013 року до районної державної адміністрації надійшло 82 звернення громадян.

Забезпечується дотримання вимог Закону України «Про державну службу» в частині процедури конкурсного відбору кандидатів на зайняття посади та ст.11 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» щодо проведення спеціальної перевірки осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних із виконанням функцій держави. Протягом року проведено 3 засідання конкурсної комісії. Матеріали відносно 2-х конкурсантів направлено для проведення спеціальної перевірки. За результатами перевірки одну особу призначено на посаду державного службовця. Особи, які не пройшли спеціальну перевірку, відсутні.

В структурних підрозділах районної державної адміністрації факти, поєднання в одному органі інспекційних функцій та функцій з надання адміністративних послуг, відсутні.

Встановлено контроль за своєчасним оформленням державними службовцями декларацій про доходи. Станом на 01 квітня 2013 року до сектору управління персоналом апарату районної державної адміністрації державними службовцями подано 71 декларацію.

На сайті районної державної адміністрації створено розділ «Протидія корупції» та забезпечено своєчасне наповнення сайту відповідною інформацією. Через сайт районної державної адміністрації забезпечується доступ громадськості до нормативно-правових актів, які видає районна державна адміністрація. З початку року на сайті розміщено 292 розпорядження.

З метою вивчення основних положень діючого законодавства, удосконалення правової освіти проведено навчання державних службовців з питань: «Про заповнення державними службовцями декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру відповідно до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», «Про обмеження при прийнятті на державну службу та відповідальність державних службовців відповідно до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», «Про основні положення Закону України «Про зайнятість населення»», «Про роз’яснення основних положень Закону України «Про доступ до публічної

інформації», «Про дотримання місцевими органами виконавчої влади антикорупційного законодавства при прийнятті нормативно-правових актів».

Для оперативного реагування на випадки вчинення корупційних дій правоохоронним органам рекомендовано щомісячно інформувати райдержадміністрацію щодо притягнення до кримінальної відповідальності за корупційні діяння державних службовців та посадових осіб району, причини та умови скоєння правопорушень.

З початку 2013 року за порушення вимог Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» до адміністративної відповідальності притягнуто 1 особу.

У серпні поточного року на засіданні колегії районної державної адміністрації розглянуто питання про стан виконання взаємодії районної державної адміністрації та правоохоронних органів у сфері дотримання Конституції і законів України, забезпечення законності та правопорядку, додержання прав і свобод громадян за підсумками першого півріччя 2013 року.

Сектор взаємодії з правоохоронними
органами, мобілізаційної та
юридичної роботи апарату районної
державної адміністрації


Голові районної
державної адміністрації
Кучеруку В.О.

 

На виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 26 грудня 2011 року № 820 «Про план заходів стосовно реалізації в області Державної програми щодо запобігання і протидії корупції на 2011-2015 року», відповідно до Указу Президента України від 21 жовтня 2011 року            № 1001 «Про Національну антикорупційну стратегію на 2011 - 2015 роки» головою районної державної адміністрації прийнято розпорядження від 12 січня 2012 року № 14 «Про план заходів стосовно реалізації в районі Державної програми щодо запобігання і протидії корупції на 2012-2015 роки» яким  затверджено план заходів стосовно реалізації в районі Державної програми щодо запобігання і протидії корупції на 2012 - 2015 роки.

План заходів доведено начальникам структурних підрозділів районної державної адміністрації, виконкомам сільських, селищних рад, керівникам правоохоронних та контролюючих органів які забезпечують його реалізацію.

Виконуючи заплановані заходи, з метою зменшення кількості безпосередніх контактів громадян і представників юридичних осіб з державними службовцями у районній державній адміністрації з січня 2012 року започатковано запровадження системи електронного документообігу. На даний час електронний документообіг запроваджено в 6-ти виконкомах сільських , селищних радах та 15-ти установах, організаціях району.

Районною державною адміністрацією проводиться журнальна форма реєстрації пропозицій,заяв і скарг та обліку особистого  прийому  громадян, яка допускається в організаціях, установах з річним обсягом надходження до 600 пропозицій,  заяв та скарг  і  такою  ж кількістю звернень громадян на особистому прийомі (згідно Інструкції, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 року № 348).

В структурних підрозділах районної державної адміністрації факти, поєднання в одному органі інспекційних функцій та функцій з надання адміністративних послуг, відсутні.

Районною державною адміністрацією забезпечується дотримання вимог Закону України «Про державну службу» в частині процедури конкурсного відбору кандидатів на зайняття посади  та ст.11 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» щодо проведення спеціальної перевірки осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних із виконанням функцій держави. Також забезпечений контроль за своєчасним оформленням державними службовцями декларацій про доходи.

З початку 2012 року державні службовці апарату та структурних підрозділів районної державної адміністрації, посадові особи виконкомів місцевих рад району до відповідальності за корупційні діяння та інші правопорушення, пов’язані з корупцією не притягувалися.

 

 

Начальник відділу взаємодії з правоохоронними
органами, оборонної роботи апарату
районної державної адміністрації                                                                В.О.Золотарь