Охорона здоров’я
 

Дайджест змін в охороні здоров'я

 


Про стан виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 20 серпня 2015 року № 491 «Про хід виконання в області у 2015 році Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки»

З  метою виконання  зазначеної програми  розпорядженням голови районної державної адміністрації від 12 серпня 2015 року схвалено проект районної цільової соціальної програми протидії протидії ВІЛ- інфекції/СНІДу на 2015-2018 роки.

Станом на 01 січня 2016 року на обліку в КІЗ-кабінеті знаходиться 52 чоловіка, з них 7 дітей (2 з встановленим діагнозом ВІЛ-інфекція) та 5 хворих на СНІД. Розподіл хворих за статтю: чоловіків - 25, жінок  - 27. За межами району проживають: 2 чол. – м. Москва (Росія). 5 чол. – м. Зеленодольск (Дніпропетровська обл.). 1 чол. – м. Дніпропетровськ, 3 чол. – м. Херсон;           2 чол. – м. Цюрупинськ. За місцем реєстрації всі вони мешканці Високопільського району, диспансерний нагляд їм не проводиться через їх відсутність за місцем реєстрації.  

Всі виявлені хворі після отримання первинно-позитивного результату в обов’язковому порядку направляються до Херсонського обласного центру профілактики і боротьби зі СНІДом, де їх дообстежують  та проводять клініко-імунологічне обстеження. З 52 чоловіа клініко-імунологічне обстеження пройшло 39, з них 7 дітей.

Розподіл хворих за віком:

0-14 р.

15-17 р.

18-24 р.

25-49 р.

50 і старше

7

-

3

42

-

 

З усіх хворих профілактичне ФГ пройшло 19 чоловік (план 33 чоловіка).

З числа ВІЛ-інфікованих, які знаходяться на обліку, 7 чоловік хворіють на туберкульоз: 2 активна форма, 5 залишкові зміни.

На виконання програми щодо протидії захворюваності населення на ВІЛ-інфекцію/СНІД в КЗ «Високопільська ЦРЛ» впроваджено наступні заходи:

- забезпечено доступ уразливих груп населення до цільових заходів та програм профілактики ВІЛ-інфекції/СНІД;

- створено кабінет «Довіра», на базі якого забезпечено умови для надання психологічних та медичних послуг з метою зменшення ризику уразливості інфікування ВІЛ (за 2015 рік проконсультовано 47 осіб).

- в дерматовенерологічному кабінеті КЗ «Високопільська ЦРЛ» впроваджено систему синдромного лікування хвороб, що передаються статевим шляхом (в 2015 році проліковано 6 хворих);

- дотримуються сучасні технології безпеки донорської крові та її компонентів (заборонено пряме переливання крові, компоненти крові закупляються в обласному центрі переливання крові та використовуються тільки після карантинізації);

- проводяться заходи з профілактики передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини  та впроваджено сучасні методи діагностики ВІЛ-інфекції у дітей, народжених ВІЛ-інфікованими матерями (всі матері проходять дворазове обстеження для визначення рівня СД-клітин та вірусне навантаження, по результатам якого визначається подальша тактика ведення родів), також діти 1-го року життя забезпечуються безкоштовними молочними сумішами (в 2015 році 2 дитини, закуплено сумішів на 3150 грн).  

Всі вагітні в жіночій консультації 100% обстежені на ВІЛ-інфекцію (в 2015 році обстежено 76 вагітних). Швидкі тести для обстеження вагітних, які не обстежувалися в жіночій консультації, або обстежені менше 2-х разів, надаються Херсонським обласним центром профілактики і боротьби зі СНІДом  в достатній кількості як спонсорська допомога.

Консультування та добровільне тестування за рахунок державного бюджету для призовників, вагітних, хворих на туберкульоз та дітей за медичними показаннями (в 2015 році протестовано 723 чоловіка).

АРТ – терапія проводиться під суворим наглядом медичного працівника лікарні, або працівниками Херсонського обласного центру профілактики і боротьби зі СНІДом (в 2015 році АРТ – терапію отримують 7 чоловік). 

В 2015 році вагітних хворих на опіоїдну залежність в районі зафіксовано не було. З метою забезпечення здійснення заходів із профілактики передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини всі ВІЛ-інфіковані вагітні на 100% забезпечені антиретровірусними препаратами, діти народжені від них (в 2015 р. – 2 дітей), повністю були забезпечені молочними сумішами, що дало  змогу знизити кількість випадків передачі ВІЛ від матері до дитини 0 випадків. Також в районі проживає 2 дискордантні пари, які отримують антиретровірусну терапію з метою профілактики інфікування ВІЛ. Медикаментозна постконтактна профілактика ВІЛ інформування в 2015 році не проводилася.     

Забезпечено вільний доступ населення до безоплатного консультування та тестування на ВІЛ-інфекцію (в 2015 р. цей показник становить 1,08%). Забезпечено  лабораторний супровід ефективності антиретровірусної терапії на рівні 100%. Діагностичну опортуністичних інфекцій та супутніх захворювань в 2015 році пройшло 19 осіб (36,5%). Забезпечено доступ дорослих і дітей хворих на ВІЛ до безперервної антиретровірусної терапії, які цього потребують (в 2015 році – 6 чоловік отримують 6 чоловік). Забезпечено організацію доступу до паліативної та хоспісної допомоги людей, які живуть з ВІЛ.

Через засоби масової інформації постійно проводиться роз’яснювальна робота з даного питання.

З метою виконання Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 рр. в районі створено координаційну раду з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. У 2015 році проведено 4 засідання з оприлюдненням результатів  в ЗМІ (газета «Високе поле»).

Забезпечено навчання медичних та соціальних працівників закладів охорони здоров’я, фахівців Високопільського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для надання соціальних послуг у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу в кількості 8 осіб (навчання проводилося спеціалістами доброчинної організації «Баварський Дім  Одеса»).

За допомогою даної доброчинної організації було розповсюджено 200 примірників інформаційних матеріалів щодо інформування ВІЛ та  розміщено 10 агітаційних плакатів.

З метою запобіганню поширенню ВІЛ – інфекції, небезпечних хвороб та пропаганди здорового способу життя спеціалістами Високопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді протягом 2015 року організовано та проведено 30 групових заходи, а саме:

- за участю учнівської молоді КЗ «Високопільськоа ЗОШ І-ІІІ ступенів» та Високопільської школи-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Обдарованість» проведено 2 вуличні акції «Плануй своє майбутнє!» та «Ми не нуль!» під час яких охоплено 113 осіб;

- у комунальних закладах «Іванівський НВК ЗОШ І-ІІ ступенів-дитячий садок», «Високопільська ЗОШ І-ІІІ ступенів», «Новомиколаївський НВК ЗОШ І-ІІ ступенів-дитячий садок», «Архангельська ЗОШ І-ІІІ ступенів» та з неповнолітніми, які перебувають на обліку в КВІ проведено 5 відеолекторіїв: «Життя на повну силу», «Чорно-біле кіно. Наркотики і підлітки 12+», «Наркотики» охоплено  116 осіб;

- у комунальних закладах «Іванівський НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів-дитячий садок», «Новомиколаївський НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів-дитячий садок», «Новопетрівська ЗОШ І-ІІ ступенів», «Заградівський НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів-дитячий садок», «Кочубеївська ЗОШ І-ІІІ ступенів», «Високопільська ЗОШ І-ІІІ ступенів», «Нововознесенський НВК ЗОШ І-ІІ ступенів - дитячий садок», «Пригір’ївська ЗОШ І-ІІ ступенів» та для молоді, засудженої до відбування покарань без позбавлення волі, проведено лекції, бесіди та засідання «круглого столу» на теми «Чи хочеш ти бути здоровим?», «Не будь собі ворогом!», «Що таке туберкульоз і шляхи його подолання», «Запобігання туберкульозу», «Профілактика алкоголізму серед неповнолітніх», «Живи!», «Плануй своє життя», «Викрадач розуму», охоплено 392 особи.  

Сектором молоді та спорту районної державної адміністрації в 2015 році, з метою   проведення профілактичних заходів щодо формування здорового способу життя серед молоді проведено 14 групових  профілактично-просвітницьких заходів якими охоплено 540 осіб.

Метою інформаційних заходів було надання індивідуальної та групової психологічної, соціально-педагогічної, медико-соціальної допомоги у профілактиці наркоманії, алкоголізму, ВІЛ/СНІДу, інфекцій, що передаються статевим шляхом, подолання шкідливих звичок, утвердження цінностей здорового способу життя, гендерної рівності, тощо.

Під час виїзних адресних рейдів  Всеукраїнської акції „Відповідальність починається з мене” проводиться  просвітницька робота, серед вразливих категорій молоді, яка спрямована на зменшення поширеності ризикованої поведінки щодо інфікування ВІЛ,  пропаганди здорового способу життя, надаються консультації про виховання дітей в сім’ї.

З метою пропаганди серед молоді здорового способу життя в 2015 році проведено :

- 27 змагань в рамках районної спартакіади школярів;

- 11 змагань спортивних ігор Високопільщини;

- 23 виїздів на обласні змагання.   

Всього охоплено усіма видами фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності 2288 особи.

Групи підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ, діти із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах на 100% охоплені медичним супроводом.

З метою профілактики правопорушень та вчинення повторних злочинів протягом поточного  року спеціалістами Високопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  здійснено індивідуальну роботу з 4 особами, які повернулися з місць позбавлення волі та 35 особами, які засудженні до альтернативних форм покарань. Надано 232 індивідуальні послуги. З даною  категорією осіб проведено 4 групових заходів з профілактики ВІЛ-інфекції та туберкульозу.

Кожної першої середи поточного місяця проводиться групова та індивідуальна робота з неповнолітніми, які засудженні до покарань без позбавлення волі. З початку року проведено 1 груповий захід учасниками яких були неповнолітні та їх батьки. Індивідуальною роботою охоплено 3 дітей, яким надано 16 консультацій.

Щоквартально на базі Високопільського РС КВІ УДПп СУ в Херсонській області проводяться спільні наради та «День відкритих дверей соціальної служби». Під час зустрічі розповсюджено 48 листівок – «Їм не страшний туберкульоз!» та 48 листівок - «Ти повинен це знати» (ВІЛ інфекція).

 Під час  здійснення профілактичної індивідуальної роботи серед  різних категорій населення  надано 316 консультацій з питань проблем залежностей та здоров’я.Як вберегтися від поліомієліту!

Поліомієліт – це дитячий спинномозковий параліч, висококонтагіозне, гостре інфекцій захворювання, викликане ентеровірусом людини (поліовірус), який вражає нервову систему і за лічені години може привести до загального паралічу. Збудник передається від людини до людини, фекально-оральним шляхом (забруднена вода, продукти харчування) і розмножується в кишечнику. Першими симптомами є лихоманка, втома, головний біль, блювота, ригідність м’язів шиї, біль у кінцівках. В одному з 200 випадків розвивається параліч (зазвичай ніг), 5-10% з числа таких паралізованих дытей помирають через параліч. 

Поліомієліт вражає, в основному, дітей віком до 5 років. Поки в світі залишається хоча б одна інфікована дитина, вона є загроза для всіх.

З 2002 року Україна отримала статус країни, вільної від поліомієліту. Циркуляція вакцинного вірусу поліомієліту сталася через низьку охопленість вакцинацією в Україні після 2008 року і як наслідок відсутність повного захисту населення країни від розповсюдження «дикого» штаму вірусу поліомієліту.

На теперішній час, на території області не зареєстровано випадків захворювання дітей на поліомієліт, та не виявлено циркуляції диких та вакцинних вірусів поліомієліту І, ІІ, ІІІ типів.

В регіоні з початку поточного року рівень охоплення вакцинацією дітей проти поліомієліту становить 14,4% на рівні середньоукраїнського показника. Щоб зупинити передачу і запобігти спалаху поліомієліту належить підтримувати високий рівень охоплення вакцинацією.

Поліомієліт невиліковний, але йому  можна запобігти. Неодноразове введення поліомієлітної вакцини захищає дитину на все життя. Розробка ефективних вакцин для профілактики паралітичного поліомієліту стала одним з найбільш великих медичних досягнень 20-го сторіччя.

Є два різновиди вакцин від поліомієліту, які використовують в Україні: ІПВ- інактивована вакцина, яка містить убитий вірус та яку використовують для перших двох щеплень дітей. Для наступних щеплень використовують ОПВ — оральну поліомієлітну вакцину, що містить ослаблений поліомієлітний вірус, який не становить загрози для організму. Вакцина ОПВ найбільш ефективна для того, щоб зупинити розповсюдження вірусу та забезпечити колективний імунітет.

Швидко зупинити поширення вірусу може загальна імунізація за допомогою оральної вакцини ОПВ.

Міністерство охорони здоров’я України отримало достатню кількість доз інактивованої вакцини проти поліомієліту (ІПВ) та вакцини проти поліомієліту оральної, живої (ОПВ) виробництва Санофі Пастер, Франція. Ці вакцини в найближчий період надійдуть до області у повному обсязі.  Вакцина є безпечна, ефективна, і найякісніша, якою користуються у світі.

Важливо ефективно використати надану вакцину для проведення як планових щеплень дітям, так і тим, що не отримали вакцинацію у попередні роки.Щеплення здійснюються відповідно до схем Національного календаря щеплень.

Імунізація вважається одним із найбільш ефективних, економічно доцільних методів профілактики інфекційних захворювань та попередження епідемій. 


ГРИП!

Грип – наймасовіше захворювання людини, на яке щороку хворіє 0,5-1 млрд. людей. За даними офіційної статистики, в Україні щороку реєструється 4,5-5 млн. випадків захворювання на грип та ГРВІ серед дітей.

На даний час з жовтня місяця в районі зареєстровано 518 випадків захворювань на ГРВІ, найбільша захворюваність серед дітей, що становить 324 випадки.

Щорічна вакцинація є найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу. Вакцинацію найкраще проводити завчасно, до розвитку епідемії – з вересня по грудень. Якщо такої можливості не було, то вакцинуватися можна і впродовж всього сезону. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу. Особливо важливою вакцинація є для представників груп ризику (діти, вагітні, хронічні хворі, люди похилого віку, особи з надмірною вагою, а також – медпрацівники, викладачі, працівники громадського транспорту, продавці та ін.), оскільки вона значно збільшує шанси цих людей відвернути смертельні наслідки хвороби.

В медичних закладах району можна отримати щеплення протигрипозними вакцинами, які є в широкому асортименті в аптечній мережі, а саме: «Інфлувак» застосовується для дорослих і дітей віком від 6 місяців і старше, «Ваксигрип» та «Флюарикс».

В листопаді 2014року  КЗ «Високопільський ЦПМСД» було закуплено 5 доз протигрипозної вакцини «Флюалікс» на суму 388грн. для вакцинації медичних працівників

Також потрібно застосовувати засоби неспецифічної профілактики, постійно проводити загальновідомий комплекс загартовуючих процедур, самомасаж, ранкову гімнастику.

Дотримання елементарних правил безпеки в період грипу суттєво підвищує Ваші шанси уникнути небезпечного захворювання і здатне зберегти життя Вам і людям, що знаходяться поруч з Вами.


Для населення області розпочато безкоштовне проведення загальнодіагностичних обстежень

На виконання доручення голови обласної державної адміністрації Юрія Одарченка від 15 квітня 2014 року № 59-д в лікувальних закладах первинного та вторинного рівня надання медичної допомоги (Центрах первинної медико-санітарної допомоги, центральних районних та міських лікарнях м. Херсона, м. Нової Каховки) для населення області розпочато безкоштовне проведення основних (базових) загальнодіагностичних обстежень, а саме: клінічні аналізи (загальний аналіз крові, аналіз крові на цукор, загальний аналіз сечі), флюорографічне обстеження органів грудної клітини, рентгенографія, електрокардіографія, ультразвукове обстеження, за виключенням обов’язкових профілактичних оглядів.

Медичні обстеження необхідні з метою запобігання розвитку можливих хвороб, для раннього виявлення захворювання і якнайшвидшому їх лікуванню.  Це дозволить зберегти здоров’я нації.

При виникненні непорозумінь під час звернення до медичних закладів мешканцям області необхідно звертатися безпосередньо до завідуючих поліклініками, головних лікарів лікувальних установ, а у разі не вирішення питання звертатися на телефони «гарячої лінії» Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації - (0552) 22-34-26; (0552) 42-03-58.


У Високопільському районі працює 24 лікувальних заклади охорони здоров’я:

 

№ п/п

Найменування закладу

Керівник закладу

Кількість мед. персоналу

Адреса закладу

Номер телефону

Кільк

ліжок

1.

КЗ Високопільська ЦРЛ

Головний лікар Литвин П. Ю.

109

смт Високопілля , вул. Червоноармійська, 145

2-18-42

86

2.

Архангельська ДЛ

Головний лікар Жук Т.М

21

смт. Архангельське

38-1-92

10

3.

Кочубеївська  ДЛ

Головний лікар Величко В.В.

15

с. Кочубеївка

33-2- 53

10

4.

Новомиколаївський ФП

Румега Т.В.

1

с. Ново- Миколаївка

39-5- 39

 

-

5.

Орлівський ФП

Дугінова К.А.

1

с. Орлове

37-1- 38

 

-

6.

Наталинський ФП

Токарь Н.Г.

1

с. Наталине

37-1- 47

 

-

7.

Зарічненський ФП

Гончаренко Е.М.

1

с. Зарічне

35-2- 52

 

-

8.

Князівський ФП

Ленінська О.І.

1

с. Князівка

2-22- 69

 

-

9.

Іванівський ФП

Телятнікова А.А.

1

с. Іванівка

34-2-13

 

-

10

Петрівський ФП

Пінчук О.В.

1

с. Петрівка

 

-

11

Потьомкіне ФП

Чайка Л.П.

1

с. Потьомкіне

30-2- 20

 

-

12

Мар’янський ФП

Пономарь ОА

1

с. Мар’яне

 

-

13

Пригір’ївський ФП

Курінна Р. В.

1

с. Пригір’я

 

-

14

Нововознесеньська ФП

Палець О. А.

1

с.Нововознесенське

31-2- 57

-

15

Костирський ФП

Фартушна Е.Г.

1

с. Костирка

31-2- 83

-

16

Малошестірнянський ФП

Сізін Т.Ф.

1

с. Мала Шестірня

36-1- 01

 

-

17

Ольгинський ФП

Алієва Т.М.

1

с. Ольгине

2-19- 36

 

-

18

Новогригорівський ФП

Швець С. М.

1

с. Новогригорівське

36-1- 03

 

-

19

Тополинський ФП

Котляр К. В

1

с. Тополине

 

-

20

Миколаївський ФП

Шевчук О. І.

1

с. Миколаївка

34-2- 10

-

21

Добрянський ФП

Малін Л.Д.

1

с. Добрянка

 

-

22

Заградівський ФП

Шпірнова К.А.

1

с. Заградівка

30-4- 22

-

23

Свободненський ФП

Катеринюк Н. О.

1

с. Свободне

 

-

24

Новопетрівський ФП

Шарко Т. С.

1

с. Новопетрівка

30-1- 24

 

-