Субсидія на оплату житлово-комунальних послуг у готівковій формі

З 1 березня 2019 року всі громадяни, які вже мають призначену субсидію, починаючи з жовтня-грудня 2018 року та нові одержувачі, отримуватимуть субсидії на оплату житлово-комунальних послуг у готівковій формі. Тобто гроші виплачуватимуться безпосередньо громадянам.

Слід звернути увагу, що кошти за субсидію виплачуватимуться виключно в тому разі, якщо одержувачі не матимуть боргів за спожиті житлово-комунальні послуги. Заощаджену суму кожен зможе витратити на власний розсуд. Це буде стимулювати економити «природні ресурси».

Так, з 01 березня 2019 року період виплати монетизованої субсидії синхронізується з періодом виплати пенсій. Тобто ті громадяни, які є пенсіонерами, отримуватимуть субсидію разом з пенсією через свої пенсійні рахунки в установах уповноважених банків або через оператора поштового зв’язку АТ «Укрпошта» одночасно з пенсією з 04 по 25 число кожного місяця.

Зокрема особам, які працюють та мають право на субсидію, з 12 по 20 березня необхідно звернутися у відділення Ощадбанку, пред’явити особистий паспорт, ідентифікаційний код та отримати гроші для оплати житлово-комунальних послуг. За бажанням можливе безкоштовне оформлення банківської картки для безготівкової форми виплат субсидій.


Методичні рекомендації

до постанови Кабінету Міністрів України від 18.08.2017 No 609

„Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України”

 


 

Відбулися зміни в чинному законодавстві з питання надання субсидій

Постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2016 року № 534 «Деякі питання надання субсидій для відшкодування витрат на оплату послуги з централізованого опалення», затверджено Порядок розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату послуги з централізованого опалення (теплопостачання), послуг газо - та електропостачання для індивідуального опалення.

Відповідно до вище зазначеної постанови розрахунок невикористаних сум субсидії проводиться виробниками/виконавцями послуг з централізованого опалення (теплопостачання), газо- та електропостачання у разі використання природного газу/електричної енергії для індивідуального опалення (далі — надавачі послуг) станом на 1 травня нового неопалювального сезону за особовим рахунком споживача — громадянина, якому призначено субсидію на опалювальний сезон, що закінчився (далі — одержувач субсидії).

Загальний обсяг невикористаних сум субсидій, що підлягає поверненню до бюджету, визначається кожним надавачем послуг шляхом додавання невикористаних сум субсидії за опалювальний сезон за особовими рахунками всіх одержувачів субсидії.

У разі відсутності кредиторської заборгованості перед надавачем послуги та відсутності поточних нарахувань субсидій станом на перше число місяця, в якому подано акт розрахунку загального обсягу невикористаних сум субсидій (у разі реорганізації, ліквідації підприємства тощо), надавач послуги протягом зазначеного місяця перераховує невикористану суму субсидії на рахунок структурного підрозділу з питань соціального захисту населення. Структурний підрозділ з питань соціального захисту населення повертає до державного бюджету зазначені кошти в п’ятиденний строк з моменту їх надходження.


СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ
ШЛЯХОМ НАДАННЯ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ

      Соціальний захист малозабезпечених родин під час підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги забезпечується шляхом надання таким родинам державної соціальної допомоги у вигляді житлових субсидій.

За період дії житлової субсидії, яка призначалася за спрощеним порядком в області правом на призначення житлової субсидії скористалося 164131 сім’я, що становить 40 % від загальної кількості домогосподарств в області.

Попри те, що процес оформлення житлових субсидій спрощений, серед громадян все одно ходить багато чуток про те, як правильно користуватися державною допомогою.

Найпоширеніші помилкові судження громадян:

Необхідно використовувати газ, воду та інші комунальні послуги в повному обсязі, на який призначена житлова субсидія. Інакше субсидію перестануть давати.

Це дуже шкідливі чутки, через які наші співгромадяни прагнуть використовувати більше води, газу або електроенергії, ніж їм потрібно. „Випалювати” газ до рівня субсидії не лише безглуздо, але й не розумно: в результаті економії сім’я має можливість менше платити в подальші місяці.

Згідно з порядком призначення і надання субсидій населенню, субсидія призначається в межах соціальних норм на площу житла і нормативів використання житлово-комунальних послуг. Її розмір не залежить від фактичного споживання. Якщо сім’я споживає газу, води, електроенергії більше норми, субсидія їй буде призначена, проте всі витрати на спожиті послуги понад норматив вона повинна заплатити самостійно і в повному обсязі.

Якщо люди користувалися ресурсами дбайливо і не використали всю норму на сім’ю, заощаджені кошти залишаються на рахунках сім’ї і можуть бути використанні в подальшому місяці, у тому числі і для погашення обов’язкової частки платежу.

Клопоту з оформленням субсидії багато, а у реальності субсидія може скласти мізерну суму, а деяким і зовсім відмовлять – не дивлячись на низькі доходи.

Звернення за призначенням субсидії стало дуже простим. Необхідно заповнити і подати (або надіслати поштою) до місцевого управління соціального захисту населення (у сільській місцевості – уповноваженому сільської ради) лише два документи – заяву та декларацію про доходи і витрати. Іншу необхідну інформацію спеціалісти управління збиратимуть самі.

При призначенні субсидії розраховується обов’язкова частка платежу за комунальні послуги, яку має оплачувати домогосподарство. Обов’язкова частка плати розраховується індивідуально для кожного домогосподарства і залежить від його доходів. Чим менше доходи – тим менше сплачує домогосподарство.

Різницю між вартістю послуг (в межах соціальної норми житла і нормативів використання житлово-комунальних послуг) та обов’язковим платежем компенсує держава у вигляді субсидії, яка перераховується щомісячно на рахунки громадян в організації, що надають послуги.

Отже розмір субсидії залежить не лише від доходів домогосподарства, а і від вартості житлово-комунальних послуг, які йому надаються. Тому у двох сімей з однаковими доходами розмір субсидії може бути різний, якщо є різниця в переліку житлово-комунальних послуг, якими вони користуються. І навпаки, сусіди, які живуть в однакових квартирах, можуть отримувати різну субсидію, оскільки доходи їх різні.

Варто зрозуміти, що навіть невелику субсидію отримувати вигідно. За новим порядком субсидія призначається на 12 місяців. Якщо протягом цього періоду підвищаться тарифи на комунальні послуги, розмір субсидії буде перераховано і збільшено відповідно до зростання ціни послуг без додаткового звернення громадян. При цьому частина коштів, які сплачує одержувач субсидії, залишається незмінною.

Оформлення субсидій в майбутньому може перешкодити продажу квартири або будинку. Всю суму отриманих субсидій доведеться повернути в подвійному розмірі.

Нормативно-правовими актами з питань надання населенню житлових субсидій чітко встановлено, що субсидія є безповоротною державною допомогою і її отримання не пов’язане і не тягне за собою зміни форми власності житла.

Субсидії не надаються безробітним.

Протягом останнього року до Положення про порядок призначення та надання житлових субсидій внесено ряд змін, які дозволили отримати субсидії багатьом з тим, кому раніше в них відмовляли. Метою цих змін було забезпечити надійний соціальнх захист сім’ям, які не зможуть сплачувати за житлово-комунальні після підвищення тарифів.

Зокрема, з травня 2015 року знято обмеження для призначення субсидії працездатним громадянам, які не працюють і не стоять на обліку у службі зайнятості як безробітні.

Якщо такі громадяни не мають доходів, для розрахунку субсидії, їм буде враховано умовний дохід в розмірі двох прожиткових мінімумів для працездатної особи.

Субсидії не призначаються за наявності заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг.

Така норма була раніше в порядку надання житлових субсидій, але вона відмінена ще у 2011 році.

З того часу наявність заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг не може бути підставою для відмови у призначенні субсидії. Це дозволяє сім’ям вийти із замкнутого кола накопичення нових боргів за комунальні послуги.

Разом з тим, слід пам’ятати, що одержувач субсидії має щомісячно сплачувати свою обов’язкову частку плати за житлово-комунальні послуги, яка визначена в повідомленні про призначення субсидії. І це зрозуміло: держава допомагає оплатити житлово-комунальні послуги, але і накладає обов’язок – певну частину цих послуг одержувач субсидії повинен сплачувати.

Якщо вартість спожитої послуги менше, ніж встановлена при розрахунку субсидії обов’язкова частка плати за цю послугу, сплачується фактична вартість послуги.

Якщо одержувач субсидії не сплачує обов’язкову плату, організації - надавачі послуг повідомляють про це орган соціального захисту. У такому разі надання субсидії може бути припинено, за виключенням випадків, коли несплата за послуги пов’язана із затримкою у виплаті заробітної плати, пенсії тощо.

У подальшому субсидія може бути призначена лише тоді, коли громадянин сплатить заборгованість, що утворилася через несплату обов’язкової частки плати.

Неминучі помилки при заповнені декларацій, особливо часто помилятимуться літні люди. А за помилки будуть штрафувати, доведеться повертати субсидії.

Форма Декларації про доходи і витрати значно спрощена, заповнити її не складно. Декларація розміщена на одному аркуші. З 21 липня 2015 року в Декларацію не потрібно вносити суми доходів, лише їх види і джерела отримання.

Допомогу в заповненні документів на субсидію завжди можуть надати спеціалісти управління соціального захисту населення.

Ніяких штрафів за помилки в деклараціях не буде, якщо тільки громадяни свідомо не приховали частину важливої інформації.

Одержувачі субсидії попереджаються про відповідальність за приховування відомостей про доходи: в разі виявлення такого факту – надання житлової субсидії може бути припинено, а надміру нараховані кошти потрібно буде повернути.

Перш за все з’ясовується, чи вплине виявлення цих фактів на право отримувати субсидію або на її розмір. Якщо це впливає на право отримання субсидії (тобто з врахуванням прихованих доходів сім’я не мала б права на призначення субсидії), то її надання буде припинено, а кошти нарахованої субсидії підлягають поверненню в повному обсязі. Якщо ж виявлене порушення приведе лише до зменшення розміру призначеної субсидії, то потрібно буде повернути надміру нараховані кошти, і надалі сім’я зможе отримувати субсидію в зменшеному розмірі.

При оформленні субсидії необхідно вказувати відсотки від депозиту, як один з видів доходу. Якщо приховати, то можуть оштрафувати в подвійному розмірі від отриманої субсидії, з іншого боку – якщо вказати відсотки, розмір субсидії значно зменшиться або її не буде взагалі.

Субсидію доведеться повертати тим, у кого є депозити в банках, якщо вони перевищують певну суму.

Постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2015 року № 475 (набула чинності 21 липня 2015 року) до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій внесено зміни, якими встановлено: „До сукупного доходу не враховуються...доходи від розміщення депозитів,...”.

Отже, депозити і відсотки по ним не враховуються як доходи і не входять в перелік критеріїв, на підставі яких може бути відмовлено в призначенні житлової субсидії або припинене її надання.

Українці можуть втратити субсидії, якщо купують валюту, адже іноземну валюту в Україні продають за наявності паспорта.

Пунктом 5 Положення про порядок призначення та надання житлових субсидій визначено, що субсидія не призначається, якщо домогосподарство протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії (призначенням субсидії без звернення) здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатив послуги з будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв’язку, крім житлово-комунальних послуг у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами та медичних послуг, пов’язаних із забезпеченням життєдіяльності, на суму яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. гривень.

Покупка валюти не входить в перелік вартісних покупок, здійснення яких позбавляє права на субсидію.

Покупка валюти на будь-яку суму не приведе до відмови в призначенні субсидії або її припинення.

Процес призначення субсидій затягується – і це пастка для громадян. Наприклад, сім’я подала документи в січні, а в березні ще не прийшло повідомлення про призначення субсидії. Що робити? Оплачувати комунальні послуги повністю? Так на це немає грошей. А якщо потім таки нададуть субсидію – чи повернуть переплачені кошти? Не платити взагалі? Але тоді можуть оштрафувати.

З травня 2015 року для громадян значно спрощено порядок звернення за призначенням субсидій. Вони надають органам соціального захисту населення лише два документи – заяву і декларацію про доходи і витрати домогосподарства. Іншу необхідну інформацію (про склад зареєстрованих у житлових приміщеннях осіб, забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами, доходи, суми пенсійних виплат) органи соціального захисту населення збирають самостійно шляхом надання запитів до відповідних відомств і організацій.

Законодавством встановлено, що така інформація на запити повинна надаватися у п’ятиденний термін. Але, на жаль, установи термінів не дотримуються, і дані не завжди приходять вчасно. Наприклад, так поводяться деякі підприємства, що надають житлово-комунальні послуги. Тому іноді призначення субсидії затягується.

Процес врегулювання взаємодії органів соціального захисту і підприємств триває, і в найближчому майбутньому це питання буде вирішено.

Якщо громадяни не отримали вчасно повідомлення про призначення субсидії, по можливості краще платити за комунальні послуги самостійно. Якщо платити нічим, треба повідомити підприємство - надавача послуг про те, що сім’єю вже подані документи на призначення субсидії. У цьому випадку в підприємств є вказівка не застосовувати санкції до споживачів у зв’язку з відсутністю платежів. Потім, оскільки субсидія призначається з місяця звернення, їм зроблять перерахунок.

Якщо Ви не використали кошти перерахованої субсидії внаслідок економічного споживання послуг, підприємство, якому перераховано надлишкову суму субсидії, повинно зарахувати її як оплату спожитих послуг, в тому числі обов’язкової частки платежу, в наступні розрахункові періоди до кінця опалювального періоду.

Ви можете використовувати суму переплати для оплати послуг, зокрема, не платити обов’язковий платіж або сплачувати обов’язковий платіж частково, доки не вичерпається сума переплати. Потрібно лише стежити, щоб не утворилася заборгованість.

            Ще раз нагадуємо, що субсидія призначається одному із членів домогосподарства, який зареєстрований у житловому приміщенні.

Право на отримання житлових субсидій мають домогосподарства, у яких витрати на оплату житлово-комунальних послуг виходячи із соціальної норми житла та соціальних нормативів користування послугами перевищують розмір визначеного обов’язкового платежу.

 

Які документи необхідно подати для призначення житлової субсидії

            Призначення житлової субсидії здійснюється на підставі двох документів – заяви та декларації.

Всі інші відомості, що необхідні для призначення житлових субсидій (про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами) надають організації, які надають ці послуги, на запит органів соціального захисту населення.

Інформацію про доходи для призначення житлової субсидії органи соціального захисту населення будуть отримувати у порядку обміну від Державної фіскальної служби та Пенсійного фонду.

Чи враховується при призначенні субсидії майновий стан сімей

            Скасовано всі обмеження щодо майнового стану осіб, які звертаються за призначенням субсидій :

1. Наявність земельного паю;

  1. Наявність у власності двох житлових приміщень;
  2. Наявність у власності двох автомобілів;
  3. Наявність у складі домогосподарства осіб працездатного віку, які не працюють, які не навчаються і не перебувають на обліку як безробітні;
  4. Здача в найм житлового приміщення;
  5. Здійснення покупки товарів, робіт та послуг (у тому числі оплата медичних послуг та навчання) на суму понад 10 прожиткових мінімумів.

Окрім здійснення одноразової дорого вартісної покупки (на суму понад                 50 тис.грн)

 

Куди звертатись за призначенням житлової субсидії

            З питання призначення житлової субсидії необхідно звернутися до управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації.

            Документи для призначення субсидії можуть бути надіслані до місцевого управління праці та соціального захисту населення поштою.

У сільській місцевості приймання заяв з необхідними документами для призначення субсидій здійснюють уповноважені особи, які визначаються виконавчими органами сільських і селищних рад.

 

Терміни надання субсидії

               Субсидія для відшкодування витрат на   оплату житлово-комунальних  послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців, і розраховується: 
               на неопалювальний сезон - з 1 травня по 30 вересня; 
               на опалювальний сезон - з 1 жовтня по 30 квітня. 

Для призначення житлової субсидії застосовуються доходи за попередній календарний рік без урахування податку з доходів фізичних осіб.

Після закінчення терміну отримання субсидії органами соціального захисту населення буде здійснено розрахунок субсидії на наступний період автоматично.

Для цього вони збиратимуть необхідну інформацію без звернення громадян і протягом двох місяців з початку нового періоду прийматимуть рішення щодо призначення (непризначення) субсидії цим домогосподарствам про що буде письмово повідомлено громадян, які зверталися про прийняте рішення.

 

Посилення відповідальності заявника за надані відомості для призначення субсидії

       Всі члени домогосподарства дають згоду на обробку персональних даних про сім’ю, доходи, витрати, що необхідні для призначення житлової субсидії.

У разі зміни обставин, які можуть вплинути на отримання житлової субсидії, а саме:

 зміни у складі зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб;

 зміни у переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання;

виконавців житлово-комунальних послуг,

заявник зобов’язується у місячний термін повідомити орган соціального захисту населення.

Якщо подано неповні чи недостовірні відомості про доходи та витрати зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб може бути відмовлено в призначенні субсидії або припинення її надання. У такому разі заявник зобов’язується повернути надміру перераховану (виплачену) суму субсидії.


Як платити за комуналку 90 грн замість 900!!!

 

Наприклад ви одинокий пенсіонер, мешкаєте у однокімнатній квартирі площею 41 квадратний метр і розмір вашої пенсії становить 1312 гривень.

За місяць ви використали комунальних послуг на:

Централізоване постачання холодної води при наявності лічильника – 4 куб. м. на одну особу, при вартості за 1 куб. м. – 10,80 грн на суму  43,20 грн.

Водовідведення при наявності лічильника – 4 куб.м. на одну особу при вартості 1 куб.м. – 13,00 грн. на суму 52,00 грн.

Газопостачання для приготування їжі – 4,4 куб.м. на одну особу при вартості 1 куб.м. – 6,879 грн. на суму 30,27 грн.

Електропостачання – 120 квт.год. при вартості 1 квт. електроенергії на годину – 0,57 грн при обсягу споживання до 100 квт. на місяць; або 0,99 грн при обсягу споживання від 100 до 600 квт. на місяць, на суму 76,80 грн.

Квартирна плата при вартості обслуговування 1 кв. м житла – 1,05 грн. на суму 43,05 грн

Централізоване опалення без лічильника на суму 650,00 грн, з урахуванням коригуючого коефіцієнту для 3 і більше поверхових будинків у Херсонській області, або 7,58 грн за 1 кв. м. площі квартири.

Знаючи це все, визначаємо обов’язкову частку плати за житлово-комунальні послуги виходячи з сукупного доходу нашого домогосподарства.

Отже сукупний дохід сім’ї – 1312,00 грн. В нашому випадку такий же буде і дохід в розрахунку на одну особу. Отриманий результат ділимо на прожитковий мінімум в розрахунку на одну особу – 1312 грн на 1399 грн, отримуємо коефіцієнт 0,938.

Одержаний результат ділиться на 2 та множиться на 15 відсотків, в результаті отримуємо 7,04 відсотка. Цей результат множимо на сукупний дохід сім’ї 1312 грн і наша обов’язкова частка плати за комунальні послуги становить 92,37 грн. Отже ви сплачуєте тільки цю суму.

Повний же розмір вашої плати за житлово-комунальні послуги, якщо додати усі використані послуги наведені вище (43,20 + 52,00 + 30,27 + 76,80 + 43,05) становитиме 245,32 грн, в неопалювальний період і 895,30 грн в опалювальний (43,20 + 52,00 + 30,27 + 76,80 + 43,05 + 650).

Таким чином держава компенсує вам у вигляді субсидій 152,95 грн в неопалювальний період (245,32 грн – 92,37 грн) та 802,95 грн в опалювальний (895,32 грн – 92,37 грн).

 

 

Як отримати компенсацію за комуналку від держави більше 1000 грн. !!!!

 

Наприклад ваша сім’я складається з трьох осіб – чоловік, дружина, які отримують мінімальну заробітну плату та дитина шкільного віку. Сім’я мешкає у двокімнатній квартирі площею 52 кв. м.

За місяць ви використали комунальних послуг на:

Централізоване постачання холодної води при наявності лічильника – 4 куб. м. на одну особу, при вартості за 1 куб. м. – 10,80 грн на суму  129,60 грн.

Водовідведення при наявності лічильника – 4 куб.м. на одну особу при вартості 1 куб.м. – 13,00 грн. на суму 156,00 грн.

Газопостачання для приготування їжі – 4,4 куб.м. на одну особу при вартості 1 куб.м. – 6,879 грн. на суму 90,80 грн.

Електропостачання – 180 квт.год. при вартості 1 квт. електроенергії на годину – 0,57 грн при обсягу споживання до 100 квт. на місяць; або 0,99 грн при обсягу споживання від 100 до 600 квт. на місяць, на суму 136,20 грн.

Квартирна плата при вартості обслуговування 1 кв. м житла – 1,05 грн. на суму 54,60 грн

Централізоване опалення без лічильника на суму 750 грн, з урахуванням коригуючого коефіцієнту для 3 і більше поверхових будинків у Херсонській області, або 7,58 грн за 1 кв. м. площі квартири.

Знаючи це все, визначаємо обов’язкову частку плати за житлово-комунальні послуги виходячи з сукупного доходу нашого домогосподарства.

Отже сукупний дохід сім’ї дві мінімальні заробітні плати, які становлять 2756,00 грн. Ділим цю суму на трьох і одержуємо дохід в розрахунку на одну особу, який становитиме – 918,67 грн. Отриманий результат ділимо на прожитковий мінімум в розрахунку на одну особу – 918,67 грн на 1399 грн, отримуємо коефіцієнт 0,657.

Одержаний результат ділиться на 2 та множиться на 15 відсотків, в результаті отримуємо 4,93 відсотка.

Цей результат множимо на сукупний дохід сім’ї 2756,00 грн і наша обов’язкова частка плати за комунальні послуги становить 135,87 грн. Отже ви сплачуєте тільки цю суму.

Повний же розмір вашої плати за житлово-комунальні послуги, якщо додати усі використані послуги наведені вище (129,60 + 156,00 + 90,80 + 136,20 грн + 54,60) становитиме 567,20 грн, в неопалювальний період і 1317,20 грн в опалювальний (129,60 + 156,00 + 90,80 + 136,20 грн + 54,60 + 750).

Таким чином держава компенсує вам у вигляді субсидій 431,33 грн в неопалювальний період (567,20 грн – 135,87 грн) та 1181,33 грн в опалювальний (1317,20 грн – 135,87 грн).

 

 

Більше півтори тисячі гривнів -компенсація за комуналку!!!!

 

Наприклад ваша сім’я складається з двох пенсіонерів з середньомісячним доходом 2624 грн.  Сім’я мешкає у трикімнатній квартирі площею 65 кв. м.

За місяць ви використали комунальних послуг на:

Централізоване постачання холодної води при наявності лічильника – 4 куб. м. на одну особу, при вартості за 1 куб. м. – 10,80 грн на суму  86,40 грн.

Водовідведення при наявності лічильника – 4 куб.м. на одну особу при вартості 1 куб.м. – 13,00 грн. на суму 104 грн.

Газопостачання для приготування їжі – 7,1 куб.м. на одну особу при вартості 1 куб.м. – 6,879 грн. на суму 97,68 грн.

Електропостачання – 120 квт.год. при вартості 1 квт. електроенергії на годину – 0,57 грн при обсязі споживання до 100 квт. на місяць; або 0,99 грн при обсязі споживання від 100 до 600 квт. на місяць, на суму 76,80 грн.

Квартирна плата при вартості обслуговування 1 кв. м житла – 1,05 грн. на суму 68,25 грн.

Централізоване опалення без лічильника на суму 750 грн, з урахуванням коригуючого коефіцієнту для 3 і більше поверхових будинків у Херсонській області, або 7,58 грн за 1 кв. м. площі квартири.

Індивідуальне опалення на суму 1293,56 грн. Для опалення використовується газ, в опалювальний період. Площу квартири 65 кв.м множимо на норматив опалення у 5,5 куб.м. газу, і множимо на ціну кубометру газу 6,879 грн. Далі множимо на коригуючий коефіцієнт для 3 і більше поверхових будинках у Херсонській області – 0,526.

Знаючи це все, визначаємо обов’язкову частку плати за житлово-комунальні послуги виходячи з сукупного доходу нашого домогосподарства.

Отже сукупний дохід сім’ї дві пенсії, які становлять 2624 грн. Ділимо цю суму на двох і одержуємо дохід в розрахунку на одну особу, який становитиме – 1312 грн. Отриманий результат ділимо на прожитковий мінімум в розрахунку на одну особу – 1312 грн на 1399 грн, отримуємо коефіцієнт 0,938.

Одержаний результат ділиться на 2 та множиться на 15 відсотків, в результаті отримуємо 7,04 відсотка.

Цей результат множимо на сукупний дохід сім’ї 2624 грн і наша обов’язкова частка плати за комунальні послуги становить 184,73 грн. Отже ви сплачуєте тільки цю суму.

Повний же розмір вашої плати за житлово-комунальні послуги, якщо додати усі використані послуги наведені вище (86,40 + 104,00 + 76,80 + 97,68 + 68,25) становитиме 433,13 грн, в неопалювальний період і 1726,69 грн в опалювальний (86,40 + 104,00 + 76,80 + 97,68 + 68,25+ 1293,56).

Таким чином держава компенсує вам у вигляді субсидій 248,40 грн в неопалювальний період (433,13 грн – 184,73 грн) та 1541,96 грн в опалювальний (1726,69 грн – 184,73 грн).

 

Отримують майже 3000 грн компенсаціі за тверде паливо на рік, більше 400 грн щомісяця субсидію!

 

Наприклад ваша сім’я складається з подружжя та двох дітей з сукупним доходом 3500 грн. Сім’я мешкає у приватному будинку, який опалюється твердим паливом.

За місяць ви використали комунальних послуг на:

Централізоване постачання холодної води при наявності лічильника – 4 куб. м. на одну особу, при вартості за 1 куб. м. – 10,80 грн на суму  172,80 грн (на рік – 2073,60 грн).

Водовідведення при наявності лічильника – 4 куб.м. на одну особу при вартості 1 куб.м. – 13,00 грн. на суму 208 грн (на рік - 2496,00 грн ).

Електропостачання – 180 квт.год. при вартості 1 квт. електроенергії на годину – 0,57 грн при обсязі споживання до 100 квт. на місяць; або 0,99 грн при обсязі споживання від 100 до 600 квт. на місяць, на суму 136,20 грн. (на рік - 1634,40 грн).

Скраплений газ для приготування їжі – 3 балони на суму 589,98 грн.

Тверде паливо для опалення – 2 тони на суму 3065,76 грн.

Знаючи це все, визначаємо обов’язкову частку плати за житлово-комунальні послуги виходячи з сукупного доходу нашого домогосподарства.

Отже сукупний дохід сім’ї дві зарплати 1500 та 2000 грн на місяць. На рік – 42 тисячі гривень. Визначаємо середньомісячний дохід в розрахунку на одну особу. 42 тисячі ділимо на 4 особи і на 12 місяців, в результаті одержимо 875,00 грн.

Отриманий результат ділимо на прожитковий мінімум в розрахунку на одну особу – 875 грн на 1399 грн, отримуємо коефіцієнт 0,626.

Одержаний результат ділиться на 2 та множиться на 15 відсотків, в результаті отримуємо 4,70 відсотка.

Цей результат множимо на сукупний дохід сім’ї 42000 грн і наша обов’язкова частка плати за комунальні послуги становить 1974,00 грн. З них 759,36 грн на тверде паливо та скраплений газ та 101,22 грн щомісяця на житлово-комунальні послуги. Отже ви сплачуєте тільки цю суму.

Повний же розмір вашої плати за житлово-комунальні послуги, якщо додати усі використані послуги за рік, наведені вище (2073,60 + 2496,00 + 1634,40 + 589,98 + 3065,76) становитиме 9859,74 грн.

Таким чином держава компенсує вам у вигляді субсидій 7885,74 грн на рік (9859,74 грн -1974,00 грн). Сума субсидії 7885,74 грн включає в себе 2896,38 грн. на тверде паливо та скраплений газ та 415,78 грн щомісяця на житлово-комунальні послуги

         


Зміни до порядку надання субсидії

Постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2016 № 319 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” передбачено, що особам, які мають право на пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу, при призначенні субсидії враховується вартість плати за послуги без урахування пільг. У разі призначення таким особам житлової субсидії їм не нараховуються відповідні пільги.

У зв’язку з цим з травня 2016 року буде здійснено перерахунок діючих субсидій, які розраховувалися з урахуванням пільг.

Згідно вищевказаної Постанови, виключено норму щодо можливості призначення субсидії на підставі доходів за три місяці, що передують місяцю, з якого призначається субсидія, а також щодо врахування розміру пенсії за останній місяць перед зверненням.

Відтепер субсидія розраховується на підставі доходу осіб за попередній календарний рік, а субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, яка призначається у I кварталі, – на підставі доходу за перші три квартали попереднього календарного року.

Збільшено розміри доходів, які враховуються до сукупного доходу для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку, до:

  • двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, – для платників єдиного податку першої групи;
  • трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, – для платників єдиного податку другої групи,
  • чотирьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, – для платників єдиного податку третьої групи.

Для працездатних осіб, які не працюють (крім учнів і студентів, які проживають з батьками чи іншими членами родини; військовослужбовців строкової служби) і середньомісячний дохід яких менший прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, до сукупного доходу за кожний місяць тепер враховується дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб. В окремих випадках для таких осіб, які проживають у сім’ях, що опинилися у складних життєвих обставинах, за рішенням комісії може враховуватися дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Для студентів денної форми навчання, які мають батьків, зареєстровані самі і не отримують стипендію, а також для осіб, які перебувають на обліку в центрі зайнятості і не отримують допомогу по безробіттю, у яких середньомісячний дохід менший прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Із переліку осіб, до доходу яких враховуються фактичні розміри соціальних виплат, виключено осіб, які отримують допомогу по догляду за інвалідом І групи або особою, яка досягла 80-річного віку. Таким чином, до сукупного доходу таких працездатних осіб враховується дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, або у разі прийняття відповідного рішення комісією для осіб, які проживають у сім’ях, які опинилися у складних життєвих обставинах, – одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Доповнено перелік доходів, які не враховуються до сукупного доходу при призначенні субсидії, державною соціальною допомогою на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та щомісячною адресною допомогою внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Виключено вищі навчальні заклади з переліку установ, що надають інформацію про доходи осіб, які звернулися за призначенням субсидії, за запитами органів соціального захисту населення, оскільки відомості про стипендію надає ДФС.

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до кінця опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців.

Оскільки згідно з Положенням опалювальний сезон закінчується 30 квітня, то субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, які будуть призначатися у травні 2016 року – квітні 2017 року (у тому числі на наступний період без звернення громадян), будуть призначені до квітня 2017 року включно.

Субсидія для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу, як і раніше, призначається на календарний рік. Постановою скасовано норму стосовно призначення субсидії на придбання твердого палива і скрапленого газу на наступний період без звернення громадян.

У зв’язку із зміною соціальних нормативів згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2016 № 317 у травні 2016 року здійснено перерахунок діючих субсидій.

Постановою передбачено повернення до державного бюджету після закінчення опалювального сезону виробниками/виконавцями послуг сум невикористаних субсидій на оплату опалення. При цьому не повертається частина невикористаної суми субсидії в еквіваленті вартості 100 куб. метрів природного газу або в еквіваленті 150 кВт/год електричної енергії, яка зараховується виробником/виконавцем послуги як оплата послуги, у тому числі обов’язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди.

Таким чином, виробники/виконавці послуг визначають суму залишків невикористаних сум субсидій на оплату опалення на рахунках отримувачів субсидії, яка повертається до бюджету.

Відповідно до Постанови громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов’язані щомісячно сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії. У разі несплати відповідної вартості надання субсидії припиняється за поданням надавачів послуг.

Таким чином, надавачами послуг контролюється сплата не лише обов’язкової частки плати, а й усього обсягу спожитих послуг, і у разі наявності засобів обліку та споживання комунальних послуг в обсягах, менших від соціальних нормативів, отримувачем може сплачуватися не у повному обсязі обов’язкова частка плати.

Згідно Постанови, стало можливим призначати субсидію неповнолітнім студентам денної форми навчання, які зареєстровані та проживають у гуртожитках; під час призначення субсидії без звернень громадян на наступний період сім’ям, яким субсидія призначалася на підставі рішення комісії, переглядати зазначені рішення комісії лише у разі зміни складу зареєстрованих (фактично проживаючих) осіб або здійсненні однією із зареєстрованих (фактично проживаючих) осіб протягом 12 місяців купівлі, оплати послуг на суму понад 50 тис. гривень; можливість припинення субсидії якщо під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства державним соціальним інспектором виявлено ознаки порушення норм законодавства щодо призначення субсидії, які вплинули (могли вплинути) на право призначення субсидії або визначення її розміру.

Зміни до порядку надання пільг

 

Постановою внесено наступні зміни до Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї:

збільшено з 6 до 12 місяців період, на який визначається право осіб на отримання пільг (при цьому залишився незмінним термін, за який враховуються доходи, – 6 місяців, що передують місяцю, з якого визначається право);

  • доповнено перелік доходів, які враховуються при визначенні права особи на отримання пільг, допомогою по безробіттю та іншими виплатами, що здійснюються органами соціального страхування.

Не переглядається право осіб на отримання пільг, якщо не закінчився термін, на який визначено відповідне право. Для інших осіб, а також після закінчення терміну, на який було визначено право, визначається право на отримання пільг на наступні 12 місяців.


Спростування чуток про субсидії

Влітку люди переживали в очікуванні опалювального сезону – як будемо платити за тепло при таких цінах? Зараз вже понад 5 млн. сімей отримали субсидії. Держава забезпечила надійну та ефективну підтримку сім'ям, які не в змозі оплачувати високу вартість послуг. Але із впровадженням змін у програмі субсидій почали ширитись різноманітні чутки, однією з яких є наступна:

«Якщо не використаєш весь обсяг газу (чи іншої послуги), доведеться повертати субсидію у кінці опалювального сезону».

Розмір субсидії розраховується виходячи з об'ємів соціальної норми споживання, що визначена постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» незалежно від Фактично спожитих обсягів природного газу чи інших комунальних послуг.

Фактичне споживання комунальних послуг домогосподарством відрізняється від нормативного, воно може бути більшим або меншим від соціальних норм споживання. Не потрібно «випалювати» весь обсяг природного газу, чи даремно  використовувати  інші  комунальні  послуги  (холодну  воду, електроенергію), на які надається субсидія.

Сума субсидії, яку органи соціального захисту населення переказують на рахунки виконавців/виробників комунальних послуг для оплати їх вартості і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, може бути зарахована як оплата у майбутніх розрахункових періодах.

Зменшене споживання комунальних  послуг жодним чином  не вплине на розмір субсидії на наступний опалювальний період, оскільки вона розраховується виключно на основі соціальних норм споживання.

Ще раз наголошуємо, що споживати комунальні послуги економно - вигідно. Якщо не використаєте весь обсяг газу (чи іншої послуги), нічого повертати не потрібно, ви все рівно будете користуватись субсидією.

Більше  інформації  про  субсидії  можете  знайти тут: http://www.mdi.org.ua/805 .

Калькулятор розрахунку субсидій: http://www.mdi.org.ua/subscalc/


Управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації інформує, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 року № 389 «Про затвердження порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного доходу сім’ї» право на пільги визначається за умови, якщо середньомісячний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (у 2016 році цей розмір складає 1930 грн).

Зазначена вимога не стосується учасників бойових дій, інвалідів війни, реабілітованих, «чорнобильців» 1 та 2 категорії, ветеранів військової служби та ветеранів органів внутрішніх справ.

Непрацюючим пільговикам, які перебувають на пенсійному обліку у Високопільському управлінні Пенсійного фонду України, та не мають членів сім’ї на яких поширюється їх пільга, розрахунок  права на пільгу на І півріччя 2016 року буде зроблено автоматично.

Усім іншим пільговикам для визначення права на пільги з 01 січня 2016 року необхідно надати до управління соціального захисту населення декларацію та довідки про свої доходи та доходи членів сім’ї, на яких поширюються пільги. Перерахунок пільг проводиться двічі на рік з 01 січня та з 01 липня. До сукупного доходу сім’ї пільговика включаються нараховані: пенсія, заробітна плата, грошове забезпечення, стипендія, соціальна допомога, доходи  від підприємницької діяльності.

Пільговику при собі необхідно мати паспорт, трудову книжку.   

1. Змінено порядок надання населенню житлових субсидій.

До Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива внесено наступне:

- передбачається врахувати дохід на рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб, які зареєстровані на житловій площі і декларують відсутність доходу, або доходи яких менше прожиткового мінімуму;

- субсидія надаватиметься одному із зареєстрованих членів домогосподарства, на якого відкрито особовий рахунок (до внесення змін субсидія на загальних підставах призначалась лише власнику житла);

- для осіб, які перебувають в шлюбі, зареєстровані і проживають окремо субсидія призначається на соціальну норму житла (до внесення змін субсидія призначалась без урахування додаткових 10,5 кв. м на сім’ю);

- сума субсидії, яку органами праці і соціального захисту населення було переказано на рахунки житлово-комунальних організацій для оплати їх вартості в розмірі соціальних нормативів і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, зараховується організаціями як оплата обов’язкової частки платежу домогосподарства на наступний розрахунковий період;

Розмір субсидії розраховується виходячи з об'ємів соціальної норми споживання, що визначена постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» незалежно від фактично спожитих обсягів природного газу чи інших комунальних послуг.

Фактичне споживання комунальних послуг домогосподарством відрізняється від нормативного, воно може бути більшим або меншим від соціальних норм споживання. Не потрібно «випалювати» весь обсяг природного газу, чи даремно використовувати інші комунальні послуги (холодну воду, електроенергію), на які надається субсидія.

Сума субсидії, яку органи соціального захисту населення переказують на  рахунки  виконавців/виробників комунальних послуг для оплати  їх вартості і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, може бути зарахована як оплата у майбутніх розрахункових періодах.

Зменшене споживання комунальних послуг жодним чином не вплине на розмір субсидії на наступний опалювальний період, оскільки вона розраховується виключно на основі соціальних норм споживання.

Ще раз наголошуємо, що споживати комунальні послуги економно – вигідно. Якщо не використаєте весь обсяг газу (чи іншої послуги), нічого повертати не потрібно, ви все рівно будете користуватись субсидією.

- субсидія призначається виходячи із соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами, і перерахунок розміру призначеної субсидії за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюється.


Про спрощення порядку призначення та надання населенню житлових субсидій.

З метою посилення соціального захисту всіх верств населення, та у зв‘язку з підвищенням цін і тарифів на житлово – комунальні послуги урядом розроблено новий механізм отримання субсидії. Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2015 року №106 «Про удосконалення порядку надання житлових субсидій», яка набрала чинності з 01.05.2015р, субсидія  призначається не тільки власнику житла на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації, а також особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає  у житловому приміщенні на підставі договору найму ( оренди) житла, і на яку відкрито особові рахунки із сплати житлово – комунальних послуг. Для призначення субсидії кількість зазначених осіб та їх соціальний статус визначається на початок місяця, в якому надійшло звернення за призначенням допомоги, а у разі повторного призначення субсидії на наступний період – на початок місяця, з якого призначається субсидія. Для призначення субсидії сукупний дохід обчислюється, виходячи з отриманих особами доходів без урахування податку з доходів фізичних осіб.   Для працездатних осіб, які  мають неповні дані про доходи, ( крім осіб, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, вищих навчальних закладах, осіб призваних на строкову військову службу), середньомісячний дохід яких протягом періоду, за який визначається сукупний дохід, менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на такий період, у розрахунок субсидії за кожний місяць зазначеного періоду включається місячний дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб у відповідному періоді. 

Держава вживає всіх можливих заходів, спрямованих на розв‘язання проблем, пов‘язаних із соціальним захистом, в умовах підвищення цін на житлово – комунальні послуги, зокрема зменшено кількість документів, які необхідні для призначення субсидії. Для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом, подає до відділу державних допомог заяву про призначення житлової субсидії, та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням субсидії, за встановленими формами, договір найму житла (за наявності) для квартиронаймачів. Зазначені заява та декларація може бути надіслана поштою.

До сукупного доходу не враховуються сплачені особою аліменти, доходи від розміщення депозитів, грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які беруть безпосередню участь в антитерористичних операціях, допомога громадських та благодійних організацій, допомога на поховання, одноразова допомога. Громадяни, яким призначено субсидію, зобов‘язані  інформувати відділ допомог про зміни, які відбулися у складі зареєстрованих у житловому приміщенні, про зміни в  отримані житлово – комунальних послуг, про купівлю товарів або оплати послуг, купівлю автомобіля, земельної ділянки, товарів довгострокового вжитку, або оплатив послуги з будівництва, ремонту квартири протягом 12 місяців перед зверненням за субсидією на суму, яка на дату купівлі перевищує 50 тисяч гривень. Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово – комунальних послуг призначається на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням і розраховується на опалювальний сезон з 01 жовтня по 30 квітня, на неопалювальний сезон з 01 травня по 30 вересня. Субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається  один раз на календарний  рік. Після закінчення терміну отримання субсидії відділ допомог самостійно здійснює розрахунок субсидії  на житлово комунальні послуги, на наступний період ( 12 місяців) для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді. Заявникам не треба звертатись повторно і надавати відповідний пакет документів. З  01.08.2015 року змінено форму декларації про доходи сім‘ї в якій не треба вказувати розмір отриманих доходів сім‘ї. Вказується тільки вид доходу, та місце отримання.

За більш детальнішою інформацією звертайтеся до відділу державних допомог управління праці та соціального захисту населення, всі питання вирішуються на місцевому рівні і немає потреби звертатись на «гарячу лінію». Прийом документів для призначення субсидії  здійснюються щоденно крім вихідних з 8-00 до 17-00, інформація надається  за телефоном 2- 17-


Cубсидійні призначення для відшкодування витрат на оплату

житлово – комунальних послуг за наявності засобів обліку .

Механізм надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово - комунальних послуг, обсяг витрачання яких вимірюються засобами обліку, передбачає наступне:

1). Право на призначення субсидії визначається виходячи з вартості послуг в межах норм споживання ( незалежно від того, скільки громадяни фактично споживали у попередньому періоді ). А розмір субсидії розраховується виходячи з обсягів фактичного споживання послуг у попередньому періоді, але не більше від установлених норм. Такий механізм надання субсидій розроблено з метою ефективного використання коштів державного бюджету, що виділяються для надання субсидій населенню.

2.) Розмір плати громадян за умови призначення житлової субсидії не залежить від вартості послуг, взятої для розрахунку субсидії, а визначається в залежності від доходів ( 15 або 10 відсотків їх середньомісячного доходу). У повідомленні про призначення субсидії зазначається обов‘язкова частка плати сім‘ї в межах норм споживання, яку отримувач субсидії повинен сплачувати щомісячно. У разі, коли вартість фактично спожитої послуги менша ніж обов‘язкова частка витрат на оплату цієї послуги, отримувачі субсидій сплачують її фактичну вартість.

3.) Якщо сім’я економно споживала газ, воду, електроенергію у період отримання субсидії, при призначенні субсидії на наступний термін розмір її витрат зменшується на 2 відсотки за кожні 10 відсотків економії. Так, за 10 відсотків економії послуг обов‘язковий платіж громадян зменшується з 15 до 13 відсотків сукупного доходу, за 20 відсотків економії частка плати громадянина зменшується з 15 до 11 відсотків доходу. Тобто заощаджуючи енергоресурси, отримувачі субсидії мають можливість зменшити витрати на оплату житла до 9 відсотків, а сім’ї, до складу яких входять неповнолітні діти, інваліди І і ІІ групи  - до 4 відсотків  середньомісячного сукупного доходу.

4.) Субсидїї для відшкодування витрат на оплату житлово – комунальних послуг надаються у безготівковому вигляді, тобто суми призначених субсидій перераховуються на рахунки отримувачів субсидій в організаціях, що надають послуги , їх розмір змінюється в залежності від фактичного споживання послуг.

5.) При призначенні субсидії визначається її орієнтований розмір.    Остаточний розмір обраховується після закінчення терміну дії субсидії та отримання відомостей від організації, яка надає послуги, про фактичні обсяги їх споживання.

У разі коли по закінченні терміну отримання субсидії зазначені послуги використано на суму, меншу від суми призначеної субсидії та обов‘язкової частки плати в межах норм споживання, невикористані перераховані кошти повертаються організаціями, що надають послуги, на рахунок управлінь праці та соціального захисту населення. У разі, коли по закінченні терміну отримання субсидії зазначені послуги використано на суму, більшу від суми призначеної субсидії та обов‘язкової  частки плати управліня праці та соціального захисту населення дораховують необхідну суму коштів на рахунки громадян в організації, що надають послуги, але не більше від встановлених норм.

Такий механізм вигідний як сім‘ї, так і державі: заощаджуються енергоресурси; зменшується обсяг бюджетних коштів для надання субсидій;

сім‘я зменшує свої витрати на оплату газу.                                                     

Субсидію на житлово-комунальні послуги у першому кварталі отримували 414 сімей, станом на 01 липня 2011 року залишилося 121 сім’я, у зв’язку з закінченням опалювального сезону.

За більш детальнішою інформацією звертайтесь до відділу грошових виплат і компенсацій за телефоном 2-17-79.

 


Субсидію в кожен дім

Кабінет Міністрів України затвердив новий порядок надання населенню субсидій згідно постанови №106 від 28.02.2015 року на оплату житлово – комунальних послуг. Якщо громадянин за призначенням субсидії звернувся у квітні поточного року, субсидія буде призначатись таким громадянам з урахуванням норм, що передбачені Положенням, яке діє до 01.05.2015. Після закінчення терміну дії субсидії таким особам субсидія може бути призначена на наступний період (12 місяців) без звернення громадян. Якщо заявники звернулись за призначенням субсидії у травні поточного року, то буде призначатись субсидія з урахуванням норм, що передбачені Положенням у редакції з 01.05.2015, тобто на 12 місяців, а на наступний період – без звернення. Особам, які отримували житлову субсидію протягом опалювального періоду 2014/2015 років, субсидія у квітні буде перерахована з урахуванням підвищення цін на житлово – комунальні послуги з квітня місяця, а  у травні призначатиметься без звернення, але  теж, враховуючи підвищення цін і тарифів у квітні.

До доходів буде враховуватись: заробітна плата, пенсія, допомога, стипендія, аліменти, виплати відповідно до умов цивільно – правового договору, доходи від підприємницької діяльності, здачі майна в оренду, від продажу майна та немайнових прав, сільськогосподарської продукції, дивіденди. У разі, коли в Декларації заявник не задекларував якийсь вид доходу, надання раніше призначеної субсидії припиняється, і сума субсидії буде повернута заявником за вимогою органу, що призначив субсидію , у подвійному розмірі.

Сума субсидії, яку перераховано на рахунки виконавців послуг і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, зараховуватиметься виконавцем не тільки як оплата обов‘язкової частки платежу домогосподарства, а й в рахунок майбутніх платежів.

За більш детальнішою інформацією звертайтеся до відділу державних допомог управління праці та соціального захисту населення. Прийом документів для призначення субсидії буде здійснюватись, щоденно крім вихідних. Довідки за телефоном 2- 17-79.


Зразок заповнення декларації та інструкції