Соціальні допомоги

 

До уваги мешканців Високопільського району!

Управління праці та соціального захисту Високопільської районної державної адміністрації інформує, що на доручення Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, та на виконання постанови Кабінету Міністрів від 20 червня 2018 р. № 512 «Деякі питання реалізації пілотного проекту із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги “Пакунок малюка”», Міністерство соціальної політики України прийняло наказ №1025 від 17.07.2018 «Деякі питання надання одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка" при народженні дитини» .

Цим наказом визначено деталізований перелік дитячих товарів загальною вартістю до п’яти тисяч гривень для комплектування одноразової натуральної допомоги «Пакунок малюка» при народженні дитини.

Пакунок малюка є безповоротною адресною соціальною допомогою, та видаватиметься по одному на кожну дитину, а отримати його зможуть мати, батько, родичі або патронатний вихователь новонародженої дитини.

Отже, вже з першого вересня цього року українські сім’ї при народженні дитини отримають набір із двадцяти п’яти необхідних речей для новонароджених діток:

 • Підгузки одноразові для новонароджених, від 2 до 5 кг, та не менше 94 штук в упаковці.
 • Серветки вологі одноразові для дітей від 0 років, гіпоалергенні, PH-нейтральні, без запаху, та не менше 56 штук в упаковці.
 • Пелюшка ситцева, розмір 80 x 95 см (допускається зміна розмірів +/- 10 %)
 • Пелюшка фланелева, розмір 90 x 110 см (допускається зміна розмірів +/- 10 %)
 • Пелюшка муслінова, розмір 70 x 70 см (допускається зміна розмірів +/- 10 %)
 • Пелюшка багаторазова вологостійка, розмір 60 х 80 см (допускається зміна розмірів +/- 10 %)
 • Шапочка, стовідсоткова бавовна, розмір 0 - 3 місяці
 • Шапочка, стовідсоткова бавовна, розмір 3 - 6 місяців
 • Боді з коротким рукавом:

розмір 50 - 56 см
розмір 56 - 58 см

 • Боді з довгим рукавом, трикотаж, стовідсоткова бавовна:

розмір 50 - 56 см
розмір 56 - 58 см

 • Штани-повзунки із закритими носочками, стовідсоткова бавовна:

розмір 50 - 56 см
розмір 56 - 58 см

 • Чоловічки з довгим рукавом та штанцями:

розмір 50 - 56 см
розмір 56 - 58 см

 • Шкарпетки, частка бавовни у виробі не менше 90 відсотків, розмір 0 - 3 місяці
 • Термометр для води
 • Термометр для тіла електронний, з гумовим наконечником
 • Ножиці манікюрні дитячі з тупими наконечниками (безпечні), виготовлені з нержавіючої медичної сталі
 • Прокладки для лактації, не менше 60 штук в упаковці
 • Ковдра тепла/демісезонна, наповнювач - стовідсоткова бавовна, зовнішня тканина - також стовідсоткова бавовна, розмір 90 x 120 см (допускається зміна розмірів +/- 10 %)
 • Плед-ковдра, 100 % трикотаж, бавовна, розмір 60 x 80 см (допускається зміна розмірів +/- 10 %)
 • Матрац, склад за міжнародними нормами, розмір 42 x 70. Розмір матрацу (периметр) має збігатися з розміром (периметром) дна коробки-колиски
 • Рушник махровий для купання з кутком, розмір 100 x 100 см (допускається зміна розмірів +/- 10 %), вироблений з натурального матеріалу
 • Іграшка-брязкальце розвиваюча, виготовлена із пластику зі сертифікатом, що дозволяє використання дитячих іграшок, без дрібних деталей
 • Крем із вмістом ланоліну 100 %
 • Рідке мило-шампунь дитяче з дозатором, універсальне, від 0 років, без парабенів, гіпоалергенне, без запаху, 500 мл
 • Весь комплект буде упакований в коробку-колиску з міцного картону, розмір 43×70×27 см. Зазначена коробка виготовляється з міцного гофрокартону з кашировкою та повнокольоровим друком на дно та кришку коробки. А для зміцнення конструкції, в дно та бокові стінки мають бути додані окремі вставки.


Пакунок надаватиметься кожній родині при виписці з пологового будинку, він підтримає матеріально та інформаційно, та стане серйозною допомогою першочергово тим родинам, які через складне матеріальне становище позбавлені можливості придбати новонародженій дитині якісні предмети догляду та одягу.

Відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 30.05.2018 № 427 “Деякі питання реалізації пілотного проекту із соціального захисту сімей з дітьми та підтримки розвитку відповідального батьківства” (зі змінами) та від 20.06.2018 № 512 “Деякі питання реалізації пілотного проекту із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” (зі змінами) розпочато реалізацію проекту.

Так, кожна мама (інший законний представник новонародженої дитини), яка виписується з пологового будинку починаючи з 1 вересня 2018 року, має отримати під час виписки одноразову натуральну допомогу “пакунок малюка”.

Згідно із пунктом 9 Порядку надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.06.2018 № 512 (зі змінами), якщо на день виписки новонародженої дитини у пологовому будинку була відсутня допомога “пакунок малюка”, місцевий структурний підрозділ з питань соціального захисту населення на підставі заяви отримувача допомоги “пакунок малюка” організовує забезпечення отримувача такою допомогою.

Зважаючи на викладене, кожна мама, яка буде виписуватись з пологового будинку з 1 вересня 2018 року, може звернутись із письмовою заявою про отримання одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” до управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації (в такому випадку треба мати довідку з печаткою з пологового будинку про неотримання даної допомоги саме в пологовому будинку). Заяву можна подати безпосередньо в пологовому будинку.

У результаті співпраці між пологовими будинками та структурними підрозділами з питань соціального захисту населення заяву буде передано на розгляд структурному підрозділу з питань соціального захисту населення, який забезпечить надання «пакунку малюка» отримувачу за місцем проживання.

Додаткова інформація за тел. 2 17 79

 


 

Соціальний захист осіб, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС

Відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» особи, віднесені до І та ІІ категорії мають право на пільги без урахування доходів.

Згідно Закону України від 28.12.2014 року № 76-VІІІ «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» пільги громадянам, віднесеним до ІІІ категорії та дітям, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи починаючи з 01.07.2015 року здійснюються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сімї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує податкову соціальну пільгу (на 2018 рік вона стравить 2470,00 грн).

На медичне забезпечення зазначеної категорії громадян на 2018 рік виділено кошти з обласного бюджету, які надійшли у вигляді субвенції районному бюджету.

Управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації доводить до відома постраждалих внаслідок аварії на чорнобильській АЕС, що у 2018 році укладено угоду з аптекою № 1 (Березінська Н.В.) на забезпечення пільговими рецептами для зазначеної категорії осіб. За отримання направлення необхідно звернутись до управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації (кабінет № 4). Для отримання пільгових рецептів можна звернутись до лікарів КЗ «Центральна районна лікарня» та КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги».

 


 

Відповідно до ст. 5 ЗУ "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" учасниками бойових дій є особи, які брали участь у виконанні бойових завдань по захисту Батьківщини у складі військових підрозділів, з'єднань, об'єднань всіх видів і родів військ Збройних Сил діючої армії (флоту), які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції. Таким чином, вказані особи мають право на пільги, передбачені для учасників бойових дій.

пільги для учасників бойових дій АТО:

1) безплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів;

2) першочергове безплатне зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів);

3) безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням або одержання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування. Порядок надання путівок, розмір та порядок виплати компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування визначаються Кабінетом Міністрів України;

4) 75-процентна знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю);

5) 75-процентна знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання.

Площа житла, на яку надається знижка, при розрахунках плати за опалення становить 21 кв. метр опалювальної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю.

Для сімей, що складаються лише з непрацездатних осіб, надається 75-процентна знижка за користування газом для опалювання житла на подвійний розмір нормативної опалювальної площі (42 кв. метри на кожну особу, яка має право на знижку плати, та 21 кв. метр на сім’ю);

6) 75-процентна знижка вартості палива, в тому числі рідкого, в межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення;

7) безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання;

8) користування при виході на пенсію (незалежно від часу виходу на пенсію) чи зміні місця роботи поліклініками та госпіталями, до яких вони були прикріплені за попереднім місцем роботи;

9) щорічне медичне обстеження і диспансеризація із залученням необхідних спеціалістів;

10) першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;

11) виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100 процентівсередньої заробітної плати незалежно від стажу роботи;

12) використання чергової щорічної відпустки у зручний для них час, а також одержання додаткової відпустки без збереження заробітної плати строком до двох тижнів на рік;

13) переважне право на залишення на роботі при скороченні чисельності чи штату працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці та на працевлаштування у разі ліквідації підприємства, установи, організації;

14) першочергове забезпечення жилою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов, та першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва, першочерговий ремонт жилих будинків і квартир цих осіб та забезпечення їх паливом.

15) одержання позики на будівництво, реконструкцію або капітальний ремонт жилих будинків і подвірних будівель, приєднання їх до інженерних мереж, комунікацій, а також позики на будівництво або придбання дачних будинків і благоустрій садових ділянок з погашенням її протягом 10 років починаючи з п’ятого року після закінчення будівництва. Зазначені позики надаються у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України;

16) безплатний проїзд один раз на два роки (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом, незалежно від наявності залізничного сполучення, або проїзд один раз на рік (туди і назад) вказаними видами транспорту з 50-процентною знижкою;

17) зі сплати податків, зборів, мита та інших платежів до бюджету відповідно до податкового та митного законодавства

19) позачергове користування всіма послугами зв’язку та позачергове встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів. Абонементна плата за користування телефоном встановлюється у розмірі 75 процентів від затверджених тарифів;

20) першочергове обслуговування підприємствами, установами та організаціями служби побуту, громадського харчування, житлово-комунального господарства, міжміського транспорту;

21) позачергове влаштування до закладів соціального захисту населення, а також на обслуговування службами соціального захисту населення вдома. У разі неможливості здійснення такого обслуговування закладами соціального захисту населення відшкодовуються витрати, пов’язані з доглядом за цим ветераном війни, в порядку і розмірах, встановлених чинним законодавством;

Щорічно до 5 травня учасникам бойових дій виплачується разова грошова допомога у розмірі, який визначається Кабінетом Міністрів України в межах бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України.

До членів сімей загиблих (тих, які пропали безвісти) військовослужбовців та інших осіб, зазначених у Законі «Про ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», належать:

— утриманці загиблого або померлого, яким у зв’язку з цим виплачується пенсія;

— батьки;

— один з подружжя, який не одружився вдруге;

— діти, які не мають (і не мали) своїх сімей;

— діти, які мають свої сім’ї, але стали інвалідами до досягнення повноліття;

— діти, обоє з батьків яких загинули або пропали безвісти;

— діти померлих учасників бойових дій, які навчаються за денною формою навчання у вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладах, до закінчення цих навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.

Для отримання пільг необхідно отримати посвідчення «Член сім’ї загиблого». Дітям загиблих осіб до досягнення ними 16-річного віку передбачені законодавством пільги надаються на підставі довідки, що видається матері (або іншому повнолітньому члену сім’ї загиблої особи, або опікуну) за місцем реєстрації дитини. Після досягнення такими особами 16-річного віку в посвідчення (на правій внутрішній стороні) вклеюється новий бланк, який продовжує дію посвідчення на наступний рік.

Які саме пільги передбачаються у законодавстві для сімей загиблих учасників АТО?

 — безплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів; — безплатне першочергове зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів) — можливе як у державних так і приватних стоматологічних клініках (проте не у всіх); — безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням або одержання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування.

— 50-процентна знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання.

Куди звернутися за наданням допомоги учаснику бойових дій?

Всім учасникам АТО, які бажають отримати допомогу від держави, необхідно звернутися до управління праці соціального захисту населення Високопільської районної державної адміністрації. Перед візитом в соціальний орган необхідно зібрати наступний перелік документів:

 • документ, який підтверджує особу і його копію;
 • оригінал посвідчення учасника АТО, його копію;
 • довідка про склад сім’ї;
 • ідентифікаційний код платника податків;

Управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації обробляє отримані документи, вносить інформацію в базу даних, в якій відбувається реєстрація осіб, що мають право отримувати пільги на комунальні послуги.

 

За більш детальнішою інформацією звертатись за тел. 2 16 97.

 


 

Призначення і виплата компенсації фізичним
особам, які надають соціальні послуги

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 №558 затверджено Порядок призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги (зі змінами та доповненнями), компенсація призначається і виплачується органом праці та соціального захисту населення за місцем проживання особи, якій надаються соціальні послуги, з дня подання фізичною особою, яка надає соціальні послуги, та особою, яка їх потребує, заяв разом з документами. Вказана компенсація надається непрацюючим фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами), призначається щомісячна компенсаційна виплата.

Відповідно до прожиткового мінімуму для працездатних осіб компенсація призначається у таких розмірах:

15 відсотків - фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам I групи;

10 відсотків - фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, які за висновком лікарсько-консультаційної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування, інвалідам II групи та дітям-інвалідам;

7 відсотків - фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам III групи та хворим, які за висновком лікарсько-консультаційної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування.

Компенсація фізичним особам, які досягли пенсійного віку, визначеного ст.26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, та інвалідам, що надають соціальні послуги, призначається у зазначених розмірах виходячи з прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Фізична особа, яка надає соціальні послуги, має право одержувати тільки одну компенсацію незалежно від кількості обслуговуваних осіб, видів та обсягу послуг.

Компенсація не призначається:

1) фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам, яким призначено:

державну соціальну допомогу на догляд відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам" або надбавку на догляд до державної соціальної допомоги згідно із Законом України "Про
державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам".

надбавку на догляд або державну соціальну допомогу на догляд відповідно до Законів України "Про пенсійне забезпечення" і "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб;

відшкодування витрат на надання послуг по догляду відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності";

2) фізичним особам, які надають соціальні послуги і отримують
допомогу на догляд відповідно до Закону України "Про психіатричну
допомогу"

3) фізичним особам, які надають соціальні послуги на платній основі; 

4) самозайнятим особам;

5) фізичним особам, які проходять альтернативну (невійськову) службу;

6) фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, хворим, які за висновком лікарсько-консультаційної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування та перебувають у трудових відносинах, у тому числі на умовах неповного робочого дня (крім роботи вдома).

Днем подання заяв для призначення компенсації вважається день
реєстрації структурним підрозділом з питань соціального захисту населення районної державної адміністрації заяв з необхідними документами. Фізичні особи, які одержують компенсацію, зобов'язані повідомити структурні підрозділи з питань соціального захисту населення , що призначають ці виплати, про обставини, які можуть вплинути на умови їх призначення та виплати. У разі виявлення таких обставин виплата компенсації припиняється з дня, що настає за днем виникнення таких обставин. У разі одержання у зв'язку з цим зайвих сум компенсації одержувачі повинні відшкодувати структурним підрозділам з питань соціального захисту населення районної державної адміністрації надміру виплачені суми за весь період, коли фізична особа не мала права на одержання компенсації.

За більш детальною інформацією, усі громадяни району мають право звернутися за телефоном 2 17 79. Прийом громадян ведеться щоденно окрім вихідних, згідно робочого графіку.


Надання щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним

Відповідно до листа Міністерства соціальної політики України від 12 грудня  2016 року 7361/0/111-16 щодо змін до деяких законодавчих актів управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації повідомляє наступне.

Щомісячна грошова допомога особі, яка проживає разом з інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним надається у грошовій формі.

06 грудня 2016 року Верховна рада України прийняла Закон України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, яким вносяться зміни до низки Законів України зокрема до статті 5 Закону України „Про психіатричну допомогу” в частині надання грошової допомоги особі, яка проживає разом з інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним.

Даними змінами передбачено, що з 01 січня 2017 року розмір допомоги розраховується як різниця між трьома прожитковими мінімумами на кожного члена сім’ї та середньомісячним сукупним доходом сім’ї за попередні шість місяців, але не може бути більше, ніж прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць.

Допомога на догляд надається дієздатній особі, яка зареєстрована або постійно проживає на одній житловій площі з інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, і здійснює догляд за ним.

Для призначення грошової допомоги на догляд особою, яка звертається за її призначенням, подаються такі документи відповідним органам соціального захисту населення:

заява;

документ, що посвідчує особу;

декларація про доходи та майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї) за формою, затвердженою Мінсоцполітики;

висновок лікарської комісії медичного закладу щодо необхідності постійного стороннього догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу;

довідки про наявність і розміри земельних ділянок, виділених для ведення особистого підсобного господарства, городництва, сінокосіння, випасання худоби, та земельної частки, виділеної унаслідок розпаювання землі;

копія довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією, яка видана інваліду I чи II групи внаслідок психічного розладу, за яким здійснюється догляд.

Інформація про склад сім’ї заявника зазначається в декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги.

Якщо особа, яка звертається за призначенням допомоги на догляд, постійно проживає на одній житловій площі за зареєстрованим або фактичним місцем проживання інваліда I чи II групи внаслідок психічного розладу, але має інше зареєстроване місце проживання, органи праці та соціального захисту населення надсилають запит щодо неодержання допомоги на догляд до органів праці та соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання такої особи.

Допомога на догляд призначається на шість місяців і виплачується щомісяця.

Суми допомоги на догляд, які були призначені до виплати і залишилися неодержаними у зв'язку із смертю особи, якій допомога була призначена, виплачуються одному із членів сім'ї (опікуну, піклувальнику), який на день смерті особи проживав разом з інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, допомога на догляд за яким була призначена, за весь період невиплати, включаючи місяць, в якому настала смерть одержувача, якщо звернення від члена сім'ї надійшло не пізніше ніж протягом трьох місяців після смерті одержувача.

 


Деякі питання соціального захисту внутрішньо переміщених осіб

У зв’язку з набуттям чинності постанови Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 року №365 «Деякі питання здійснення виплат внутрішньо переміщеним особам», виникає дуже багато питань щодо призначення та поновлення виплат громадянам, що  прибули з тимчасово окупованої території АР Крим та районів проведення АТО до Високопільського району.

Згідно чинного законодавства тепер призначення та продовження зазначеної виплати на наступний шестимісячний строк здійснюється за заявою внутрішньо переміщеної особи та відповідно до рішення комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам (на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов сім’ї). Адресна грошова допомога внутрішньо переміщеним особам призначається з дати звернення за її призначенням.

Відповідно до пункту 3 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг для призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк уповноважений представник сім’ї подає до уповноваженого органу заяву, в якій повідомляє про відсутність змін, що впливають на призначення грошової допомоги, а також пред’являє довідки всіх членів сім’ї про взяття на облік осіб, які переміщуються, строк дії яких продовжено на наступний період. Таким чином, після прийняття Закону № 1706 та внесення змін до постанови КМУ 509 в частині визначення безтермінової дії довідок ВПО немає необхідності їх продовження.

Довідки, що були видані внутрішньо переміщеним особам до 13 січня 2016 року, і які були дійсними на момент набрання чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», то такі довідки також є чинними та діють безстроково, крім довідок, дію яких було скасовано, а також довідок, в яких адресою місця проживання внутрішньо переміщеної особи вказано адресу місцезнаходження органу державної влади, органу місцевого самоврядування, юридичної особи публічного права, її підрозділу, будь-якого іншого приміщення, за якою внутрішньо переміщена особа фактично не проживає.

Особи які виїжджають (виїхали) з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції для здобуття певного освітньо-кваліфікаційного рівня в заклади, які розташовані на території, підконтрольній українській владі та реєструють своє місце проживання у гуртожитках цих навчальних закладів набудуть статусу ВПО після зняття з реєстрації в гуртожитку у випадку, якщо не бажають повернутися до попереднього місця проживання через обставини.

Нагальним питанням залишається отримання довідки переміщеним особам дітьми, а саме, постановою КМУ від 01.10.2014 № 509 (із змінами внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 352) передбачено, що для отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи повнолітня або неповнолітня внутрішньо переміщена особа звертається особисто, а малолітня дитина, недієздатна особа або особа, дієздатність якої обмежена, - через законного представника. Роз’яснюємо, що пунктом 2 Порядку передбачено, що неповнолітні особи (довідково: віком від 14 до 18 років) подають заяву про взяття на облік особисто, а заяву про взяття на облік малолітньої дитини (довідково: віком до 14 років) - законний представник.

Заяву про взяття на облік малолітньої дитини, яка є дитиною-сиротою або дитиною, позбавленою батьківського піклування, для отримання довідки подає від її імені:у разі влаштування до дитячого закладу, закладу охорони здоров’я або закладу соціального захисту дітей на повне державне забезпечення - керівник відповідного закладу;

у разі влаштування в сім’ю громадян під опіку, піклування, прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу - законний представник (один з опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів).

Заяву про взяття на облік малолітньої дитини, яка прибула без супроводження законного представника, для отримання довідки може подавати від її імені родич (баба, дід, прабаба, прадід, повнолітні брат або сестра, тітка, дядько) або вітчим, мачуха, в яких проживає (перебуває) дитина.

Якщо малолітня дитина прибула без супроводження законного представника або особи, зазначеної в абзаці п’ятому цього пункту, заяву подає від її імені представник органу опіки та піклування за місцем перебування такої дитини.


Порядок надання сім'ям загиблих учасників антитерористичної операції статусу «Член сім'ї загиблого»

Як повідомили в управлінні праці та соціального захисту населення, відповідно до п.7 "Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.1994 року №302, "Посвідчення члена сім'ї загиблого" видаються органами праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації громадянина.

Відповідно до статті 10 чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" поширюється на сім’ї військовослужбовців, партизанів, підпільників, учасників бойових дій на території інших держав, прирівняних до них осіб, зазначених у статтях 6 і 7 цього Закону, які загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час захисту Батьківщини або виконання інших обов’язків військової служби (службових обов’язків), а також унаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті або одержаного в період проходження військової служби чи на території інших держав під час воєнних дій та конфліктів.

До членів сімей загиблих (тих, які пропали безвісти) військовослужбовців, партизанів та інших осіб, зазначених у цій статті, належать:

- утриманці загиблого або того, хто пропав безвісти, яким у зв'язку з цим виплачується пенсія;

- батьки;

- один з подружжя, який не одружився вдруге, незалежно від того, виплачується йому пенсія чи ні;

- діти, які не мають (і не мали) своїх сімей;

- діти, які мають свої сім'ї, але стали інвалідами до досягнення повноліття;

- діти, обоє з батьків яких загинули або пропали безвісти.

Згідно роз'яснень Міністерства соціальної політики України від 16.09.2014 року № 10518/0/14-14/06 та Міністерства оборони України від 26.08.2014 № 287/6/1956 для встановлення статусу "Член сім'ї загиблого" членам сімей загиблих учасників антитерористичної операції необхідно надати до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення райдержадміністрації, виконавчого комітету ради міста обласного значення наступні документи:

- підтверджуючі факт перебування в зоні проведення та безпосередню участь загиблого (померлого) в антитерористичній операції;

- підтверджуючі факт загибелі або смерті військовослужбовця, особи рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ;

- витяг з наказу про виключення загиблого (померлого) із списків особового складу військової частини;

- свідоцтво про смерть військовослужбовця;

- витяг з протоколу засідання військово-лікарської комісії про встановлення причинного зв'язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв у колишніх військовослужбовців (особи рядового і начальницького складу) з виконанням обов'язків військової служби (службових обов'язків), участь в антитерористичній операції;

- свідоцтво про народження колишнього військовослужбовця (особи рядового і начальницького складу) - для встановлення статусу батькам загиблого (померлого);

- свідоцтво про народження дитини - для встановлення статусу дитини (дітям) загиблого (померлого) військовослужбовця;

- копії сторінок паспортів повнолітніх членів сім'ї загиблого (померлого) військовослужбовця.


Державна соціальна допомога  малозабезпеченим сім'ям  –  допомога найменш соціально захищеним родинам

Державна соціальна  допомога  малозабезпеченим сім'ям  - щомісячна допомога,  яка  надається малозабезпеченим  родинам  у грошовій формі в розмірі,  що залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім'ї. Прожитковим мінімумом  для  сім'ї  вважається визначена сума прожиткових мінімумів для кожної сім'ї залежно від її складу,  розрахованих та затверджених   відповідно   до  Закону  України  "Про  прожитковий мінімум" для  осіб,  які  відносяться  до   основних соціальних і демографічних груп населення. Середньомісячний сукупний   доход   сім'ї  обчислюється  у середньому за  місяць  згідно з доходом  усіх  членів  сім'ї  з  усіх  джерел надходжень  протягом шести місяців,  що передують місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги.

 Право на  державну  соціальну  допомогу мають малозабезпечені сім'ї,  які постійно проживають на території України.

 Заява про надання  державної  соціальної  допомоги  подається уповноваженим   представником   сім'ї  до управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації.     У заяві  дається згода сім'ї на збір інформації про неї,  про її власність, доходи та майно.     До заяви про надання державної соціальної допомоги додаються:

документ, що посвідчує особу;

довідка про склад сім'ї. До складу сім'ї включаються чоловік, дружина;  рідні,  усиновлені  та  підопічні діти цих осіб віком до вісімнадцяти  років, а також діти, які навчаються за денною формою навчання    у    загальноосвітніх,   професійно-технічних,   вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації до досягнення двадцяти трьох  років  і  які не мають власних сімей; неодружені повнолітні діти,  які  визнані  інвалідами  з  дитинства  I  та  II  груп або інвалідами  I  групи  і проживають разом з батьками; непрацездатні батьки  чоловіка  та  дружини,  які  проживають  разом  з  ними  і перебувають  на  їх  утриманні  у  зв'язку  з  відсутністю власних доходів;  особа, яка проживає разом з одиноким інвалідом I групи і здійснює  догляд  за  ним; жінка та чоловік, які проживають однією сім'єю,  не  перебувають  у  шлюбі,  але мають спільних дітей. При цьому  до  складу сім'ї включаються незалежно від місця проживання (перебування) або реєстрації діти, які навчаються за денною формою навчання    у    загальноосвітніх,   професійно-технічних,   вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації до досягнення двадцяти трьох  років  і  не  мають  власних  сімей.  До  складу  сім'ї  не включаються   особи,   які   перебувають   на  повному  державному утриманні;     декларація про  доходи  та майно осіб,  які входять до складу сім'ї (в декларацію не включаються  державна  соціальна  допомога, призначена  відповідно  до  цього  Закону;  нарахована субсидія за спожиті  житлово-комунальні  послуги;   сплачені   членами   сім'ї

аліменти);

довідка про наявність та розмір земельної частки (паю).

Державна соціальна допомога призначається з місяця звернення, якщо протягом місяця подано всі необхідні документи.

Про розміри допомоги у 2016 році

Статтею 7 проекту Закону України „Про Державний бюджет на 2016 рік” установлено, що у 2016 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня – 1 330 гривень, з 1 травня – 1 399 гривень, з 1 грудня – 1 496 гривень, а для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення:

дітей віком до 6 років: з 1 січня – 1 167 гривень, з 1 травня - 1 228 гривень, з 1 грудня -1 313 гривень;

дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня – 1 455 гривень, з 1 травня - 1 531 гривня, з 1 грудня -1 637 гривень;

працездатних осіб: з 1 січня – 1 378 гривень, з 1 травня - 1 450 гривень, з 1 грудня -1 550 гривень;

осіб, які втратили працездатність: з 1 січня – 1 074 гривні; 1 травня - 1 130 гривень, з 1 грудня - 1 208 гривень;

Враховуючи зазначене, у 2016 році розміри деяких видів державної допомоги становлять:

 

2016

з січня

з травня

з грудня

Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами

 

344,50

362,50

387,50

Допомога при народженні дитини

41 280,0

одноразова виплата:

10 320,0

щомісячна виплата:

860,00

 

Допомога до досягнення дитиною трирічного віку

130,0

Допомога на дітей одиноким матерям

надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100 % ПМ для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців

на дітей віком:

максимальний

 до 6 років 

1 167

1 228

1 313

 

максимальний

 від 6 до 18 років

1 455

1 531

1 637

 

максимальний

від 18 до 23 років  

1 378

1 450

1 550

Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування

на дітей віком:

максимальний

до 6 років

2 334,0

2 456,0

2 626,0

від 6 до 18 років

2 910,0

3 062,0

3 274,0

Тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів

надається у розмірі, що дорівнює різниці між 50 % ПМ для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців

на дітей віком:

максимальний

до 6 років

583,5

614,0

656,5

від 6 до 18 років

727,5

765,5

818,5

Державна соціальна допомога на дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

на дітей віком:

максимальний

до 6 років

2 334

2 456

2 626

від 6 до 18 років

2 910

3 062

3 274

від 18 до 23 років

2 756

2 900

3 100

Щомісячна грошова допомога особі, яка проживає разом з інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу

мінімальна заробітна плата

1 378,00

1 450,00

1 550,00

         

Зазначу, що статтею 9 вищезазначеного проекту закону установлено, що у 2016 році рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для призначення допомоги відповідно до Закону України „Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям” у відсотковому співвідношенні до прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення становить: для працездатних осіб - 21 відсоток, для дітей - 85 відсотків, для осіб, які втратили працездатність, та інвалідів 100 відсотків відповідного прожиткового мінімуму.

Розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям у 2016 році не може бути більше ніж 75 відсотків від рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сім'ї.

З огляду на зазначене, рівні забезпечення прожиткового мінімуму для призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям у 2016 році становлять:

 

 

з січня

з травня 

з грудня

для працездатних осіб
(21 % ПМ для працездатних осіб)

289,38

304,50

325,50

для осіб, які втратили працездатність, та інвалідів (100%)

1 074,0

1 130,0

1 208,0

для дітей віком (85%): 

 

до 6 років

991,95

1 043,80

1 116,05

від 6 до 18 років

1 236,75

1 301,35

1 391,45

від 18 до 23 років (за умови навчання)

1 171,30

1 232,50

1 317,50

Доплата на дітей віком від:

 

0 до 13 років

250

13 до 18 років

500

             Законом України „Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам” визначено право на матеріальне забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України та соціальний захист інвалідів з дитинства та дітей-інвалідів шляхом встановлення державної соціальної допомоги у відсотках від прожиткового мінімуму. Розмір державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам у 2016 році буде розраховуватися з урахуванням норм вищезазначеного Закону та статтею 7 проекту Закону України „Про Державний бюджет на 2016 рік” з урахуванням норм постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 № 265 „Деякі питання пенсійного забезпечення громадян” (зі змінами):

Державна соціальна допомога

з січня

з травня

з грудня

інвалідам з дитинства І групи  підгрупи А з надбавкою на догляд

2 206,80

2 322,00

2 482,60

інвалідам з дитинства І групи підгрупи Б з надбавкою на догляд

1 611,00

1 695,00

1 812,00

інвалідам з дитинства ІІ групи, одиноким інвалідам з дитинства ІІ групи, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують постійного стороннього догляду з надбавкою на догляд

 

1 074,00

 

1 130,00

 

1 208,00

інвалідам з дитинства ІІІ групи,  одиноким інвалідам з дитинства ІІІ групи, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують постійного стороннього догляду з надбавкою на догляд

1 074,00

1 130,00

1 208,00

на дітей-інвалідів

1 074,00

1 130,00

1 208,00

на дітей-інвалідів підгрупи А до 6 років з надбавкою на догляд

1 918,80

2 019,00

2 158,60

на дітей-інвалідів до 6 років з надбавкою на догляд

1 335,30

1 405,00

1 502,10

на дітей-інвалідів підгрупи А від 6 до 18 років з надбавкою на догляд

2 206,80

2 322,00

2 482,60

на дітей-інвалідів від 6 до 18 років з надбавкою на догляд

1 479,30

1 556,50

1 664,10

на дітей-інвалідів, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою

1 127,70

1 186,50

1 268,40

на дітей-інвалідів підгрупи А, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою, до 6 років з надбавкою на догляд 

2 294,70

2 414,50

2 581,40

на дітей-інвалідів, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою, до 6 років з надбавкою на догляд 

1 711,20

1 800,50

1 924,90

на дітей-інвалідів підгрупи А, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою, від 6 до 18 років з надбавкою на догляд

2 582,70

2 717,50

2 905,40

на дітей-інвалідів, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою, від 6 до 18 років з надбавкою на догляд

1 855,20

1 952,00

2 086,90


До уваги учасників АТО!!!
Контактні дані з питань отримання статусу            
учасника бойових дій:


• Міністерство оборони України Лавринович Володимир Пилипович (044 )271-36-58 Повітрофлотський пр.-т 6;
 
 .-Міністерство внутрішніх справ України Дзюба Вадим Гергійович (044)254-78-51,

 • Слотвінська Олена Мічеславівна (044)256-11-75 Академіка Богомольця 10 ;

 • Служба зовнішньої розвідки України Стульніков Андрій Вікторович )044)481-62-09,481-62-10 Нагірна,24/1

 • Державна пенітенціарна служба України Троян Любов Миколаївна (044)207-34-58 Мельникова,81 •

 • Адміністрація держаної спеціальної служби транспорту Іскрик Михайло Сергійович (044) 292-55-75 Магніторгорська,5

 • Управління державної охорони України Телегін Максим Володимирович (044) 254-04-56 Садова ,1/14 каб.24

• Адміністрація державної прикордонної служби Грахов Володимир Альбертович (044) 527-62-74Володимирська,26

 • Служба Безпеки України Скибун Віталій Анатолійович (044)2555057 Володимирська, 33

• Адміністрації державної спеціальної служби зв’язку та захисту інформації Школьний Володимир Олександрович (044)281-92-08

• Національна гвардія України Орлов В'ячеслав Володимирович (044)249-27-53;

• Державна служба України із надзвичайних ситуацій Кобилинський Андрій Миколайович (044)247-31-72 О.Гончара,55-а

• Головне управління розвідки Міноборони Катков Костянтин Юрійович (044)428-62-08 Електриків,33


Зміни до деяких  актів України

Відповідно до  постанови Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів  України” від 25 грудня 2015 року № 1181,  передбачено з 1 січня 2016 року зміни щодо:

- надання тимчасової допомоги на дітей батьки, яких ухиляються від сплати аліментів у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

- скасування гарантованого розміру допомоги на дітей одиноким матерям (30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку) та надання такої допомоги у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Якщо одинокі особи звернулися за продовженням допомоги із врахуванням доходу в 2015 році і період виплати припадає на 2016 рік, виплата допомоги таким особам із врахуванням підвищеного розміру продовжується до закінчення періоду призначення без їх звернення до управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації.

 З метою соціального захисту дітей, які виховуються одинокими батьками Урядовим рішенням збережено право на отримання з 1 січня 2016 року допомоги на дітей одиноким матерям та тимчасової допомоги дітям, батьки яких ухиляється від сплати аліментів, особам, які звернуться за її продовженням за новими умовами у періоді з січня по березень 2016 року. Такі громадяни повинні заповнити декларацію про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї) за 6 місяців (липень- грудень 2015 року). Особи, які звернуться за призначення допомоги вперше вона призначатиметься з місяця звернення і доходи сім’ї визначатимуться за 6 місяців на момент звернення за допомогою.

Впродовж січня 2016 року управлінням праці та  соціального захисту населення  районної державної адміністрації  зареєстровано 12 звернень для перерахунку допомоги на дітей батьки, яких ухиляються від сплати аліментів та 133 звернення на призначення допомоги на дітей одиноким матерям.
 Про порядок та  умови виплати  одноразової грошової допомоги  у разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час надання волонтерської допомоги в районі проведення антитерористичної операції, бойових дій та збройного конфлікту

Постановою Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2015 року № 604 затверджено порядок та умови виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва),  отриманого під час надання волонтерської допомоги в районі проведення антитерористичної операції, бойових дій та збройного конфлікту.

Ці Порядок та умови визначають механізм виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час надання волонтерської допомоги в районі проведення антитерористичної операції, бойових дій та збройного конфлікту (далі - одноразова грошова допомога).

 Одноразова грошова допомога виплачується у разі:

загибелі (смерті) волонтера - з дати смерті, що зазначена у свідоцтві про смерть;

встановлення інвалідності-з дати, що зазначена у довідці медико-соціальної експертної комісії.

У разі загибелі (смерті) волонтера одноразова грошова допомога виплачується у розмірі 500 прожиткових мінімумів, встановлених законом для працездатних осіб на дату загибелі (смерті), членам сім'ї, батькам та утриманцям загиблого (померлого) волонтера у рівних частинах.

У разі встановлення інвалідності внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва) одноразова грошова допомога виплачується волонтеру залежно від групи інвалідності у розмірі:

250 прожиткових мінімумів, встановлених законом для працездатних осіб, - інвалідам I групи;

200 прожиткових мінімумів, встановлених законом для працездатних осіб, - інвалідам II групи;

150 прожиткових мінімумів, встановлених законом для працездатних осіб, - інвалідам III групи.

Розмір одноразової грошової допомоги у разі встановлення інвалідності внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва) визначається виходячи з прожиткового мінімуму, чинного на дату встановлення інвалідності.


Увага «Гаряча телефонна лінія»

З метою надання на території Високопільського району допомоги  учасникам АТО, які мають поранення та мають потребу у перевезенні до закладів охорони здоровʼя, протезно-ортопедичних підприємств та установ, що  надають послуги з реабілітації, лікування  та адаптації, транспортними  засобами перевезення, лежачих хворих та осіб, які  пересуваються на  кріслах  колісних утворено «гарячу телефонну лінію» в управлінні праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації.

Номер «гарячої телефонної лінії» 2 16 97.

 

Перелік соціальних гарантій учасникам Антитерористичної операції (Завантажити)

 

Соціальний захист учасників бойових дій

Відповідно до статті 12 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” учасникам бойових дій надаються такі пільги:

 - безплатне одержання ліків за рецептами лікарів;

- першочергове безплатне зубопротезування;

- безоплатне забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, санаторно-курортним лікуванням;

- 75- % знижка плати за користування житлово-комунальними послугами, палива, в т.ч. рідкого, в межах норм, передбачених чинним законодавством та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання;

- безплатний  проїзд міськими, приміськими і міжміськими маршрутами;

- щорічне медичне обстеження і диспансеризація;

- виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100 %  середньої  заробітної плати незалежно від стажу роботи; переважне право на залишення на роботі при скороченні чисельності чи штату працівників;

- використання чергової щорічної відпустки у зручний для них час, а також одержання додаткової відпустки без  збереження заробітної плати строком до двох тижнів на рік;

 - першочергове  забезпечення  жилою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов, та першочергове відведення земельних ділянок для  індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва, першочерговий ремонт жилих будинків і квартир цих осіб та забезпечення їх паливом.

- одержання позики на будівництво; 

- безплатний проїзд один раз на два роки (туди і назад), або проїзд один раз на рік (туди і назад) з 50-процентною знижкою;

- зі сплати податків, зборів, мита та інших платежів до бюджету відповідно до податкового та митного законодавства;

- позачергове встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів. Абонементна плата за користування телефоном встановлюється у розмірі 50 %  від  затверджених тарифів;

Учасникам бойових дій пенсії або щомісячне  довічне  грошове утримання чи державна соціальна допомога,  що виплачується замість пенсії, підвищуються в розмірі 25 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили  працездатність. 

Щорічно до 5 травня учасникам бойових дій виплачується разова грошова допомога у розмірі, який визначається Кабінетом Міністрів України (у 2015 році зазначена виплата складає 875 гривень).

 За більш детальною інформацією звертатись  до управління праці та соціального захисту населення Високопільської районної державної адміністрації, тел. ( 05535)  2 16  97

Соціальне забезпечення деяких категорій громадян
Щодо учасників АТО:

Постановою Кабінету Міністрів України від 04 березня 2015 року № 105 «Про затвердження Порядку виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період» визначено механізм виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період (далі - працівники), за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті.

Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінсоцполітики. Розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня є управління праці та  соціального захисту населення  районної державної адміністрації.

Бюджетні кошти спрямовуються підприємствам, установам, організаціям на компенсацію витрат на виплату середнього заробітку працівникам, які працювали на таких підприємствах, в установах, організаціях на час призову на військову службу, не більше одного року. Для виплати компенсації підприємство, установа або організація подає щомісяця до 15 числа органу соціального захисту населення звіт про фактичні витрати на виплату середнього заробітку працівникам.

Постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2015 року № 413 «Про затвердження Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення» визначено процедуру надання статусу учасника бойових дій.

Зокрема, командири (начальники) військових частин (органів, підрозділів) у місячний строк після завершення особами виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення зобов’язані подати на розгляд комісій, утворених у міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади чи інших державних органах, у підпорядкуванні яких перебували військові частини, установи та заклади, в складі яких проходили службу чи працювали особи, довідки та документи, що дають підставу для надання статусу учасника бойових дій. В іншому випадку особа самостійно може звернутися до таких комісій.

Щодо вимушено переселених осіб із зони АТО

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2015 року № 95, внесено зміни до порядку надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання передбачено, що розмір грошової допомоги для інвалідів становитиме прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність (949 грн). Для дітей інвалідів застосовується розмір допомоги 884 гривні.

Щодо надання пільг деяким категоріям громадян

Законом України від 28 грудня 2014 року № 76-VІІІ від 16 січня 2015 року внесено зміни до деяких законодавчих актів України. Зокрема, пільги на житлово – комунальні послуги, або компенсація на придбання твердого палива та скрапленого газу, пільговий проїзд, пільгове зубопоротезування, безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів надаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу у порядку визначеному Кабінетом Міністрів України. Зазначена позиція не стосується інвалідів Великої Вітчизняної війни, учасників бойових дій та громадян постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС І та ІІ категорій.

Норми цього Закону в частині врахування середньомісячного сукупного доходу сім’ї при наданні пільг набувають чинності з 1 липня 2015 року.

Постановою Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 року №409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово – комунального обслуговування»  визначено соціальні нормативи користування житлово – комунальними послугами, щодо оплати яких держава надає пільги та встановлює субсидії.

 

Виплата соціальних допомог та субсидій

Станом на 01 квітня 2013 року субсидію на тверде паливо та скраплений газ призначено 281 сім’ї, на житлово-комунальні послуги отримує 558 сімей,  сума виплат складає 381,2 тисяч гривень.

Допомогу малозабезпеченим сім’ям отримує 36 сімей, сума виплат складає 432,3 тисяч гривень.

Допомогу сім’ям з дітьми отримує 1325 сімей, сума виплат складає 3655,1 тисяч гривень. Розмір зазначеної допомоги збільшується в залежності від розміру прожиткового мінімуму.

Допомогу інвалідам з дитинства та дітям інвалідам отримує 121 особа, сума виплат становить 437,9 тисячгривень.

Допомогу на догляд за інвалідами отримує 18 осіб, сума виплат становить 10,9 тисяч гривень.

                   

Соціальний захист ветеранів війни

Станом на 01 квітня 2013 рокупільги на житлово-комунальні послуги отримує 3429 осіб, сума компенсацій склала 615,2 тисяч гривень.

Щорічно до 5 травня ветеранам виплачується одноразова допомога, розмір якої визначається Кабінетом Міністрів України в межах бюджетних  призначень, встановлених Законом України «Про Державний бюджет України». На виконання соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича розмір зазначеної допомоги щорічно збільшується. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 березня 2013 року № 149 «Деякі питання виплати у 2013 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань» виплата проводиться у таких розмірах:

-         інвалідам війни І групи – 2415 гривень;

-         інвалідам війни ІІ групи – 2110 гривень;

-         інвалідам війни ІІІ групи – 1895 гривень;

-         учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання – 745 гривень;

-         особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, - 2415 гривень;

-         членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, - 375 гривень;

-         учасникам війни, та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання,  особам, які були насильно вивезені на примусові роботи – 135 гривень.

Зазначену виплату в районі отримало 530 осіб, загальна сума складає 189,4 гривень.

З 01 січня поточного року відбулися зміни в чинному законодавстві відносно учасників бойових дій, яким виповнилось 85 і більше років, в районі проживає 11 таких осіб.  Зазначена категорія громадян має право на пільги та компенсації, як інваліди війни І групи, тобто 100% знижку оплати за житлово-комунальні послуги, один раз на рік безплатний проїзд в обидва кінці залізничним чи іншим транспортом громадського призначення в межах України, позачергове пільгове зубопротезування та інші пільги передбачені чинним законодавством. Відповідно і розмір одноразової щорічної допомоги  до 5 травня збільшено і становить 2415 гривень.